6 °c
Kovel'
Неділя, 28 Лютого, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Школяр і християнська мораль

01.12.2011
в «Волинь православна»
0

Школяр і християнська моральНаші діти живуть у епоху, коли більшість засобів масової інформації пропагують розбещеність, насилля і інші пороки, коли християнські ідеали чистоти і цнотливості піддаються систематичному блюзнірству, осміюванню, коли агресія псевдолюдських цінностей позначається на душах дітей.

В історії шкільної освіти педагоги всього світу (Ян Коменський, Іоанн Песталоцці, Миколай Пірогов, Костянтин Ушинський) казали, що моральне виховання є основою формування особистості дитини, вони стверджували, що бути людиною — це означає виховати в собі найкраще, те що робить людину вінцем творіння, образом і подобою Божою.

Що ж таке мораль? Слово «мораль» походить від латинського «moralis» — етичний. Мораль є досить складним явищем. Вона є однією з форм суспільної свідомості, яка виконує функцію регулювання поведінки людей у всіх сферах суспільного життя. В повсякденному побуті, в науково-популярній літературі під мораллю розуміють сукупність норм, правил поведінки, які направляють, впорядковують дії людей. Але подібне визначення дуже широке, бо воно не виявляє специфіки моралі. Особливість норм моралі полягає в тому, що вони носять універсальний, загальнолюдський характер.

Їх розпорядження застосовуються практично у всіх сферах життєдіяльності людини (особистій, сімейній, професійній, суспільній). Іншою особливістю норм моралі є те, що вони спираються на авторитет громадської думки і, мабуть, головне — на совість людини. Саме вищі цінності наповнюють наше життя особливим значенням, повнотою і духовністю. Мораль санкціонується лише з формами духовної дії (громадська оцінка, схвалення або засудження вчинків). Це обумовлює відносно велику роль свідомості в моралі, ніж в інших формах соціального контролю.

Свідомість може виявлятися як в раціональній формі понять і думок, так і в емоційній формі відчуттів, спонук, схильностей. Не меншу роль в моральній свідомості грає індивідуальна свідомість. Індивід може значною мірою самостійно регулювати свою поведінку і судити про моральне значення всього, що відбувається навколо нього. Будучи складною суспільною освітою, мораль включає моральну діяльність з точки зору її змісту і мотивації.

Моральні стосунки, що регулюють цю діяльність, виявляються в різних формах зобов’язань, вимог до людини: моральна норма, обов’язок, відповідальність, совість. Моральна свідомість відображає ці стосунки у вигляді відповідних уявлень норм, принципів, суспільних і моральних ідеалів, понять добра та зла, справедливості та несправедливості. Всі ці форми моральної свідомості об’єднані в логічну систему, яка дозволяє не тільки наказувати, але і певним чином мотивувати і оцінювати моральну дію.

Перед сучасною школою стоїть головне завдання — виховати духовність, сформувати норми християнської моралі і моральних цінностей в учнів. Визначення «духовності» в освіті змінює в принципі підхід до процесу виховання духовності в учнів. Особливого значення проблема відродження духовності набуває у питанні релігійної освіти.

Завдання сучасної школи у тісному зв’язку з Православною церквою: залучити школярів до глибини християнського світогляду, розвинути у них моральні почуття, особистісну позицію, у якій головна моральна цінність — це життя за законами християнської моралі.

Треба ставити собі за мету:

  • ознайомлювати учнів з історією старого та нового заповіту, історією розвитку християнства; розкривати зміст основних релігійних понять та образів;
  • розкривати значення Православної церкви в історії нашої держави, та ролі Православної церкви в житті народу України;
  • формувати інтерес учнів до життя біблійних образів;
  • виховувати любов до культурної спадщини українського народу через розкриття змісту православного мистецтва: музики, іконопису, архітектури, літературних джерел;
  • а також залучати дітей до моральних засад християнської культури, як традиційної для народу України, шляхом вивчення текстів Священного Писання, церковної історії (приклади із життя історичних осіб), мистецтва.

Треба допомагати учням:

  • розкривати зміст високих моральних цінностей християнства,
  • подати школярам основні, фундаментальні орієнтири істини, добра, любові(у зразках православного життя), на основі віри, надії, любові;
  • розвивати у школярів здатність до співчуття, співпереживання;
  • знайомити учнів із традиційними українськими православними святами.

Треба відкрити перед дитиною безсмертя її душі, це спонукає її до тих дій, які будуть зумовлювати її нерозривну єдність з Богом.

На цьому етапі ефективно здійснюється процес формування у школярів всіх їх духовних здобутків і цінностей. Віра дитини в Бога в розумінні педагогіки є водночас і метою, і дієвим засобом досягнення людських чеснот. Озираючись назад (на історію людства, і на історію України), зрозуміло, що виховання дітей, яке спиралося на віру людини в Творця, було недаремним.

Наша мета — допомагати Православній церкві навертати молодь (школярів) до істинної віри в єдиного Бога, не допускати засмічення їхніх душ бездуховністю, яка є ворожою для дитини. Впливи і результати цієї бездуховності призводять до руйнації найголовнішого — свободи волі, втрата якої призводить до втрати сумління дитини.

Хотілося б, щоб все більше і більше українських шкіл закладали в основу виховання і формування у дитини знань про Бога.

Ми у тісному зв’язку із Православною церквою повинні пробудити в наших дітях віру в єдиного Бога, відкрити їм мудрість, справедливість, величність Божих законів, за якими все життя жили наші пращури, тільки у такому випадку ми зможемо справді виховати дитину , ментальність якої не буде суперечити її особистому сумлінню і світові, бо в Богові ці дві категорії поєднуються гармонійно. Нам треба замислитися: як, яким чином без Бога в душі , духовно небагаті і розгублені наші діти, зможуть встояти у сучасному жорстокому й несправедливому світі?

Тому дуже важливо для нас, виховувати наших дітей в єдності з Богом, у любові до Нього, а отже і до усіх людей.

Засвоєння практичних норм поведінки у повсякденному житті треба проводити через організацію громадської діяльності школярів: участь у благодійності, християнських святах, суспільній праці. Допомогти дітям усвідомити, що Бог вимагає від них бути активними, відкритими для світу, добрими, надійними , законослухняними, працелюбними і порядними.

Порівняння дитячих вчинків з нормами християнської моралі, на основі їх живої віри в Бога, буде поступово формувати чутливе (особливе) сумління до християнського добра.

Чисте сумління повинно породжувати у дитини відчуття гіркого сорому за поганий вчинок. Але що ми називаємо «поганим , негідним вчинком?» Де ми знайдемо в світській педагогіці ті справжні, точні вимірники, орієнтири, які навчать, підкажуть нам, як виховати у дитини чисте сумління, і як відрізнити його від спотвореного?

Відповіді на ці запитання ми знаходимо у єдино вірному і перевіреному тисячоліттями вченні про Бога, яке викладено Самим Творцем, через пророків та апостолів у книзі книг — Біблії. Наш Господь, бажаючи добра, залишив нам Свої святі заповіді, відповідно до яких ми маємо жити і виховувати своїх дітей «Не вбий», «Не кради», «Не говори неправду щодо ближнього», «Люби Бога усім серцем».

У сучасному суспільстві педагогіка вважає необхідністю участь церкви у релігійно-моральному вихованні школярів. Говорячи про необхідність зовнішньої дії на дитину при вихованні, робимо висновок: що «у релігійно-моральному вихованні школярів зацікавлена держава… релігія є справою не приватною, а суспільною і викладання закону Божого у школах, є не тільки корисна справа а й необхідний виховний засіб».

Сучасна школа не може приносити тої користі, яку б вона могла давати при добре поставленій формі релігійно-морального виховання.

Треба пробуджувати дітей, щоб вони тягнулися до моральної зразковості, треба розвивати у дитині почуття близькості до Бога, як до Отця небесного, і до людей як до дітей Божих.

Направлення всієї діяльності школярів є проявом волі, і вона може перетворити фізичну лінь у любов до розмірковування, любов до руйнування у потяг до творення. Щоб досягти мети перетворення негативних нахилів у позитивні для дитини і для суспільства необхідно пробуджувати увагу і зацікавленість до праці в учнів. Особливо важлива дія прикладу, на перших етапах формування і виховання дитини, тому що діти вчаться, дивлячись на приклади старших. Ніяке логічне чи моральне, естетичне чи релігійне почуття, ніяке добро чи зло, правда або неправда, благочестивість і гріховність не можуть виникнути, якщо дитина у житті і особливо у школі ніколи раніше не сприймала цих явищ, якщо вона не переживала їх у дійсності, то переживання і дії, які діють на її душу, як істина, краса, добро не можуть бути замінені жодними настановами , погрозами, наказами.

Дитина дуже рано вибирає собі за приклад когось із маси людей, з якими вона знайомиться і спілкується у школі й намагається більше або менше наслідувати цей ідеал.

Найкращим засобом для формування норм християнської моралі, моральних цінностей є дійсність, життєвий досвід, приклад із життя, потім — художні зображення (скульптура і живопис), і найбільш слабо діють слова. У результаті морально-релігійного виховання учнем повинна бути досягнута мета (моральна свобода), тобто можливість у дитини підкоряти свої інстинкти благородним почуттям і моральним досягненням, володарювати собою.

Природність раннього релігійно-морального виховання виходить із встановленого раніше пробудження цих почуттів у душі дитини. Тому залишати без виховання почуттів, які з’явились в душі у дитини, означає порівняти із тим, коли ми не звертаємо увагу на те, як дитина плаче або хоче їсти, тому релігійне почуття є природним, і воно повинно виховуватися.

Морально-релігійне виховання не може формувати тільки одні правила поведінки, так як шкільне життя не може вміщувати у себе усіх стосунків людини у суспільстві, треба щоб учень міг сам відрізняти добро від зла, міг володіти собою, і мати задоволення від зроблених добрих вчинків.

Безрелігійна моральність не має фундаменту, і її викладання не має ніякої дії, тому що будь-який людський авторитет, на якому вона базується, рано чи пізно зруйнується. З огляду на закони, які є в Україні, зокрема на Конституцію, не виникає застережень, щодо релігійного виховання школярів. Знайомство дітей з Богом, вивчення Заповідей Божих, навчання дітей символів християнської віри не буде суперечити світському характеру навчання.

У навчальні плани шкіл повинні бути введені предмети, що знайомлять дітей з Богом і християнською релігією. Користь і необхідність релігійної освіти не підлягає ніякому сумніву і факти дійсності підтверджують шкідливість навчання без виховання.

У майбутньому релігія повинна посідати належне місце у загальній системі виховання, тому що тільки вона може дати багатий і стійкий зміст життя. Для успішності релігійно-морального виховання дітей виховний елемент повинен вноситися в усі предмети викладання, а не складати тільки окремий учбовий предмет.

Андрій Яворський, старший викладач Черкаського національного університету

“Мгарский колокол”

“Волинь Православна” 2011, №12

Попередня публікація

Что такое современный монастырь?

Наступна публікація

Содом

Наступна публікація

Содом

Будь ласка, увійдіть щоб приєднатися до дискусії

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Вітаємо настоятеля храму священномученика Фаддея м. Ковеля, протоієрея  Володимира Мацура з річницею хіротонії

Прихожани церкви щиро вітають свого настоятеля  протоієрея  Володимира Мацура з радісно – урочистим і святковим днем – 15-ою річницею хіротонії. Дорогий, Батюшка! Вас рукоположили у сан священника на велике церковне свято – Стрітення Господнє. Тому ця подія для нас вдвічі радісніша і пам’ятніша. З дитячих років батюшка Володимир мав заповітну мрію і тверде рішення – […] The post Вітаємо настоятеля храму священномученика Фаддея м. Ковеля, протоієрея  Володимира Мацура з річницею хіротонії appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Тематичні зустрічі до Дня православної молоді

До Дня православної молоді (15 лютого) єпархіальний Відділ у справах сім’ї, молоді та соціального служіння ініціював тематичні зустрічі молодих представників парафій в рамках благочинницьких округ. Захід проводиться з благословення та підтримки керуючого Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященнішого митрополита Володимира. Довідки про місце та час проведення молодіжниї зустрічей можна отримати у настоятелів парафій та координатора проекту священника Віктора […] The post Тематичні зустрічі до Дня православної молоді appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

День Ангела митрополита Володимира

Урочистою соборною Божественною Літургією вшанували в Успенському кафедральному соборі священномученика митрополита Володимира (Богоявленського). У чернечому постризі Керуючий нашою єпархією Високопреосвященніший митрополит Володимир був наречений ім‘ям на честь цього святого. Від імені єпископату Української Православної Церкви з Днем Ангела владику Володимира щиро вітав митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Поздоровити свого Архієрея та Ректора Духовного училища зібралися […] The post День Ангела митрополита Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Прихильники ПЦУ зрізали замки та захопили храм преподобного Сергія Радонежського в с. Галинівка

6 лютого представники ПЦУ в селі Галинівка без жодних погоджень з УПЦ, зрізали замки на місцевому храмі преподобного Сергія Радонежського та фактично захопили його. Весь процес був відзнятий на камеру. Нагадаємо, що конфлікт в селі точиться вже давно. Як повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, під натиском прихильників «ПЦУ» у Волинській ОДА фактично «дали добро» на […] The post Прихильники ПЦУ зрізали замки та захопили храм преподобного Сергія Радонежського в с. Галинівка appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Тридцять років на посаді благочинного

Сьогодні  тридцятирічний ювілей служіння Церкві  протоієрея Іоанна Хіночика на посаді благочинного. Отець Іоанн 08. 01. 1983 р. архієпископом  Волинським  і Рівненським  Даміаном за Божественною Літургією  в Свято – Троїцькому соборі м. Луцьк, висвячений  в сан диякона. 01.01.1984р. – в сан священика, а 07.02. направленний настоятелем в Дмитрівський храм, с. Гірники, Ратнівського району, Старовижівського благочиння. Звершив   […] The post Тридцять років на посаді благочинного appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

У Неділю про блудного сина Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі
У Неділю про блудного сина Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

28 лютого 2021 року, у Неділю про блудного сина, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ БородянськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Митрополит Варсонофій передав церковне начиння парафіям Вінниччини, у яких захопили храми
Митрополит Варсонофій передав церковне начиння парафіям Вінниччини, у яких захопили храми

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія митрополит Вінницький і Барський Варсонофій зустрівся з настоятелями парафій Вінницької єпархії, храми яких були захоплені розкольниками та передав у дар необхідне церковне начиння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Вінницької єпархії. Священики розповіли про парафіяльне життя общин,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Архієпископ Черкаський Феодосій звершив освячення храму на честь рівноапостольного князя Володимира
Архієпископ Черкаський Феодосій звершив освячення храму на честь рівноапостольного князя Володимира

27 лютого 2021 року архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив чин освячення церкви на честь святого рівноапостольного князя Володимира у селі Антипівка, яке знаходиться у Золотоніському району неподалік Покровського Красногірського монастиря. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії. Дбанням парафіян на чолі з настоятелем протоієреєм Анатолієм Яковенком вдалосяДОКЛАДНІШЕ → [...]

Що робити, аби не нашкодити своїм дітям? – прот. Олександр Клименко (відео)
Що робити, аби не нашкодити своїм дітям? – прот. Олександр Клименко (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати духовні роздуми протоієрея Олександра Клименка. Черговий випуск присвячено вихованню дітей, на яке пропонується поглянути крізь призму євангельської притчі про блудного сина (Лк 15, 11-32). “Ця притча вчить нас тому головному, що коли син слухається свого батька, а батько свого батька, то в послусі один одномуДОКЛАДНІШЕ → [...]

Митрополит Володимир-Волинський Володимир освятив храм на честь прп. Амфілохія Почаївського
Митрополит Володимир-Волинський Володимир освятив храм на честь прп. Амфілохія Почаївського

25 лютого 2021 року митрополит Володимир-Волинський та Ковельський Володимир звершив чин освячення новозбудованого храму на честь преподобного Амфілохія Почаївського у селі Мельники-Річицькі Ратнівського району Волинської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сторінку у фейсбук Благодійного фонду «Фавор». Багато років парафіяни УПЦ волинського села Мельники-Річицькі не мали свогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

Представник УПЦ взяв участь у Міжконфесійному круглому столі «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України»
Представник УПЦ взяв участь у Міжконфесійному круглому столі «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України»

26 лютого 2021 року відбувся Міжконфесійний онлайн-круглий стіл «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України». З благословення голови Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів митрополита Львівського і Галицького Філарета,  участь в онлайн-заході взяв представник УПЦ при Громадській раді при МОЗ України з питань співпраціДОКЛАДНІШЕ → [...]

Голова відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань звершив Літургію в дитячому онкологічному центрі Києва
Голова відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань звершив Літургію в дитячому онкологічному центрі Києва

15 лютого 2021 року, у свято Стрітення Господнього, Міжнародний день онкохворої дитини, голова та представники Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань відвідали дитяче відділення Київського міського клінічного онкологічного центру м. Києва. Протягом року у дитячому відділенні КМКОЦ отримують лікування близько 450 дітей. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на blago.church.ua. У відділенніДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ми вистояли та залишаємося вірними УПЦ – віруючі захоплених храмів на З’їзді (відео)
Ми вистояли та залишаємося вірними УПЦ – віруючі захоплених храмів на З’їзді (відео)

22 лютого 2021 року на З’їзді представників захоплених храмів Української Православної Церкви, який пройшов у Києво-Печерській Лаврі, віруючі поділилися історіями з життя своїх парафій.  Віряни із села Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області розповіли про спроби захоплення їхнього Михайлівського храму рейдерами з “ПЦУ” і як це вплинуло на них, представники парафії з села Птича Рівненської області підкреслили, щоДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комісії з канонізації святих
У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комісії з канонізації святих

24 лютого 2021 року під головуванням митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна відбулося засідання Комісії з канонізації святих при Священному Синоді Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Херсонської єпархії. На засіданні були розглянуті матеріали, що пов’язані з життям і подвигами подвижників благочестя, які жили таДОКЛАДНІШЕ → [...]

“ПЦУ” вдалося набагато менше, аніж вони планували – інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія
“ПЦУ” вдалося набагато менше, аніж вони планували – інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія для «Вітраж інформ». Ми сидимо в тимчасовому приміщенні Вінницької єпархії, в будівлі православної школи при Хрестовоздвиженському храмі м Вінниця. Ще по дорозі до Вінниці, в поїзді, вдалося прочитати статтю про нинішній стан справ у тимчасовому приміщенні Вінницької єпархії, там автори порівнялиДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти