0 °c
Kovel'
Вівторок, 26 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Чесність

29.07.2014
в «Волинь православна»
0

Запитаємо будь-якого прихожанина Православної Церкви: які він знає християнські чесноти? Хтось скаже: смирення, терпіння, послух. Хтось назве милосердя, співчуття, допомога ближньому, любов до нього.

Але навряд чи хтось от так відразу скаже: чесність. Ніби з іншого словника це слово. Не з релігійного, не з духовного, а із словника «загальнолюдської» або «цивільної» моралі.

Про чесність

Що таке чесність? Перегорнувши відомі словники, ми переконаємося, що поняття це складне, збірне: «правдивість, принциповість, вірність взятим зобов’язанням, суб’єктивне переконання в правоті справи, що проводиться, щирість перед іншими і перед самим собою»; «сумлінність, прямодушність, непідкупність, цнотливість, правдивість, благородство»;
«прямота, правдивість, неухильність по совісті своїй і обов’язку, заперечення обману та крадіжки, надійність у виконанні обіцянок»…

Ризикнемо сконцентрувати: чесність – це життя по правді. А правда – вона у Бога. Саме Він – її джерело. Чи не тому питання про чесність людини перед Ним встає на самому початку історії людства: можна сказати, що це взагалі перше питання, що постало перед людиною.

Людина лукавить, вона таємно порушує заборону, потім ховається від свого Творця «між деревами раю» (Бут.) – тому відбувається катастрофа, гріхопадіння, вигнання з Раю.

Святитель Інокентій Херсонський в своїх проповідях, зібраних в книгу «Падіння Адамове» говорить, що надалі все більше людей ховатиметься від Творця вже не між райських дерев, а між пекельних… В протилежність цим «схованкам» чесність та відвертість життя перед Творцем, відсутність спроби сховатися, відхилитися від Його ока позначається в Старому Завіті словосполукою «ходити перед Богом»: «І ходив перед Богом Єнох, і не стало його, бо забрав його Бог» (Бут. 5: 24).

Відмітимо: не сказано, що Єнох був праведний, чесний, правдивий, добрий і так далі. Взагалі ніяких особистих характеристик: ходив перед Богом – цього досить. Ходити перед Богом – це і означає бути чесним: перед Ним і, як наслідок, – перед людьми.

І хіба випадково все, що йде від ворога роду людського, зібрано в поняттях «лукавство» та «лукавий» – останнім словом в православній традиції позначається сам ворог.

Тільки одна правда

Бог один, Єдиний, тому правда одна – двох правд немає. Десять заповідей, даних Богом через Мойсея на горі Синай, починається із заповіді єдинобожності: «Я Господь Бог твій… та не буде у тебе інших Богів перед лицем Моїм» (Вих. 20: 2-3).

Чи виходить з цього, що язичники не могли бути чесними? Ні, звичайно. Сучасники Симеона Богоприїмця та апостола Павла були язичниками, але не були безбожниками: «Кажу вам: навіть серед Ізраїля Я не знайшов такої великої віри» (Лк. 7: 9).

Їх серця були відкриті Богові Єдиному, а якби це було не так, не говорив би Спаситель про «овець, які не з цього двору» (Ін. 10: 16) і неможливою виявилася б апостольська проповідь серед язичників. Серця, які хоч би так, всліпу відчувають Єдиного, – вони, напевно, і чесність для себе здатні вибрати.

Не тільки багатобожжя, але навіть і невіра, атеїзм не означає нечесності – хіба ми не зустрічали кришталево чесних невіруючих, причому, свідомо невіруючих людей? У них є внутрішнє неприйняття нечесності – совість.

«Коли Бог створив людину, Він всіяв в нього щось Божественне, як би певну думку, що має в собі, подібно до іскри, світло та теплоту; думку, яка освічує розум та показує йому, що добре, а що зле. Це називається совість, і вона є природний закон», – писав авва Дорофей.

Невіруюча, але сумлінна людина не погоджується визнати, що совість всіяна Богом, але те, що її неможливо пояснити матеріалістично, раціонально, – це вона визнати вимушена. І вона погодиться, звичайно, що потреба в чесності, яку можна, мабуть, назвати похідною від совісті, є глибока духовна потреба людини.

Намагаючись жити християнським, духовним, церковним життям, ми з неминучістю розуміємо, що чесність перед Богом та Церквою – чесність у вірі – є неодмінна умова зростання в ній. Розуміємо іноді на найпростіших прикладах: сповідь, на якій ти не був чесний, – не сповідь: прихований гріх «найбільший гріх».

Надія отримати щось від Бога, живучи не за Його Законом та не розкаюючись, не намагаючись це змінити, – самообман.

Читаючи про те, як Спаситель викривав фарисеїв, ми здогадуємося, що тут саме про нечесність у вірі йде мова, про свідому або несвідому спробу обманути себе та Бога… Але досить: занурюватися глибше не ризикну, предмет непростий, моя справа – навчатися церковному життю та молитві.

Перейду до того, заради чого, власне, і затіялася уся ця робота: до проблеми нечесності суспільної та нашого життя в умовах цієї нечесності.

Якщо людина прагне ходити перед Богом, бути чесною перед Богом та собою, вона не може не прагнути до чесності перед людьми. А значить, у неї виникає потреба в чесних стосунках, в чесному середовищі: «тому то, неправду відкинувши, говоріть кожен правду до свого ближнього, бо ми члени один для одного», – писав апостол Павел християнам Єфесу (Єф. 4: 25).

Тут мова про стосунки в християнській общині, але ми не живемо замкнуто, ми з неминучістю потребуємо і чесного суспільства, і в чесній державі. Християнин не може і не повинен реагувати на нечесність спо­кійно, без болю, як на щось належне. Це при тому, що суспільство наше у величезній своїй частині саме звикло до нечесності – як до норми або як до якоїсь неминучості.

Дійсно, сучасне життя примушує нас засумніватися в тому, що чесність взагалі комусь потрібна і якось можлива. Але насправді питання про чесність актуальне завжди – для всіх часів і всіх народів. Чесність завжди затребувана. А те, що нечесно, завжди болить – у будь-якого народу, суспільства, людини.

Сьогодні багато хто намагається довести, що християнство застаріле, неактуальне, не відображає дійсності і так далі. Але ми зробили свій вибір, ми хочемо бути християнами. Значить, ми повинні пам’ятати, що говорив про чесність Спаситель. А Він в Нагорній проповіді говорив: «Блаженні вигнані за правду» (Мф. 5: 10).

Це про тих людей, які не можуть неправду сказати, що б їм за це не загрожувало: ось вони насправді блаженні, тобто щасливі. І їх життя для нас всіх – ідеал.

Брехня – злочин

Священне Писання говорить однозначно: брехати людина не повинна. Брехня – це злочин людини перед самою собою: найбільш страждають від брехні навіть не ті, для чиїх вух вона призначена, а ті, хто її проводить і просуває «в маси». Совість – це іскра Божа, вона дійсно є в кожній людині; тому людина, що обманює, розуміє, що вона обманює.

І в душі такої людини не може бути миру. Людина мучиться, вона нервує, усе її єство трьохскладове – духовне, душевне, навіть тілесне – засмучене. Совість заважає, тому перед людиною постає завдання: перестати її чути зовсім. І це завдання виявляється здійсненим.

Не потрібно намагатися розділяти особисту чесність християнина та чесність в середовищі існування. Це одне і те ж. З чого складається нечесне середовище? З нечесних людей. А потім вже воно тисне на людину, примушуючи її саме так і жити.

Багато людей не звертають на це уваги, просто не замислюються про це, живуть, як живеться. І в результаті з чесністю сьогодні зовсім погано. Неправду, навіть якщо всі розуміють, що це брехня, вже брехнею назвати не можна. Її потрібно називати, наприклад, діями за ситуації.

Я нещодавно зіткнувся з цим. Кажу: «Але ж ця людина обманює!» – а мені у відповідь: «Ви не розумієте, це не брехня, це робота за ситуації». Вчора обіцяв, а сьогодні ситуація змінилася.

У житті суспільства посилився юридичний момент. Право підмінило правду. Людина, що збила іншу людину машиною, тут же виїжджає з місця події; вона знає, що якщо її не знайдуть або навіть знайдуть, але провина в суді не буде доведена, то вона якби і не винна.

Не спійманий – не злодій. Проблем з власною совістю немає. Ніби то і душі людської немає вже в такій людині. Презумпція невинності – це юридичне поняття, але вона перенесена людиною на власну совість: я буду винен тільки в тому випадку, якщо мені це доведуть, а інакше – хто має право мене звинувачувати?

І ось уявіть собі, що такій людині ви намагаєтеся сказати щось про чесність. За кого вона вас визнає? Або своїм ворогом, якого потрібно негайно покарати, поставити на місце, користуючись тими ж юридичними нормами: «Ти говориш, що я людину збив? А ти довести можеш? Я на тебе до суду подам за образу моєї честі та гідності». Або вона визнає вас просто божевільним.

Святість – це завжди чесність, навряд чи ми можемо таке уявити собі – щоб святий був в чомусь нечесний. Мучеництво – це чесність у вищому прояві.

У перші століття християнства їм говорили: ми вам не забороняємо молитися цьому вашому Іісусові з Галілєї; ви просто зайдіть в наш храм, поклоніться статуї імператора, принесіть жертву богам – ми вас не примушуємо в них вірити, ні, ви просто створіть видимість, яка потрібна, і йдіть собі спокійно додому і моліться там своєму Богові скільки бажаєте.

Але людина хотіла бути чесною і тому йшла на смерть. І потім, в ХХ столітті, це повторилося, тільки в жорсткішому варіанті: спокійно молитися вдома вже було не можна…

А якщо говорити про чесність суспільну, хто на Русі ніс саме такий хрест: говорити правду суспільству, владі? Юродиві. Вони могли говорити правду і при цьому виживати, жити, але – яким життям? Таким, що і двох днів такого життя мало хто з нас би виніс.

Привілей говорити правду царям оплачувався ось такою страшною ціною – ціною втрати всього, навіть людської зовнішності. І вони теж на це йшли. Але не тільки юродиві випадали з системи соціальних зв’язків, системи, що примушує людину лукавити.

Маючи перед очима приклад святих, ми повинні розуміти: чесність – це завжди подвиг. Вона завжди народжує опір і завжди пов’язана із стражданням. І кожна людина сама для себе повинна вирішити: чесною бути чи ні.

Звичайно, юродство нас лякає, і нікому з нас не під силу цей подвиг в тому вигляді, в якому його зберігає історія святості, але в ось чому справа: бути чесним – це завжди бути певною мірою юродивим. Але у нас немає рішучості бути такими!

Ми боїмося за своє благополуччя та за ту душевну рівновагу, той спокій, який нічого спільного не має з дійсним спокоєм – миром в Христі. Боїмося за той спокій, який дозволяє нам безтурботно сидіти перед телевізором, пити чай або щось ще і пультом перемикати канали.

Хтось, читаючи це, неодмінно скаже: ви дуже добре про це говорите, а як у вас самих-то в Церкві – всі перед всіма ідеально чесні? Ні, на жаль, це не так. Церква складається з людей того ж суспільства; люди, що приходять до Церкви і навіть в клір, не стають ідеально чистими. І стосунки між ними теж не можуть бути ідеальними.

Але якщо зовнішнє по відношенню до Церкви середовище може спотворюватися, деформуватися вільно, то перед людиною Церкви, хоча вона і грішить, завжди є маяк, орієнтир. Віруюча людина, відступаючи від Священного Писання, віддає собі в цьому звіт. Колись вона розуміє: так, це вимушено зроблено.

Але виправдати себе цією вимушенністю не може. Може тільки покаятися. У ситуаціях, в яких нам не під силу бути чесними, єдиний спосіб зберегти себе в людському вигляді – це покаяння. Я не про зовнішній вигляд, я про внутрішній людський одяг кажу.

На шляху до ідеалу християнського життя ми завжди стикаємося з власною неміччю, маловір’ям, легкодухістю і пізнаємо таким чином, які ми є. Ті життєві ситуації, коли здається, що чесним бути неможливо, з чим би вони не були пов’язані – потрібно саме так сприймати: вони кажуть про нашу неміч та кличуть нас до покаяння.

Тільки не потрібно так розуміти: людина в Церкві може казати неправду щодня, щодня ходити каятися, і все гаразд. В людини з такою установкою саме покаяння стає формальним, сухим, як звіт: пропадає мить внутрішнього переживання гріха. Факт гріха стає в один ряд з масою інших життєвих обставин. Нечесність дарма не проходить – навіть вимушена, навіть та, що, здавалася б, на благо.

Як бачите, у мене немає готових рецептів, готових інструкцій: «Щоб бути чесними, ми повинні жити от так!» Немає і бути не повинно.

Можу сказати тільки, що нечесність не можна виправдовувати обставинами. Потрібно пам’ятати Нагірну проповідь: «Блаженні ви, як ганьбити та гнати вас будуть, і будуть облудно на вас наговорювати всяке слово лихе ради Мене» (Мф. 5: 11) – і далі.

Священик Михаїл Богатирьов

Джерело – pravoslavie.ru

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №7

Теги: брехняобманправдачесність
Попередня публікація

Але тебе не залишив, не покинув

Наступна публікація

Як не можна карати дітей?

Наступна публікація

Як не можна карати дітей?

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті
Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті

Дії клірика «ПЦУ» Владислава Шимана, який після заборони у служінні захопив храм УПЦ в смт Сарата та видає себе за священника канонічної Церкви, класифікуються як шахрайство і самоуправство. Про це заявила юрист Одеської єпархії УПЦ Ксенія Колотенко в коментарі для каналу «Перший Козацький», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Зокрема, згідно з указом відДОКЛАДНІШЕ → [...]

Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури
Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури

Після завершення локдауну, з 25 січня 2021 року, по всій території України умови відвідування храмів і проведення богослужінь залишилися незмінними. Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook  Міністерство культури і інформаційної політики України, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Релігійні заходи в закритих приміщеннях можливі при тій же кількості віруючих. Число відвідувачів обмежено 1 людиною наДОКЛАДНІШЕ → [...]

25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)
25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Житіє святої Тетяни Свята Тетяна народилася в Римі у кінці другого століття у сім’ї знатного вельможі, який був тричі консулом Риму. Він таємно сповідував Христа, тому виховав дочку в побожності і відданості Богу. Тетяна добре знала Святе Писання і,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти