4 °c
Kovel'
Субота, 23 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Коли в людині відсутнє смирення

15.11.2015
в «Волинь православна»
0

Коли в людині відсутнє смирення, Когда в человеке нет смирения, АРХИМАНДРИТ АНДРЕЙ (КОНАНОС), Амвон, Волинь Православна

Іноді ми самі собі здаємося покірливими, але насправді це виявляється не так.

Як здобути справжнє смирення і за якими ознаками його визначити?

Під час бесіди розмірковує архімандрит Андрій (Конанос).

Коли в людині відсутнє смирення, то навіть її добрі справи нікому не потрібні. І це страшно! З тобою можуть вітатися на приході, тому що ти пожертвував велику суму грошей; люди говорять тобі: «Молодець!», – тому що ти вдало провів який-небудь захід; тебе вихваляють за те, що у тебе все добре – чудова сім’я, багато дітей і так далі Але Бога цікавлять мотиви наших добрих справ.

Він дивиться на те, чому ми здійснюємо той або інший вчинок, і  чи зі смиренням ми його здійснюємо. Тому що інакше все це нам не принесе користі. На жаль.

Тут важлива і зворотна сторона. Якщо у людини є смирення, то у такому разі, навіть при всіх своїх гріхах та слабкостях, вона симпатична Богу. Бог любить її і надає їй прощення. Таким чином, маючи смирення, ми привертаємо до себе милосердя Боже.

З цієї причини один святий, на запитання, кого б йому хотілося побачити більше – добродійного егоїста чи покірливого грішника, – відповів: «Покірливого грішника».

Деякі люди мають різні слабкості – душевні або тілесні; у них не виходить боротися зі своїми пристрастями, але при цьому вони володіють смиренням та оплакують свої гріхи, та не гордяться собою.

І я вірю (та й Церква говорить те ж саме), що Господь любить таких людей. Він людинолюбний стосовно них. І не тому, що схвалює їх гріхи, а тому, що Його зворушують їх смирення та покаяння. Пригадаємо: фарисеї зовні були досконалі, але у них не було смирення, і вони втратили усе.

У цьому вся таємниця. Не піст сам по собі не може допомогти нам, ні дерев’яна постіль, ні нічні бдіння. Тільки смирення: «Я упокорився, і Господь врятував мене» (Пс. 114: 5).

Не хочеться говорити про це, але потрібно прийняти такий незаперечний факт.

Іноді і ми, церковні люди – строгі до самих себе, духовні, постимося – не упокорюємося. Тобто наше серце не м’яке. Чи думали ви коли-небудь про те, що іноді ми здійснюємо всі ці духовні подвиги через звичайний егоїзм? І тому не стаємо такими, якими бажає бачити нас Бог.

Доказ тому дуже простий. Люди, які знаходяться поряд з нами, – діти, сусіди, друзі, – не бачать нашого смирення, не відчувають його. Чому? Все дуже просто. Наш дух не в змозі упокоритися.

Людина йде до храму, довго молиться, потім сповідає свої гріхи, а повернувшись з церкви, починає засуджувати, обговорювати та коментувати. Адже як приємно шукати та знаходити чужі помилки! Але як же служба, як же храм, звідки ми повернулися? Значить, відвідини церкви не додали нам смирення?

А замість цього ми дивимося на помилки інших. Наприклад, я пощуся без рослинної оливи. І люди, які в змозі робити те ж саме, повинні так чинити, тому що цьому повчає Церква.

Але цього недостатньо. Потрібно, щоб і наша душа виливала єлей милосердя на тих, хто не поститься. А ми засуджуємо. Нам подобається дізнаватися про лайки, чвари, ми любимо говорити про це та пліткувати. Це що, смирення? Це егоїзм.

Одного разу я слухав інтерв’ю з Константіносом Ганотісом (грецький футболіст), і в кінці бесіди хтось запитав його:

– Можете прокоментувати скандальну історію з такою-то людиною?

А Ганотіс поставив цьому слухачеві зустрічне запитання, яке цілком змінило хід розмови:

– Скільки часу ви молилися за цю людину?

Слухач не зрозумів, і сказав:

– Але я запитую вас про скандал!

– Я зрозумів ваше запитання. Так от, скільки сліз ви покірливо пролили про того, кого бажаєте зараз обговорити? Скільки поклонів поклали? Скільки разів прочитали за нього канон до Пресвятої Богородиці?

І цей слухач не знав, що відповісти. Адже саме так Церква повчає нас ставитися до провини інших людей – з упокорюванням. Не бути егоїстами стосовно ближніх – якими б вони не були. Адже ми несемо відповідальність тільки за свої вчинки.

А якщо егоїстично осуджувати інших, то прийде час, коли Бог відвернеться від нас і ми впадемо в точно такі ж гріхи.

Якщо жінка із засудженням розпускає плітки про заміжжя сусідської дівчини (і вибір невдалий, і весілля не таке, і так далі, і тому подібне), то настане час, і в її сім’ї відбудеться те ж саме. Можливо, це станеться через п’ять років, можливо, – через десять, але вона на власному сумному досвіді пригадає про те, як засуджувала інших. Тому покірливо будемо намагатися ставитися до своїх ближніх, нікого не засуджуючи.

Біси не можуть наслідувати цієї чесноти. Вони не можуть навіть чути цього слова – смирення. І ми, коли впираємося в своїй гордості, не бажаючи змиритися, черпаємо «натхнення» у злих духів.

Можливо, ви звертали увагу на те, як зображаються ангели поряд з Розп’яттям? Вони закривають свої лиця в благоговійному страху. Святі отці говорять, що до того моменту, як Христос був розіпнутий, ангели могли вільно вибирати між добром та злом.

Звичайно, вони при цьому не грішили, не робили ніякого зла, але теоретично – могли згрішити. А коли вони побачили Розіпятого Христа – у мить Його найвищого упокорювання, – то, здригаючись від жаху, вражалися, як може Той, Хто є Господь Слави, так самопринизитися, щоб втратити усе. Невже Бог може втратити усе? А Він втратив – Своє вчення, Своїх учнів, Своє життя. Всьому настав крах. Господь помер, і тепер саме Ім’я Його буде забуте.

Але коли ангели побачили Воскресіння, що послідувало за Розп’яттям, то вони остаточно увірували, що шлях до справжньої слави лежить через смирення. А слова лукавого змія, сказані колись людям в Раю, – про те, що обоження та слава людини мають на увазі заколот та повстання проти Бога, – відверта брехня.

Тому святі отці і говорять, що з моменту Розп’яття та Воскресіння ангели вже непохитні, постійні в своїй святості. Адже тепер вони твердо знають, що тільки поряд з Христом можна отримати справжнє щастя та блаженство. І, залишаючись як і раніше вільними в своєму виборі, вони ніколи не зроблять його на користь зла – тому що завжди пам’ятають про те, що відкрилося їм у мить Розп’яття та Воскресіння.

Смиренню добре повчає те, що ми з вами чинимо зараз: сидимо всі разом та слухаємо один одного. Святий Іоанн Лествічник говорить, що коли кінь скаче один, з гучним іржанням, з гривою, що розвівається, то йому здається, що він – найкращий та швидший скакун на світі. Але коли його запускають в табун і він опиняється серед інших коней, то, порівнявшись з ними, він починає розуміти, що решта коней анітрохи не гірші за нього – вони так само швидко скачуть і такі ж гарні.

Так і ми. Коли людина одна, їй здається, що вона дуже хороша. Сидячи вдома, ми вважаємо себе за справжніх християн. Але прийшовши до церкви та молячись усі разом, ми дивимося один на одного і бачимо, як хтось покірливо занурюється в молитву, хтось прагне поговорити зі священиком, хтось з благоговінням та упокорюванням приступає до Святої Чаші. І тоді ми розуміємо, що є християни і кращі за нас.

«Не залишатимемо зборів своїх» (Євр. 10: 25). Апостол Павел сказав так тому, що сумісна молитва навчає смиренню. Ми дивимося на те, як моляться інші, і, упокорюючись, виправляємося. А  святий Ісаак Сирін навіть так говорив ченцям-затворникам, що подвизалися в пустелі:«Час від часу потрібно виходити зі своєї келії та спілкуватися з іншими подвижниками, тому що так можна побачити, чого ти досяг».

Наодинці ми здаємося собі дуже хорошими, духовними людьми. Але, порівнявши себе з іншими, ми бачимо, чи вдалося нам досягнути чогось насправді. І після цього можна знову рухатися вперед.

Багато хто з жінок (а іноді і чоловіків) часто говорять на сповіді: «Коли я вдома одна, то все чудово: я не серджуся, не гарячкую, я бажаю молитися. Але коли приходять діти, або чоловік повертається з роботи, зі мною починає відбуватися щось незрозуміле. Я стаю як одержима».

Ні, ти не у цей момент стаєш одержимою. Ти була нею і раніше, просто в такі хвилини все виходить назовні. І це повинно допомогти тобі зрозуміти свою неміч та свої пристрасті.

Одна справа – молитися у себе вдома, а інша – прийти до храму та, побачивши сусіда, якого терпіти не можеш, не вдавати, ніби не помічаєш його, а привітатися з ним, сказати йому «Доброго дня!», зробити перший крок. Так, через дружнє привітання, ми починаємо упокорюватися та виправлятися.

Мені доводилося бачити, як вчені, освічені люди, які самі могли повчати інших набагато краще за якогось там проповідника, приходили на духовні бесіди — тому що хотіли упокорити свій дух. Вони були готові перетворитися на учнів та дізнаватися щось нове від людини, яка знала значно менше від них, тому що їх метою був не диплом, а смирення.

І ми всі зібралися тут не для того, щоб почути щось нове. Ми знаємо практично все. Але сьогодні вранці Бог бачив, як ми встали і сказали собі: «Господи, я піду на цю бесіду і буду намагатися отримати звідти що-небудь для себе. Можливо, з п’ятдесяти думок я візьму тільки одну, але ця думка укріпить мене». І такий намір допомагає значно більше, ніж те, що ми чуємо на цих бесідах.

Перша ознака того, що людина стає покірливою, – це коли вона перестає гордитися своїми природними талантами та здібностями. Наступний етап – коли вона не гордиться своїми досягненнями в духовному житті. І нарешті, останній – коли вона не гордиться взагалі нічим, а тільки любить Бога.

Люблячи Господа, ми прославляємо Його, і тоді в серці не залишається місця для похвали самому собі, своїм власним талантам.

Наприклад, коли вродлива людина не говорить і не думає про свою красу, це ознака покірливого ставлення до власної зовнішності. Те ж саме, коли людина володіє чудовим голосом, або володіє ораторським мистецтвом, або є хорошим письменником – тобто має талант від Бога, і при цьому говорить: «Раз ця моя здатність – природжена, значить, вона не належить мені, а є даром Божим. Це Бог подарував мені такий талант, він – не мій. А раз цей дар – від Бога, то ним не можна гордитися».

Ну, а коли людина гордиться своєю красою, то хочеться запитати її: «А в чому тут твоя заслуга? Невже ти сама створила свої очі, своє лице та тіло гарними? Ні, ти тут нічого не чинила. Тебе створив такою Бог».

Отже, перший крок на шляху до смирення, – це перестати гордитися тим, що дав нам Господь.

Покірлива людина не засуджує інших і не прагне зайняти перше місце. Навпаки, вона бажає бути в останньому ряду, прагне встати позаду всіх в черзі до Чаші, і в храмі стоїть в самому кінці, щоб на неї не дивилися. Їй не подобається бути на очах у всіх.

А є матері, які ніколи не дозволяють собі з’їсти найсмачніший шматочок. Вони завжди залишають його дітям. І це теж смирення. Людина упокорюється таким чином. Якщо любиш, то упокорюєшся та радієш, що їси не ти, а твоя дитина. Ось що таке смирення материнства. І такому упокорюванню нам слід навчитися у всіх сферах життя.

Єлизавета Терентьєва

Джерело – “Православие и мир”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №10


Теги: гордістьмолитваосудженнясмирення
Попередня публікація

Чому ми не святі?

Наступна публікація

Церковний дзвін сповістив про перший дзвоник у Недільній школі

Наступна публікація
Церковний дзвін сповістив про перший дзвоник у Недільній школі

Церковний дзвін сповістив про перший дзвоник у Недільній школі

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина
Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина

В Синодальний відділ УПЦ з соціально-гуманітарних питань звернулися за допомогою клірик Київської єпархії ієрей Володимир Слободнюк та матушка Катерина. Їх півторарічний син Кирило потребує дороговартісної реабілітації, у т.ч. за кордоном, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  “Спаси Господи всіх православних християн! Ми батюшка і матушка, у нас троє маленьких діток: 6, 3 рокиДОКЛАДНІШЕ → [...]

Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви
Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви

В ефірі радіо Белградо-Карловацької Архієпископії Сербської Православної Церкви відбулась трансляція інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, яке владика дав співробітнику пресслужби Сербської Православної Церкви Николаю Сапсаю. В інтерв’ю митрополит Варсонофій відзначив важливість для віруючих УПЦ стояння сербів за Православну віру та захист святинь у Чорногорії.  Під час розмови Його Високопреосвященство розповів віруючим Сербської Церкви проДОКЛАДНІШЕ → [...]

У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)
У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, єпископатом і духовенством Української Православної Церкви було звершено чин Великого освячення води Чорного и Азовського морів, озер, рік і джерел України, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на пресслужби єпархій. Нагадаємо, цього дня Блаженніший Митрополит КиївськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню
У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню

16 січня 2021 року, в суботу перед Богоявленням, митрополит Джанкойський і Роздольненський Аліпій звершив чин освячення храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело” на території соборного комплексу м. Джанкоя в Криму. 18 січня, у Водохресний святвечір, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив освячення каплиці-купальні на честь святого славного Пророка, ПредтечіДОКЛАДНІШЕ → [...]

Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому
Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому

18 січня 2021 року пресслужба Хустської єпархії опублікувала на своєму офіційному сайті «Звернення до автора газети “Зоря Рахівщини” щодо розповсюдження неправдивої інформації». Відкритий лист, з проханням розмістити його на шпальтах газети, було направлено від голови парафіяльної ради релігійної громади Успенського храму Української Православної Церкви села Ділове Рахівського району Закарпатської області Петрецького ІванаДОКЛАДНІШЕ → [...]

Православний календар на 20 січня (відео)
Православний календар на 20 січня (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  20 січня Свята Церква згадує пам’ять Собору святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна та преподобного Пахомія Кенського.  Просмотров: 571 [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти