«Я був свідком, — розповів настоятель Ватопедського монастиря архімандрит Єфрем, — як наполовину паралізований чоловік прийшов у храм на милицях, приклався до поясу і пішов з храму вже без милиць. Я думаю, що в Росії пояс теж принесе зцілення багатьом людям». Також отець Єфрем відзначив, що востаннє межі Греції пояс залишав 200 років тому, хоча запрошень було багато — з США, Сирії, Румунії та інших країн.
У містах, куди буде привезений пояс Богородиці, відбудуться заходи в рамках програми «Святість материнства», спрямованої на захист традиційних сімейних цінностей.
Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернув увагу на те, що «у Ватопедському монастирі виготовляються невеликі копії цього поясу, і відомо, що деякі жінки, які страждають безпліддям, носять такі пояски. І якщо це носіння супроводжується каяттям, гарячою молитвою, твердою вірою, то в дуже багатьох випадках, які зафіксовано, молитва доходила до Престолу Цариці Небесної й жінкам вдалося народити дітей». Оскільки пояс Богородиці зберігається на Афоні, куди доступ жінкам закрито, то у росіянок з’явилася рідкісна можливість вклонитися цій святині.
Згідно з Менологієм Василія II (X ст.), Пояс та риза Божої Матері незадовго до Її Успіння були віддані двом благочестивим єрусалимським вдовам і потім передавалися з покоління в покоління. Але існує передання (відображене на іконі, при цьому джерело його не відоме), що на третій день після поховання Богородиця явилася апостолу Фомі й кинула йому для розради Свій пояс з Неба.