4 °c
Kovel'
Субота, 23 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Місце, де небо зустрічається з людьми

28.05.2015
в «Волинь православна»
0

Місце, де небо зустрічається з людьми, Амвон, Волинь Православна(монастир Оаша)

Монастирі – стовпи світу

Таке відчуття, неначе ти стоїш на даху світу – на самому його верху, на залитому сонцем плоскогір’ї, вище за ліси та хвилясті відроги гір, над білокам’яним монастирем, що занурився в безмовність.

Тут я і один чернець, ми обидва розтягнулися на траві. Це місце його самоти, він йде сюди, коли закінчує свої справи, в ту пізню годину надвечір’я, коли вся обитель занурюється в шепіт, тихе світло та таємницю. Це Іустин (Мирон), настоятель монастиря Оаша.

Він безтурботно лежить на боці, спершись на лікоть, поволі витягає ноги на траві, з посмішкою дивиться на далечіні своїми синіми очима. Йому подобається все, що він бачить. Він говорить, що часто відчуває усю природу як симфонію. Ліси, гори, звірі, люди. Весь цей народ біля підніжжя гори, що снує назад-вперед по долинах. «Монастирі – це стовпи світу, – говорить він. – Вони вершина румунського буття. Вони все, що у нашого народу є найкращого, що досягло найвищих вершин…»

У монастирі Оаша 25 ченців, і всі вони молоді, інтелектуали, закінчили вузи. Вони вирішили піти зі світу. Заснувати монастир тут, на вершині гори Шуряну, і жити в ньому усі разом, молячись про блага людства. Найближчий населений пункт розташований в 45 кілометрах в долині, це село Шугаг. Деякі з братій не бувають в ньому цілими місяцями. Їм ніколи.

Монастир цей із строгим статутом, афонським, з безперестоною молитвою, і богослужінням з 3 години ночі до 8 ранку, а потім праця, вечірня і знову молитва. І над усе – величезна радість робити все це разом.

У самого настоятеля дві вищі освіти, він близький учень великого духівника Феофіла (Переяна) і один з лідерів румунської православної молоді. У своїх 42 роки – він вшанований богослов Трансільванії, судячи по тій величезній кількості людей, які приходять до нього і сповідаються.

Місце, де небо зустрічається з людьми, Амвон, Волинь Православна(Отець Іустин (Мирон) з молоддю)

Молодь – перш за все молодь – тримає шлях в Оашу. Безліч підлітків підіймаються в гору тиждень за тижнем, щоб тільки познайомитися з ним. Багато з тих, що називали себе раніше атеїстами, рокерами або антихристами знайшли свій шлях в житті після першої ж бесіди з настоятелем Іустином.

Звідси, з блакитних лісових висот, ченцеві по-іншому бачиться усе. Виразніше, ясніше, прозоріше. Для нас, далеких його слова можуть служити сьогодні повчанням.

«Країна» на вершині гори

Він говорить, що монастир повинен служити зразком для всіх людей, що живуть «біля підніжжя гори». Буквально служити зразком господарювання та організації. Адже монастирі – це «країна в мініатюрі» в будь-який історичний момент, це орієнтир, на який керівники народу завжди можуть рівнятися.

– Так, монастир може служити зразком для суспільства, для країни. Прийшов до нас одного разу один відомий духівник з Афона і сказав, що якщо ми, румуни, хочемо врятуватися як народ, нам потрібно обернутися лицем до своїх монастирів.

Тому що вони можуть стати для нас рішенням. Переконував нас, румун, не озиратися на Афон, а знайти для себе орієнтир в наших монастирях. Він здивував мене, сказавши це, адже я навіть не замислювався на цю тему. І я зрозумів, що і ми тут теж фактично – «країна».

Тому що у нас є і адміністрація, багато роботи, різні професії, які могли б скласти «зразок економіки», є у нас і культурне життя, духовне. І, що над усе, монастир – це зразок спільного життя.

Тому ми взяли розпорядок афонских монастирів. Щоб підкреслити наші румунські цінності, а не наслідувати грецькі, ми взяли лише деякі елементи статуту, розпорядку. Чому? Тому що підмітили, що, ще починаючи з наших пращурів – дакив, у нас, румун, є два великі недоліки: відсутність організованості та єдності.

Навіть Геродот говорив про фракійців в V столітті до Різдва Христового, що, якби вони боли об’єднані, вони були б найсильнішими на світі, а так завжди залишатимуться слабкими. От і все. Це наша слабкість, з якою нам потрібно боротися і сьогодні.

Але підстава для єдності є. Нам слід зрозуміти, що для нас, румун, бути «ближче до Православ’я» фактично означає бути ближче до самих себе. Ближче до своєї реальності. А образ Божий – це насправді твій образ. Тому Господь Христос називається ще «дзеркалом».

Духівник говорив, що, перш ніж зустрітися з Богом, ти зустрічаєшся з самим собою. Тобто ти шукаєш Бога втіленого і знаходиш себе. Він виступає як дзеркало, показуючи тебе, який ти є.

Ми, більшість з нас, нинішніх людей, не знаємо самих себе. Не знаємо своєї ідентичності, місії. Звідси виникає драма всього людства.

Шлях до неба

– А як ви, батюшко, знайшли своє покликання, місію?

– Коли я відкрив для себе вперше монастир, Симбета-де-Сус, я був студентом факультету електроніки в Тімішоарі. Я жодного разу до цього не був в монастирі і не вірив в Бога. Я був досить раціональним, мені подобалися математика, науки, і можу сказати, що я навіть був хорошим студентом.

Місце, де небо зустрічається з людьми, Амвон, Волинь Православна(Отець Іустин (Мирон))

Але врешті-решт, міркуючи логічно, я все питав себе: який сенс того, що нас оточує? Як це виникло? Еволюціонізм… Теорія великого вибуху, ніби то на початку був хаос частинок пилу, який потім з’єднався між собою. Відверто кажучи, все це мене не задовольняло. Я задавався питанням: «Як це можливо, щоб був хаос, а зараз раптом – лад? Це неможливо», – все говорив я собі.

Таке дійсно існує

– І так я почав задаватися питаннями все глибше. А коли вперше потрапив в монастир, в Симбету, то не міг повірити в те, що побачив там. Інший світ. Люди, які жили разом. Які любили один одного. Які молилися невпинно про інших. У яких було все загальне, ні у кого не було нічого свого. Вільні, як птахи небесні, яким нічого втрачати. Нічого особистого – ніякого добра, навіть шматочка нитки.

Я не міг повірити: яка незвичайна община! Мені здавалося, що це мені сниться. Було потрібно три дні, щоб я міг оговтатися. Я говорив собі: «Але це ж реально! Таке дійсно існує!» І тоді в мені прокинулося те, що у мене вже було, те, з чим я народився, – покликання.

– Тобто ви вважаєте, що кожна людина народжується з певним покликанням, яке у неї є спочатку?

– У ченців так, я впевнений. Говорять, що багато хто став ченцями з тієї причини, що в їх житті щось відбулося. Тому що у них було якесь нещастя – бідність, хвороба, невдача в любові і так далі. У мене не було нічого зі всього цього. І ти якось відкриваєш своє покликання і без цього нещастя. Не нещастя створює покликання. Насправді Бог тебе навертає, але тільки тоді, коли ти володієш доступністю, коли ти приготовлений.

Господь Христос ближче до кожного з нас, чим ми до себе самим. Але подивіться, який Він покірливий, як делікатно змішується з думками людини, зі всіма її спокусами та убогістю. Він сходить туди, йде в цю убогість нашої душі, аби повернути нас Собі. І відразу ж повернув би всіх нас, якби одночасно не чинив однієї тонкої справи – якби не поважав нашої свободи.

– Ви можете сказати, що відчули себе вільним того дня, коли зреклися світу, коли вибрали це відокремлене життя, повне позбавлень та обмежень?

– Я вже з юного віку вважав, що я вільна людина. Тобто чинив в своєму житті тільки те, що бажав. Але є одне, що я зрозумів пізніше, а саме: що кожна добра ініціатива, кожна хороша думка, яка приходить до тебе, вона від Бога.

Тобто ініціатива добра в житті людини завжди належить Богові. Ти говориш: «Це моя думка. Це моє бажання!» Тільки вона не твоя. Це Бог передав її тобі.

Ну і тоді я сказав собі, коли потрапив в Симбету: «Якщо існує цей монастирський світ, такий чистий, гарний, а я вільна людина, то що ж мені заважає вибрати цей шлях? Що мене може зупинити?» І тоді я зважився. Закінчив вуз, поговорив з батьками, звів всі рахунки зі світом. А потім пішов по своєму шляху до кінця.

Найважче – зробити одного з декількох

– Відчуваються мир, гармонія у вашому монастирі. Не скрізь так. Деякі ченці признаються, що і в середовище ченців проникають заздрість, наклеп, спокуси. Як вам вдається тримати в руках таку різнорідну та велику общину?

– Це дійсно нелегко. Особливо коли в монастирі з’являються ще сотні паломників. Ми найчисленніша община в архієпископії Алба. У Трансільванії немає таких великих монастирів, як в Молдові. Як говорив отець Арсеній (Боки), найважче – зробити одного з декількох. Потрібно розкривати цінність кожного, щоб він залишався самим собою. Зв’язок воєдино, в якому, проте, кожен зберігає свою унікальність.

Місце, де небо зустрічається з людьми, Амвон, Волинь Православна

Монастир має б бути симфонією. У людях ще стільки хорошого, що ви навіть не уявляєте собі, якими багатими ми могли б бути, якби були відкритішими один для одного. Наприклад, ось ми говоримо тепер з вами. Розмовляємо, щоб я збагатився всім, що є у вас.

Яке неоціниме багатство приховане в цьому нашому діалозі! Але ви не даєте мені цей дар за гроші. Ви просто пропонуєте себе. Ми спілкуємося. А ви уявляєте собі, що було б, якби можна було залучитися до всіх інших – до усіх! Якими багатими ми могли б бути зі всіма цими радощами, такими простими?

Що ж нас закриває насправді? Лише тільки гордість. Тим часом, церква могла б бути місцем, де небо зустрічається з людьми.

У нас в монастирі багато освічених ченців. Корів доглядають два послушники, обидва з вищою освітою. Ченці величезної цінності. Можна задатися питанням: чому ж ці люди не стають відсталими? Тому що вони переживають єднання з Богом через усе. Тоді як чернець трудиться при коровах, тим самим в ньому здійснюється єднання з Богом – за допомогою того, що він чинить.

І це щось дивовижне – бути спіпрацівником Богу. Разом з Богом вони годують худобу, разом з Богом підмітають двір, разом з Ним роблять усе. Так ти можеш освятитися, навіть підмітаючи все своє життя. Ця ідея така слабка – ніби потрібно займатися високими справами, щоб бути високим. Невірно. І через найнижчі роботи ти можеш обожитися.

Чудеса Матері Божої

– Чи можуть зробити що-небудь монастир, віра, щоб врятувати християнські цінності?

– Ми весь час приймаємо тут сотні молодих людей, що навчаються. Постійно, круглий рік. Ми вважаємо, що єдина надія на відродження народу – ось ці нові люди. Ми розміщуємо їх, годуємо, у нас є табори для них на сотні місць. І навчаємо цю молодь, що піднімається до нас на гору.

Ви уявляєте собі, вони приїжджають сюди здалеку, зі всієї країни, долають такий шлях. А навіщо вони роблять це? Адже ніхто їх не примушує цього робити. Сотні і сотні молодих людей знов знайшли віру в Бога, прийшовши сюди.

Тому нам потрібні були і хороші ченці. Це важка місія – заняття з молоддю. Потрібно звільнити для них час, говорити з ними, бути в змозі вирішити їхні проблеми. І, над усе, їх потрібно любити.

Саме любити, адже з ними не пройде, якщо ти вдаватимеш себе, будеш офіційним. Вони відразу відчувають, коли ти не звертаєшся до них всією душею.

Тобі потрібна делікатність, тобі потрібна сила. Взагалі я підмітив, що румунське чернецтво не завжди управляє стосунками зі світом належним чином. Ми живемо по стародавньому зразку, якими були і наші предки, тобто ми дуже відкриті. Монастир відкритий, двері відкриті, люди відкриті. Чернець повинен освячувати все місце, в якому живе. Виходити назустріч людям зі всією любов’ю.

Нещодавно монастир Оаша отримав з Афона ікону Пресвятої Богородиці. Вона жодного разу до цього не здійснювала чудес. І почала чудотворити тільки тоді, коли помолилися перед нею ми, тутешні ченці. Зцілення, виконань бажань. Можливо, ви думаєте, я перебільшую, але для нас, ченців, ці чудеса – звичайна справа. Ми зовсім не дивуємося, коли бачимо, що відбуваються дивовижні зцілення. Радіємо за людей, але не вражаємося.

Насправді це найконкретніша допомога, яку може надати людині монастир, – дати їй побачити, що світ сповнений чудес. Коли я бачу в людині, що прийшла в Оашу, цю зміну, у мене на очі навертаються сльози. Якщо їй це вдалося, то яке значення мають, нещастя, позбавлення?.. Вона відчуває себе сильною, тому що завжди бачить на своїй стороні силу молитов і знає, що її бажання можуть виконатися.

Тут, вгорі, в горах, легко зрозуміти, що все, що тебе оточує, – це диво Боже. А коли спускаєшся і повертаєшся додому, ти можеш понести з собою найбільший дар, який тільки може бути, – себе самого. Свій власний образ, в якому відбивається образ Божий.

Бесідував Богдан Лупеску

“Православие.RU”

Газета “Волинь Православна”, 2015, №5

Теги: Іустин (Мирон)молодьмонастир ОашамонашествоПравославна Румунія
Попередня публікація

Молитва – поклоніння

Наступна публікація

Про дітей в храмі

Наступна публікація

Про дітей в храмі

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина
Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина

В Синодальний відділ УПЦ з соціально-гуманітарних питань звернулися за допомогою клірик Київської єпархії ієрей Володимир Слободнюк та матушка Катерина. Їх півторарічний син Кирило потребує дороговартісної реабілітації, у т.ч. за кордоном, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  “Спаси Господи всіх православних християн! Ми батюшка і матушка, у нас троє маленьких діток: 6, 3 рокиДОКЛАДНІШЕ → [...]

Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви
Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви

В ефірі радіо Белградо-Карловацької Архієпископії Сербської Православної Церкви відбулась трансляція інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, яке владика дав співробітнику пресслужби Сербської Православної Церкви Николаю Сапсаю. В інтерв’ю митрополит Варсонофій відзначив важливість для віруючих УПЦ стояння сербів за Православну віру та захист святинь у Чорногорії.  Під час розмови Його Високопреосвященство розповів віруючим Сербської Церкви проДОКЛАДНІШЕ → [...]

У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)
У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, єпископатом і духовенством Української Православної Церкви було звершено чин Великого освячення води Чорного и Азовського морів, озер, рік і джерел України, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на пресслужби єпархій. Нагадаємо, цього дня Блаженніший Митрополит КиївськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню
У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню

16 січня 2021 року, в суботу перед Богоявленням, митрополит Джанкойський і Роздольненський Аліпій звершив чин освячення храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело” на території соборного комплексу м. Джанкоя в Криму. 18 січня, у Водохресний святвечір, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив освячення каплиці-купальні на честь святого славного Пророка, ПредтечіДОКЛАДНІШЕ → [...]

Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому
Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому

18 січня 2021 року пресслужба Хустської єпархії опублікувала на своєму офіційному сайті «Звернення до автора газети “Зоря Рахівщини” щодо розповсюдження неправдивої інформації». Відкритий лист, з проханням розмістити його на шпальтах газети, було направлено від голови парафіяльної ради релігійної громади Успенського храму Української Православної Церкви села Ділове Рахівського району Закарпатської області Петрецького ІванаДОКЛАДНІШЕ → [...]

Православний календар на 20 січня (відео)
Православний календар на 20 січня (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  20 січня Свята Церква згадує пам’ять Собору святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна та преподобного Пахомія Кенського.  Просмотров: 571 [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти