Середа, 8 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Дар Божої Матері

15.09.2014
в «Волинь православна»
A A

Кожного разу, виконуючи покладене молитовне правило, ми читаємо і псалми святого пророка Давида, пращура Пречистої Діви, покладені на початку цього правила, і зокрема слова: «О, Господи, я раб Твій, я раб Твій і син рабині Твоєї» (Пс. 115: 7).

Святий псаломоспівець під дією Духу Святого оспівує своє рабство, свою вірність та відданість Богу, але з вдячністю оспівує і ту, від якої отримав священний дар життя, яке виховало його в законі Господньому, – матір свою благочестиву, теж рабу Господню. Така свята, велика та беззаперечно шаноблива була благодать материнства, материнського виховання.

Але буває і так, що цей дар материнства через гордість, неуцтво або егоїзм відкидається як обтяжливий, незручний для щасливого та безтурботного життя, як непотрібний вантаж при блуканнях шляхами земних утіх.

Істину говорив святий старець Нектарій Оптинський: «Людині життя дане, щоб воно їй служило – не вона йому… А тільки служивши життю… людина і не знає, навіщо живе».

І від кожного залежить, як розпорядитися цим даром, як провести життя і чого досягти в його кінці. Бо в кожного ще тільки попереду велика праця – праця духовного народження, до якого кличе торжество, що звершується на честь Матері Божої. Тому що святе Її життя, з якого чотири події особливо вшановує Церква.

Ось від святих батьків Іоакима та Анни, що довгі десятиліття були безплідними, отримує Богоотроковця буття. Безплідність святих Її батьків – це, за поясненням святих отців, прообраз духовної неповноти старозавітних часів, часу томління та очікування пришестя в світ Месії.

Але довгі роки беспліддя святих Іоакима і Анни – це прообраз і нашого багаторічного важкого духовного безпліддя, духовної спустошеності, духовної смер­ті. Роками та десятиліттями може людина не мати ні покаяння, ні вистражданого усвідомлення на своєму гіркому досвіді простих слів апостола Павла: «Іісус Христос прийшов в світ врятувати грішників, з яких я перший» (1 Тим. 1: 15). Ні рідні, ні дружини і чоловіки, ні діти або батьки, сусіди, начальники, підлеглі, ні весь світ, але я – сам я – грішник, не гідний Бога. Без впевненості в цьому душі християнській неможливе повернення до Першообразу, неможливе воскресіння духовне.

Дух єднання з Господом зберігала Діва Свята від дня Введення в храм – і нам потрібно берегти єдність з Господом від перших днів Хрещення нашого.

«Я ж Господня раба», – такі були Її слова в знаменну мить отримання благої звістки про волю Божу. Чи з такою готовністю слухаємо ми волю Божу, що проявляється в обставинах нашого життя? Чи завжди ми готові повторити і вустами, і серцем: «Нехай буде мені згідно з словом Твоїм» (Лк. 1: 38). Я раб Твій, Господи. Я раба Твоя, Господи.

Приймаючи волю святу Божу з таким же смиренням та готовністю, привертаємо до себе милість Творця та приймаємо собі в Ходатаїцю і Свідка свого покладання надії вже не свою земну матір, але Пречисту Богоматір – Владичицю Госпожу Богородицю, як Рабу Господню (Лк. 1: 38) (Іоанн Златоуст, Афанасій Великий).

І Її славне Успіння – це виконання слів апостола Павла: «бо ніхто з нас не живе сам для себе, і не вмирає ніхто сам для себе. Бо коли живемо для Господа живемо, і коли вмираємо для Господа вмираємо. І чи живемо, чи вмираємо ми Господні» (Рим. 14: 7-8).

Розташовуючи подію цього свята поряд з початком нового церковного року, нового року життя під покривом благодаті Божої, Свята Церква придає їй особливе значення: постійне оновлення життя душі в новому народженні через покаяння та участь в усьому церковному ладі життя.

І в цих працях покаяння перша Помічниця наша та Молитовниця – Матір Божа, Якій ми всі рідні, – від того часу, коли Син Її з хреста звернувся – спочатку до Неї Самої: «Це, жоно, твій син», а потім і до апостола Іоанна: «Це мати твоя!» (Ін. 19: 26-27).

Сама «Владичиця один дух з Господом, Сином і Богом Своїм, – писав в своєму щоденнику святий праведний Іоанн Кронштадтський. – Так і святі Божі люди один дух з Господом, так і усі, що благочестиво живуть на землі. Велика таємниця і велика честь земнородним!»

На свята прийнято робити подарунки. І ми Матері Божій теж можемо робити подарунки. Любов та старанність людські прикрашають зображення Божої Матері на іконах розписним одягом та дорогими ризами, яких Вона не мала в житті, але які символізують красу Її духовну, символізують великі багатства Її душі.

Звичайно, благочестиво уквітчувати Її ікони, але ще краще, гідно, праведніше уквітчувати свою душу квітами нев’янучих чеснот, виконанням заповідей Сина Її. Не знайти подарунка, який може бути дорожчим та приємнішим Матері Божій.

Кращий дар наш для Неї – принести Їй наші покірливі та покаянні молитви, про духовну свою недосконалість. «Молебну службу мою прийми», – так звертаємося ми до Матері Божої в ранішніх молитвах. Не тільки просимо прийняти, але благаємо: «Богу Благоутробному принеси». Від нас залежить, чи будуть порожні руки Цариці Небесної, простягнуті в молитві до Христа Спасителя.

І навіть якщо і малі наші «молебні служби», слабкі наша старанність та рішучість оберігати своє серце від нечистоти, гордості, самовдоволення, але, з вірою, смиренням та любов’ю принесені до Матері Божої, Нею Самою, будуть вони вознесені від Її пречистих рук до престолу Царя Слави.

Ієромонах Нікон (Паріманчук)

Джерело: pravoslavie.ru

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №9

Теги: БогородицяМатір
Попередня публікація

Людині піст дає надію

Наступна публікація

Різдво Пресвятої Богородиці

Наступна публікація

Різдво Пресвятої Богородиці

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version