0 °c
Kovel'
Понеділок, 25 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Православна Церква на Гавайях

22.08.2012
в «Волинь православна»
0

Православна церква на Гавайях, Томачинський, Миссия на Гавайях, Амвон

Православні храми можна зустріти в багатьох куточках нашої планети, у тому числі і в Полінезії – на Гавайських островах. П’ятдесятий штат США розташований посередині Тихого океану і складається з восьми великих та багатьох маленьких островів. Найбільший – Гавайї, його називають також Великим островом. Населення штату понад мільйон чоловік, 60% з яких – християни, у тому числі і православні.

Про життя православних общин на Гавайях розповідає настоятель Місії святого Іувеналія Православної Церкви в Америці священик Іоанн Шрьодель.

– Отче Іоанне, як на Гавайських островах представлено Православ’я?

– Зараз на Гавайях діють три православних храми, в них служать три священики. Але тільки наша община має статус місії. Місія офіційно існує з 2004 року. І ось що варто відзначити: перший священик, що служив в місії, через півтора року вимушений був за деякими причинами виїхати, і в наступні півтора року тут священика не було, але ядро общини збереглося, люди продовжували збиратися на молитву, здійснювали богослужіння мирським чином і знаходили можливість отримати нового священика. Бог дарував їм міцну віру, в чому я переконався після прибуття. І всі ці люди хотіли поглибити свої знання про Православ’я, адже багато з них ніколи регулярно не відвідували богослужіння! Але вони прагнули заповнити цей недолік, прагнули і більше дізнатися про Православ’я. Мене це дуже радувало. Наша місія розташована на Великому острові. Інші дві православних церкви знаходяться на острові Оаху.

– Чи були інші місії на островах?

– Тут немає інших православних храмів на просторі аж до Нової Зеландії, але багато сект, таких як, наприклад, мормони; деякі досить активні. Історія християнства на островах сходить до часу цариці Каауману (це початок XIX століття). Вона відкинула культ богині вулкана і навіть наказувала переслідувати її жерців. Так от, коли протестантські місіонери висадилися на островах, вона відразу ж прийняла християнство. Це чудова історія: протестанти були з Бостона, штат Массачусетс; вони обігнули весь південноамериканський континент і, пройшовши цей нелегкий шлях, припливли на Гавайї.

Історія православної общини теж досить цікава. У записах 1920-х років мовиться, що перша Євхаристія на Гавайях була здійснена православним священиком на Пасху між 1750 і 1793 роками. Торговий корабель зі священиком пристав до берега, якраз на Великдень, і на суші була відслужена літургія. Пізніше на острові Кауаї знаходилася фортеця Єлизавети – зараз там історичний парк; фортеця ця була побудована за часів короля Каумуалії, коли він просив прийняти острів Кауаї в підданство Російської імперії. І саме там в 1815 році була побудована перша православна церква на Гавайях. Потім Російська імперія втратила інтерес до Тихоокеанських островів, і фортеця перейшла в руки місцевої влади. Потім, в 1910 році було відновлено православне богослужіння мирським чином, і в 1915 році православна община направила до Петербургу прохання про виділення священика для православної пастви на Гавайях. Через рік на Різдво розпочалися регулярні богослужіння священика – протопресвітера Іакова Корчинського. Це був відомий місіонер, що відкрив ряд церков в Америці, на Алясці, в Канаді, в Австралії і на Філіппінах. У подальші роки від Православної Церкви були направлені ще священики для опікування зростаючої православної пастви на островах.

– Розкажіть, будь ласка, яким був Ваш шлях до Православ’я.

– Я виріс в єврейському районі Чикаго. Моя матір не була релігійна. Моє оточення було надзвичайно матеріалістичним. Більшість думало тільки про земні речі. Ще дитиною я відчував якусь порожнечу. Можливо, були й інші причини, що штовхнули мене розпочати пошук. Я почав знайомитися з різними релігіями, вивчати їх. Бог знав, що я шукаю Його, але я ще не знав, що шукаю Його! І Він привів мене в потрібне місце і відкрив істину. Як тільки у мене з’явилася Біблія і я розпочав читати її, я почав шукати Церкву.

Я спілкувався з представниками різних церков. Знаходив у телефонному довіднику номери їх телефонів, дзвонив їм і запитував: «У що ви вірите? І як ви вірите?» Свідки Єгови дали мені декілька книг; адвентисти сьомого дня сказали: «Ми молимося в суботу, а не в неділю». Так я обдзвонив багато церков, але не дійшов ще до православної. У Чикаго, в районі, де я жив, було декілька православних храмів; неподалік знаходився грецький чи сербський православний храм, але я до нього так і не дістався.

Врешті-решт я відправився до Єрусалиму разом з протестантськими місіонерами. В ході нашої діяльності ми прагнули налагодити відносини з православними общинами, оскільки ми збиралися проповідувати в мусульманських країнах і знали, що в деяких з них сторіччями проживає значне число православних. Ми не прагнули навертати православних, просто намагалися співпрацювати, щоб дістати доступ в мусульманські країни. Це було трохи дивно, але ми цим займалися, і досить ревно. Серед іншого ми допомагали в монастирі Святого Хреста, де, наскільки я пам’ятаю, вперше було перекладено Священне Писання на грузинську мову. Зустріч з ченцями цієї обителі, святі мощі і перекази монастиря… Для нас, неправославних, все це було дуже незвичайно. Вражала і суворість, і величність чернечого життя. На мене справив особливе враження один чернець. Це був грек, його англійська мова була  ламаною, але цілком зрозуміла. Він говорив мало, але його життя говорило за нього. Його смирення вражало. І коли я знаходився поряд з ним, я виразно відчував тяжкість своїх гріхів. Я ставив йому багато запитань: як ви молитеся? як спасаєтеся? чому стали ченцем? І я пам’ятаю його відповіді – вони були такими простими, дуже ясними і глибокими. Його слова йшли прямо з серця. Коли ми запитали його, чому він став ченцем, він відповів так: «Якщо ти когось любиш, ти хочеш весь час бути з ним» – і це все, що він сказав! Я думаю, цей досвід і збудив в мені інтерес до Православ’я. Адже протестанти, дуже нападали на православне віровчення. Ми хотіли повернути до життя цю «мертву Церкву». Але, мертві духовно, ми просто не розуміли її. І ось ми доторкнулися до багатства і глибини невідомої нам традиції!.. Це було вражаюче.

Ми уникали обговорювати той досвід. Але потім, рік потому, я побачив в сонному баченні, як цей чернець молився за мене. Це і стало початком мого шляху до Православ’я. Так, вони молилися за нас. І я часто думаю тепер про те, як багато в нашому житті відбувається по молитвах інших.

Я зустрів цього ченця через декілька років, і він сказав: «Я молився за тебе щодня протягом декількох років», – і я відповів: «Ось, по благодаті Божій, я навернувся». Якимсь чином я відчував, що він молиться за мене, і я дуже вдячний йому за це. Зараз він архімандрит і духівник при храмі Гробу Господнього. Це старець Дионісій.

– Прийнявши Православ’я, Ви вступили у Володимирську семінарію. Як прийшло до Вас рішення стати священиком? І що дала Вам семінарія?

– Ще протестантом я збирався присвятити себе постійному служінню, так що для мене після прийняття Православ’я було абсолютно природним думати про семінарію і священство. Я хотів стати священиком, я відчував покликання. Звичайно, одного мого бажання було мало. Але мене підтримав мій духівник.

А в семінарії мені відкрився один її чудовий аспект: вона розширює уявлення про Церкву, тому що тудиПравославна церква на Гаваях 1 вступають люди зі всього світу і можна охопити Православ’я ширшим поглядом. До того ж тут ти отримуєш такі навики і знання, які складно отримати в рамках одного приходу, і часто люди приходять в семінарію в надії набути саме цього досвіду. І, безумовно, найбільш значущим виявляється занурення в літургійне коло.

Семінарія – це місце, де можна випробувати себе, свою готовність стати священиком або ченцем. І особисто для мене семінарія стала теж випробуванням. Та і саме навчання в семінарії, хоча тут не прагнуть поставити тих, хто навчається в якісь обмежені умови, проте є якимсь тестом: так Бог випробовує студентів.

А на останньому курсі семінарії мене висвятили в священний сан.

Зараз я готуюся до отримання вченого ступеня: я займаюся проблемами біоетики. Біоетика – це прекрасна тема для пастиря, вона допомагає поставити світське життя на служіння общині. Але треба знати медицину, і тому я закінчив університет. Я навчався в Чиказькому університеті, але був не тільки студентом: я звернувся до служіння в кампусі і служив там капеланом протягом п’яти років.

– Розкажіть, будь ласка, про капеланське служіння в кампусі.

– У США і Канаді, а зараз ще і в Мексиці, в Православній Церкві в Америці існує служіння в православних братствах кампусів. Суть ось в чому. Існують студентські містечка де проживають православні братства. В ці групи православних студентів входять і румуни, і сірійці, і багато інші зацікавлених. Братство православних християн дає приголомшливі можливості! Ми зустрічалися – іноді частіше, ніж один раз в тиждень, – читали отців Церкви, служили вечірню, трапезували. І все було сповнено радості. Навчання – це дуже важливий час для студентів. Оскільки вони відірвані від сімей, вони вчаться самі ухвалювати рішення, що стосуються їх життя і віри, і вони пізнають, наскільки віра важлива в житті. А для багатьох це перший досвід знайомства з різноманітністю всередині православного християнства, адже коли вони бачать присутніх разом людей, що дотримуються різних православних традицій, вони розуміють, що вони єдині в Христі, і це укріплює їх віру. Я впевнений, що цей досвід дуже збагатив багатьох із студентів. Я дуже ціную час, проведений в кампусі; я вважаю, що це служіння дуже затребуване, і молюся про збільшення числа постійних служителів.

– Тепер Ваше служіння – на Гавайях. Як часто Ви здійснюєте тут богослужіння?

– Знаєте, завжди одні люди вважають, що треба частіше служити, інші – що рідше. Зараз звичайний розклад такий: служба ввечері в суботу, літургія в неділю і на свята протягом року. Звичайно ж, Страстний тиждень виділяється, там багато служб.

Перед нами стоять серйозні завдання. Мені б хотілося, щоб у нас була справжня міцна община. А одне з наших служінь – благодійність, що надається людям різних культур, які приїжджають сюди звідусіль.

– А як часто прихожани сповідаються і причащаються?

– По-різному. Раніше була практика рідкісного причащання – один раз в рік, а зараз прагнуть причащатися раз на місяць. Деякі частіше: раз в декілька тижнів; деякі – рідше. Я стараюся, щоб люди самі по своєму внутрішньому стану визначали, наскільки часто вони готові причащатися. Іноді я підказую, що прийшло час сповідатися. Не треба забувати, що ми на найбільшому острові США, наші прихожани живуть в різних його кінцях, і їм доводиться долати значний шлях до храму.

І ще з приводу сповіді: це справжній подарунок, що мої прихожани приїжджають в церкву не як в клуб або культурний центр, а саме в храм! І мене дуже укріплює, коли я бачу цих людей, що подолали  таку довгу дорогу, щоб сповідатися і причаститися. Коли я бачу, яка у них сильна віра!

Православна церква на Гаваях

На Богоявлення ми освячуємо води Тихого океану. В Служебнику сказано, щоб освячувалося відкрите водоймище, але у нас немає річок, немає озер, тому ми освячуємо океан. Звичайно, це дещо амбітно, але наш Бог – великий, і для Нього все можливо! І коли ми служимо на березі, деякі місцеві гавайці, рибаки, підходять і дякують.

Коли я приїхав сюди, вважалося, що тимчасово, але я полюбив всіх прихожан і тепер не в силах виїхати, так що залишуся, скільки Бог дасть! Я люблю і місцеву культуру. Це якась брама до Азії, і я часто роздумую про колишні азіатські місії. Не тільки в Полінезії, але у всій Азії. Я вважаю, там зустрічаються ті ж виклики, що і у нас. Адже в Америці ми постійно знаходимося в специфічній атмосфері: у нас багато різних церков – протестантських і католицьких. Але ми не засуджуємо тих, хто думає по-іншому. Ми затверджуємо красу і багатство нашої віри, нашої духовної традиції. Це те, що в деякій мірі психологічно і духовно зціляє Америку – через те, що пропонує православна віра!

Бесідував Василій Томачинський

Джерело “Православиє. RU”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2012, №8

Теги: Гаваїмісіяцерква
Попередня публікація

Роздай усе?

Наступна публікація

Що ж нам слід святкувати: Суботу чи Неділю?

Наступна публікація

Що ж нам слід святкувати: Суботу чи Неділю?

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти