Середа, 29 Червня, 2022
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Сім щасливих «Я» сім’ї Малько

01.02.2012
в «Волинь православна»
A A

Сім щасливих «Я» сім'ї Малько

Сім’я, або сім “Я”…  Цей ребус відомий кожному ще з школи. У дитинстві ми розгадуємо його і, намагаючись випередити один одного, із задоволенням, голосно і виразно озвучуємо відповідь на нього. Нас хвалять за кмітливість… роки проходять – цей ребус вимагає все нових і нових рішень, і деколи для багатьох дорослих  дитяча задачка про сім’ю здається  абсолютно нерозв’язною. Адже так хочеться знову – голосно і із задоволенням – дати правильну відповідь, розгадати головоломку про сім’ю. І не тільки заради похвали – а просто ради того, щоб всі поряд з тобою, в твоїй сім’ї були щасливі.

Щасливі сім’ї є – їх завжди видають виблискуючі, живі очі – в них один вогник, вогник любові, роздільний на всіх. Їх завжди видають голоси – вони звучать гармонійними переливами. Їх завжди видають руки – теплі і дбайливі – у всіх, від малого до великого. Їх завжди видає любов – в кожному з них, один до одного, над ними.

Сім’я Владислава та Ірини Малько – це справжня щаслива сім’я, в якій сім Я: мама, тато і п’ятеро чудових хлопчаків і дівчат, з кожним з яких у нас є можливість зараз познайомитися.

– Ірино і Владиславе, скажіть, будь ласка, з чого почалася ваша сім’я?

Ірина: Можна сказати, що з жарту. У самодіяльному театрі, де ми познайомилися і почали зустрічатися, за 2 роки до весілля нас називали чоловіком і дружиною. Я тоді ще в школі навчалася.

Владислав: І, до речі, саме тоді нам вже хотіли подарувати акваріум для наших мальків, чомусь багато хто був упевнений, що дітей у нас буде багато.

Ірина: Я в цьому абсолютно не була впевнена.

Владислав: Я розраховував на трьох.

Ірина: Максимум.

– І  уявити собі абсолютно не могли, що союз двох сердець перетвориться на союз семеро?

Владислав: Зрозуміло – ні. «Плануванням сім’ї» ми не займалися. Наприклад, коли Ірина завагітніла  п’ятий раз, то про майбутнє батьківство я дізнався, прийшовши на роботу і відкривши портфель. Позитивний тест на вагітність лежав в записнику. Якщо Ви вважаєте, що я, як православний християнин, відразу ж підніс подячні молитви, то помиляєтеся. Відверто, я був в замішанні.

Ірина: Вже з чотирма було важко, а тут Бог послав Матфія (із староєврейської Матфій – Божий дар, що дарував Богом).

Владислав: Та зате тепер ми можемо з повним правом називатися 7-ею.

– Чи важко бути батьками в такій великій сім’ї?

Ірина: Так, дуже. Проте, ми встигаємо організовувати або надавати допомогу в організації шкільних та свят в дитячому садку наших дітей. Торік у Анастасії в школі був випускний, цього року – у Іллі в класі ми повністю організовуємо святкові ранки.

Владислав: А я цього року «повернувся на велику сцену» як Дід Мороз. Тобто, не тільки у сімейному колі, але і в садку, в школі і навіть у сусідів виконую почесну місію доброго новорічного персонажа.

– На чому тримається будинок?

Владислав: Більше – «на кому». На Ірині, звичайно. На її терпінні, її господарності.

Ірина: Хто сказав, що він тримається?  Іноді здається, що все валиться з рук, що не вистачить ніякого терпіння, сил, часу. Часто з’являється відчуття, що я все роблю не так.

– Помічники є?

Ірина: Практично все доводиться робити самим. Коли була можливість, у нас працювали помічники в будинку. І величезна їм вдячність за те, що вони погоджувалися нам допомагати. Зараз, звичайно,  підросла Анастасія, наша – головна опора і мамина права рука, але, на жаль, «бабусь і дідусів» біля нас немає.

Владислав: Мої батьки живуть за 140 кілометрів від нас, і допомогти швидше ми можемо чимось їм. Хоча влітку вони завжди приймають і нас, і онуків у себе в селі з радістю. Обов’язково гостинці передають. А у Ірини батьки давно померли.

Ірина: Я часто згадую слова героїні Гундаревої: «Я вдень і вночі хочу спати. Багато-багато років. Я хочу тільки спати. Я ніколи не відпочину. Я більше нічого не хочу і нічого я не можу. Я так чекала, я думала… Я думала, це як свято… А ніхто нічого не розуміє. Мене ніхто на світі не розуміє…». У деякі моменти життя я думаю так само.

– Віра в Бога – фундамент вашої сім’ї?

Владислав: Фундамент – слово багатозначне. Я не люблю пафосних висловів і прагну бути обережним у виразах. З одного боку, все дуже індивідуально і відповісти за всіх було б не- правильно, але те, що я, як батько, прагну прищепити дітям віру в Бога – так. Чи зможемо ми зробити так, щоб всі діти ствердно відповіли на це питання, коли виростуть? Не знаю. Хотілося б. Адже змусити дітей вірити в Бога  не можна. Був знайомий я з одним главою сімейства, який мені розповідав, що, коли сам хрестився, прийшов додому і у приказному порядку оголосив, що тепер всі у них в сім’ї православні. Православним оголосити себе можна, але чи станеш ти і твої близькі від цього ближче до Бога? Адже це процес поступового перетворення. І, зрозуміло, будується воно на вірі в Бога.

Ірина: Поки ж ми стикаємося з тим, що вранці в неділю малюки встають в церкву неохоче. Та і сама насилу встаю так рано, адже субота – єдиний день, коли можна виспатися і виконати якісь справи всією сім’єю.

Владислав: З приводу дітей, згадую один православний жарт: «Чим відрізняються воцерковлені діти від новачків? Новачки засинають на «Вірую», а воцерковлені – на «Отче наш».

– Чи є в історії приклад сім’ї, якою ви б хотіли наслідувати?

Владислав: Наслідувати? Мені більше подобається фраза «брати за приклад». Я не можу сказати,  що вечорами ми читаємо книги про благочестиві сім’ї і вибираємо, яку з них ми б могли наслідувати. Але, зрозуміло, приклад царської сім’ї – особливий. Звичайно, це інший час, інші обставини, але їх взаємна любов і підтримка, їх турбота один про одного. Це щось особливе! Так, в нашому домашньому іконостасі є ікона царствених мучеників. Старша дочка привезла з паломницької поїздки з недільною школою «Лествіца» і ікону, і фотографію царської сім’ї.

Ірина: Ми тільки починали ходити в церкву, і нам тоді було цікаво дізнатися про їх життя. Чудовий фільм «Романови. Вінценосна сім’я» мене дуже вражав.

Владислав: Ми в Лівадію їздили на відпочинок. Були в їх палацовому Хрестовоздвиженському храмі. Мені пощастило там причаститися.

– Діти, а як ви відчуваєте себе у великій сім’ї?

Анастасія: Весело. У нас не нудно. Але і порівнювати, дійсно, немає з чим. Я себе в маленькій сім’ї особливо не пам’ятаю.

Нікіта: Я теж. Варіантів не було.

– Говорять, що сім’я – це великий організм, злагоджений і гармонійний:

Отже, хто глава? Хто душа сім’ї? А руки, ноги, голос?

Ірина: Наша Марійка на це питання якось відповіла: «Мама головна, а тато – великий».

Владислав: Я не знаю, хто так говорить про сім’ю, але, мабуть, той, хто так говорить, дещо ідеалізує і сім’ю, і людей. Так, з одного боку, ми всі разом велика сім’я, частіше живемо органічно, гармонійно і в лад. Але, пам’ятаєте в «Труффальдіно із Бергамо»? «Вони ж не ангели, вони прості люди». А що стосується верховенства, то, звичайно, голова я, але голова – значить, що я раціональніший. Ірина – душа сім’ї, її серце. Ну і руки, напевно. У неї золоті руки. Так, ще руки підростають у Анастасії. Художні руки. А я – колеса сім’ї і голос. (Сміється).  Ноги у нас – це Нікіта. У футбол грає непогано.

Анастасія: Тато – дуже гучний голос нашої сім’ї.

– Як ви себе відчуваєте, коли когось немає тимчасово удома?

Владислав: Я, коли сам не удома (у відрядженні, наприклад), то відчуваю дискомфорт. Ірина, по-моєму, взагалі насилу без дітей кудись може піти.

Ірина: Коли удома немає дітей, я хвилююся. Коли чоловіка немає – можна раніше лягти спати. Просто я – жайворонок, а чоловік – сова.

– Чи є традиції в сім’ї? Які?

Анастасія: Щосуботи на сніданок їмо грінки в яйці з цукром. В неділю ходимо в церкву. Вечорами тато читає дитячі книги. Раніше нам з Нікітою, а зараз молодшим.

Ірина: Ми на Новий рік  прикрашаємо сніжинками квартиру, на Різдво – вирізуємо ангеляток з паперу. Був рік, коли хлопчаки ходили колядувати, роздавали цих паперових ангелів всім, до кого заходили в гості. На Пасху малюємо вітражними фарбами на  вікнах пасхальні яйця, букви ХВ (Христос Воскрес).

Владислав: Мені свого часу хотілося слідувати певним традиціям. Як мінімум, у нас є День Сім’ї. День нашої власної сім’ї. Це день, коли ми святкуємо роковини весілля. 3 серпня. Цього року буде 20 років з дня реєстрації шлюбу і 11 з дня вінчання. Вінчалися ми в 2000-му, але підгадували під роковини весілля. Випало на 4-те серпня. Цей день прагнемо не тільки відзначити гулянням або зустріччю з друзями, але і подарувати якісь подарунки нашим дітям.

– Дітям: коли підростете, що з сім’ї мами і тата візьмете в свої сім’ї? Що не візьмете?

Анастасія: Якщо зрозуміє чоловік, то кількість дітей. (Посміхається). А ще грінки, борщ, шоколадний торт, куряче філе, смажене шматочками.

Нікіта: Олів’є.

Анастасія: І вибиратиму чоловіка без слуху і голосу. (Сміється.) Тато голосно співає. Так, ще з сім’ї візьму книги, кіно і музику, на яких нас виховували.

– Дітям: що цінуєте в татові і мамі більше всього?

Марійка викрикує:  Любов!

Ілля: Мама смачно готує, а тато заробляє гроші!

Анастасія: У мами – терпіння.

Нікіта: Яке терпіння?!

Ірина: Так, терпіння іноді не вистачає.

Анастасія: У тата – конструктивну критику.

Владислав: Мама це називає «зробити всіх винуватими».

– Ірино,  якою має бути сучасна мама великої сім’ї?

Ірина: Такою ж, як і багато років тому. Потрібно змиритися з тим, що часу на себе буде мало. Потрібно бути винахідливою при мінімумі можливостей. Зварити кашу з сокири. Одягнути молодших дітей нарядно і сучасно в одяг старших дітей. Знайти застосування, здавалося б,  що відслужили свій вік речам і приладдю. А свої інтереси уміло зробити корисними для сім’ї. Приготування їжі, виготовлення листівок, фотографія. Все приходить свого часу. І тут ніхто не проти цього, оскільки це всім в нашій сім’ї і потрібно, і корисно. Тобто, мої інтереси збігаються з інтересами сім’ї.

– Проблеми і труднощі бувають у всіх сім’ях. Як ви вирішуєте складні питання? Хто «мозковий центр»?

Владислав: Бог. Коли з’являються проблеми, насамперед, звертаюся до Бога з молитвою. Взагалі, зараз, в кризу, тема актуальна. Тому потрібно особливо молитися.

– Будні-буднями. Але які ж ваші свята?

Навперебій: Як у всіх. Дні народження, День Сім’ї (нашої), православні свята.

Ірина: Взагалі-то, у нас щодня – свято. За винятком тих днів, коли діти хворіють.

– Який найулюбленіший?

Владислав: Напевно, так щоб для всіх – Різдво. Тут і подарунки, і радість свята, і закінчення посту. Ну, і ще у Ірини 8 січня на Собор Богородиці святкуємо День Народження. Часто запрошуємо друзів і кумів з дітьми…Загалом, не скучиш.

– Хотіли б ви, щоб ваша сім’я виросла ще на декілька «Я»?

Ірина: Вона і збільшиться. Обов’язково. Але вже за рахунок онуків. А поки ми поповнюємося тільки кошенятами.

– Про що мріє ваша сім’я?

Владислав: Загальна мрія є. Будинок би нам… великий і теплий.

Ірина: З меблями, ремонтом і великим двором.

Владислав: Щоб діти з онуками могли в гості приїжджати, і для всіх місця було достатньо.

Анастасія: А я мрію про таку ж велику сім’ю.

– Якби можна було повернути один з прожитих днів, який би ви попросили повернути?

Ірина: Якби це і справді було можливо повернути… Попросили б повернути і, ймовірно не один, але не для того, щоб пережити його заново, а для того, щоб не зробити певних помилок, про які жалієш все життя. Наприклад, хотілося б більше сказати батькам щось тепле, вибачитися за якісь слова, вчинки. Які б  батьки не були (рідні або прийомні), вони все одно улюблені і рідні. І, коли залишається якась недомовленість, залишається жаль і смуток. Це потім розумієш, що малюкам не вистачає бабусі з дідусем поряд, які балують, і мами з татом в скрутну хвилину.

– Чи щаслива ваша сім’я? У чому секрет щастя?

Ірина: А хто може відповісти, що таке щастя і в чому його секрет? Напевно, щастя – це, коли ти навіть не замислюєшся, а чи щасливий ти? Просто немає часу задуматися над цим питанням від інтенсивності і наповненості життя.

Владислав: Я більше філософ в цьому питанні. Щастя – це відчувати себе частиною чогось Великого: Любові, Бога… навіть просто «великого» – великої сім’ї.

Ірина: Я скажу, що ми 5 разів, як мінімум, були щасливі – коли бачили перші усмішки наших дітей. Це, напевно, найголовніший секрет і є. Секрет, який знають всі матері і батьки, творці щасливих сімей!

Бесідувала Наталія Скакун

Культурно-просвітницький
православний жіночий журнал «Самарянка»

Підписний індекс в «Каталозі видань України» – 49503
Замовлення журналів через редакцію телефоном –(056)-789-15-48,
або електронною почтою : samaryanka@i.ua
Адреса редакції для листів: 49027, місто Дніпропетровськ, а/я 1853

Теги: сім'яСімейні проблеми
Попередня публікація

Священик взяв участь у педагогічному семінарі

Наступна публікація

Чи потрібно церковним громадам реєструвати базу персональних даних

Наступна публікація

Чи потрібно церковним громадам реєструвати базу персональних даних

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

У ПОЧАПАХ ВІДСПІВАЛИ ПОЛЕГЛОГО ГЕРОЯ УКРАЇНИ
У ПОЧАПАХ ВІДСПІВАЛИ ПОЛЕГЛОГО ГЕРОЯ УКРАЇНИ

26 червня у Свято-Сергіївському храмі с.Почапи Ковельського району було звершено Чин поховання Андрія Давидюка, який загинув на Донеччині під час виконання бойового завдання. Відспівування військовослужбовця очолив настоятель храму протоієрей Ярослав Остапюк. Заупокійна молитва зібрала у храмі численну кількість односельців та жителів з навколишніх сіл. Поховали воїна Андрія на місцевому кладовищі.…

Благословення випускникам школи с.Дубечне
Благословення випускникам школи с.Дубечне

БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ ВИПУСКНИКАМ 2022 РОКУ Свято-Покровський храм радісно зустрів на своєму порозі випускників 2022 року. 25 червня 2022 року був звершений святковий молебен на завершення навчання в Дубечненському ліцеї. Випускники, батьки та вчителі принесли Богу подячні молитви за завершення навчального року та попросили благословіння та допомоги Божої у майбутньому дорослому…

В Кримному молилися за випускників
В Кримному молилися за випускників

25 червня в Кримному прощалися зі школою випускники. Святковим урочистостям передувала спільна молитва в Михайлівському храмі. Юнаки, дівчата та їх батьки дякували Богу за благополучне завершення навчання та просили Божої помочі у дорослому житті. Благочинний кримненської округи прот. Сергій Никонюк привітав випускників з важливою подією, побажав здоров’я, мирного неба, а…

У Бортніві освячено каплицю над святим джерелом
У Бортніві освячено каплицю над святим джерелом

25 червня, релігійна громада УПЦ села Бортнів Нововолинського благочиння, вшанувала пам’ять преподобного Онуфрія Великого освяченням нової каплиці, на честь цього великого угодника Божого. Каплицю зведено над криницею з цілющим джерелом. Багато парафіян та гостей прийшли до святого місця, щоб помолитись та набрати цілющої води із джерела. Адже з давніх давен…

Кабінет Міністрів відповів борцям з Церквою
Кабінет Міністрів відповів борцям з Церквою

🔴⚠️ Кабмін називає спроби заборонити УПЦ необґрунтованими, оскільки немає доказів будь-яких протиправних діянь духовенства та віруючих релігійної організації. ✅ У відповідь на пропозицію народного депутату від партії «Голос» розірвати договір оренди держави зі Свято-Успенськими Києво-Печерською, Почаївською та Святогірською лаврами Української Православної Церкви, у Кабінеті міністрів наголосили, що не вбачають жодних…

Обмеження діяльності громад УПЦ суперечить Конституції України
Обмеження діяльності громад УПЦ суперечить Конституції України

Заборони та обмеження, що накладаються на діяльність та громади УПЦ органами місцевого самоврядування, юридично нікчемні та суперечать положенням Конституції України. Як пояснив у своєму зверненні до віруючих УПЦ заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Андрій Мотовиловець: «Жодний закон або нормативно-правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом…

У Зимненській обителі прощалися з воїном Засадко Сергієм
У Зимненській обителі прощалися з воїном Засадко Сергієм

ВІЧНА ПАМ‘ЯТЬ ГЕРОЮ 22 червня у Зимненському жіночому монастирі звершилося відспівування Героя України, водія артилерійської батареї ЗСУ – Засадко Сергія. Ігуменя Стефана та сестри обителі, висловили щирі слова співчуття дружині, рідним та близьким. Уклінно вдячні за жертовний подвиг, котрий несуть нашій герої у жорстокій війні з Росією та захищають нашу…

У КРИМНОМУ ОСВЯТИЛИ ОНОВЛЕНИЙ ХРЕСТ
У КРИМНОМУ ОСВЯТИЛИ ОНОВЛЕНИЙ ХРЕСТ

19 червня в день пам’яті Всіх Святих в Кримному на вулиці Молодіжній освятили оновлений хрест. Ініціювали реставрацію святині місцеві жителі, котрі зібрали кошти та допомогли з встановленням. Благочинний Кримненської округи прот. Сергій Никонюк у вітальному слові підкреслив, що центром життя всіх святих був Хрест Господній, і побажав, щоб таким він…

Другий випуск регентського відділу ВВДУ при Зимненському жіночому монастирі
Другий випуск регентського відділу ВВДУ при Зимненському жіночому монастирі

Після Божественної літургії в актовій залі, відбулась офіційна частина та вручення дипломів випускницям. Насамперед, ігуменя Стефана привітала усіх з другим випуском, подякувала педагогічному колективу за плідну працю на ниві просвітництва церковної молоді та побажала випускницям продовжувати розвивати свої регентські здібності на благо Церкви. В часі вітального слова, протоієрей Валентин Марчук,…

ВИПУСК ДУХОВНОГО УЧИЛИЩА
ВИПУСК ДУХОВНОГО УЧИЛИЩА

15 червня 2022 року відбувся випуск богословського відділення Володимир-Волинського Духовного училища. Випускний день розпочався зі святкової Божественної літурігії у Свято-Успенському кафедральному соборі, по завершенні якої також був відслужений подячний молебен. Після богослужіння, Владика-Ректор, викладацький колектив, батьки, випускники та вихованці училища зібралися для подальших урочистостей та вручення дипломів. Привітальне слово виголосив…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version