2 °c
Kovel'
Неділя, 24 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Про Православ’я на Заході

16.02.2015
в «Волинь православна»
0

Про Православ’я на Заході , АМВОН, Волинь Православна

Митрополит Нью-Йоркський і Східно-Американський Іларіон, Первоієрарх Руської Православної Церкви за кордоном – про те, що хвилює православних на Заході, що є закордонне чернецтво, чим завидне і наскільки важке життя священика на Заході.

— Ваше Високопреосвященство! Які духовні проблеми існують у сучасному Західному світі?

— Впродовж всієї світової історії православних не могли не хвилювати питання моралі, стилю життя, який пропонувало суспільство сучасним йому людям, і християнам зокрема. У наш час перед нами стоять ще і такі питання, яких раніше не знало жодне суспільство, або ці проблеми не стосувалися його в такому об’ємі, як зараз.

Перш за все, це питання шлюбу та сім’ї, проблеми здоров’я та надання (або не надання) медичної допомоги. На Заході вони стали особливо актуальними, якщо не сказати — волаючими, за останні 20-30 років.

Те, що зараз спостерігається в країнах Заходу, незабаром може виявитися і в інших православних країнах. Якщо охарактеризувати ці явища одним словом, то це — спроба секуляризації суспільства, руйнування впливу Церкви на народ.

Особливий жаль ми відчуваємо, коли бачимо, як в США про покладену на них місію забувають представники самих церков, як це є в протестантських общинах, що фактично копіюють сучасне суспільство.

Ще одне актуальне для нас питання, яке йде врозріз із задумом Божим про людину, — евтаназія. Сьогодні в США «кваліфіковану допомогу» по штучному перериванню життя пропонують на законній (!) підставі в штатах Орегон, Вашингтон, Монтана та Вермонт.

Хвилює і насторожує ось що. На смерть люди йдуть в більшості випадків не тому, що не можуть впоратися з болем, а через психологічні розлади. Тобто ми бачимо, що суспільство і традиційні, пануючі в США протестантські конфесії не можуть полегшити духовних страждань людини.

Ще одна проблема, про яку широко заговорили в світі, — хрещення народжених від сурогатних матерів немовлят. В США сурогатне материнство було легалізоване в 1981 році і на сьогоднішній день дозволене у восьми штатах, зокрема у штаті Флорида, уряд якого всіляко «просуває» сурогатне материнство. Процес придбання дітей від сурогатних матерів у Флориді спрощений і максимально здешевлений, про що безпосередньо говориться в тексті законодавства штату.

Так сучасне суспільство винаходить нові способи, які відводять людей від християнського життя і при цьому зачіпають найсвятіше для християнина,  сім’ю та життя, що безпосередньо подароване Богом.

— Священнослужителі Закордонної Церкви майже 100 років вже проповідують на заході. Чи є все-таки, на Ваш погляд, якась протиотрута проти цих хворобливих явищ суспільства?

— Сила Божа та благодать завжди охороняли і охороняють Церкву і віруючих, що знаходяться в її огорожі. Найголовнішим, незалежно від місця проживання, я вважаю християнське виховання дитини в сім’ї.

Спочатку відповідальність за виховання та майбутнє дитини лежить на батьках (не на школі та вчителях), і це їх обов’язок — виховувати своїх дітей у дусі відданості Христу, навчати Його заповідям та знанню церковних традицій. Велике значення має спілкування сімей, дітей та молоді в храмі і за його межами.

У нас розвинений скаутський рух, літні табори, проходять молодіжні з’їзди, раз на три роки в різних країнах збираються Всезарубіжні молодіжні з’їзди. Православні, як це було з початком еміграції, створюють общини та об’єднуються навколо храму.

Часто на приході, під час загальноцерковних заходів, паломництв віруюча молодь прагне знаходити собі супутників життя і виховувати вже наступне покоління в традиціях Православної Церкви. Звичайно, асиміляції підростаючому поколінню за кордоном важко протистояти, але християнська сім’я, нерозривно пов’язана з Церквою, на мою думку, найнадійніше «щеплення» для захисту від духу світу цього.

До речі, саме так зберігають в Америці свої традиції та культурну спадщину вихідці і з інших православних країн — Греції, Сербії, країн Близького Сходу.

— Тобто Ви вважаєте, що можна жити в західному суспільстві та зберігати свою віру, не входячи в контакт з антихристиянськими думками та настроями?

— Звичайно. Людина православна може жити в будь-якій точці земної кулі, зберігати свою віру і, за бажанням, знайде духовну опіку. Навіть якщо вона живе далеко від традиційних центрів Православ’я, наприклад в Пакистані, Індії, Індонезії, Непалі, і тоді за допомогою інтернету дізнається про Православ’я, знаходить своїх єдиновірців, підтримує з ними зв’язок.

Хоча це, звичайно, складніше, ніж якщо людина живе в близькому їй духовному оточенні. Наші общини навіть в тяжких умовах інослав’я — і навіть ворожого — оточення будують православні храми: у Пакистані, наприклад, куди ми не тільки посилаємо своїх священиків, але і висвячуємо їх з місцевих віруючих.

Згадую сюжет з «Діянь святих апостолів», де говориться про те, як апостолу Павлу в Троаді з’явився в нічному видіння чоловік з Македонії і благав його прийти до них до Македонії для проповіді. З чого апостол зрозумів, що сам Промисл Божий закликає його благовіствувати там.

Отже, якщо подумати, то і через століття ми недалеко знаходимося від апостолів і можемо нести посильну апостольську працю, проповідувати Слово Боже, як це роблять і наші священики, відправляючись на заклик православних общин, що зароджуються, в далеких краях, де люди дізналися про Православ’я завдяки інтернету.

— Владико, могли б Ви назвати особливості закордонних приходів в даний час? Чи є випадки закриття приходів?

— Почну з другого питання. Приходи якщо закриваються, то в маленьких містечках внаслідок економічної та демографічної ситуації. Немає роботи — і молодь виїжджає в інші штати, залишаються тільки люди похилого віку. Зараз, наприклад, сильно бідує Пенсільванія. Буває, що прихід «переїздить» на інше місце — більш населеніше та перспективніше в плані розвитку.

Найбільшу активність ми бачимо на приходах великих міст різних країн — від Америки до Австралії, з великою притокою населення. У США це штати Нью-Йорк та Флорида. У Брукліні в нас вже чотири приходи. Нові приходи відкриваються у Флориді: не завжди численні, але в цілому приходське життя там вселяє надію.

У Маямі перший прихід — Свято-Володимирський — був відкритий більше 50 років тому. Нинішній його настоятель протоієрей Даниїл Макензі — американець, що прийняв Православ’я. Ще один прихід — в ім’я святої Матрьони — відкрився в Маямі два роки тому.

З’являється у нас немало приходів, богослужіння в яких здійснюються англійською мовою. А однією з особливостей останніх років — відкриття нових або перехід під омофор нашої церки іспаномовних приходів. Зовсім нещодавно з проханням увійти до складу Закордонної Церкви звернувся іспаномовний прихід в ім’я святих апостолів, також в місті Маямі.

Прихожани — декілька сотень сімей латиноамериканського походження. Богослужіння там здійснюються в колишньому лютеранському храмі, який одна з сімей придбала для общини багато років тому. Прихожанами цієї місії відкрита загальноосвітня православна школа в місті Коконат-Крик. При школі є каплиця в ім’я святителя Луки.

Там служить і є шкільним духовним наставником священик Димитрій Ромео. Зараз ми посилаємо туди ще одного священика, американця, — протоієрея Петра Джексона. Батюшка (за світською своєю професією він адвокат) і матушка говорять англійською та іспанською і мають великий досвід місіонерського служіння в країнах Латинської Америки.

Зокрема в Колумбії отець Петро переклав на місцеву мову частину Нового Завіту. Сподіваємося, що іспанська місія стане тим центром, звідки нам буде ближче та зручніше опікуватися нашими приходами в Карибському басейні: в Пуерто-Ріко, Гаїті, Домініканській республіці, Коста-Ріці та Нікарагуа.

— У чому Ви бачите головні складнощі церковного життя на заході?

— Перш за все це брак засобів на будівництво нових храмів. Знов створені общини орендують комерційні приміщення, які пристосовують під храми. Процес, що почався в період еміграції перших хвиль, продовжується і сьогодні.

Перші емігранти прибували на американську землю практично без грошей, але вони були більш дружніші. І для будівництва у той час умови були кращі, земля дешевша, і прихожани будували храми, як правило, силами своєї общини та добродійників. Серед емігрантів були будівельники, архітектори, фахівці-сантехніки, іконописці, які вважали за честь за невелику плату потрудитися на будівництві православного храму.

Сьогодні ми випробовуємо ще і складнощі особового характеру. Через брак на місцях освіченого духовенства ми вимушені приймати духовенство, що приїжджає, з інших країн. Це, з одного боку, непогано — є можливість отримати хорошого пастиря. Проте не завжди є можливість досконало ознайомитися з новим батюшкою.

Та й священикам нерідко складно вписатися в місцеві реалії. Деякі, наприклад, просто не бажають вивчати мову країни свого нового служіння. Скажу відверто, що не всі ті, хто приїжджають можуть жити тим життям, як живуть священики на Заході.

Недолік засобів для існування примушує наше духовенство та матушок працювати на світській роботі, і не на одній. Працюючих священиків в Закордонній Церкві бі­льше половини. Нерідко зарплата їх йде не тільки на отримання сім’ї, оплату освіти дітей, але і на облаштування храму. Але, не дивлячись на труднощі, приходи живуть повноцінним життям, і це мене, безсумнівно, радує.

— Як би Ви позначили роль монастирів та чернецтва в житті Закордонної Церкви?

— У Православній Церкві завжди були монастирі. Саме Православ’я на Північноамериканському континенті зароджувалося та міцніло під молитовним покровом Свято-Троїцького монастиря в Джорданвіллі, при якому були створені семінарія, видавництво та друкарня. Монастирське братство з Ладомірово (Словаччина) прибуло до Америки після Другої світової війни і приєдналося до отців-засновників Троїцької обителі. У числі братії з Ладомірово був і зовсім молодий тоді митрополит Лавр.

У наш час нерідко буває так, що американці, які прийняли Православ’я, з часом відчувають тягу до чернечого життя, купують землю і будують свої монастирі та скити, утворюючи нечисленні чернечі общини.

Так починався і розташований нині в горах штату Західна Вірджинія Хрестовоздвиженський монастир. Зараз в США це найбільша чоловіча обитель нашої церкви, що динамічно розвивається. Монастир англомовний, всі ченці та послушники — новонавернені американці, є навіть японець. За богослужіннями братія співає знаменним та грецьким розспівом. У монастирі своє виробництво, ферми, ведеться будівництво. До завершення підходить проект «Келія» — споруда сучасного братського корпусу на 20 чернечих келій.

Під омофором Закордонної Церкви чоловічі і жіночі монастирі діють в Німеччині, Австралії та США. І, скажу вам, народ на Заході любить православні монастирі, їздить туди сповідатися. Хрестовоздвиженський монастир — улюблене місце паломництва для віруючих Антиохійської Церкви, що живуть неподалік.

Щорічно під час Великого посту ми проводимо Великопісні говіння для духовенства та матушок в Троїцькому та Хрестовоздвиженському монастирях. Ви б бачили, яку духовну радість переживають наші батюшки, збираючись на сумісні богослужіння, як раді зустріти своїх побратимів з різних штатів, сповідатися один одному — «почистити пір’їнки», як сказав один з учасників.

На заході є чимало справжніх пастирів — жертовних служителів, трудівників, які своїми молитвами та працями багато десятиліть підтримують наше церковне життя. Але я не чув, щоб хтось в Закордонній Церкві називав себе старцем або якогось священнослужителя так називали його прихожани.

У нас, можливо, немає видатних ста­рців, але всі пастирі працелюбні, і якщо хтось проводить молитовне життя, то не робить це напоказ. Умови життя у нас такі, що неможливо служити заради пихатості або для досягнення якихось своїх особистих цілей. І опочивати на лаврах теж не приходиться.

А те, що духовне життя у нас існує та розвивається, видно по наших приходах, зростаючих общинах, місіонерській та молодіжній діяльності.

Бесідувала Тетяна Веселкіна

Стаття повністю – Православие.RU

Переклад українською – газета “Волинь Православна”

Теги: Митрополит Нью-Йоркський і Східно-Американський ІларіонПравослав’я на Заході
Попередня публікація

Дорога до храму

Наступна публікація

Про грузинське чернецтво

Наступна публікація

Про грузинське чернецтво

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина
Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина

В Синодальний відділ УПЦ з соціально-гуманітарних питань звернулися за допомогою клірик Київської єпархії ієрей Володимир Слободнюк та матушка Катерина. Їх півторарічний син Кирило потребує дороговартісної реабілітації, у т.ч. за кордоном, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  “Спаси Господи всіх православних християн! Ми батюшка і матушка, у нас троє маленьких діток: 6, 3 рокиДОКЛАДНІШЕ → [...]

Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви
Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви

В ефірі радіо Белградо-Карловацької Архієпископії Сербської Православної Церкви відбулась трансляція інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, яке владика дав співробітнику пресслужби Сербської Православної Церкви Николаю Сапсаю. В інтерв’ю митрополит Варсонофій відзначив важливість для віруючих УПЦ стояння сербів за Православну віру та захист святинь у Чорногорії.  Під час розмови Його Високопреосвященство розповів віруючим Сербської Церкви проДОКЛАДНІШЕ → [...]

У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)
У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, єпископатом і духовенством Української Православної Церкви було звершено чин Великого освячення води Чорного и Азовського морів, озер, рік і джерел України, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на пресслужби єпархій. Нагадаємо, цього дня Блаженніший Митрополит КиївськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти