3 °c
Kovel'
Неділя, 28 Лютого, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Нехай допоможе людям Господь шукати Його слави. Історія християнства в Німеччині

16.12.2011
в «Волинь православна»
0


Частина I. Хрещення германців. Церква Східно-Франкського королівства (до 962 р.)
 

Рим і германські племена

З 58 р. до н. е. до 455 р. н. е. сьогочасні німецькі області на захід від Рейну і на південь від Дунаю входили до складу Римської імперії. Ненадовго Риму вдалося підкорити і землі між Рейном і Ельбою, але страшна поразка у вересні 9 р. у Тевтобурзькому лісі від повсталих германських племен знову відкинула їх за Рейн. З 80 до 260 рр. н. е. територія межиріччя верхньої течії Рейну і Дунаю також була підпорядкована Риму. У ті часи Німеччина поділялась на провінції Верхня, Нижня Германія і Реція. Саме тоді виникли такі міста, як Кeльн, Трір, Бонн, Майнц, Вормс, Аугсбург.

Серед воїнів розташованих тут легіонів, ветеранів, які селилися в цих землях, та інших поселенців були вихідці з усіх областей імперії, серед них чимало християн. Передання свідчить, що ще апостол Петро послав звіщати Благу вість на території Галлії трьох своїх учнів: священика Євхарія, диякона Валерія та іподиякона Матерна. Згодом вони послідовно були єпископами м. Августа Треверів (Трір) — резиденції імператорів. Однак сучасна наука житіє Валерія датує III ст., а офіційно першим єпископом вважається Агріцій Трірський, під документами Собору 314 р. в Арлі стоїть його підпис. У роки правління у Трірі Костянтина Великого (306–316) мати імператора, рівноапостольна цариця Єлена, передала святителю частину свого палацу під кафедральний собор, а також знайдений нею у Святій Землі хітон Христа, який відтоді є головною святинею собору. У крипті Трірського кафедрального собору святого Петра зберігається нині і частина мощей (глава) рівноапостольної цариці Єлени.

Агріцію приписують перенесення у Трір мощей святого апостола Матфія (зараз вони перебувають у бенедиктинському абатстві святого Матфія). Святитель Максимін, другий єпископ Тріра (332–347), проявив себе стійким супротивником аріанській єресі, він дав прихисток засланому сюди Афанасію Великому.

У згадуваному вище Арльському соборі брав участь і єпископ столиці провінції Нижня Германія — Колонії Агріпіни (Кельна). Цей собор проходив через рік після видання Міланського едикту, який узаконив християнство в імперії. А дещо раніше, наприкінці правління її західною частиною Августом Максиміаном Геркулом (286–305), на Рейні прийняла мученицький вінець десята частина знаменитого фіванського легіону. Зокрема, в Кельні постраждав святий Гереон (нині один із святих покровителів міста, чиї мощі перебувають у церкві його імені), який мав офіцерський чин, разом з 318 іншими солдатами-християнами.

Хрещення германців

Германські племена за межа­ми імперії, постійно воюючи з нею, поступово об’єдналися в потужні союзи — франків, алеманів, саксів, бургундів і посилили свій натиск. Християни, які жили на Рейні та Дунаї, спілкуючись з полоненими, самі потрапляючи в полон до германців або торгуючи з ними, несли їм звістку про Христа. На той час язичництво германців набуло значного розвитку. Юлій Цезар відзначав у них відсутність жерців і вірування в сонце, вогонь і місяць, тобто тільки в ті сили природи, які вони бачать на власні очі, а «про решту богів вони навіть не чули». Однак Тацит, який писав через півтора століття після Цезаря, повідомляє про впливових жерців всередині германських громад, а також про богів і богинь, яким не будували храмів, але «присвячували діброви та гаї», приносили жертви, в тому числі й людські. Воля богів визначалася за допомогою гадання на дерев’яних плашках з вирізаними на них знаками, за голосами й поведінкою птахів і священних білих коней.

Першими з германців християнство прийняли готи, що жили в Північному Причорномор’ї на початку III ст. «Готські війни» з Римом, інтенсивні торговельні контакти з малоазійськими греками, які населяли цю частину імперії, сприяли ранній християнізації готів; їхній єпископ брав участь уже в I Вселенському Соборі 325 р. Язичницька реакція в наступні кілька десятиліть не змогла звернути готів з істинного шляху, але аріанство, яке в ті роки зайняло панівні позиції в імперії, невдовзі на два з лишком століття призвело до відпадіння більшості з них у цю єресь. Апостол готів Ульфіла переклав на їхню мову Євангеліє, але сам також підпав під вплив вчення Арія. Остаточно готи утвердилися у ньому, перейшовши в 378 р. Дунай, коли рятувалися від навали гунів. Імператор Валент, запеклий аріанин, ставив це неодмінною умовою прийняття їх у римські володіння. Вандали, які оселилися в римській Паннонії, на той час також прийняли аріанство, хоча й досить поверхово. Поступово бургунди і частина алеманів прийняли аріанство. Після II Вселенського Собору 381 р. торжество православного вчення в межах імперії було відновлено, але серед германців аріанська єресь продовжувала розвиватися, її місіонери багато десятиліть потому проповідували серед баварів.

Римській імперії в цілому вдавалося впродовж IV ст. стримувати германців на Рейні, поки загроза від готів, що просувалися до Аппенінів зі сходу, на початку наступного століття не змусила Рим вивести легіони з Галлії, залишивши її беззахисною перед новим потужним вторгненням германських племeн. А невдовзі з’явився ворог небаченої раніше сили. Гуни, які виступали до середини V ст. як союзники Західної Римської імперії в боротьбі проти германських племeн, підкоривши більшість з них, кинулися на колишнього союзника. У цей час біля Кeльна від них приймає мученицьку смерть його нинішня патронеса свята Урсула та її 11 дів.

Варварські королівства остготів, вестготів і бургундів, що утворилися на руїнах Західної Римської імперії, були аріанськими, лише франки, які пізніше за них зайняли рейнські землі і північ Галлії, прийняли наприкінці V ст. християнство за православним обрядом (див.: «ЦПГ» № 20 за 2011 р.). Починаючи з хрестителя франків Хлодвіга, франкські королі і знать, у союзі з впливовим православним духовенством Галлії, викоренивши аріанство у приєднаних до їхньої держави Бургундії та Аквітанії, взялися у наступні три століття за християнізацію нових володінь на схід від Рейну — Тюрінгії та Баварії.

Як і франки на Рейні, баварці, які оселилися на верхньому Дунаї, в Реції і Норіку, знайшли тут уже цілком зміцнілу Церкву, початок якої сягає ще часів Костянтина Великого. Загартована в боротьбі з язичництвом, ця Церква зберегла свою міцну організацію, незважаючи на германську навалу. Про це свідчить ряд місцевих християнських мучеників, одна з них — свята Афра, яка відмовилася взяти участь у язичницьких обрядах і зректися своєї віри, за що була спалена живцем у 304 р. під час Діоклетіанових гонінь.

Зате в землі, втраченій Римом наприкінці III ст. та зайнятій алеманами, віра ще не встигла вкоренитися, і до кінця VI ст. алемани залишалися язичниками з невеликими вкрапленнями християнських громад. Франкські королі заохочували місіонерську діяльність ірландських ченців, що з’явилися тут наприкінці VI ст. Святому Колумбану († 615) (не плутати зі святим Колумбом, просвітителем Шотландії) та його учням вдалося укріпити у вірі франків. Вони заснували ряд монастирів у Бургундії, Нейстрії, Австразії, але далі на схід їхня проповідь не привела до масового прийняття християнства — аскетизм ірландців був занадто суворим для новонавернених германців. Святий Колумбан, вважаючи, що ігумен, а не місцевий єпископ, є голов­ним авторитетом у своєму монастирі, дотримувався ірландської пасхалії, чому протидіяли галльські єпископи, які використовували римську пасхалію. Він приніс на континент і ірландську практику приватної сповіді — звичай, який полюбляв ще святий Василій Великий.

Інший ірландець, священномученик Кіліан († 689), прозваний апостолом Франконії, хрестив жителів цього краю і місцевого герцога, але разом з іншими двома ченцями був убитий за намовою дружини правителя, незадоволеної суворим відстоюванням святим християнської форми шлюбу. Його мощі спочивають у Вюрцбурзі, в побудованому в ХI ст. соборі його імені. Святий Куніберт, єпископ Кельнський († 663), привів єпархію до розквіту. Він заснував кілька нових монастирів і всіляко підтримував християнських місіонерів, які вирушали на північ у Фрісландію і на схід у Саксонію і Тюрінгію.

Згодом значних успіхів до­сягли англосаксонські місіонери, які наприкінці VII ст. змінили ірландців. Підлеглі (на відміну від ірландців) Риму, вони змогли опертися на підтримку папи і церковної ієрархії. Найвидатніший з них, святитель Боніфацій, був у 722 р. висвячений папою Григорієм II на єпископа без надання єпархії, під прямою владою римського престолу. У нинішньому Гессені святитель здобув перемогу над язичництвом, зрубавши дуб, який ідолопоклонники шанували як підтримуючий небосхил. Боніфацій використав деревину цього дуба для будівництва церкви, при якій він заснував монастир Фріцлар. Отримавши архієпископський паліум, а потім і повноваження легата, святитель продовжив місіонерські справи у Тюрінгії та Баварії, висвятив у останній чотирьох єпископів, заснував Гессенську єпархію з центром у Бюрабурзі та єпархії в Айхштадті та Ерфурті. Заснований ним біля р. Фульда монастир символізував єдність Германської Церкви, яку він зорганізував на зразок Британської, підпорядкувавши її папі. Боніфацій відновив практику регулярного скликання Соборів, в яких брав участь не лише єпископат, але й франкська аристократія на чолі з майордомами Карломаном (який невдовзі усамітнився в монастирі) і Піпіном Коротким. За свої заслуги у справі християнізації країни кілька століть потому святий Боніфацій був названий «апостолом Германії».

Піпіна, обраного франками на королівський престол у 751 р., благословив святий Боніфацій, а через три роки папа Стефан III звершив над ним миропомазання, — так змінилася династія. При Каролінгах, особливо при синові Піпіна Карлові Великому, Франкська держава, яка завоювала половину Західної Європи, досягла вершини своєї могутності. Столицею Карла став Ахен, тут він велів спорудити величний храм, де розміщувався і його трон, — Імператорську капелу (Pfalzkapelle), зведену в кращих традиціях візантійського стилю. Карл Великий, оточений блискучою плеядою сподвижників (див.: «ЦПГ» № 20 за 2011 р.), провів глибоку церковну реформу у своїй імперії, упорядкував монастирське життя на основі уставу святого Бенедикта і систему єпархій. Разом з Трірським і Майнцським, у 795 р. було засновано Кельнське архієпископство на чолі з другом Карла Хільдебольдом. Син свого часу, імператор ніс язичникам християнство на вістрі меча. У виснажливих і жорстоких саксонських війнах йому вдалося підкорити і навернути до віри саксів, які уперто трималися ідолопоклонства й сподівалися таким чином (як пізніше, наприклад, литовці) зберегти незалежність. Святитель Віллехад, англосаксонський проповідник, а з 787 р. перший єпископ Бремена, постійно ризикуючи життям, вів у ті роки серед саксів і фризів місіонерську діяльність, навертаючи багатьох до віри.

Людовик Благочестивий, син Карла, наслідував від батька любов до Христа, але не волю та мистецтво правління. Побожний і щедрий до Церкви, він заснував чимало монастирів, дбав про поширення християнства серед слов’ян і скандинавів (у цей час нормани стають головною зовнішньою загрозою для Франкської держави), створив єпископську кафедру в Гамбурзі. Імператор всіляко допомагав проведенню реформування монастирських правил у бік посилення аскетизму ченців на основі прийняття уставу Бенедикта Аніанського. Людовик справив визначальний вплив на віруючу душу святої Емми Баварської, яка вийшла заміж за його сина, пізніше Східно-Франкського короля Людовика II Німецького. Дві їхні дочки стали абатисами монастирів.

Церква Східно-Франкського королівства (843–962 рр.)

Усобиці синів Людовика Благочестивого, що терзали імперію в останні роки правління їхнього батька, завершилися розділом її між ними за Верденським договором 843 р. Зі Східно-Франкського королівства, що включало території приблизно на схід від Рейну і на північ від Альп, з цього року починається германська державність. Під 919 р. у Зальцбурзьких анналах вперше згадується вислів regnum teutonicorum (Германське королівство) — назва, що кілька століть потому стала загальновизнаною (у формі «Reich der Deutschen»). Воно фактично складалося з п’яти великих племінних герцогств: Саксонії, Баварії, Франконії, Швабії та Тюрінгії (незабаром до них додалася Лотарингія), де племінні герцоги мали реальну владу, в той час як влада короля була обмеженою і залежала від великих феодалів. Протягом IX–Х ст. паралельно з процесом поступової консолідації влади в герцогствах йшло і усвідомлення єдності германської народності і держави, чому неабиякою мірою сприяв найбільш освічений прошарок — духовенство. У 847–856 рр. архієпископом Майнцським був колишній найближчий радник Людовика Благочестивого Раба́н Мавр — учений, латинський письменник, педагог, поет, автор однієї з перших середньовічних енциклопедій. Серед його праць — безліч коментарів до Святого Письма, житія святих, описи церковного й чернечого життя, проповіді, моралізаторські твори. Видатний діяч «Каролінгського відродження», він був першим, хто ввів у Франкському королівстві вивчення грецької мови. Слава про школу Фульдського монастиря рознеслася по всій Германії.

Наприкінці IX ст. Східно-Франкське королівство зазнало руйнівних набігів норманів і угорців, погрузло у війнах з раніше підпорядкованою йому Великою Моравією, яка добивалася незалежності. В управлінні державою архієпископ Майнца Гаттон (Хатто) I, який очолював регентську раду при малолітньому Людовику IV Дитя, виступав як прихильник сильної королівської влади і противник посилення племінних герцогств, проте останні, особливо Саксонія, підкорялися лише номінально. Гаттон отримав від папи Формоза паліум і посаду папського вікарія в Германії, а також мощі Георгія Побідоносця, для яких у монастирі на острові Райхенау було побудовано новий храм.

У 911 р. помер король Людовик Дитя, східнофранкська гілка Каролінгів згасла. Сім років потому помер обраний знаттю бездітний король Конрад, і знаки королівської влади — за його заповітом і рішенням знаті — були передані герцогу Саксонському Генріху. Попри те, що новий король Генріх I Птахолов відмовився від помазання, він, бажаючи залучити на свій бік Церкву, призначив канцлером королівства архієпископа Майнцського Херігера. Спочатку становище короля було дуже хистким. Угорцями в 926 р. було пограбовано і спалено знаменитий Санкт-Галленський монастир. Тільки виплатою великої щорічної данини король зміг укласти дев’ятирічне перемир’я, в результаті якого, підпорядкувавши полабських слов’ян, він зміг зібратися з силами і в березні 933 р. вщент розбити угорців, а через рік і данців.

У роки правління Генріха, який показав себе талановитим правителем і вправним політиком, почався тривалий процес формування германської імперії. При його синові Оттоні I Великому в цьому був зроблений найважливіший крок — в 962 р. була заснована Священна Римська імперія, яка проіснувала до 1806 р. і об’єднала багато світських та церковних територій Європи.

Володимир Моїсеєнко

 

Читати далі: –>

Попередня публікація

Життя без зручностей. Про аскезу в одязі й житлі

Наступна публікація

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В САЄНТОЛОГІЇ

Наступна публікація

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В САЄНТОЛОГІЇ

Будь ласка, увійдіть щоб приєднатися до дискусії

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Вітаємо настоятеля храму священномученика Фаддея м. Ковеля, протоієрея  Володимира Мацура з річницею хіротонії

Прихожани церкви щиро вітають свого настоятеля  протоієрея  Володимира Мацура з радісно – урочистим і святковим днем – 15-ою річницею хіротонії. Дорогий, Батюшка! Вас рукоположили у сан священника на велике церковне свято – Стрітення Господнє. Тому ця подія для нас вдвічі радісніша і пам’ятніша. З дитячих років батюшка Володимир мав заповітну мрію і тверде рішення – […] The post Вітаємо настоятеля храму священномученика Фаддея м. Ковеля, протоієрея  Володимира Мацура з річницею хіротонії appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Тематичні зустрічі до Дня православної молоді

До Дня православної молоді (15 лютого) єпархіальний Відділ у справах сім’ї, молоді та соціального служіння ініціював тематичні зустрічі молодих представників парафій в рамках благочинницьких округ. Захід проводиться з благословення та підтримки керуючого Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященнішого митрополита Володимира. Довідки про місце та час проведення молодіжниї зустрічей можна отримати у настоятелів парафій та координатора проекту священника Віктора […] The post Тематичні зустрічі до Дня православної молоді appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

День Ангела митрополита Володимира

Урочистою соборною Божественною Літургією вшанували в Успенському кафедральному соборі священномученика митрополита Володимира (Богоявленського). У чернечому постризі Керуючий нашою єпархією Високопреосвященніший митрополит Володимир був наречений ім‘ям на честь цього святого. Від імені єпископату Української Православної Церкви з Днем Ангела владику Володимира щиро вітав митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Поздоровити свого Архієрея та Ректора Духовного училища зібралися […] The post День Ангела митрополита Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Прихильники ПЦУ зрізали замки та захопили храм преподобного Сергія Радонежського в с. Галинівка

6 лютого представники ПЦУ в селі Галинівка без жодних погоджень з УПЦ, зрізали замки на місцевому храмі преподобного Сергія Радонежського та фактично захопили його. Весь процес був відзнятий на камеру. Нагадаємо, що конфлікт в селі точиться вже давно. Як повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, під натиском прихильників «ПЦУ» у Волинській ОДА фактично «дали добро» на […] The post Прихильники ПЦУ зрізали замки та захопили храм преподобного Сергія Радонежського в с. Галинівка appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Тридцять років на посаді благочинного

Сьогодні  тридцятирічний ювілей служіння Церкві  протоієрея Іоанна Хіночика на посаді благочинного. Отець Іоанн 08. 01. 1983 р. архієпископом  Волинським  і Рівненським  Даміаном за Божественною Літургією  в Свято – Троїцькому соборі м. Луцьк, висвячений  в сан диякона. 01.01.1984р. – в сан священика, а 07.02. направленний настоятелем в Дмитрівський храм, с. Гірники, Ратнівського району, Старовижівського благочиння. Звершив   […] The post Тридцять років на посаді благочинного appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

У Неділю про блудного сина Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі
У Неділю про блудного сина Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

28 лютого 2021 року, у Неділю про блудного сина, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ БородянськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Митрополит Варсонофій передав церковне начиння парафіям Вінниччини, у яких захопили храми
Митрополит Варсонофій передав церковне начиння парафіям Вінниччини, у яких захопили храми

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія митрополит Вінницький і Барський Варсонофій зустрівся з настоятелями парафій Вінницької єпархії, храми яких були захоплені розкольниками та передав у дар необхідне церковне начиння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Вінницької єпархії. Священики розповіли про парафіяльне життя общин,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Архієпископ Черкаський Феодосій звершив освячення храму на честь рівноапостольного князя Володимира
Архієпископ Черкаський Феодосій звершив освячення храму на честь рівноапостольного князя Володимира

27 лютого 2021 року архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив чин освячення церкви на честь святого рівноапостольного князя Володимира у селі Антипівка, яке знаходиться у Золотоніському району неподалік Покровського Красногірського монастиря. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії. Дбанням парафіян на чолі з настоятелем протоієреєм Анатолієм Яковенком вдалосяДОКЛАДНІШЕ → [...]

Що робити, аби не нашкодити своїм дітям? – прот. Олександр Клименко (відео)
Що робити, аби не нашкодити своїм дітям? – прот. Олександр Клименко (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати духовні роздуми протоієрея Олександра Клименка. Черговий випуск присвячено вихованню дітей, на яке пропонується поглянути крізь призму євангельської притчі про блудного сина (Лк 15, 11-32). “Ця притча вчить нас тому головному, що коли син слухається свого батька, а батько свого батька, то в послусі один одномуДОКЛАДНІШЕ → [...]

Митрополит Володимир-Волинський Володимир освятив храм на честь прп. Амфілохія Почаївського
Митрополит Володимир-Волинський Володимир освятив храм на честь прп. Амфілохія Почаївського

25 лютого 2021 року митрополит Володимир-Волинський та Ковельський Володимир звершив чин освячення новозбудованого храму на честь преподобного Амфілохія Почаївського у селі Мельники-Річицькі Ратнівського району Волинської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сторінку у фейсбук Благодійного фонду «Фавор». Багато років парафіяни УПЦ волинського села Мельники-Річицькі не мали свогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

Представник УПЦ взяв участь у Міжконфесійному круглому столі «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України»
Представник УПЦ взяв участь у Міжконфесійному круглому столі «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України»

26 лютого 2021 року відбувся Міжконфесійний онлайн-круглий стіл «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України». З благословення голови Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів митрополита Львівського і Галицького Філарета,  участь в онлайн-заході взяв представник УПЦ при Громадській раді при МОЗ України з питань співпраціДОКЛАДНІШЕ → [...]

Голова відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань звершив Літургію в дитячому онкологічному центрі Києва
Голова відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань звершив Літургію в дитячому онкологічному центрі Києва

15 лютого 2021 року, у свято Стрітення Господнього, Міжнародний день онкохворої дитини, голова та представники Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань відвідали дитяче відділення Київського міського клінічного онкологічного центру м. Києва. Протягом року у дитячому відділенні КМКОЦ отримують лікування близько 450 дітей. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на blago.church.ua. У відділенніДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ми вистояли та залишаємося вірними УПЦ – віруючі захоплених храмів на З’їзді (відео)
Ми вистояли та залишаємося вірними УПЦ – віруючі захоплених храмів на З’їзді (відео)

22 лютого 2021 року на З’їзді представників захоплених храмів Української Православної Церкви, який пройшов у Києво-Печерській Лаврі, віруючі поділилися історіями з життя своїх парафій.  Віряни із села Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області розповіли про спроби захоплення їхнього Михайлівського храму рейдерами з “ПЦУ” і як це вплинуло на них, представники парафії з села Птича Рівненської області підкреслили, щоДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комісії з канонізації святих
У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комісії з канонізації святих

24 лютого 2021 року під головуванням митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна відбулося засідання Комісії з канонізації святих при Священному Синоді Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Херсонської єпархії. На засіданні були розглянуті матеріали, що пов’язані з життям і подвигами подвижників благочестя, які жили таДОКЛАДНІШЕ → [...]

“ПЦУ” вдалося набагато менше, аніж вони планували – інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія
“ПЦУ” вдалося набагато менше, аніж вони планували – інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія для «Вітраж інформ». Ми сидимо в тимчасовому приміщенні Вінницької єпархії, в будівлі православної школи при Хрестовоздвиженському храмі м Вінниця. Ще по дорозі до Вінниці, в поїзді, вдалося прочитати статтю про нинішній стан справ у тимчасовому приміщенні Вінницької єпархії, там автори порівнялиДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти