0 °c
Kovel'
Четвер, 21 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Дитяча агресія

23.05.2015
в «Волинь православна»
0

Дитяча агресія, ДЕТСКАЯ АГРЕССИЯ, Пайсон Евгения, Амвон, Волинь Православна

Дитяча агресія – одна з найчастіших проблем, з якою стурбовані батьки звертаються до психолога або приходять за порадою на інтернет-форуми. «Допоможіть! Моє малятко кусається, б’ється, плюється!», «Син в садочку лається поганими словами та ламає іграшки!»

У чому секрети управління дитячою агресивністю?

Агресія – це простий спосіб досягнути бажаного або показати свою незадоволеність, можливість «випустити пар» або привернути до себе увагу, невміння впоратися з собою або бажання підпорядкувати оточуючих своїй волі.

Виявляється агресія теж різноманітна. Вербальна агресія (обізвати, принизити, злісно пожартувати) б’є по інших так само сильно, як і фізична (укуси, удари, стусани). Пасивно-агресивна поведінка підлітка (порушення батьківських заборон, ігнорування прохань та вказівок) виводить дорослих з себе надійніше, ніж інструментальна агресія (наприклад, свідоме псування речей).

І одна з найважчих для батьків форм – коли агресія дитини направлена на саму себе: «Краще б я ніколи не народжувався!», «Я найтупіша, усі мене ненавидять!»

Навіть якщо вам здається, що вже у вашої-то дитині немає ні краплі агресивності, – запевняю вас, це не так. Але не можна і вважати, що при народженні всім видається її порівну. Сплав темпераменту та особливостей нервової системи індивідуальний у кожного малюка. Саме тому нерідко буває, що в одній сім’ї при однаковому підході до виховання діти можуть разюче відрізнятися за характером.

А ось навчити дитину впоратися зі своїм гнівом, управляти проявами агресії – тут ключову роль відіграє сім’я та оточення. Але про це ми поговоримо докладніше трішки пізніше.

Отже, давайте розглянемо, як проявляється агресія у дітей різного віку і що ми, батьки, можемо вчинити, щоб її прояви не нанесли непоправної шкоди оточуючим і, звичайно, самій дитині.

Від народження до року

Пише мама напіводнорічної дівчинки: «Під час годування дочка, тьопає мене ручками по обличчю. А вчора я тримала її на руках, а вона вкусила мене за ніс! Мені боляче! Це що, у мене забіяка росте?» І на молоду маму сиплються поради: «Тьоп­ніть її у відповідь», «Стукніть пальцем по губах», «Вилайте її».

Малюк пізнає світ доступними йому способами – руками і «на зуб». Усвідомити, що таке «мамі боляче», він ще не може, та й зовсім не прагне заподіяти вам біль. Чи можна його за це карати? Звичайно, ні!

Що робити батькам? Не кричати і не тьопати малюка. Тримати під руками прохолодний прорізувач, іграшки з м’якої гуми або скибочку яблука в сіточці-ніблері – те, що можна гризти та кусати. А головне не злитися.

Від року до трьох років

Дитина зростає, починає ходити, розширює доступну територію. Розширюються і способи спілкування зі світом. І нерідко виявляється, що цей світ не поспішає виконати всі бажання малюка. Батьки вже не так швидко і охоче дають пограти у всілякі чудові дрібниці на зразок батькового мобільного телефону або маминого намиста. Інші діти (так! виявляється, в світі є і інші діти!) не бажають ділитися формочками та машинками.

Інтересів та бажань стає все більше, але мова ще недостатньо розвинена, щоб виразно попрохати або точно пояснити, що саме бажає. Все це дуже турбує та злить дитину, а впоратися з гнівом вона ще не уміє. І ангелятко перетворюється на чудовисько. Деякі діти кусають однолітків, забирають у них іграшки, штовхають, б’ють. Можуть замахнутися або вдарити маму, бабусю.

Що робити батькам? Навчайте малюка способам взаємодії з іншими дітьми. Як помінятися іграшками, як попрохати дати погратися – словами або зрозумілими жестами. Що робити, якщо відмовляють (на цей випадок у вас має бути з собою інша іграшка, краще всього нова, щоб перемкнути увагу на неї). Якщо ж ви не встежили, і в пісочниці трапилася колотнеча, варто зберігати спокій, але не відвертатися – мовляв, якось все владнається саме по собі.

Саме зараз дитина отримує перші, найважливіші уроки управління гнівом та правил поведінки в соціумі. Іграшка повертається власникові, приносяться вибачення малюкові (навіть якщо вам здається, що він ще нічого не розуміє) і його мамі. На сьогодні загальна гра закінчена. Спокійно (і коротко, зрозумілими дитині словами) поясніть, чому ви пішли додому.

І вже вдома, коли дитина заспокоїться, відпочине, поїсть та поп’є, ще раз поверніться до події. Нагадайте, як потрібно прохати або пропонувати помінятися. Не очікуйте швидкого результату, але рано чи пізно навик сформується, якщо ви будете послідовні та впевнені в своїй правоті.

Будь-які спроби вдарити кого-небудь повинні присікатися швидко та рішуче. Утримайте руку дитини, твердо скажіть, дивлячись в очі: «Битися не можна». Влаштовувати виставу «Ох, мамі боляче, мама плаче» не варто – цим ви спровокуєте повторення ситуації.

Якщо у дитини є проблеми з неврологією, вона не зовсім здорова або хоче спати, уникайте великих дитячих компаній. Велика кількість нових людей або надлишок яскравих відчуттів можуть штовхнути малюка на нехарактерні для нього прояви агресії, і впоратися з собою він не зможе.

Від трьох до шести років

Мабуть, саме в цьому віці закладаються базові способи взаємодії дитини зі світом. Тому так важливо батькам бути особливо акуратними та послідовними, впливаючи на формування поведінки дитини.

Як правило, в три-чотири роки діти починають відвідувати садочок або починають ходити до груп розвитку, до гуртків та секцій. І якщо раніше на кожного малюка доводився як мінімум один зацікавлений дорослий, зараз стосунки вперше виходять з-під тотального контролю. В результаті нерідко виникають неприпустимі прояви агресії (б’ється, кусається, псує речі), що вимагають негайного втручання з боку дорослих.

Що робити батькам? У разі прояву дитиною агресії стосовно інших дітей потрібно припинити гру, закінчити прогулянку, піти зі свята, залишити дитячий майданчик – швидко та рішуче. Якщо дитина перезбуджена, кричить, плаче, не поспішайте з нотацією, допоможіть заспокоїтися, дайте попити – і ось тоді вже розберіть ситуацію. Правило просте: задоволення припиняється негайно, починається буденність.

Формуйте у дитини вміння стати на місце іншого. Простіше кажучи, плакати не тільки коли вдарився сам, а й коли вдарився хтось іще. Дитина, що уміє співчувати, ніколи не заподіє біль навмисне.

Приділіть увагу розвитку мові, розширенню словникового запасу малюка. Покажіть різницю між «образився» і «злюся», «сумно» і «тривожно», навчайте чути себе та розуміти, коли «я втомився», «я голодний», «набридло, хочу додому», допоможіть виражати відчуття словами. І, звичайно, прислухайтеся до цих слів, реагуйте на них, виконуйте прохання, хваліть, коли синові або дочці вдається зловити мить «зараз вибухну» і попередити про це.

Дайте дитині легальні способи виразу негативних емоцій. Битися не можна, кусатися не можна – а що можна? Можна – штовхати м’ячика, камінець, каштан, шматувати непотрібні газети (і ніколи – книги), м’яти та скомкувати папір, кидати паперові кульки в стіну, бити подушку, лаятися (так-так, навчить дитину «дозволеним лайкам» – нехай це будуть назви кактусів, або міст в Мексиці, або тільки ваші з нею придумані слова).

Якщо у вас вийшло задавити прояви агресії – будьте впевнені, вона неодмінно «вилізе» у іншому місці і в інший час. Тому ваше завдання – навчити, як можна проявляти свій гнів та свою незадоволеність.

Навчіть дитину щиро вибачатися. Не бурчати чергове «я більше не буду», а не соромитися визнати, що не мала рацію. Краще всього навчити цьому своїм власним прикладом.

Від семи до дванадцяти

Школа стає для дитини справжнім стресом, навіть якщо вона відмінно уміє читати, писати та рахувати. Сидіти чотири-п’ять уроків по 40-45 хвилин підряд жахливо втомливо. Та ще і до колишніх претензій до світу додається обов’язок чинити не те, що бажається, а те, що говорить вчителька, – до того ж неухильно, в точності виконуючи завдання.

Тут хотілося б обов’язково зупинитися та звернути вашу увагу на прояв агресії, який розцвітає пишно саме в цьому віці, – на агресію, направлену проти себе.

Восьмирічна Варя за кожне нове завдання по математиці приймається із сльозами: «Я нерозумна, я нічого не розумію, я гірша за всіх!» Великої праці мамі необхідно прикласи щоб її заспокоїти, змусити вчитатися – і раптом виявляється, що Варя відмінно знає, як вирішується завдання, та й приклади сьогодні не важкі. Так повторюється день за днем, але якщо мами дома немає, то плакати дівчинка буде, а вирішувати – ні.

Семирічний Костя б’є себе по щоках і кричить: «Я поганий, мене вбити мало!» Знову побився в школі, порушив обіцянку, дану татові, засмутив маму.

Що це? Щире розкаяння або бажання зняти з себе відповідальність: «Я ж сказав, що нічого не можу, так що якщо буде погана оцінка – я вас попереджав», «Я ж поганий, що ж з мене можна запитати?».

Що робити батькам? Навіть якщо вам здається, що дитина вже велика, повірте – управляти своїми емоціями та вчинками їй не набагато легше, ніж п’ятирічному малюкові. А школа віднімає багато ресурсів – сил, терпіння, впевненості в собі. Тому не дивуйтеся і не лякайтеся, якщо в першому класі вам здасться, що дитина забула всі «дозволені» способи виразу агресії, яким ви її навчали. Просто допоможіть відновити їх.

Гуляйте разом, спілкуйтеся, розмовляйте, обнімайтеся, грайтеся (і програвайте конфліктні ситуації, що виникають в школі). Не перенавантажуйте школяра, залиште йому можливість погуляти і побігати, зняти напругу.

Вибираючи позашкільні заняття, зупиніться на тих, які дадуть ще один легальний спосіб «випустити пар» і допоможуть контролювати себе краще. Особливо підходять для цього командні ігри – футбол, баскетбол, волейбол (де за непомірний прояв агресії покарають не тільки тебе, але і всю команду) – і види спорту, де потрібно зберігати холоднокровність, – фехтування, стрілянина з лука, кінний спорт.

Навіть якщо вам здається, що хвалити дитину нема за що, все одно намагайтеся її за що-небудь похвалити та їй подякувати, знайдіть, чим погордитися, щиро і шанобливо. Обіймайте, гладьте, цілуйте, показуйте, яка вона дорога вам, улюблена та необхідна.

Ці «жахливі» підлітки

Підліткова агресія – тема непроста. Гормональний сплеск, бажання підняти свій рейтинг в очах однолітків, стосунки з батьками, хистке положення: то тобі говорять, що ти вже дорослий, і тут же – що ще маленький. Та ще додається тиснуча необхідність робити вибір «ким бути», та ще дорослі стверджують, що якщо зараз не вирішиш, буде пізно.

Важко бути підлітком! Але і батьками підлітка бути теж нелегко, адже саме проти дорослих направлений бунт зростаючої дитини. Один з його найхарактерніших проявів – пасивно-агресивна поведінка. Ваше чадо ніби навмисне перестає чути звернені до нього слова, не виконує навіть найпростіших доручень, навмисне затягує час, коли ви просите його поквапитися, спізнюється на призначений час, на всі розпитування відповідає: «Нормально!» Здається, що йому знову три роки, і він на будь-яку вашу пропозицію готовий сказати «ні».

Що робити батькам? Спокій, тільки спокій! Перш за все, намагайтеся вислухати та зрозуміти, що турбує дитину. Позбавтеся від звички ставити риторичні питання: «Чому ти не помив посуд? Чому не прибрав ліжко?» Просто нагадайте, що потрібно зробити. Прагніть не вступати в безглузді суперечки з підлітком і не загрожувати тим, що самі виконати не готові.

Якщо з самого раннього віку ви навчили його контролювати прояви агресії, ці навики не пішли в пісок, не забулися, але зараз підліткові важко про них пригадати, особливо в запалі лайки. Найголовніше – залишитися другом своїй дитині, навіть якщо вона раптово здається вам чужою та незрозумілою.

Підводячи підсумки, хотілося б окремо сказати ось про що. Ми можемо навчити дитину абсолютно правильним речам, в які віримо. Але якщо ми говоримо одне, а в сім’ї діти бачать інше – можна не сумніватися, вони скопіюють не те, що чують, а те, що бачать. Якщо мама дає тобі стусана, коли їй щось не подобається, – значить, битися можна? Якщо тато кричить на маму – значить, лаятися можна? Як відповість собі дитина на ці питання?

Давайте будемо намагатися зробити так, щоб всі способи управління агресією, про які ми сьогодні говорили, дитина переймала у нас «з рук на руки».

Євгенія Пайсон

Журнал для батьків – ВИНОГРАД

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №4

Теги: агресіябатькивихованнявласний прикладдітитерпіння
Попередня публікація

Віддзеркалення

Наступна публікація

Місце зустрічі

Наступна публікація

Місце зустрічі

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви
Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви

В ефірі радіо Белградо-Карловацької Архієпископії Сербської Православної Церкви відбулась трансляція інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, яке владика дав співробітнику прес-служби Сербської Православної Церкви Николаю Сапсаю. В інтерв’ю митрополит Варсонофій відзначив важливість для віруючих УПЦ стояння сербів за православну віру та захист святинь в Чорногорії.  У ході розмови Його Високопреосвященство розповів віруючим Сербської Церкви про труднощі, зДОКЛАДНІШЕ → [...]

У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)
У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, єпископатом і духовенством Української Православної Церкви було звершено чин Великого освячення води Чорного и Азовського морів, озер і рік України, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на пресслужби єпархій. Нагадаємо, цього дня Блаженніший Митрополит Київський іДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню
У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню

16 січня 2021 року, в суботу перед Богоявленням, митрополит Джанкойський і Роздольненський Аліпій звершив чин освячення храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело” на території соборного комплексу м. Джанкоя в Криму. 18 січня, у Водохресний святвечір, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив освячення каплиці-купальні на честь святого славного Пророка, ПредтечіДОКЛАДНІШЕ → [...]

Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому
Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому

18 січня 2021 року пресслужба Хустської єпархії опублікувала на своєму офіційному сайті «Звернення до автора газети “Зоря Рахівщини” щодо розповсюдження неправдивої інформації». Відкритий лист, з проханням розмістити його на шпальтах газети, було направлено від голови парафіяльної ради релігійної громади Успенського храму Української Православної Церкви села Ділове Рахівського району Закарпатської області Петрецького ІванаДОКЛАДНІШЕ → [...]

Православний календар на 20 січня (відео)
Православний календар на 20 січня (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  20 січня Свята Церква згадує пам’ять Собору святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна та преподобного Пахомія Кенського.  Просмотров: 539 [...]

Предстоятель дав практичну пораду щодо святої агіасми (відео)
Предстоятель дав практичну пораду щодо святої агіасми (відео)

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів у своїй проповіді в день свята Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Як наголосив Предстоятель, Своїм Хрещенням в Іордані Господь наш Іісус Христос показав приклад того, що ми повинні хреститися, аби бути спадкоємцями Вічного життя. Тому, за словами Його Блаженства, миДОКЛАДНІШЕ → [...]

Предстоятель звершив освячення вод Дніпра (+фото)
Предстоятель звершив освячення вод Дніпра (+фото)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив води Дніпра поблизу Свято-Покровського собору УПЦ в районі Оболонь м. Київ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Чин великого освячення води Архіпастир звершив після святкового богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Предстоятелю  співслужилиДОКЛАДНІШЕ → [...]

У свято Хрещення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+фото, відео)
У свято Хрещення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+фото, відео)

19 січня 2021 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископДОКЛАДНІШЕ → [...]

Як зустріти день Богоявлення, Хрещення Господа нашого Іісуса Христа правильно? – роздуми прот. Олександра Клименка (відео)
Як зустріти день Богоявлення, Хрещення Господа нашого Іісуса Христа правильно? – роздуми прот. Олександра Клименка (відео)

«Хтось сприйме день Хрещення Господнього лише як можливість зануритись у води і помилково почне думати, що це змінить його життя. А хтось зануриться у глибину молитви – обов’язково відвідає храм Божий, спробує вкотре прочитати Святе Євангеліє і збагнути, що ж трапилося, коли на цю землю прийшов Спаситель. Хтось спробує по-справжньомуДОКЛАДНІШЕ → [...]

Напередодні Богоявлення Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі
Напередодні Богоявлення Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

18 січня 2021 року, напередодні свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. За богослужбовим уставом всенічне бдіння у Різдвяний і Хрещенський святвечір складається з великого повечір’я, літії з освяченням хлібів, святкової утрені з полієлеємДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти