
Прес-служба при кожній сільській релігійній громаді – це скоріше мрія, ніж реальність сьогоднішніх церковних ЗМІ. Однак інакше на справу подивилися у Кримненському благочинні, що у Володимир-Волинській єпархії. Місцеві священики, не покладаючись на власні сили, залучили до інформаційно-просвітницької діяльності сільських педагогів. В окрузі при кожному храмі було створено прес-службу. Семінар, що відбувся цими днями став першою сходинкою у належній підготовці волинських кореспондентів православних ЗМІ.
2 березня в приміщенні школи с. Кримне, що на Старовижівщині, з благословення керуючого Володимир-Волинською єпархією єпископа Володимира відбувся регіональний семінар, присвячений аналізу діяльності інформаційних ресурсів Кримненського благочиння. Тема зустрічі: «Журналістська сенсаційність та православна традиція: проблеми в роботі прес-служб та шляхи їх подолання».

В чому особливість православної журналістики? Які типові помилки допускаються при написанні матеріалів про події приходського життя та як їх уникнути? Відповідь на ці та інші питання разом шукали представники інформаційного відділу єпархії, світської преси та керівники прес-центрів місцевих приходів, на оптимізацію роботи яких і спрямований захід.
Захід розпочався з молитви. Вітання від владики Володимира передав благочинний Кримненської округи прот. Сергій Никонюк. Від місцевої влади учасників заходу привітав сільський голова Василь Тусь, котрий побажав плідної праці, та вручив доповідачам книги місцевого краєзнавця.

«Сила і міць Церкви – у євангельській проповіді. Вона покликана «іти і навчити всі народи». Зараз час великих інформаційних можливостей, час, чи не найсприятливіший для сівби слова Божого» – підкреслив в своїй доповіді голова інформаційно-просвітницького відділу єпархії протоієрей Володимир Ровінський. Він відмітив, що інформаційно-просвітницька робота, котра проводиться в єпархії на рівні кожного благочиння і приходів має надзвичайно важливе значення.

Головне ж покликання православного журналіста – донести високі моральні християнські цінності до світськості на мові простій та зрозумілій – наголосив редактор газети «Волинь православна» архімандрит Сава (Мякота). Свяшеник, під керівництвом якого вже не один рік виходить головне єпархіальне видання, ознайомив дописувачів (в переважній більшості – це місцеві педагоги) з правилами професійної християнської журналістики.

А прес-секретар єпархії та редактор єпархіального сайту протодиякон Віктор Мартиненко на конкретних прикладах вказав на типові помилки в написанні статей та дав практичні поради, як їх уникнути.
Про співпрацю з православними прес-службами та вимоги щодо публікації матеріалів на релігійну тематику на шпальтах світських видань розповів в.о. головного редактора «Сільських новин» Юрій Коваль. Доповідач відмітив, що для висвітлення духовного життя на сторінках газети завжди знайдеться колонка, разом з тим наголосив, що читачу буде цікаво дізнатися не тільки про перебіг тих чи інших церковних подій, але й про долі простих людей, котрі своїм щоденним послухом утверджують Православ’я.
Попередньо організатором семінару благочинним Кримненської округи прот. Сергієм Никонюком було проведено анкетування серед православних дописувачів. Результати опитування вказали на труднощі у авторів при виборі формату статті на релігійну тематику, нерідко в публікаціях виявляється надмірна емоційність авторів та нестача знань в області церковної термінології.

Своєрідний алгоритм написання статті представила прес-секретар благочинного Кримненської округи Наталія Гурська, а справжній майстер–клас по створенню публікації на православну тематику влаштував протоієрей Володимир Ровінський.

По завершенню зустрічі її учасники констатували, що організація подібних семінарів – яскраве свідчення якісно нового – більш професійного підходу до справи становлення православної журналістики.
До слова, на основі напрацьованих матеріалів організаторами заходу заплановано видання брошури практичних порад, що певною мірою полегшить та систематизує роботу прес-служб приходів Кримненського благочиння та буде цікавою усім, причетним до церковних ЗМІ.
Прес-секретар Кримненського благочиння
Наталія Гурська
