20 грудня в м. Володимир-Волинському було проведено підсумкові загально-єпархіальні збори духовенства
В Успенському соборі зібрались священики з усієї єпархії і після молебню всі вирушили в актовий зал музичної школи для проведення зборів.
Після молитви «Царю Небесний» Преосвященний єпископ Володимир зачитав статистичні дані про кількість монастирів, парафій, священнослужителів і недільних шкіл на території Володимир-Волинської єпархії. Єпископ нагадав, що нещодавно єпархія понесла велику втрату – відійшов до Господа протоієрей Василій Гуз. Усі присутні проспівали спочилому співслужителю «Вічну пам’ять».
Також владика розповів про події єпархіального життя та заходи, які відбулися за період його керування.
Преосвященний єпископ Володимир проаналізував завдання, що стоять нині перед кожним священнослужителем. Крім богослужіння важливими є місіонерська діяльність на парафіях, робота з молоддю, належний рівень недільних шкіл. Владика закликав духовенство посилити роботу в цих напрямках, використовуючи той досвід, що вже є в єпархії.
Правлячий архієрей відзначив діяльність єпархіального інформаційного відділу – подякував його працівникам і закликав не зупинятися у розвитку, вдосконалювати існуючі ЗМІ та працювати над новими проектами.
Сумними подіями для єпархії ознаменувалося закінчення року – тож єпископ закликав духовенство зробити висновки. Зокрема восени у єпархії було пограбовано декілька храмів, а ще одному пограбуванню завадила сигналізація. Єпископ наказав духовенству посилити заходи безпеки, а деякі священики поділилися з колегами практичними порадами по використанню охоронних систем.
Секретар єпархіального управління прот. Володимир Лисий у своєму виступі згадав головні події минулого року. Це і благодійні акції: телемарафон «Бог багатий милосердям», щорічний табір для дітей сиріт; місіонерські заходи: Фестиваль духовно-патріотичної пісні, антисектантський семінар. Важливими для духовного життя Волині стали Хресні ходи з мощами св. великомучениці Анастасії Узорішительки та св. великомученика Димитрія Солунського.
Далі виступив прес-секретар єпархії протодиякон Віктор Мартиненко. При підведенні підсумків роботи інформаційно-видавничого відділу він відзначив розвиток і активну діяльність відповідальних за інформаційну роботу в благочинних єпархії.
На сьогодні, крім єпархіальної газети, офіційного сайту, інтернет-журналу «АМВОН», Фотолітопису єпархії в єпархії діє ще декілька інформаційних інтернет-ресурсів та десяток сайтів монастирів, благочинь та храмів. Створено також сторінки в популярних соціальних мережах «В Контакті» та «Facebook».
Прес-секретар звернув увагу на велику роль місіонерства в Інтернет-просторі, зазначивши, що і апостоли користувались усіма засобами, які були доступні в часи їх проповіді, для розповсюдження християнства. І якби вони жили в сучасному світі, – впевнений о. Віктор, – то активно використовували б Інтернет, мали б акаунти в соціальних мережах, саме для проповіді і місіонерської діяльності. Протодиякон Віктор Мартиненко закликав священиків брати активну участь в роботі ЗМІ єпархії саме через Інтернет ресурси.
Після доповіді відбулась бесіда єпископа Володимира зі священиками в режимі запитання – відповідь. Були обговорені найбільш гострі питання життя єпархії і священиків на парафіях.
Прот. Олександр Кликоцюк
На даний час Володимир-Волинська єпархія налічує:
- 265 церковних громад,
- 242 храми;
- 20 каплиць;
- 187 недільних шкіл;
- 254 священиків;
- 17 дияконів;
- 5 монастирів (один жіночий – ставропігійний та чотири чоловічих);
- у чоловічих монастирях 42 насельники.
У 2011 році:
- освячено 4 храми;
- закладено 3 храми;
- зареєстровано 2 громади;
- будуються 23 храми.
- Правлячим архієреєм звершено 11 дияконських та 7 священицьких хіротоній.