-2 °c
Kovel'
Середа, 20 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

ІРЛАНДСЬКЕ ЧЕРНЕЦТВО

09.10.2014
в «Волинь православна»
0


ВИТОКИ

Чернецтво, як і саме християнство, зародилося на Сході. Воно швидко розповсюдилося від преподобного Антонія Великого в Єгипті на схід: до Палестини, Сирії, а звідти – до Вірменії та Месопотамію, а також на захід – до Італії, Галії і далі до західних островів. Хто ж були ті люди, які принесли чернецтво на захід?

У 336-337 роках єгиптянин святитель Афанасій Великий був відправлений на вигнання до Тріра, що нині знаходиться на території Німеччини. Там він, можливо, і написав житіє Антонія Великого на прохання західних ченців, яким він присвятив свою працю. У будь-якому випадку, версія цього житія була перекладена на латинь близько 380 року та вплинула на розвиток чернечого життя на Заході. Важливо, що житіє було прочитане пізніше і на шотландському острові Айона – недаремно преподобні Антоній Великий та Павел Фівейський зображені на декількох ірландських «високих хрестах».

Святий Мартін Турський (біля 315 - 397) заснував перший монастир в Галії

Приблизно в той же час святий Мартін Турський (біля 315 – 397) заснував перший монастир в Галії неподалік від Пуатьє, а пізніше – ряд інших обителей, і перш за все в Мармутьє («монастир Мартіна») поряд з Туром. Один з учнів святого Мартіна – святий Віктріций, єпископ Руанський, – відвідував Британію близько 396 року. У Руані в кінці IV століття вже був монастир, і святий Віктріций, можливо, запозичив устав для своїх ченців з Тріра. Є великі підстави вірити тому, що римо-британець святитель Нініан (біля 360 – 432) заснував чернечу общину на острові Уітхорн колишнього шотландського графства Уігтауншир (нині графство Дамфріс і Галлоуей) в 394 році, а також інші обителі, за прикладом монастирів святого Мартіна.

Чималий внесок у формування західного чернецтва зробив ще один чернець в Галії. Святий Іоанн Кассіан багато років вів чернече життя у Віфлеємі та Єгипті, був добре знайомий з життям та вченням отців-пустельників. Близько 415 року він заснував чоловічий та жіночий монастирі в Марселі. У своїх «Постановах» Іоанн Кассіан описує традиції чернечого життя та розбирає вісім головних пороків; у «Співбесідах» подвижник виклав бесіди з єгипетськими отцями-пустельниками. Його праці про чернече життя пізніше були прочитані на Британських островах, особливо святими Колумбою та Колумбаном.

Сучасник преподобного Іоанна Кассіана святий Гонорат (біля 350 – 429) заснував монастир на одному з найбільших Лерінських островів (сьогодні він носить назву Сент-Онора – на честь святого), поблизу міста Канни на півдні нинішньої Франції. Тут він і поселився близько 410 року, після паломництва до Риму та Греції. Там також став ченцем святитель Луп Труаський, якому належало в 429 році разом зі святим Германом Оксеррським звершити поїздку до Британії. Святий Герман знаходився під чималим впливом гальського чернецтва. Цілком ймовірно, що якийсь час в Лерінському монастирі прожив і святий Патрік, майбутній апостол ірландців.

Святий Патрік заснував декілька чернечих общин в Ірландії в другій половині V століття. Потім наступила епоха формування схожих монастирів в Уельсі та Корнуоллі. Пізніше, в 563 році, преподобний Колумба (біля 521 – 597) і його учні з Ірландії висадилися на острові Айона та принесли ірландське чернецтво до Шотландії.

Стара ірландська літанія святих згадує сім єгипетських ченців, похованих в «Dysert Ulaidh» на західному побережжі Ірландії. У житії святителя Іоанна Милостивого ми читаємо про одного аристократа з Олександрії, який близько 600 року звершив подорож до Британії. Є навіть таке припущення, що ірландські кельтські «колесовидні» хрести беруть свій початок з Єгипту.

ПРАКТИКИ

«Келії-вулики» - круглі, овальні або трикутні за формою

Ірландські спільножитні монастирі (кіновії) нагадували поселення першовідкривачів на тільки що виявлених територіях. Вони складалися з безлічі окремих келій, кожна з яких була житлом одного або декількох ченців. Келії будувалися з дерева, а іноді – з каменя. З каменя часто будувалися так звані «келії-вулики» – круглі, овальні або трикутні за формою; вони найчастіше споруджувалися з плоского каменя без вапняного розчину, а дах утворювався поступовим з’єднанням стін. Поряд з деякими келіями будувалися крихітні каплиці.

До цього дня такі келії та каплиці можна бачити на острові Скелліг-Майкл на південному заході від побережжя Ірландії. Групи таких келій, які були обнесені стінами або укріпленнями, збереглися на ряді островів на захід від Ірландії, а також в шотландському районі Хайленд і на островах Шотландії. Всі вони дозволяють нам хоч би частково зрозуміти життя стародавніх ірландських ченців. На острові Айона ігумен жив в окремому будиночку на невеликому пагорбі. Окрім келій ченців, чернече місто також включало одну або декілька каплиць – дуже скромних як за своєю конструкцією, так і за розмірами, – кухню, трапезну, будинки для паломників та майстерні. Монастирі були оточені валом та ровом для захисту від нападів. В цілому обителі досить нагадували чернечі колонії в пустелях Єгипту.

Але все таки ірландські ченці, що жили у всіх країнах північно-західної Європи, вважали відлюдне життя анахоретів за досконаліше, ніж в спільножитніх монастирях, тому вони завжди прагнули віддалятися в пустельні місця. З іншого боку, іноді ченці, що прожили певний час пустельниками, поверталися до братії своєї обителі. Але немало було саме таких ірландських аскетів, які починали своє чернече життя відлюдниками та трудилися так все життя, ніколи не стаючи членами чернечої общини.

Ірландці, як і подвижники Єгипту, Палестини та Сірії, завжди робили особливий акцент на умертвіння плоті. Кількість та якість їжі скорочувалася до мінімуму. Час сну теж обмежувався. У маленьких каплицях співалися або читалися довгі служби. Аскетичні практики включали пости, бдіння, носіння вериг та інших знарядь особливих епітимій – все те, що особливо любили відлюдники Нітрійської та інших пустель Єгипту. Хоча кельтське чернецтво було в основному спільножитнє (за прикладом монастирів святого Пахомія), в своїй зовнішній формі, що відображала його живий дух, воно було в значній мірі анахоретським.

Як і в Ірландії, в чернечих поселеннях Бретані, Уельсу та Шотландії практикувалися наступні форми молитви: читання псалмів із зовнішніми формами поклоніння та покаяння – земними поклонами, колінопреклоніннями, стоянням з розведеннями убік руками у вигляді хреста («хресні бдіння»). Схожим епітимії, які покладали самі на себе пустельники Єгипту та Палестини, було стояння в морі, джерелі або ставку впродовж декількох годин з читанням Псалтирі або інших молитов (яскраві приклади можна побачити в житіях святителя Давида Валлійського та англійця святителя Кутберта Ліндісфарнського). Що ж до земних поклонів, в тексті VIII століття – уставі чернечого руху кульдів – говориться, що братії належало робити не більше 200 земних поклонів в день. Проте є свідоцтво, що один подвижник-анахорет з Клонарда (Ірландія), муж великої чесноти, здійснював 700 земних поклонів в день.

Їжа ірландських та інших кельтських подвижників-ченців складалася з овочів, хліба, яєць та іноді риби. Пили тільки молоко або воду. Старанні в аскетичному житті могли повністю утримуватися від їжі декілька днів. У холодному сирому кліматі Ірландії така виснага плоті вимагала героїчного терпіння.

Тим відлюдникам та анахоретам, які вважали за краще жити поодинці на острівцях або в печерах материкової частини країни, доводилося задовольнятися ще більш мізернішою їжею, ніж в братських общинах монастирів. Піст теж був однією з найважливіших складових аскези. З житій багатьох кельтських святих, наприклад Самсона Дольського та Колумби Айонського, ми дізнаємося, що вони здобували безперестанну молитву і під час молитви преображалися та навколо них сяяло Божественне світло.

Паралелі можна побачити і в інших практиках. Так, деякі ірландські духовні отці наставляли не тільки ченців, але й мирян. «Другом душі» («anamchara») називався наставник, що допомагав у всіх труднощах духовного життя, а «мудрий друг душі» був той, хто здобував смирення. Ці духовні керівники використовували пенітенціарії, що встановлювали норму покарань (епітимій) за ті або інші гріхи.

Достовірно відомо, що аж до XI сторіччя трудилися «дуже багато мужів, що зачинилися в одиночних келіях, в різних місцях землі ірландців», які, за свідченням біографа Маргарити Шотландської на ім’я Тургот, «вели рівноангельске життя на землі», були всіма шановані, та яких відвідувала сама королева.

Проте, на жаль, після Маргарити, що вийшла заміж за короля Малкольма III в 1068 – 1069 роки, чернече життя в православній його традиції вичерпалося, і на його місце прийшов римо-католицизм, насильно введений норманнами.

У всіх кельтських країнах збереглися географічні назви, що нагадують нам про незліченну кількість цих відлюдників та мандруючих святих. Напівлегендарні житія цих святих були записані набагато пізніше римо-католицькими хроністами – зазвичай за основу бралися справжні події життя угодників, хоча досить часто це неможливо встановити.

У ЄВРОПІ

Ірландські та інші кельтські подвижники підтримували тісні контакти з Церквою континентальної Європи – особливо з Церквою спорідненої ним Арморіки (пізніше названою Бретанню), з Галією, а також північною Іспанією. Тут починаючи з VI століття існувало поселення переселенців-бриттів, подібне до поселень в Бретані, зі своїми єпископами та церквами. До наших днів збереглися деякі географічні назви, що нагадують про їх присутність на цій землі.

За часів блаженного Ієронима бритти також подорожували до святинь Палестини, а деякі навіть відвідували отців-пустельників в Єгипті. Від блаженного Феодорита Киррського (V століття) ми дізнаємося, що «бритти» стікалися до місця духовного подвигу преподобного Симеона Стовпника. Дух відлюдників та анахоретів єгипетських пустель зберігся серед ірландських ченців і був перенесений ними з Ірландії в Галію, Швейцарію та Італію протягом VI і VII сторіч – в основному самими ірландцями.

Найвідомішим з цих мандруючих ірландців був преподобний Колумбан (543-615)

Мабуть, найвідомішим з цих мандруючих ірландців був преподобний Колумбан (543-615), що народився в Ірландії, де він прийняв чернецтво в Бангорі, графство Даун. У 40 – річному віці він відправився проповідувати Євангеліє в інші країни. У супроводі 12 ченців він прибув в Галію близько 585 року, потім пройшов до Бургундії, де чернеча община була встановлена в Аннегре в нинішньому департаменті Верхня Сона. Тут була повна самота: невелика ділянка землі в лісистій долині, закритій скелястими горами.

Незабаром інший монастир був побудований в Люксеє – на руїнах римської фортеці. (примітно, що один з духовних наступників святого Колумбана і його учнів – святитель Фелікс Бургундець – пізніше заснував обитель теж на руїнах римської фортеці в Східній Англії.) Ченці – учні святого Колумбана – жили за дуже строгим чернечим правилом, що осоромлювало ченців місцевих франкських общин, що дотримувалися менш строгого уставу. Ігумен Колумбан, що все життя прагнув до повної самоти, до Швейцарії, а звідти – у Форарльберг в нинішній Австрії, узяв лише одного зі своїх ченців, на ім’я Гал. Тут, на східному березі Констанцського (нині Боденського) озера, вони побудували декілька хатин та каплицю.

Потім Колумбан пройшов пішки через Альпи до Італії, де заснував монастир в Боббіо. Незалежно від того, де він був, цей типовий кельтський чернець мав таке завзяття до відлюдницького життя, що навіть часто йшов і з маленьких чернечих поселень, коли в їх житті порушувався спокій. Все це нагадувало життя єгипетських ченців, що тікали углиб пустель з Нітрії, сподіваючись знайти повну самоту в далеких келіях, скитах або на горі Клаймакс. Колумбан бажав бути абсолютно один навіть на смертному одрі. Він залишив свою братію в Боббіо та віддалився в гірську печеру, де і помер в 615 році.

Як бачимо, чернечий ідеал та практика духовного життя досягли Британських островів через Гальську Церкву, паломників що подорожували через Схід, духовну літературу (житіє Антонія Великого та творіння Іоанна Кассіана), а також, можливо, через пілігримів, що мандрували зі сходу на захід, таких як сім єгипетських ченців, похованих в Ірландії.

Протоієрей Андрій Філліпс

“Православие.RU”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, №9

Теги: ЄвропаІрландіяХристиянствочернецтво
Попередня публікація

Жити, як заманеться

Наступна публікація

ПОКРОВ НЕБЕСНОЇ ЗАСТУПНИЦІ

Наступна публікація

ПОКРОВ НЕБЕСНОЇ ЗАСТУПНИЦІ

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Предстоятель дав практичну пораду щодо святої агіасми (відео)
Предстоятель дав практичну пораду щодо святої агіасми (відео)

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів у своїй проповіді в день свята Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Як наголосив Предстоятель, Своїм Хрещенням в Іордані Господь наш Іісус Христос показав приклад того, що ми повинні хреститися, аби бути спадкоємцями Вічного життя. Тому, за словами Його Блаженства, миДОКЛАДНІШЕ → [...]

Предстоятель звершив освячення вод Дніпра (+фото)
Предстоятель звершив освячення вод Дніпра (+фото)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив води Дніпра поблизу Свято-Покровського собору УПЦ в районі Оболонь м. Київ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Чин великого освячення води Архіпастир звершив після святкового богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Предстоятелю  співслужилиДОКЛАДНІШЕ → [...]

У свято Хрещення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+фото, відео)
У свято Хрещення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+фото, відео)

19 січня 2021 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископДОКЛАДНІШЕ → [...]

Як зустріти день Богоявлення, Хрещення Господа нашого Іісуса Христа правильно? – роздуми прот. Олександра Клименка (відео)
Як зустріти день Богоявлення, Хрещення Господа нашого Іісуса Христа правильно? – роздуми прот. Олександра Клименка (відео)

«Хтось сприйме день Хрещення Господнього лише як можливість зануритись у води і помилково почне думати, що це змінить його життя. А хтось зануриться у глибину молитви – обов’язково відвідає храм Божий, спробує вкотре прочитати Святе Євангеліє і збагнути, що ж трапилося, коли на цю землю прийшов Спаситель. Хтось спробує по-справжньомуДОКЛАДНІШЕ → [...]

Напередодні Богоявлення Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі
Напередодні Богоявлення Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

18 січня 2021 року, напередодні свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. За богослужбовим уставом всенічне бдіння у Різдвяний і Хрещенський святвечір складається з великого повечір’я, літії з освяченням хлібів, святкової утрені з полієлеємДОКЛАДНІШЕ → [...]

Що обов’язково потрібно зробити на Водохреще? (рос)
Що обов’язково потрібно зробити на Водохреще? (рос)

Про обов’язкові та необов’язкові традиції цього дня. Христос приходит на берег Иордана в то время, когда Иоанн Предтеча крестит людей. Он тоже принимает такое крещение. Когда Христос вышел из воды, разверзлись Небеса и раздался голос: Сей есть Сын Мой возлюбленный, в Котором Мое благоволение (Мф. 3:17). В это время с Неба на Спасителя сошёл Дух Святой в образе голубя. Бог впервые явил Себя в трёхДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Навечір’я Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Навечір’я Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

18 січня 2021 року, у Навечір’я Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин великого освячення води у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ БучанськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Хрещення Господнє — історія, зміст, особливості богослужінь, іконографія свята
Хрещення Господнє — історія, зміст, особливості богослужінь, іконографія свята

Хрещення Господнє, або Богоявлення, православні християни святкують 19 січня. Цього дня Церква згадує євангельську подію — як пророк Іоанн Предтеча хрестив Господа Іісуса Христа в річці Йордан. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал про історію, традиції та сенс свята, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Хрещення Господа Бога і Спаса нашогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір) — історія, зміст, особливості
Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір) — історія, зміст, особливості

До 5 століття було прийнято згадувати народження і хрещення Сина Божого в один день – 6 січня, і називалося це свято Феофанією – Богоявленням, що засвідчувало втілення Христа у світ і явлення Трійці у водах Йорданських. Святкування Різдва Христового було перенесено на 25 грудня (за Юліанським календарем, або старим стилем)ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Запоріжжі протягом декількох днів напали з ножем на двох священнослужителів УПЦ
У Запоріжжі протягом декількох днів напали з ножем на двох священнослужителів УПЦ

16 січня 2021 року в Запоріжжі невідомий зловмисник, озброєний ножем, звершив напад на диякона Української Православної Церкви і його сім’ю. Раніше, 12 січня, у цьому ж районі  міста невідомий наніс ножове поранення у голову священнику Запорізької єпархії. Голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор звертає увагу влади на можливі наслідки таких «тривожних тенденцій» в суспільстві. Про цеДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти