Вівторок, 7 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Союз двох: шлюб чи пародія?

06.09.2013
в «Волинь православна»
A A

Cоюз двоих - брак или пародия?

Згідно з ученням Церкви, основою сімейних відносин служать шлюб і любов у шлюбі. Із цієї любові, як від головного кореня, виростають всі інші види сімейної любові: батьківська і материнська, дитяча і братська. Де немає шлюбу, там немає і сім’ї.

«Пробний шлюб» давно вже став реальністю – батьки тих, що живуть в такому «шлюбі» навіть раді: їхні діти «не вештаються, де попало». Зважаючи на важливість шлюбу і подружньої любові в житті людини, а також через поширення сьогодні неправильних і шкідливих для моральності і суспільного блага поглядів на шлюб, необхідно знати, за яких умов шлюб служить для істинного блага людства.

Як Богом установлене таїнство, християнський шлюб і за своїми властивостями і за тими обов’язками, які покладаються на подружжя, відрізняється чистотою і досконалістю, духовністю і святістю. Християнський шлюб, як єдність двох людей, перш за все, повинен бути союзом одного чоловіка з однією дружиною.Кожен повинен мати одну дружину і кожна повинна мати одного чоловіка, повчає апостол Павел (1 Кор. 7.2).

Якби Бог хотів, говорить святий Іоанн Златоуст, щоб дружину залишали і брали іншу, то створив би одного чоловіка і багато жінок. Те, що відмінними властивостями християнського шлюбу є його єдність і цілісність, підтверджує святитель Григорій Богослов: «Сам Бог в надра обох статей, вливши любов, спонукав їх прагнути одне до одного. Але щоб не усяка дружина прагнула до усякого чоловіка, поклав межу пожаданням – подружжя».

Таким чином, чоловік і дружина, згідно з вченням Церкви, складають єдиний живий організм. Як розсічений організм вмирає, так і подружній союз, коли роз’єднується, втрачає своє життя і значення.

Як союз тісний, єдиний і нерозривний, християнський шлюб накладає на чоловіка і дружину обов’язок найщирішої християнської любові. У Священному Писанні шлюб є виявом безмежної радості, повноти щастя. І це – торжество радості і любові, як відзначає апостол Павел в першому посланні до коринфян.

Однак християнська любов, за словами святителя Тихона, патріарха Московського, на відміну від закоханості, – не просто почуття, а глибокий союз, підтримуваний вольовими зусиллями.

Християнське значення шлюбу прекрасно висловив французький філософ і драматург Габріель Марсель: «Сказати людині «я тебе люблю» – те ж саме, що сказати їй «ти будеш жити вічно, ти ніколи не помреш»…

Любов ототожнюється з вічністю, їй ніколи не може наступити кінець. У такому розумінні шлюб для християнина – не частинка загальнодержавного апарату, а стан, коли двоє зливаються в одне ціле, не на короткий період часу, а на все життя. За християнським вченням шлюб нерозривний, оскільки чоловіка і дружину з’єднує сам Бог.

Говорячи про християнський шлюб, святитель Миколай Сербський пише, що крім любові як ласкавого, полум’яного і тихого потягу, цим взаємовідносинам ще властиві довіра і вірність один одному.

У наш час мода на співжиття чоловіка та жінки без укладення шлюбу стає тенденцією, що все більш і більш посилюється. З християнської точки зору, ця «мода» являє собою реальну загрозу інститутові сім’ї та сприяє загальній деградації суспільства. Те, що колись називалося життям в гріху, і навіть було заборонено законом, в більшості країн сьогодні сприймається як щось цілком природне.

Cоюз двоих - брак или пародия?

Серед моделей поведінки, рекламованих сучасним суспільством – співжиття поза шлюбом. Не зважаючи на шістьох дітей, Джолі і Пітт досі не одружені.

Ті, хто наважується на просте співжиття, нерідко воліють не любити свого партнера цілком, а залишати простір для «маневру», – не бажають обмежити свою свободу і незалежність. Це породжує нестабільність сімейного життя і відбивається як на відносинах між партнерами, так і на дітях. Однак в християнському шлюбі, як пише протоієрей Артемій Владимиров, «справжня любов не поневолює людину, а прагне поважати в ній ту царственну свободу, яка є межею образу Божого».

Поза шлюбними союзами діти рідко бувають бажаними, народжуються випадково, «помилково» – чи слід говорити, до яких наслідків це призводить, адже як мінімум, ці діти будуть позбавлені повноцінної батьківської любові. Більше того, вагітність неодружених пар найчастіше закінчується вбивством дитини, в той час як народження дітей у пар, одружених, зазвичай бажане і є «вінцем» їх відносин.

Молоді люди, які мають романтичні уявлення про спільне життя без вінчання, повинні і подумати про наслідки. Митрополит Антоній Сурозький говорить, що «у світі, де все йде врозбрід, шлюб – місце, де дві людини завдяки тому, що покохали, стають єдиними, місце, де ворожнеча закінчується, де починається здійснення єдиного життя».

Як союз чоловіка і жінки, шлюб служить початком взаємної любові, яку подружжя повинне розвивати й удосконалювати, посилює значення сім’ї та підносить їх відносини на більш високий рівень.

Це вже не просто спільне життя, а сильна рішучість любити людину, незважаючи на всі її недоліки і слабкості. У цьому і полягає краса шлюбу, що він не допускає сумнівів і зворотного шляху, а лише береже, зберігає і доводить до досконалості союз двох.

На збільшення числа не узаконених союзів передусім впливає посилене останнім часом негативне ставлення до шлюбу. Про нього сьогодні говориться як про старомодне явище, що забирає свободу, як про якусь тяготу, що сковує по руках і ногах і чоловіка, і жінку, – в той же час свобода спілкування поза шлюбом показується як цілком нормальне і навіть позитивне явище.

Однак, незважаючи на ситуацію в сучасному суспільстві, слід визнати, що тільки шлюб сприяє розвитку морально здорових відносин у союзі двох. Вінчання ж освячує сімейне життя, робить його надзвичайно повноцінним. Шлюб і сім’я є основою здорового суспільства. Всі, що не розуміють сенсу шлюбу, ризикують власним щастям і майбутнім своєї нації.

Священик Міладін Митрович

Православие.RU

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2013, №8

Теги: вінчаннядітилюбовсім'яСімейні проблемишлюб
Попередня публікація

Доросла розмова

Наступна публікація

Чи можна православним вітатися словами «Слава Іісусу Христу»

Наступна публікація

Чи можна православним вітатися словами «Слава Іісусу Христу»

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version