Середа, 29 Червня, 2022
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Як добре, що Ти є!

15.03.2012
в «Волинь православна»
A A

Як добре, що Ти є!

Іноді на запитання про віру людина відповідає: «Та я хотіла би вірити, але…» – і тут наступає замішання, пауза. Людина підшукує виправдання своїй невірі, так що можна подумати, що віра – це щось, що не залежить від нашого бажання. Ось хочеться людині вірити, та не можеться. Ну що тут поробиш…

Але, Господь говорить, що, «хто не віруватиме, засуджений буде» (Мк. 16: 16). Це дуже важливі слова для розуміння того, що таке віра. Виявляється, вона залежить від нашого бажання, від нашої вільної волі. Інакше відсутність віри ніяк не могла б бути гріхом.

Більше того, можна сказати, що віра в Бога – це вищий прояв людської свободи, тому що змусити вірити не можуть ніякі найдивовижніші чудеса, і прикладів тому більш, ніж достатньо і в історії, і в сучасності. Якщо людина не хоче вірити, якщо їй не потрібна Істина, вона найнеймовірнішій події знайде нехай не дуже глибоке, але прагматичне, розсудливе пояснення. Просто тому, що їй так хочеться.

Людина ж, яка шукає доказу існування Божого, спочатку займає безвихідну позицію. Вона намагається зміряти Бога категоріями обмеженого розуму. Але будь-який доказ – річ ненадійна, хитка, саме якщо немає віри, тому що на одні докази завжди можна знайти протилежні їм і такі ж переконливі. Завжди! Отже все одно людина повинна буде вибирати, в що їй вірити. Навіть вчені прийшли до думки, що з приводу будь-якого предмету можливі як мінімум дві взаємовиключні теорії, рівно виправдані і з погляду «чистої логіки», і з погляду досвіду. Тобто це означає, що на цьому світі нічого не можна довести з абсолютною точністю, і зрештою все залежатиме від бажання людини поглянути на ту чи іншу подію або явище так чи інакше.

Віра найтіснішим чином пов’язана з нашою свободою, з тим, чого ми по-справжньому хочемо, і якщо наша вільна воля спрямована до добра, то ми обов’язково прийдемо до усвідомлення реальності добра, прийдемо до віри в Бога.

Але що ж потрібно робити, щоб почати вірити?

Слово «робити» тут ключове. Коли учні попросили Господа примножити в них віру, Христос несподівано розповів притчу про слугу, який, навіть виконавши все необхідне, повинен вважати себе за «раба нікчемного» (Лк. 17: 10).

З цієї притчі можна зробити два важливі висновки.

Перший: віра людини полягає в її справах, більше того – в словах і думках, погоджених з Божою правдою. Від такого настрою, від прагнення жити по-божому і зароджується, зростає в людині віра. Нашим же сучасникам часто здається, що, навпаки, спочатку повинне виникнути в душі якесь особливе відчуття, зване вірою, а потім вже життя починає змінюватися відповідно до цього відчуття. Але чекати цього «відчуття віри» можна до кінця своїх днів. Потрібно самим діяти, і головне – розпочати в повсякденному своєму житті, скрізь: вдома, на вулиці, на роботі – керуватися в своїй поведінці Євангелієм. Не «природними» рухами душі і тіла, затьмарених гріхом, а саме Євангелієм. Така поведінка точно не здасться легкою і принесе немало сюрпризів, але головне – обов’язково відкриє людині шлях віри, а це і є початок шляху до Бога, тому що «без віри догодити Богові неможливо», як говорить Писання (Євр. 11: 6).

Другий важливий висновок – це те, що якою б не була старанна людина у виконанні Божих заповідей, вона не «заробляє собі дивіденди», а тільки робить те, до чого покликана, тобто живе нормальним, людським життям і не більше того. Це теж важливо зрозуміти, тому що іноді людині здається, що, вірячи в Бога, вона робить Творцеві «позику». Безглузда помилка. Господь не потребує нас – це ми потребуємо Його, і маємо потребу до крайності, і потреба ця до певного часу буває непомітна (поки наші життєві справи йдуть непогано), але як тільки починаються в житті людини серйозні проблеми, як легко людина виявляється абсолютно безпорадною перед скорботними обставинами. Отже краще не чекати цього досвіду від своєї безпорадності, а просто повірити Господу, котрий говорить: «Без Мене не можете робити нічого» (Ін. 15: 5), і прислухатися чуйно до Його думки про мету нашого життя і шляхи її досягнення.

І ще: ніколи не слід бентежитися думками сумніву.

Віра до кінця наших днів приречена бути сусідкою з сумнівом, і до кінця днів ми свідомо повинні з цим духом сумніву в собі боротися, вибираючи віру… вчинки віри. Більше того, невіра часто розвивається в душі людини саме внаслідок… неправильної віри.

Поясню.

З одного боку, через помилкові, спотворені уявлення про віру людина не приймає віру істинну. Атеїзм починається саме там, де людина довіряє своїм або чужим «уявленням» про Бога, про душу, про вічність. Уявлення ці зрештою виявляються настільки грубі і примітивні, що людина відмовляється від них, не розуміючи, що до пізнання істини вона навіть ще і не приступала.

Дійсна віра – це одкровення Боже, сприйняте покірливою душею в Церкві.

Взагалі для правильного духовного життя важлива не тільки віра в Бога як необхідний фундамент, але і довіра всьому, що складає зміст церковного життя. Дуже багато чого незрозумілого, але ми не можемо перевірити – істина це чи ні, якщо не довіримося, якщо досвідчено не пройдемо шлях воцерковлення. Ця довіра допомагає нам правильно організувати духовне життя і приводить врешті-решт до пізнання Істини.

Віра немислима без терпіння, але не якогось тимчасового, як компроміс, а терпіння безумовного – не дивлячись ні на що.

Віра – це добра воля, яка прагне до свого Творця, і відповіддю на прояви цієї волі, на постійність в добрі буває духовне пізнання Бога. Не розсудливе, а саме духовне, яке дарує Господь, що «стягає Його» з терпінням і старанністю. І лише тоді людина, забуваючи себе, може вигукнути в непрореченій і безперечній радості:

– Господи, як добре, що Ти є!

І ця радість не зрівнянна ні з чим!

Священик Димитрій Шишкин
“Волинь Православна” 2012 №3
Джерело:

Теги: Богвірарозум
Попередня публікація

Святе Причастя – як часто приступати

Наступна публікація

Що таке церковне життя і як на нього налаштуватися?

Наступна публікація
Поминовіння полеглих працівників міліції

Що таке церковне життя і як на нього налаштуватися?

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

У ПОЧАПАХ ВІДСПІВАЛИ ПОЛЕГЛОГО ГЕРОЯ УКРАЇНИ
У ПОЧАПАХ ВІДСПІВАЛИ ПОЛЕГЛОГО ГЕРОЯ УКРАЇНИ

26 червня у Свято-Сергіївському храмі с.Почапи Ковельського району було звершено Чин поховання Андрія Давидюка, який загинув на Донеччині під час виконання бойового завдання. Відспівування військовослужбовця очолив настоятель храму протоієрей Ярослав Остапюк. Заупокійна молитва зібрала у храмі численну кількість односельців та жителів з навколишніх сіл. Поховали воїна Андрія на місцевому кладовищі.…

Благословення випускникам школи с.Дубечне
Благословення випускникам школи с.Дубечне

БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ ВИПУСКНИКАМ 2022 РОКУ Свято-Покровський храм радісно зустрів на своєму порозі випускників 2022 року. 25 червня 2022 року був звершений святковий молебен на завершення навчання в Дубечненському ліцеї. Випускники, батьки та вчителі принесли Богу подячні молитви за завершення навчального року та попросили благословіння та допомоги Божої у майбутньому дорослому…

В Кримному молилися за випускників
В Кримному молилися за випускників

25 червня в Кримному прощалися зі школою випускники. Святковим урочистостям передувала спільна молитва в Михайлівському храмі. Юнаки, дівчата та їх батьки дякували Богу за благополучне завершення навчання та просили Божої помочі у дорослому житті. Благочинний кримненської округи прот. Сергій Никонюк привітав випускників з важливою подією, побажав здоров’я, мирного неба, а…

У Бортніві освячено каплицю над святим джерелом
У Бортніві освячено каплицю над святим джерелом

25 червня, релігійна громада УПЦ села Бортнів Нововолинського благочиння, вшанувала пам’ять преподобного Онуфрія Великого освяченням нової каплиці, на честь цього великого угодника Божого. Каплицю зведено над криницею з цілющим джерелом. Багато парафіян та гостей прийшли до святого місця, щоб помолитись та набрати цілющої води із джерела. Адже з давніх давен…

Кабінет Міністрів відповів борцям з Церквою
Кабінет Міністрів відповів борцям з Церквою

🔴⚠️ Кабмін називає спроби заборонити УПЦ необґрунтованими, оскільки немає доказів будь-яких протиправних діянь духовенства та віруючих релігійної організації. ✅ У відповідь на пропозицію народного депутату від партії «Голос» розірвати договір оренди держави зі Свято-Успенськими Києво-Печерською, Почаївською та Святогірською лаврами Української Православної Церкви, у Кабінеті міністрів наголосили, що не вбачають жодних…

Обмеження діяльності громад УПЦ суперечить Конституції України
Обмеження діяльності громад УПЦ суперечить Конституції України

Заборони та обмеження, що накладаються на діяльність та громади УПЦ органами місцевого самоврядування, юридично нікчемні та суперечать положенням Конституції України. Як пояснив у своєму зверненні до віруючих УПЦ заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Андрій Мотовиловець: «Жодний закон або нормативно-правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом…

У Зимненській обителі прощалися з воїном Засадко Сергієм
У Зимненській обителі прощалися з воїном Засадко Сергієм

ВІЧНА ПАМ‘ЯТЬ ГЕРОЮ 22 червня у Зимненському жіночому монастирі звершилося відспівування Героя України, водія артилерійської батареї ЗСУ – Засадко Сергія. Ігуменя Стефана та сестри обителі, висловили щирі слова співчуття дружині, рідним та близьким. Уклінно вдячні за жертовний подвиг, котрий несуть нашій герої у жорстокій війні з Росією та захищають нашу…

У КРИМНОМУ ОСВЯТИЛИ ОНОВЛЕНИЙ ХРЕСТ
У КРИМНОМУ ОСВЯТИЛИ ОНОВЛЕНИЙ ХРЕСТ

19 червня в день пам’яті Всіх Святих в Кримному на вулиці Молодіжній освятили оновлений хрест. Ініціювали реставрацію святині місцеві жителі, котрі зібрали кошти та допомогли з встановленням. Благочинний Кримненської округи прот. Сергій Никонюк у вітальному слові підкреслив, що центром життя всіх святих був Хрест Господній, і побажав, щоб таким він…

Другий випуск регентського відділу ВВДУ при Зимненському жіночому монастирі
Другий випуск регентського відділу ВВДУ при Зимненському жіночому монастирі

Після Божественної літургії в актовій залі, відбулась офіційна частина та вручення дипломів випускницям. Насамперед, ігуменя Стефана привітала усіх з другим випуском, подякувала педагогічному колективу за плідну працю на ниві просвітництва церковної молоді та побажала випускницям продовжувати розвивати свої регентські здібності на благо Церкви. В часі вітального слова, протоієрей Валентин Марчук,…

ВИПУСК ДУХОВНОГО УЧИЛИЩА
ВИПУСК ДУХОВНОГО УЧИЛИЩА

15 червня 2022 року відбувся випуск богословського відділення Володимир-Волинського Духовного училища. Випускний день розпочався зі святкової Божественної літурігії у Свято-Успенському кафедральному соборі, по завершенні якої також був відслужений подячний молебен. Після богослужіння, Владика-Ректор, викладацький колектив, батьки, випускники та вихованці училища зібралися для подальших урочистостей та вручення дипломів. Привітальне слово виголосив…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version