2 °c
Kovel'
Понеділок, 25 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Про дітей в храмі

06.06.2015
в «Волинь православна»
0

Про дітей в храмі, Амвон, Волинь Православна

«Якщо дитина неспокійна — це не привід не приводити її до храму»

Протоієрей Іоанн Осяк

– Діти повинні бувати в храмі з моменту їх зачаття в утробі матері, а коли дитина народиться, її потрібно регулярно причащати. Підростаючи, вона сама бігтиме до храму на богослужіння, тому що це стане для неї потребою, а якщо дитину не почати приводити з дитинства до церкви, то згодом її важко буде привчити до молитви та порядку в храмі.

Якщо дитина неспокійна – це не привід не приводити її до храму. Якщо дитина завередувала, втомилася, мамі варто вийти на вулицю та прогулятися по дворі храму, поки дитина не заспокоїться, а потім знову зайти в храм. Найголовніше – навчити дитину молитися. Тоді до своєї старості ми придбаємо молитовника, а життя дитини буде правильно влаштоване.

Для дитини похід до храму має бути святом, тому, коли збираєтеся в храм, одягніть дитину гарно, а після служби накрийте стіл і обов’язково поговоріть з дитиною про службу, свято і про таких ж маленьких прихожан, як вона сама.

«Найкраще, що можуть зробити батьки, — це молитися»

Матінка Юлія Артамонова, мама 6 дітей:

– Чи буде дитина любити відвідувати храм або ні, залежить не стільки від самої дитини, а, швидше, від атмосфери в сім’ї та поведінки батьків. Якщо батьки самі рідко ходять до храму або ходять туди для спілкування зі знайомими, не усвідомлюючи, що ходять не для молитви, а «тому що так потрібно», то хоч щодня приводь дитя – усе буде марно.

Буває і навпаки: коли батьки ревно відвідують служби, вранці та ввечері разом з дітьми читають повне правило, водять дітей на всенічну – одна дитина, можливо, полюбить це, а інша зненавидить. В кожному випадку це індивідуально, настільки індивідуально, що навіть приблизно відповісти, як насправді правильно, у мене не вийде.

Згадую своє дитинство: коли мені не вдавалося опинитися в храмі в один з недільних днів або прогуляти школу заради служби на двунадесяте свято, у мене потім ще довго зберігалося почуття, неначе зуби не почистив або в дірявому каптані на вулицю вийшов.

Я вважаю, що це неправильне ставлення до літургійного життя: сходив – відстрілявся – галочку поставив – молодець. Не до Бога йдеш, а просто звичку виконуєш. Так само з ранішніми та вечірніми молитвами. Не можна просто вичитувати молитви, тому що так потрібно.

Вже для багатьох не секрет, що необов’язково читати усе разом, можна взагалі тільки одну молитву прочитати – головне, щоб це була саме молитва, а не виконання якогось боргу незрозуміло кому. Але це послаблення краще відносити не до себе, а до дітей, тому що вони ще не усвідомлюють того, що усвідомлюємо ми, встаючи на молитву.

У дитинстві я відчувала, що не можу жити без храму, але це було не те ж, що без Бога. Тобто Бог був у мене вдома, в моїй закритій кімнаті, коли мені раптом хотілося з Ним поговорити, а храм був моїм боргом, звичкою, пилом в чиїсь очі.

У храмі я далеко не завжди спілкувалася з Богом, а більше зображувала благочестя для батьків та оточення. Багато хто вважав нашу сім’ю дуже «православною» з усіх, кого вони знали. На відміну від мене, наш старший брат біг в храм на початок служби та молився там по-справжньому.

Проте один з молодших – навпаки: любив приходити під кінець служби, а мені було все одно: до початку приходити – ноги сильні, звичні, відстою; до Причастя – добре, стояти не потрібно. Чи була молитва? Думаю, була, але як виняток. Усе це я усвідомила потім, переборола в собі ходіння до храму за звичкою, і тепер мені важко стояти в храмі, а старшому братові досі легко.

Ставши багатодітною матір’ю, я помітила таке: коли у нас немає можливості кожного недільного дня бувати в церкві, тоді дітям дуже важко знаходитися в храмі. Вони очікують, коли закінчиться служба, намагаються пограти, вийти погуляти, поспати на лавочці, заважають оточенню.

А коли ходимо щонеділі, тоді дисциплінуються, поводяться на службі з кожним разом все спокійніше та спокійніше. І мені з ними вже не так важко стає. Вдома я розповідаю їм про те, що таке служба, сповідь – про усе, про що, як мені здається, їм варто в дану мить дізнатися, що зрозуміти, – після цього вони з більшим бажанням йдуть до храму. Буває і навпаки.

Якщо я втомилася, знервована та чимось невдоволена – тобто явно не готова до молитви, – діти це відчувають. В цьому випадку краще не вести їх на початок служби, не вимагати від них, щоб вони смирно стояли та молилися. Єдине, що можу сказати впевнено і не сумніваючись: якщо дитя заважає оточенню, краще відійти з ним далі від середини церкви або зовсім вийти з храму.

Найкраще, що можуть зробити батьки, – це молитися. Діти копіюють дорослих, і якщо ми працюватимемо над собою, змінюватимемося до кращого в Христі, то діти це відразу відчують, наслідуватимуть наш приклад та тягнутимуться жити так, як живемо ми. Ми тільки своїм життям можемо пояснити дітям те, для чого недостатньо слова.

«Дитина може знаходитися в храмі стільки часу, скільки вона в змозі спокійно поводитися там»

Священик Филип Ільяшенко, батько 9 дітей:

– Коли я був маленьким, нас разом з молодшими братами та сестрами водили до храму та пояснювали, як себе там потрібно поводити. Ставши дорослим, я сам став привчати своїх дітей до храму, як робили це мої батьки стосовно мене. І відповідно, я сприймаю як норму наступну практику: дитина може знаходитися в храмі стільки часу, скільки вона в змозі спокійно поводитися там.

Багато батьків нинішніх дітей віру знайшли не в дитинстві, а в якомусь вже свідомому віці, тому досвіду ходіння до храму в дитячому віці у них немає. Такі батьки думають, що якщо вони, палаючи вірою, могли вистоювати по декілька годин на монастирських або пісних службах, то і їх діти зможуть простояти. Звичайно, привести дитину до Бога – блага справа, але дитина не доросла людина, вона зовсім інакше сприймає час, навантаження та враження, які вона отримує.

Я не бачу нічого поганого в тому, що маленькі діти, яких мама привела до храму, сидять у неї в ногах або відходять в притвор. Погано, коли дитина упродовж усієї своєї присутності в храмі сам храм сприймає як місце, де вона може погратися та побешкетувати.

Дитині потрібно чітко дати зрозуміти, що гратися в храмі не можна, тому що храм – це щось особливе та таємниче, це Дім, в якому відбувається зустріч з Богом. Але не потрібно засмучуватися, якщо дитина не може витримати в храмі більш п’яти-десяти хвилин.

Для дитини нормально, коли вона бажає побігати та поспілкуватися з навколишніми людьми, взнати новий простір та помилуватися на цікаві вогники. Простоявши спокійно п’ять хвилин, причастившись, дитина спокійно може йти з Богом додому займатися своїми справами: їсти, гратися, спати і так далі.

Я думаю, що кожні батьки на якомусь підсвідомому рівні відчувають, скільки часу їх дитина може провести на службі спокійно. Немає універсального рецепту, який би точно відповів нам, коли і наскільки приходити зі своїми дітьми в храм. Поступово вводячи дитину в храм, батьки зміцнюються в надії, що вона, ставши вже дорослою людиною, звідти не забажає піти.

«Важливо прищепити дітям благоговійне ставлення до дому Божого»

Матінка Любов Бєлобородова, мама 2 дітей:

– Коли в сім’ї з’являються діти, то життя батьків повністю змінюється, вони вже не належать тільки один одному, багато їх дій підлаштовуються під дитину. Теж саме відбувається і з відвідуванням храму. Завжди важко дивитися, як мучаться діти, яких привели на початок богослужіння. З ними мучаться і їх батьки.

Звичайно, дорослим дуже хочеться, як і раніше, спокійно стояти та молитися, але коли на руках немовля, то ми вже більше думаємо про нього, ніж про себе. У немовляти взагалі особливий режим, тому з такими малюками ми прагнемо прийти безпосередньо до Причастя, а коли дитинча починає підростати, ми вже можемо прийти і заздалегідь.

Ми починаємо показувати їй ікони, наприклад підходимо до ікони преподобного Серафима і шепочемо на вушко: «Ось батюшка Серафим, який ведмедика годував, пам’ятаєш?» Звертаємо увагу малюка на те, як співає хор, що чинить (чи вчинить) зараз батюшка, як горять свічки.

Дитині від 5-6 років вже можна починати пояснювати важливість канону Євхаристії, як важливо не бігати, а мирно постояти під час Херувимської та «Милість миру», що відбувається у цю мить у вівтарі, що означають ці співи.

Природно, усе потрібно розповідати «дитячою» мовою, а не богословськими термінами. Можна – навіть потрібно – заздалегідь обговорювати з дітками, як поводитися в храмі, на які моменти звернути увагу. Дітям чисто психологічно легше, коли їх попереджають про те, що буде, скільки часу ви проведете в храмі, що від них очікують дорослі.

Пам’ятаю, мама і бабуся ставили нас попереду і говорили уважно дивитися за дияконом під час ектенії: коли він хреститься – і нам хреститися, він кланяється – і ми кланяємося. Часом здається, що ми випадаємо з церковного життя через дітей, вже не пам’ятаємо, коли востаннє спокійно молилися. В цьому випадку краще всього залишити дітей дома з бабусею або чоловіком, а самій сходити в храм, відновити свої душевні сили – матусям це дуже необхідно!

Як прищепити любов до богослужінь? Тут знадобиться ваша любов, терпіння і, як не дивно, багато творчості та фантазії. Дітки дуже люблять, коли ним барвисто усе розповідають. Такими і мають бути наші розповіді про Бога, про святих, про храм.

Наша мама часто вечорами всаджувала нас і розповідала про святих, їх чудеса або переказувала сенс свята, яке скоро відбудеться. А якщо попереду Великдень або Різдво – цьому вже присвячувалося багато часу! Тут і постановка спектаклів, і розучування віршів та колядок, прибирання квартири, чисельні обговорення моментів Свята і його сенсу, вироби, готування та багато що іншого.

І ми в усьому цьому приймали участь, в будь-якому віці. Потрібно давати дітям можливість самим щось зробити для свята або, як говорила мама, для зустрічі Господа! Усе це прищеплює любов не лише до відвідування храму, але так складаються сімейні традиції, які є міцною основою для сім’ї!

Храм – це не повсякденність, це не те місце, куди ми можемо, не замислюючись, зайти з прогулянки. Тобто важливо прищепити дітям благоговійне ставлення до дому Божого. Тут має бути присутнім і інший одяг, і інша поведінка.

Якщо ви завтра збираєтеся до Причастя, можна обговорити з малюком, як завтра вранці він встане раніше і поїде в храм, причащатиметься, як він відкриє ротик, як триматиме ручки, як добре поводитиметься.

З старшими дітьми (років з 7) можна прочитати найзрозуміліші для них молитви до Причастя, обговорити, що вони одягнуть в храм, приготувати усе з вечора, попередити, щоб зберігали в чистоті свій зовнішній вигляд і поводилися мирно.

Увесь цей підготовчий етап важливий для дітей, вони заздалегідь вже готуються до відвідування храму, і у них входить в звичку налаштовуватися і зовні і внутрішньо.

Зараз такий час, що дітей оточує дуже багато спокус, поганих компаній, що доводиться замислюватися про те, як зробити так, щоб дитина залишилася в сім’ї, а не пішла вслід за спокусами.

У мене ще немає такого досвіду, оскільки мої дівчатка ще зовсім маленькі. Але, дивлячись на інші сім’ї, хочу відмітити, що там, де зберігаються та дотримуються традиції сім’ї, де батьки і діти продовжують приділяти один одному багато часу, турботи і любові, – там усі труднощі долаються і усе залишається на своїх місцях.

Наша мама, вже пройшовши великий шлях і багато що випробувавши, говорить, що дуже добре, коли у хлопчиків та дівчаток не залишається часу на дурниці, тобто коли зайнята кожна їх хвилина: спорт, музика, малювання – кожному за здібностями. Дуже важливо, щоб батько знаходив час для синів а мами займалася з дочками.

У підлітковому віці важливо «не перегнути палицю», знаходити золоту середину, приділяти дитині ще більше часу, цікавитися її проблемами, її друзями, її інтересами. Тоді ті цінності, які були прищеплені дітям з народження, залишаться з ними. Діти будуть в сім’ї, а сім’я – це мала Церква.

Підготувала Анна Єрахтина

Стаття повністю – “Православие.RU”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №5


Теги: батькидітизвичкамолитваправилоПричастяхрамцерква
Попередня публікація

Місце, де небо зустрічається з людьми

Наступна публікація

Той, хто дарує радість

Наступна публікація

Той, хто дарує радість

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти