П’ятниця, 24 Березня, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Вiдчинити Йому дверi

21.06.2020
в «Волинь православна»
A A

Головне свято християн – свято Великодня. Це свято воїнів, котрі перемогли у битві. Поранені, але живі; стомлені, але радісні; стискаючи зброю в обважнілих руках, бійці вдивляються у прапор перемоги. Ось він повільно, але впевнено здіймається над військом, і з тисячі грудей лине переможне «ура!». Це – Великдень.

А друге за значущістю свято – Різдво. Це свято дітей. Вони скачуть навколо ялинки, взявшись за руки, зривають з її духмяного гілля пряники й цукерки, і ніхто їх за це не лає. Сьогодні свято, можна все, окрім хіба що розпалювати вогнище під ялинкою. Під кожною подушкою подарунок, у повітрі пахощі апельсинів, і шибки вікон розмальовані морозом так, що й найліпшому митцеві повторити годі. Це – Різдво.

Протягом літургічного року Церква дає нам повною мірою пережити духовне дитинство і духовну зрілість – принаймні по одному разу. Спершу людина буває маленькою. Тому свято християнського дитинства – Різдво – стоїть на початку. Згодом людина виростає й поринає у драматичну двозначність життя, де можна не заблукати і не зникнути лише завдяки Великодній перемозі.

Ці два свята взаємопов’язані, вони натягнуті між полюсами християнського життя, наче дзвінка струна. Вони утворюють стрижень, навколо якого обертається Всесвіт. І ми цього року вкотре дихаємо морозним і п’янким повітрям Богоявлення.

Я не помилився: свято Різдва, так само як і свято Водохреща, мало здавна ім’я Богоявлення, і довгий час їх святкували в один день. Позаяк повітря цього свята – повітря радісного дитинства, то я дозволю собі пояснити його сенс ще одним дитячим прикладом. Багато хто знає, як діти усім цікавляться, які вони жадібні до всього нового й незвичного.

Розбурхане, наче той горобець, хлопча прибігає до двору (класу, дитячого майданчика) і з сяючими від радості очима волає: «Гей, хлопці, там таке!» Десятки очей спалахують у відповідь: «Яке? Де?» Пояснювати довго і важко… «Гайда за мною!» І ось уже прудкі дитячі ніжки з гуркотом кінського табуна біжать за першовідкривачем, за тим, хто перший побачив щось надзвичайне.

Отак і нам годиться із цікавістю і завмиранням серця (які анітрохи не зменшуються від того, що ми знаємо, що відбулося) побігти до Віфлеємської печери. Ні в кого з нас немає відмовок: піти туди повинні всі. Якщо ти любиш науку, досліджуєш природу, осягаєш сенс світобудови, але не молишся Богу і не віриш у Христа Його, волхви звинуватять тебе і зірки мерехтітимуть над тобою з осудом.

Якщо ти простий і ненавчений, заробляєш свій хліб важкою й одноманітною працею і при цьому нарікаєш на долю, вважаєш християнство привілеєм ситих і нероб – вівчарі стануть перед тобою живим і мовчазним докором. Навіть якщо ти осел (наприклад, за впертістю) чи віл (скажімо, за неповороткістю розуму) – і тоді нахилися до ясел і зігрій Немовля парою з твоїх ніздрів.

Одна з лютих бід нашого часу – самотність. Класичне, традиційне суспільство руйнується. Слабшають кровні зв’язки, хитається шлюб, природне стає рідкісним, потворне вважається нормою. Людина, що живе серед метушливого багатолюдства, може роками не мати з ким поговорити.

Небо стає похмурим, і здається, що Там про тебе не пам’ятають. Земля стає непривітною і ти ходиш по ній так, ніби витираєш об неї ноги, зі страхом міркуєш про те, що до неї ж доведеться вертатись. «Я не вбив і не вкрав», – полюбляє казати про себе сучасна людина в якості самохарактеристики – і незважаючи на це, живе, наче Каїн, стогнучи і трясучись.

І тут така радість! До мене прийшов Великий Гість. «До мене йдеш, Господи. Мене шукаєш, заблукалого», – такими словами Церква багаторазово оспівує пришестя Бога у світ. Бог прийшов до нас у гості. Вельми нечестиво не виявити до Нього гостинності: не прибрати в домі своєї душі, не приготувати щось – нехай нехитре, але смачне. Зовсім жахливо – не відчинити Йому двері.

Гостинність недарма вважалася найвищою чеснотою на Сході. Люди ніби відчували, що з доброзичливості до невідомого мандрівника може народитися щось велике. І дійсно, дехто під виглядом людей приймав у гості Ангелів і за це отримував благословення, рятувався від загибелі… Але найвеличнішим і найнесподіванішим плодом гостинності може стати прийняття у гості Самого Христа.

Ось ще одна грань цього свята. Тобто, цього дня ми діти, які сміються й танцюють біля ялинки, і водночас – доброзичливі господарі, які відчинили двері на стук і несподівано провели до свого дому Володаря світу.

Що більше живеш і думаєш, то більше дивуєшся: як це люди живуть без Бога? Чим вони живуть? На що сподіваються? Від чого радіють? І взагалі, чи життя це? Самого Христа вражали на землі дві речі: віра й зневіра. Він здивувався вірі капернаумського сотника і водночас, побачивши законників, дивувався зневірі їх (Мк. 6, 6).

Здивуймо в ці радісні дні Спасителя вірою. Зробімо, хто що може задля того, аби у нашому пластмасово-целулоїдному світі Богові було чим помилувати

Протоієрей Андрій Ткачов

ОТРОК.ua

Газета “Волинь Православна”, 2013, №3

Теги: віразустрічПасхаРіздвосамотністьХристос
Попередня публікація

8 Березня: про жінку в Церкві

Наступна публікація

Карпатські замальовки з молодіжного форуму

Наступна публікація

Карпатські замальовки з молодіжного форуму

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

Що ви знаєте про УПЦ?
Що ви знаєте про УПЦ?

Молодь свідчить про свою Українську Православну Церкву Зовнішні сили намагаються посварити українців між собою. Щоб перевести хоча б частину уваги від боротьби з головним ворогом… На пошук внутрішнього. Але Українська Православна Церква залишається непохитною. Непохитною у своїй відданості Україні та її народу. Вона постійно виступає проти агресії та насильства щодо…

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України – Українс

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України від 20 березня 2023 року Ваші Високопреосвященства і Преосвященства! Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-…

Духовенство і парафіяни ковельських храмів щиро вітають з 40-літтям протоієрея Андрія Бекерея
Духовенство і парафіяни ковельських храмів щиро вітають з 40-літтям протоієрея Андрія Бекерея

Духовенство і парафіяни ковельських храмів щиро вітають з 40-літтям настоятеля храму Всіх святих землі Волинської протоієрея Андрія Бекерея. У день шанування памʼяті сорока мучеників Севастійських, отець Андрій цього року подякував Богу за своє сорокаріччя від народження. У храмі Всіх святих землі Волинської, де батюшка є настоятелем, було звершено Літургію Передосвячених…

До мощей не пускатимуть – екстренне повідомлення
До мощей не пускатимуть – екстренне повідомлення

Доступ до святих мощей і храмів на території Дальніх печер Києво-Печерської Лаври припиняється 20 березня 2023 року від керівництва національного заповідника “Києво-Печерська лавра” на адресу монастиря надійшов лист з повідомленням про те, що із 21 березня доступ до Ближніх та Дальніх печер музеєм буде припинений через роботу комісії, яка визначатиме…

Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України Володимира Зеленського – Українська Православна Церква

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України Володимира Зеленського від 20 березня 2023 року Вельмишановний Володимире Олександровичу! Звертаємось до Вас як глави Української держави, громадянами якої ми є, з надією, що наш голос буде почутий. Українська Православна Церква, до якої належить багато мільйонів наших співгромадян, завжди виховувала і…

У селі Текля похоронили воїна Шилюка Петра
У селі Текля похоронили воїна Шилюка Петра

ВІЧНА ПАМ‘ЯТЬ ЗАХИСНИКУ 19 березня Дубечненська громада провела в вічність мужнього захисника жителя села Текля Шилюка Петра Івановича, 1976 р.н. Бойове завдання поблизу Павлівка Донецької області 27 січняБільше стало для воїна останнім. Впродовж двох місяців захисник вважався зниклим безвісти. 18 березня повернувся додому востаннє. Соборний чин відспівування раба Божого Петра…

Влада призначила УПЦ “ворогами” — Аналітичний матеріал ЗМІ – Українська Православна Церква
Влада призначила УПЦ “ворогами” — Аналітичний матеріал ЗМІ – Українська Православна Церква

Влада призначила УПЦ “ворогами” «В останні дні тема протистояння влади України з Українською Православною Церквою набула нового обігу. 10 березня стало відомо, що Національний заповідник “Києво-Печерська Лавра” розриває договір про використання Нижньої Лаври з Українською Православною Церквою. Чиновники зобов’язали ченців УПЦ залишити територію Лаври до 29 березня 2023 року. У…

Студенти єпархіального Духовного училища взяли участь у науковій конференції в Києві
Студенти єпархіального Духовного училища взяли участь у науковій конференції в Києві

Студенти духовного училища Дмитро Манецький та Максим Багинський взяли участь у науковій конференції. Зблагословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієїБільше України Онуфрія, 14 березня 2023 року в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус №45) відбулось відкриття ХІІ щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі», організована Київською…

Річниця ігуменського послуху та День народження ігумені Стефани (Бандури)
Річниця ігуменського послуху та День народження ігумені Стефани (Бандури)

Настоятельниці Святогірського Успенського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря ігумені Стефані Дорога та високоповажна матушка ігуменя! Щиросердно вітаємо Вас з річницею ігуменського послуху та Днем Народження! Шлях усього свого життя Ви присвятили служінню Господу та Його Святій Церкві у монашестві. Багато трудів Ви доклали та щоденно примножуєте їх для відродження найдавнішого історичного…

Господині Кримненського благочиння поділились кухонним начинням з мешканцями Ізюму
Господині Кримненського благочиння поділились кухонним начинням з мешканцями Ізюму

З благословення митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира віряни Кримненського благочиння долучилися до збору гуманітарної допомоги постраждалим від російської агресії мешканцям Ізюму. Серед найбільш затребуваних речей – тарілки, чашки, каструлі, кухонна побутова техніка та інше кухонне начиння. Загалом вдалось зібрати близько 2 тонн посуду та побутових речей. Гуманітарний конвой доправили у…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version