0 °c
Kovel'
Вівторок, 26 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Не від світу цього

03.07.2014
в «Волинь православна»
0

«Наше покликання не тут, на землі, наша батьківщина й наша мета там, у тому світі, до якого покликав нас Господь. Цією думкою ми іноді схильні виправдовувати своє неуважне ставлення до того, що нас оточує, і нашу холодність до тих людей, з якими ми живемо», – пише єпископ Михаїл (Грибановський) у книзі своїх роздумів «Над Євангелієм».

Ми публікуємо фрагмент цієї чудової книги, в якому міститься ключ до розуміння слів Спасителя: «Боже Царство всередині вас».

Ми, християни, не від світу цього. Але це не означає, що наш світ десь за мільярди верст звідси, десь за нескінченними зоряними світами. Зовсім ні.

Він усередині нас же самих, у природі, що оточує нас, на будь-якому місці, в кожній душі. Він відділений від нас не зовнішніми далекими просторами, а лише поверхнею того ж життя, яке на цій землі з усіх боків охоплює нас.

Його світло та дихання безпосередньо близькі до нас; вони обвівають мене із внутрішньої глибини духу саме в цю хвилину, на цьому місці, де я пишу, в моїй же власній душі, яку я зараз відчуваю, через ось цю природу й обстановку, що оточує мене.

Зоряна далечінь?

Прагнути з цього світу в той – не означає гнатися та рватися кудись у нескінченну зоряну далечінь, в невідомі простори сонць і сузір’їв. Ні, – це означає просто увійти всередину того, що знаходиться в нас самих і навколо нас.

В моїй душі, якою б вона зараз не була, все ж просвічує щось вище, щонайблагородніше і святе, хороші думки, почуття й бажання, та ж душа, але в досконалішій і прекраснішій формі буття.

Йти туди, до цього просвіту, освоюватися з тим, що відкривається крізь нього, вживатися в його атмосферу, ткати з неї свої життєві нитки – це й означає йти в той небесний світ, до якого ми покликані Господом.

У моєму тілі багато поганого, але й у ньому, в його Богом створеній формі, у хвилях його життєвої енергії, відчувається вища краса, вище благо буття, відблиск чистого щастя життя.

Опускати свій дух і своє серце в цю щонайблагороднішу стихію свого власного тіла, в цю досконалість його ідеальних форм, які заховані всередині нас же самих, вдихати в себе лише найчистіший аромат життя, що віє в його гармонійних проявах; напружувати й збирати свою життєву увагу лише в цю витончену світлу частину свого ж тілесного самовідчування, ніяк не розпускаючи себе і не даючи розлитися грубим хвилям похоті, не піддаючись на зовнішні та внутрішні дисгармонійні впливи, одухотворюючи й просвітлюючи кожен свій життєвий рух, – усе це й означає іти в Царство не від світу цього.

Навколо мене природа, ось на цій ділянці простору, яку обій­має мій погляд. Якщо я неуважно пробігаю по ній своєю свідомістю або грубо ставлюся до неї зовні, то вона не є для мене нічим особливим: я або проходжу повз неї, або зовні користуюся нею, або ж знищую її.

Але варто мені з любов’ю, з цілісним відчуттям і свідомістю, по-дитячому, по-Божому, не розбігаючись навсібіч, а цілковито віддаючись їй, вдивитися в неї, – і кожен листочок деревця, кожна малесенька квіточка, кожна билинка, травинка раптом засяє для мене такою променистою райською красою, оточуючи мене таким теплом і світлом життя, такою вишуканістю кожного вигину й кожного тону, що перед моїми очима постане рай…

Побачити через буденність

Що це означає? Звідкіля таке дивовижне перетворення? Дуже просто: ми проникли всередину того, що кожного дня бачили зовні; ми своїм цілісним відчуттям відчули те цілісне життя природи, яку постійно роздроблюємо своєю розсіяною зовнішньою увагою; ми в спогляданні любові віддалися на мить усім серцем оцьому деревцю, цій квітці, замість того, щоб егоїстично думати, чи не можна зрубати одне і зірвати другу.

Одним словом, у цю чудову мить природа лишилась тією ж, але ми увійшли в той просвітлений божественний світ її буття та її форм, який приховано у ній же, але якого ми, через розсіяність і грубість, досі не помічали…

Намагаючись віддавати свою глибоку й цілісну увагу всьому живому, що оточує нас, усьому, що існує біля нас, будь-якій билинці чи речі, входити своїм умиротворенням у те світле та прекрасне буття, яке проникає в усе й відображається в усьому, – споглядати все в Богові, відмовившись від себе, – це означає йти у Царство не від світу цього.

Ми не від світу цього; але це не означає, що ми відвернулися від цієї природи, дивимося в якусь порожнечу, у щось темне й абсолютно невідоме. Ні, той світ є лише просвітлення, витончення і одухотворений розквіт цього. Ми дивимось на те саме, на що дивляться й інші, але бачимо в ньому той світ, який для інших поки залишається прихованим.

У видимо мертвому – для нас тріпотить внутрішнє духовне життя; в німому – для нас звучать небесні глаголи; у випадковому й механічному – нам відкривається дивовижний сенс та вища розумна краса. Чи можемо уявити собі, що говорила непомітна квітка – лілія – серцю й очам Господа, коли Він усю славу Соломона поклав перед нею?

І цей світ краси та вищого життя – який відкривається духовно – не ілюзія, не фантазія поета. Він є, він реально існує за тими ж формами, за тією ж природою, що оточує нас.

Те, що для поетів світу цього лише ідея, мрія, те у ще більш просвітленому вигляді для християнина не від світу цього – вища реальна дійсність, у якій він живе, яка прихована від тілесних очей і нечистих сердець, яку неможливо висловити грубою людською мовою і передати блідими земними фарбами.

Бути іншими

Ми не від світу цього. Однак це не означає, що ми повинні внутрішньо відчужуватися від тих людей, з якими зводить нас реальне життя, і мріяти про інших істот, які більше підходили б до нашого ідеалу. Так, ми повинні бути якомога далі від усього поганого і в нас, і в інших; наш обов’язок – боротися з цим невтомно й нещадно.

Але ж це погане і є тим, що відчужує людей одне від одного і чинить між ними ворожнечу й негаразди. Віддаляючись від цього, християнин відходить саме від цього стихійного світу, де люди – взаємні вороги, у той світ, де вони можуть бути друзями й братами.

Але цей світ не в мрійливих висотах фантазії, а якраз у тому ж середовищі й у тих же людях, серед яких ми живемо. Як би вони не ворогували між собою, вони все ж відчувають, що в них є якийсь вищий світ добрих почуттів: любові, істини, доброзичливості й самопожертви.

Зовні й за інерцією пристрастей вони ведуть жорстоку взаємну боротьбу, але всередині вони не можуть не шанувати загальну і єдину святиню всіх, яка невидимо й нечутно проходить у самі глибини їх грішних душ. Ось у цій реальній святині людей, що реально оточують нас, і є «той» світ, у якому ми повинні жити, як християни.

Християнин своїм духом безпосередньо проживає реальність цієї святині. Він відчуває, що цей світ любові та гармонії вже існує, уже є в глибині духу і в кожному з тих, хто його оточує, тільки потрібно захотіти й зуміти увійти в цей світ.

Він усвідомлює, що це не його лише творіння, але його лише благий порив, що це набагато більш об’єктивна й вічна дійсність, ніж усе інше, що видимо стоїть перед нами.

Він проникає до тієї внутрішньої глибини, де люди, що ворогують навколо нього, зійшлися невідомими їм самим коренями свого духовного буття й занурені у благодатний світ Царства Небесного.

Цей світ всередині них, але тільки так глибоко і за стількома покривалами й масками (зітканими часто ними ж самими), що вони не знають його добре й не відчувають ¬усієї краси й сили його цілком реального життя. Християнин бачить його і йде до нього.

Християнин повинен усім своїм єством жадати цього внутрішнього царства. Але це не означає, що через це він повинен бути задубіло-бездіяльним або бездіяльно-мрійливим у цьому світі. Благодатне життя неба відкривається для нас у міру вільного просвітлення землі.

Робити душу й тіло свої чистими й святими; підносити навколишню природу до її найдосконаліших форм; просвітлювати всю сферу даного нам конкретного життя; животворити ближніх тим диханням, яке ми самі отримуємо згори; передавати їм ту радість, ту благодать, яка охоплює нас; відкривати в них небо, яке відкрилося в нас; віддавати їм своє життя, щоб воно відродилося й зацвіло в них; одним словом: наслідувати Христа, апостолів, святителів і мучеників, – ось найкращий і належний шлях до Царства «не від світу цього».

Таким чином той, хто вірує в «те» Царство, входить у щонайвнутрішніше спілкування з тими, хто його оточує, хоч це часто їм і невідомо.

Не поза ними він шукає того неба, до якого покликаний, а в них самих і через них же. Він іде до того світу через діяльне спілкування з ближніми цього світу, чи воно у сфері думки, справи або невидимої молитви та любові.

Те, що може здаватися усамітненням християнина, лише видимість. Він ближчий до своїх ближніх, ніж самі ближні між собою і до самих себе. Він не мріє, а реально живе в тому дійсному світі, який приховують від нашого духу наші земні мріяння.

Його Царство «не від світу цього», – не в туманній далечі просторів і часів, не в абстрактній порожнечі вигадок і привидів, як у земних поетів та мислителів, а зараз, у цю мить, на цьому невеликому просторі, в цьому середовищі, між оцими ближніми.

Він крізь них же, у їх власній глибині, бачить просвітлений дивовижний світ того царства краси, життя та гармонії, який завжди обіймає їх, але в який вони ніяк не можуть увійти, нестримно ковзаючи по блискучій поверхні цього світу в ряд грандіозних зовнішніх перспектив, що розгортається перед ними. Боже Царство всередині вас (Лк. 17, 21).

Єпископ Михаїл (Грибановський)

Джерело – otrok-ua.

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №6

Теги: Царство Боже
Попередня публікація

СВЯЩЕННІ ОБРЯДИ ПО СМЕРТІ ХРИСТИЯНИНА

Наступна публікація

Чернець з роду самураїв

Наступна публікація

Чернець з роду самураїв

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті
Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті

Дії клірика «ПЦУ» Владислава Шимана, який після заборони у служінні захопив храм УПЦ в смт Сарата та видає себе за священника канонічної Церкви, класифікуються як шахрайство і самоуправство. Про це заявила юрист Одеської єпархії УПЦ Ксенія Колотенко в коментарі для каналу «Перший Козацький», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Зокрема, згідно з указом відДОКЛАДНІШЕ → [...]

Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури
Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури

Після завершення локдауну, з 25 січня 2021 року, по всій території України умови відвідування храмів і проведення богослужінь залишилися незмінними. Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook  Міністерство культури і інформаційної політики України, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Релігійні заходи в закритих приміщеннях можливі при тій же кількості віруючих. Число відвідувачів обмежено 1 людиною наДОКЛАДНІШЕ → [...]

25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)
25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Житіє святої Тетяни Свята Тетяна народилася в Римі у кінці другого століття у сім’ї знатного вельможі, який був тричі консулом Риму. Він таємно сповідував Христа, тому виховав дочку в побожності і відданості Богу. Тетяна добре знала Святе Писання і,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти