Людмила Зінчук про свято народної пісні “Ковельський первоцвіт”
Останній тиждень перед Великим постом в народі називають Масляною. В цей період іде підготовка до посту – як духовна, так і тілесна. Кожна людина в ці дні намагається примиритися з ближніми і рідними, простити образи та долучитися до благодійності.
Не обійшла стороною Масляна і церковну родину храмового комплексу Почаївської ікони Божої Матері, що у Ковелі. Напередодні Прощеної неділі та Великого посту у церковному дворі відбулося особливе дійство, котре назвали «Ковельський первоцвіт». Було тут і частування млинцями з гарячим чаєм, цікаві конкурси та галасливі розваги. Але серцем і душею свята була пісня. Прадавня українська народна пісня об’єднала на святі сотні ковельчан.
Традиційно святкування розпочалося з богослужіння у храмі. А вже після молитви просто неба відбулося довгождане свято.
«І створив Бог небо голубе,
Родючі землі і зелені трави,
Дніпрові води й жито золоте,
І райських птиць, що звуться солов’ями.
Людей чудових тут він оселив,
І дав їм мову, що в душі співає,
І вірний дух в серцях їх оселив,
І рай назвав цей – українським краєм» – такими словами ведучі Леся Коновалова і Валентина Плескач вітали усіх вірян відкриваючи «Ковельський первоцвіт». А на православну Масляну зійшлось чималало люду. Церковний двір ледь вмістив усіх гостей. Парафіяни приходили з дітьми, знайомими, та друзями.
З духовними настановами до присутніх звернувся настоятель храмового комплексу протоієрей Володимир Ровінський. Він наголосив на важливості духовної підготовки людей до посту та гідної зустрічі Воскресіння Христового. Особливу увагу звернув на гострій необхідності підтримувати у народі любов та шанування до української пісні, яка з давніх-давен була вірним супутником людей протягом усього життя. «Цими днями наш народ вшановує пам’ять Тараса Шевченка. Ця людина доклала дуже багато зусиль, аби зберегти народну пісню, українське слово, котрі він до нас доніс». Настоятель храму закликав присутніх вшановувати Кобзаря збереженням дюбові до народної пісні у наших дітях та онуках.
Концертна програма включала виконання українських стародавніх народних пісень, творів та пісень Т.Шевченка. Вихованці Недільної школи та церковний хор разом з народом спільно виконали гімн полісся «Волинь моя». Приємно вразили своїми виступами діти молодшої та старшої груп. Усі колективи та виконавці продемонстрували присутнім майстерність виконання народних пісень.
Під час проведення різноманітних цікавих конкурсів також лунала українська пісня. У конкурсі «Заспівай родино» змагалися змагалися дві групи – дітей та дорослих. У їх виконанні звучали пісні «Ой у полі криниченька», «Чорні очі, як терен», «Ой у вишневому садочку», «За нашим стодолом», «Підманула, підвела» та інші. Переможцям були вручені подарунки.
Родинне свято продовжилося традиційним для Масляної частуванням різноманітними млинцями та гарячим трав’яним чаєм. Прихожани та гості приємно провели час у спілкуванні. Свято і справді виявилося народним: люди збиралися, щоб поділитися радістю, приділити увагу один одному та в спілкуванні знайти ще більше друзів, близьких по духу.
Відео та фотоальбоми свята можна переглянути тут:
[unitegallery pervocvit_2016]