2 °c
Kovel'
Понеділок, 25 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Мілан: служіння архімандрита-італійця

28.05.2015
в «Волинь православна»
0

Мілан: служіння архімандрита-італійця, Сергей Мудров, Амвон, Волинь Православна

Мілан – найбільше місто північної Італії (і друге в країні, після Риму) з населенням більше 1,3 мільйонів людей. Мілан відомий як законодавець моди та провідний туристичний центр. Тут знаходиться один з найгарніших католицьких соборів – архітектурний шедевр XIV – XIX століть, побудований з білого мармуру в готичному стилі.

Для православних Мілан є важливим пунктом паломницького маршруту, адже в крипті базилики Сант Амброджіо, розташованої на однойменній площі, знаходяться мощі святого Амвросія Медіоланського, єпископа IV століття, відомого проповідника та гімнографа.

Деякі православні приїжджають до Мілану для того, щоб поспілкуватися з людиною високої віри та щирих християнських переконань, яка живе в наші дні. Архімандрит Димитрій (Фан­тіні), настоятель церкви святих Сергія Радонежського, Серафима Саровського та Вікентія Сарагосського – корінний італієць, котрий став духовним наставником для багатьох росіян, українців, молдаван, що переїхали на італійську землю. Доля батюшки, його шлях до Православ’я – це одне з безлічі див, якими Бог прославляє Свою Церкву.

Джузеппіно Фантіні народився в 1943 році в містечку Віченца (між Вероною та Падуєю) в католицькій сім’ї. Як і більшість співвітчизників, був охрещений в католицизмі. Але в підлітковому віці Джузеппіно розчарувався в Римській церкві і, залишивши її, пішов до методистів. Як сказав мені батюшка, «завдяки особистому досвіду я добре знаю усі конфесії: Православ’я, католицизм та протестантизм». Освіту майбутній архімандрит здобув суто світську: він закінчив медичний інститут.

Мілан: служіння архімандрита-італійця, Сергей Мудров, Амвон, Волинь Православна

— Я хотів стати лікарем, – говорить отець Димитрій. Моя мріздійснилася, і я дійсностав лікарем-травматологом. Більше двадцяти років я пропрацював в Інституті травматології в Бергамо… В цей же час відбувалися мої духовні пошуки, які привели мене до Православ’я.

Як зізнається батюшка, ці пошуки були непростими та зайняли у нього декілька років. Першим кроком стало знайомство з працями великих російських письменників XIX століття, а через них – з православною Росією і її духовністю. Втім, одна з криниць цієї духовності була зовсім поряд: в Мілані у той час діяв православний прихід святителя Миколая.

– Усе відбувалося якимсь дивним чином, – говорить отець Димитрій. – Пам’ятаю, 12 грудня 1976 року я сказав сам собі: сьогодні я не піду до методистів; я піду до православної церкви. Так я опинився в каплиці середньовічного госпіталю, де община проводила богослужіння.

Людей було мало, в основному старі жінки з числа емігрантів першої хвилі. Я був зачарований атмосферою служби, церковним співом. Після служби я підійшов до священика і представився… Але, як мені здалося, видимих змін після мого візиту не сталося: я повернувся до звичайної релігійної практики в методистській общині.

Втім, італієць, що шукав істину, трішки помилився: в православній общині про нього не забули. Наступного року Джузеппіно, несподівано для себе, отримав запрошення відвідати Росію. Запрошував його архімандрит Євлогій (Хесслер), настоятель міланської церкви святителя Миколая.

Поїздка в СРСР носила більшою мірою туристичний характер, але все таки включала відвідування Тройце-Сергієвой Лаври і навіть зустріч з Патріархом Пименом. Вражень було немало, навіть не дивлячись на те, що гість з Італії побачив лише малу частинку Православ’я. Але коли Джузеппіно Фантіні повернувся на Батьківщину, йому здалося, що усе закінчилося і ніякого продовження не буде.

— Я пішов до православної церкви, щоб подякувати отцю Євлогія за поїздку. Несподівано мені запропонували співати в хорі, – розповідає архімандрит Димитрій. – Я погодився, хоча і залишався методистом.

У 1978 році я поїхав до Росії другий раз на запрошення Патріархії в числі групи півчих. Програма другого візиту була більш релігійною і тому дозволила мені краще дізнатись про Православ’я. Ми, наприклад, відвідували монастирі, а нашим гідом був архімандрит Лев (Церпицький), нині митрополит Новгородський. Він добре говорив італійською.

Кардинальне рішення Джузеппіно Фантіні прийняв незабаром після другої поїздки в СРСР: в 1979 році колишній методист став православним. У 1980 році він прийняв чернецтво, а до кінця того ж року – священний сан (висвячування здійснював єпископ Серафим (Родіонов), вікарій Екзархату Московського Патріархату в Західній Європі).

На жаль, релігійна обстановка в Мілані у той час змінилася в гіршу сторону: архімандрит Євлогій залишив Православну Церкву і пішов в розкол, пізніше змінивши кілька неканонічних юрисдикцій. Зараз Євлогій очолює самопроголошений «міланський синод».

Отець Димитрій, усвідомлюючи згубність розколу, завжди зберігав вірність Православній Церкві. Мабуть, в цьому був Промисел Божий: молодий ієромонах Димитрій став на дорогу священицького служіння якраз в той час, коли архімандрит Євлогій почав втілювати в життя свою ідею відходу з канонічної юрисдикції.

Певний час батюшка служив в румунській церкві в Мілані (а також в церкві Всіх святих в Модені та на приході Цюріха до призначення туди архімандрита Гурія (Шалімова)), але потім зміг заснувати в Мілані прихід святих Сергія Радонежського та Серафима Саровського.

Перша Літургія в орендованому приміщенні нової церкви (у одному з житлових будинків Мілана) була відслужена в листопаді 1985 року. Ікони для храму та іконостасу написав сам отець Димитрій.

У 1996 році община переїхала в храм святого Вікентія (на вулиці Джорджіо Джуліні), в якій донині знаходився румунський прихід. Після переїзду до назви общини додалося ім’я святого Вікентія Сарагосського (іспанський священномученик IV століття, що постраждав за віру під час гонінь імператора Діоклетіана).

Церква на вулиці Джуліні залишається місцем богослужінь по сьогоднішній день, тому що можливості побудувати свій храм в православної общини доки, на жаль, немає.

Рухомий місіонерським покликанням, отець Димитрій заснував приходи і в інших мі­стах півночі Італії: Турині, Вероні, Бре­шії та Варезі. Усі вони благополучно існують по сьогод­нішній день. У Турині настоятелем з 2001 року є ігумен Амвросій (Кассінаско), в Брешії богослужіння здійснює архімандрит Володимир (Порубін), у Вероні – протоієрей Сергій Дмитрієв, у Варезі – священик Володимир Хоменко. З 1991 року отець Димитрій залишив роботу травматолога в госпіталі і зміг повною мірою присвятити себе служінню в Мілані.

– Перший час мені, звичайно, доводилося поєднувати служіння зі світською роботою, – згадує батюшка. – Я служив в Мілані, а працював в Бергамо, в 50 кілометрах від Мілану. На роботі ніхто не знав про мій священний сан.

Вони дізналися тільки тоді, коли я виступив в релігійній телепрограмі в один недільний ранок. Я думав, що цю програму ніхто не дивиться, але помилявся. Наступного дня про моє священство говорив увесь госпіталь.

– І яке було ставлення?

– Позитивне з боку пацієнтів та медперсоналу, негативне з боку керівництва. Начальство навіть не могло уявити, що хтось може бути одночасно лікарем та священиком.

– Вас змусили звільнитися?

– Ні, так далеко справа не зайшла. Звільнення було моїм особистим вибором. Я звільнився в 1991 році, коли зміг отримувати нормальну пенсію.

Думаю, це була воля Божа: в 1990-і роки почалася масова еміграція з колишнього СРСР. І я зміг увесь свій час віддавати людям, що приходили в церкву, – адже їх ставало більше і більше.

До речі, перший час отець Димитрій намагався активно використовувати в богослужінні італійську мову, але потім повернувся до церковнослов’янської, яку вивчив самостійно.

Причини зрозумілі: італійців в його приході дуже мало, основну частину прихожан складають вихідці з України, Росії, Молдавії, а також країн Балтії. Природно, для більшості з них слов’янська мова знайома та звична. З іншого боку, чи не зменшує відсутність італійської мови за богослужінням той місіонерський дух, який може нести православна служба в Італії?

– Знаєте, коли я став священиком, то мріяв про те, щоб навернути більшість італійців до Православ’я, від пітьми до світла, – говорить мій співрозмовник. – Зараз, після майже 35-річного служіння, моє ставлення до цього стало стриманішим.

Навіть якщо італійці просять про перехід до Православ’я, я прагну дізнатися, наскільки глибокі та щирі їх мотиви. На жаль, не так вже багато людей що усім серцем шукають Бога. Іноді православні жінки, що виходять заміж за італійців, усіма силами намагаються навернути чоловіків до Православ’я.

Такі «сімейні» навернення я прагну присікати. Адже вони нерідко йдуть не від серця, а, швидше, є вимушеними, через тиск близьких.

– Ймовірно, перехід католиків до Православ’я негативно сприймається і Католицькою церквою?

– Колись так і було… Свого часу родичі дуже негативно поставилися до мого навернення до Православ’я. У кінці 1970-х про Православ’я в Італії майже не знали. Родичам здавалося, що я йду в якусь секту, хоча, наприклад, мої батьки не були активними вірянами (та і я у той час вже був поза Римо-католицькою церквою).

Зараз же про Православ’я відомо набагато більше. Але самі католики, на мою думку, стали менш ревними та байдужішими. Католицька церква дивиться на це дуже негативно. Екуменізм, на мій погляд, ще більш погіршив стан речей.

Зараз в очах Ватикану усі некатолицькі церкви скинуті як би в один «котел» як другорядні при повному верховенстві католиків. Католики, які раніше бажали змінити конфесію, сьогодні частенько не бачать такої можливості та утримуються від цього кроку.

«Напевно, лише молитовність та літургічність Православ’я здатна протистояти тій духовній байдужості, що все більш вражає інші християнські конфесії», – подумав я, слухаючи ці слова. Один з добрих прикладів цієї молитовності – заснування в 2012 році архімандритом Димитрієм скита храму біля озера Лаго-Маджоре, одного з найгарніших куточків північної Італії. Зараз в скиту проводяться регулярні богослужіння, хоча постійних насельників ще немає.

Звичайно, приклад подвижницького, самовідданого чернечого життя та щирої любові до Бога та ближнього, що виявляється в служінні архімандрита Димитрія, надихає та запалює серця, не залишає байдужим оточуючих. Як говорить Євангеліє, не може світильник залишатися прихованим.

Завдяки прикладу отця Димитрія зрозуміли своє покликання та прийняли чернецтво шість чоловік, в їх числі нинішні настоятелі приходів в Турині та Новарі отці Амвросій (Кассінаско) та Феофіл (Барбьері), а також другий священик міланського приходу ієромонах Силуан (Ярославцев).

Отець Силуан був рукопокладений в сан ієродиякона в травні 2012 року (у листопаді 2013 року він став ієромонахом) і відтоді допомагає в служінні архімандриту Димитрію. До речі, саме з приходу, де служить отець Димитрій, виросли сучасні громади грузинською та сербською Православних Церков в Мілані.

Адже отець Димитрій десятиліттями був батьком та наставником для усіх міланських православних – незалежно від їх мови та національності. Як помітив ієромонах Силуан, «потрібно бачити, з якою любов’ю приходять відвідувати отця Димитрія його колишні прихожани».

При цьому сам батюшка не любить говорити про себе, адже ченці не шукають нагород та заохочень. Навіть ідею розповіді про своє життя він сприйняв з долею скепсису, зауваживши, що йому не потрібно ніякої реклами.

Проте, будучи об’єктивним, не можна не помітити, що пастирські та місіонерські праці отця Димитрія мають особливе значення для півночі Італії. В поєднанні з працями та молитвами православних приходів інших юрисдикцій (у Мілані, окрім згаданих раніше румунської, грузинської та сербської, є також грецька та болгарська громади) вони створюють в місті і за його межами апостольський дух місії та молитви, що благословляється молитовним заступництвом святого Амвросія, єпископа Медіоланського.

Бесідував Сергій Мудров

“Православие.RU”

Газета – “Волинь Православна”, 2015, №5

Теги: Архімандрит Димитрій (Фан­тіні)Міланправославна Італія
Попередня публікація

Літургія ніколи не завершується

Наступна публікація

Спасіння душі – це не примха і не гра

Наступна публікація

Спасіння душі - це не примха і не гра

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти