0 °c
Kovel'
Вівторок, 26 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Естетика православного будинку

16.01.2015
в «Волинь православна»
0

Естетика православного будинку, Протоиерей Сергий Николаев, АМВОН,Волинь Православна

Матеріальний світ, що оточує нас, світ предметів – щоденних свідків нашого життя – не безмовний. Житло людини розповість про господаря, мабуть, більше самого господаря. І якщо православна людина на вулиці, в автобусі, в магазині нічим зовні не виділяється, то будинок її все ж таки має свої особливості.

А тому не зайвим буде поговорити про естетику православного будинку.

Приходський священик часто буває в помешканнях своїх прихожан. Його запрошують освятити квартиру, відслужити домашній молебень, кличуть до хворого звершити таїнство соборування. Під час таких відвідин я завжди звертаю увагу, яке місце відведене домашнім іконам, як вони розміщені, чи є перед ними лампадки або підсвічники. Чи є в будинку Євангеліє, духовні книги.

Радісно буває зустріти гарно оформлений, підтримуваний в чистоті, живий святий куточок з іконами, засвічену перед ними лампаду, чисту пелену під образами. Скільки любові в такій турботі! Та й це і природно. Найдорожче для нас – Бог. Тому і дорогі нам зображення Спасителя, Пречистої Його Матері, угодників Божих – святі ікони.

Але шкода буває господаря або господиню будинку, де сиротливо виглядає з комоду або серванту притулений до випадкової вази покороблений паперовий образ в півдолоні, та ще й покритий пилом.

Іноді, особливо в тих сім’ях, де православна церковна традиція якось переривалася, віруючі і цілком благочестиві господарі не знають, як їм краще облаштувати нові для їх будинку святі ікони, лампади, підсвічники. Адже ікона – це святиня, але вона і виріб, що має свою форму, вигляд, ціну. Як «вписати» її в звичну обстановку, що склалася?

Раніше все вбрання селянської світлиці йшло від святого куточка з іконами. І сьогодні краще визначити для ікон зручне, гарне місце у вільному кутку або на стіні, навіть якщо це буде потребувати певної перестановки.

Під час молитви або в свята перед іконами запалюють лампаду або свічку. Полум’я лампади, що горить та підноситься вгору, – символ нашої молитви, нашого горіння до Бога. Відзначимо, що лампада безпечніша в побуті. Але все таки для урочистих або особливих випадків добре мати в будинку і під­свічник, свічки. Лампади бувають декількох видів: підвісні і ті, що можна поставити. Господар будинку, виходячи з естетики та зручності, може вибрати собі ту або іншу.

Ікону прийнято ставити не прямо на полицю, а на невелику гарну серветку, або, як її називають, пелену. Вона може бути прикрашена вишивкою, мереживом. Тут цілком можуть показати себе фантазія, смак та уміння господині.

Якщо немає вільного кутка або зручної частини стіни і при цьому шкода порушувати інтер’єр, що склався, то ікони можна розмістити на книжковій полиці, комоді, невисокому серванті, піаніно. Тимчасово, звичайно. У такому разі слід звернути увагу, які книги знаходяться на полиці, чи цілком вони поєднуються зі святинею, що розташована над ними.

Можливо, краще прибрати їх або принаймні закрити чим-небудь. Подивіться, чи не стоять поряд з іконами фарфорові собачки, подарункові чашки або інші не дуже потрібні тут побутові прикраси. Безглуздо виглядає під іконами і телевізор. І ще одна умова: над іконами нічого не розташовують. Годинник, картини, фотографії і інші елементи декору повинні зайняти місце трохи осторонь. Так колись не дозволялося будувати будівлю вище храму в безпосередній близькості до нього.

Присутність святині в будинку зобов’язує господарів піклуватися не тільки про зовнішню красу інтер’єру, але і про внут­рішній зміст, тобто надихає їх до благочестя. Обов’язково подивіться, чи все у вашому будинку знаходиться відповідно до святині, чи немає суперечностей.

У «Древньому патерику» можна прочитати випадок, що від­бувся з одним відлюдником. Якось під час молитви чернець побачив Пресвяту Діву, що сто­їть на порозі його келії. Вона ніби збиралася увійти, але потім відійшла та зникла. Видіння повторилося, і засмучений відлюдник звернувся до Богоматері: «Владичице, чому ти ніяк не хочеш увійти до мого житла?» На що Божа Матір відповідала: «Як я можу увійти туди, де знаходиться ворог мій». Відлюдник довго роздумував над словами Пречистої Діви і пригадав, що в його келії серед книг знаходиться книга з працями якогось єретика, яку чернець забув віддати господареві. Негайно відлюдник виніс книгу з келії.

Якщо сім’я дружна, то такі «вороги» після обговорення на сімейній раді так само можуть бути винесені з будинку. А вони є майже у всіх. Із цього приводу мені згадуються два випадки. Торік запросили мене відслужити молебень в одному будинку, де, за словами господарів, було «недобре». Не дивлячись на те, що будинок був освячений, в ньому відчувався певний гніт. Обходячи кімнати зі святою водою, я звернув увагу на кімнату хлопців, синів господаря, де на стіні висів художньо виконаний плакат, присвячений відомій рок-групі. Причому відомою своєю сатанинською спрямованістю.

Після молебня, за чаєм я обережно, знаючи про фанатичну відданість деяких молодих людей своїм кумирам, спробував пояснити, що «недобре» в будинку цілком може походити навіть від таких плакатів, що подібні зображення, наче намагаються протистояти святині. Хлопець мовчки встав і зняв обговорювану картину із стіни. Вибір був зроблений тут же.

А ось в іншому будинку нерішучість господарів позбавила їх чудової святині. Одній людині благочестива стара жінка подарувала чудову ікону – «Явлення Божої Матері преподобному Сергію Радонежському». Ікона була дивовижна сама по собі, та до того ж була написана і подарована своїй власниці відомим ієрархом Православної Церкви, що надавало їй певну особливість. Новий власник знайшов для дорогоцінної святині місце на стіні у вітальні, але, на жаль, навпроти висіли три гравюри. Старі гравюри в прекрасних рамах, три жіночі портрети: Венери, Леди та Клеопатри. Близькі схиляли господарів зняти ці три зображення світових блудниць, щоб вони не розташовувалися напроти Богородиці, але небажання руйнувати інтер’єр і не зовсім правильно сприйняте поняття культури не дозволило їм зробити правильний вибір.

На наступний ранок, зранку, так зранку, як тільки дозволяє пристойність, пролунав телефонний дзвінок: благочестива старенька благала повернути їй ікону і повернути швидше. «Я не спала всю ніч, мені здавалося, що щось трапилося з моєю іконою. Я дам вам іншу, а цю привезіть до мене, я віддам її вам згодом», – благала вона. Звичайно ж, святиня повернулася до своєї колишньої власниці, а любителі старовинних гравюр отримали в подарунок іншу ікону. Її розмістили в іншій кімнаті на поличку серед інших ікон, оскільки вона по своїх розмірах та виконанню більш підходила туди.

Іноді виникає запитання: у будинку декілька кімнат, де доречніше розташувати ікони? Особливого правила немає. Але молитеся ви частіше в тій кімнаті, в якій спите. До того ж молитва вимагає певної самоти. Значить, в спальні розумно мати ікони, перед якими ви читатимете ранішні та вечірні молитви.

Якщо у вас є дитяча кімната, то в ній обов’язково повинна знаходитися ікона. Дитина часто по-своєму, по-дитячому звертається до «Боженьки», добре, якщо при цьому вона може бачити образ. Крім того, будь-яка свята ікона – чудотворна, і вона дивовижним чином охоронятиме ваше дитя.

Пригадайте, що в загальній кімнаті збирається вся сім’я, тут часто відбувається загальна трапеза, і тут так само повинен знаходитися святий образ. Не забудьте і про кухню. У ній господиня проводить велику частину часу. Кухня – місце буденних сніданків та вечерь. Молитву перед вживанням їжі краще вимовляти, звернувши погляд на ікону. Отже, нехай ікони будуть в кожній кімнаті та в кухні.

Є ще одне питання. Які ікони краще мати вдома? Тут так само немає правила, а є лише благочестива традиція. Більшість наших молитов звернена до Спасителя і Божої Матері. Розумно мати вдома образ Господа Іісуса Христа та Його Пречистої Матері.

Благочестиві люди зазвичай мають образ свого небесного покровителя, чиє ім’я вони носять. Іноді той або інший угодник Божий виявляється чимось близький нам. Ми знаходимо в його житті яку-небудь близьку або улюблену нами рису вдачі, нас захоплює якесь діяння або диво, створене за його молитвою. З’являється бажання мати вдома образ цього святого. Звичайно, молитва перед ним буде особливо щира.

Свята Господні та Божої Матері також зображаються на іконах. Можна мати в будинку ікону Стрітення, Благовіщення, Хрещення, Покрову Божої Матері.

Вдивіться в ікону «Різдво Христове». Який тихий, мирний, сімейний, саме сімейний образ. Бог-Немовля, Матір та Обручник що поглядають на Малятко в тихому розчуленні; пастухи, що поклоняються Спасителю, із страхом та радістю простого і вірного серця; мудреці-волхви, що принесли дари-символи, знак того, що земна мудрість всього лише частина мудрості небесної. Мирна ніч, а над всім зірка Віфлеємська. Скільки думок та молитов народиться поряд з цією іконою.

А погляньте на образ «Введення в храм Пресвятої Богородиці». Батьки привели єдине, довгождане, улюблене дитя в храм для того, щоб залишити його там. Дівчинці всього три роки. Які милі дітки в цей час, які чисті та безневинні! Як пестить батьківське серце один вигляд їх! Але де краще зберегти та укріпити цю чистоту? У храмі. Іоаким і Анна віддали Марію на виховання в храм. Дивіться, батьки, і ваше дитя повинне шанувати Закон Божий, і вашій дитині необхідно бути в храмі. Поглядаючи на цей образ батьківського подвигу та надії на Бога, моліться за своїх чад, роздумуйте про свої обов’язки.

Скільки необхідного для нашої душі знайдемо ми, дивлячись на ікону «Стрітення Господнє». Стрітення, на-сло­в’янській зустрічі, тобто зустріч Спасителя та  старця Симеона. Які чудові слова вимовив Богоприїмець Симеон, прийнявши на руки Немовля Іісуса: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром» (Лк. 2, 29).

Тому що було праведному старцеві одкровення, що не помре він до того часу, поки не побачить Христа Спасителя. І ми при зустрічі з Господом, чи то в молитві, в Його храмі, в читанні Священного Писання, біля мощей Його святих угодників, так само розстаємося із земним, тимчасово вмираємо для турбот та скорбот цього життя. «Нині відпускаєш раба Твого, Владико…».

Чому б вам не мати образ Животворящої Трійці: три Ангела, що сидять за трапезою, – символ нескінченної любові та єднання.

А яка втіха для православної людини бачити розпростертий над світом омофор Богородиці на іконі свята Покрову Божої Матері. Не зневіряйся людина – і над тобою покров Заступниці Небесної.

Ікони зараз можна придбати різні. Будь-який освячений образ – святиня. І паперова літографія, і відтворений художником-іконописцем, і старовинний фамільний образ, і придбаний в антикварному магазині раритет – все це ікона. Звичайно, приємно мати високохудожній образ, написаний грамотним фахівцем ізографом, такі сьогодні можна придбати в великих монастирях, де є свої художні майстерні. Чудово, якщо вдома є старі сімейні ікони. Але не слід нехтувати і сучасною репродукцією.

Хочеться побажати вам, щоб святі ікони частіше перебували перед вашим поглядом, надихаючи до молитви та думок про Бога, підносячи над світською метушнею, приборкуючи пристрасті та зціляючи хвороби.

Протоієрей Сергій Ніколаєв

Православие и мир

Газета – “Волинь Православна”


Теги: Древній патерикправославний будиноксвяті іконихрам
Попередня публікація

Без стриманості не буде людини

Наступна публікація

Інший вимір любові

Наступна публікація

Інший вимір любові

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті
Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті

Дії клірика «ПЦУ» Владислава Шимана, який після заборони у служінні захопив храм УПЦ в смт Сарата та видає себе за священника канонічної Церкви, класифікуються як шахрайство і самоуправство. Про це заявила юрист Одеської єпархії УПЦ Ксенія Колотенко в коментарі для каналу «Перший Козацький», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Зокрема, згідно з указом відДОКЛАДНІШЕ → [...]

Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури
Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури

Після завершення локдауну, з 25 січня 2021 року, по всій території України умови відвідування храмів і проведення богослужінь залишилися незмінними. Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook  Міністерство культури і інформаційної політики України, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Релігійні заходи в закритих приміщеннях можливі при тій же кількості віруючих. Число відвідувачів обмежено 1 людиною наДОКЛАДНІШЕ → [...]

25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)
25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Житіє святої Тетяни Свята Тетяна народилася в Римі у кінці другого століття у сім’ї знатного вельможі, який був тричі консулом Риму. Він таємно сповідував Христа, тому виховав дочку в побожності і відданості Богу. Тетяна добре знала Святе Писання і,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти