Триденну мандрівку, поєднану з паломництвом та активним відпочинком, звершили вихованці хорової студії при храмовому комплексі Почаївської ікони Божої Матері (м.Ковель) разом з батьками. Ініціатором поїздки, як завжди, була Віра Степанівна Артемук – керівник студії.
Раннім ранком, після Молебню за подорожуючих, відправилися спочатку у надзвичайно мальовниче місце на півдні Тернопільщини – найбільний рівнинний водоспад на Україні, що на річці Джурин.
Доволі накупавшись у цілющих водах, гарно відпочивши біля багаття та заночувавши у наметах, наступного дня паломники відправилися до Буковинського чоловічого монастиря у Банченах.
В монастирі гарно зустріли вже на зупинці автобуса і запропонували усім спочатку пообідати в трапезній гостьового дому. А далі була надзвичайно захоплююча та духовно насичена подорож по великому красеню-монастирю, котрий виріс серед поля за 23 роки і більше схожий на давню чернечу лавру.
На ніч відправилися на Поділля. Тут, на стрімких берегах річки Дністер, у надзвичайно красивому місці, розташувалася одна з найдавніших скельних обителей України – Бакотський Михайлівський чоловічий монастир. На сьогодні монастир недіючий. Однак народ шанує святиню – тут завжди можна помолитися перед іконами, запалити свічку та залишити поминальну записку. А раз на рік – 14 серпня – у давній обителі звершується Літургія, на котру збираються тисячі паломників.
Після того, як було розкинуто невелике наметове містечко, найменші учасники паломництва йшли Хресним ходом навколо його території, співали молитви та благословляли навхрест намети та його мешканців.
Наступний день розпочався з купання у водах Дністра та смачним сніданком з багаття, котрий (вже традиційно) приготував невгамовний, завжди веселий та завзятий батько – Андрій Мигуля.
А далі було відвідання стародавнього Кам’янця-Подільського. Спочатку молися у кафедральному соборі на честь благовірного князя Олександра Невського. Вражень від величі і краси святині словами не передати – таке потрібно бачити і сприймати не тільки очами.
Мандрівка Старим містом Кам’янця-Подільського хоч була виснажливою – сонце пекло нестерпно – але дуже цікавою і насиченою. Завершили огляд міста Старою фортецею – кам’яною легендою України.
Вечеряти вирішили в парку біля великого фонтана, розташувавшись після важкого дня прямо на траві. Поки дорослі ділилися враженнями та оформляли своє захоплення від поїздки у словесну форму, діти встигли ще відвідати парк атракціонів та насолодитися різноманітними розвагами.
На Ковель виїхали ввечері. Попереду був чималий шлях. Але ж – це дорога до дому, а вона завжди коротша.
Поїздка усім учасникам дала змогу не тільки гарно відпочити, те тільки побачити святині та помолитися, але й знайти близьких по духу друзів, випробуваних у дорозі.
Фотоальбом поїздки викладено на сторінці КАПЛИЧКА у Фейсбук.