Вівторок, 6 Червня, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Програма старіння з погляду християнства

21.10.2012
в «Волинь православна»
A A

Програма старіння з погляду християнства, Соколов, Программа старения с точки зрения христианства, Амвон

Багатьом дослідникам, особливо в минулі століття, не давало спокою описане в книзі Буття дивовижне довголіття допотопних патріархів, а ще більш — його раптове припинення в подальших поколіннях.

Неважко відмітити явну різницю в тривалості життя до Ноя і після нього. До Ноя, включаючи і його самого, термін людського життя приблизно однаковий: від 900 до 970 років. Після ж Ноя тривалість життя весь час знижується: Ной (10-е покоління) прожив 959 років, а до часу Моїсея (26-е покоління) вік людський скоротився до 120 років. Після нього в Біблії вже не згадується жодного випадку, щоб людина прожила більше 120 років.

Перша згадка про старість і старіння зустрічається в Біблії в історії Авраама: Авраам же і Сарра були старі і в літах похилих (Бут 18, 11). До цього ж ми ніде не знаходимо, щоб люди старіли. Як говориться в 5 розділі книги Буття, патріархи народжували потомство у досить пізньому віці. Наприклад, Мафусалу і Ламеху було майже по двісті років, коли у них народилися діти, і в тексті ясно сказано, що у них були діти і пізніше. Ною вже виповнилося п’ятсот, коли народилися троє його синів. Більш того, в цьому ж віці йому була доручена складна праця — побудувати і спорядити ковчег, справу, яка ніяк не могла бути покладена на немічного старого чоловіка. З цього виходить, що перші покоління людей не тільки жили надзвичайно довго, але і залишалися молодими, в біологічному сенсі, все своє життя. Можливо, старість для них була досить коротким періодом перед смертю.

На підставі цього можна припустити, що за часів Ноя відбулася деяка подія, що вплинула на тривалість життя. У біблейському тексті ця подія ясно позначена. За часів Ноя, говорить книга Буття, Бог прогнівався на людей за неправедну їх поведінку і постановив: ...не вічно Духу моєму бути нехтуючим людьми… тому що вони плоть; нехай будуть дні їх сто двадцять років (Бут 6, 3). Зазвичай цей уривок тлумачать так що, сто двадцять років — це «термін, призначений Богом для покаяння і виправлення людей, протягом якого праведний Ной пророкував про потоп і робив відповідні до нього приготування», з чого робиться висновок, що ковчег будувався 120 років.

Але якщо ми зіставимо наступні уривки з книги Буття, то переконаємося, що Ной будував ковчег і пророкував про потоп не більше 100 років. Тому слід швидше погодитися з думкою Іосифа Флавія, який вбачав в цих словах буквальний сенс, — скорочення людського життя до 120 років. У цієї точки зору є ще один вагомий аргумент: на сьогоднішній день офіційно визнана і документально підтверджена максимальна тривалість життя людини складає 122 роки (француженка Жанна Луїза Кальман 1875–1997). Достовірність відомостей про нібито більшу тривалість життя, що мала місце, піддається сумнівам. І хоча після Ноя максимальна тривалість життя не встановилася відразу на 120 роках, а знижувалася поступово, це говорить тільки про те, що пророцтво виконалося не відразу.

Як би там не було, на підставі дослідження Священного Писання важко допустити, що старіння є просто «зношування» організму, інакше як тоді пояснити величезну різницю в тривалості життя до Ноя і після нього? Християнське вчення однозначно вказує на те, що людське тіло було створене Богом потенційно безсмертним. Старіння є властивість, що з’явилася після гріхопадіння прабатьків і зазнала, видно, змін після потопу. Тільки залишається відкритим питання: чи виражена ця властивість як генетична програма? Якщо вдасться знайти і розшифрувати гіпотетичну програму старіння, то блокування цієї програми буде набагато зручнішим і легшим способом перемоги над старінням, чим нескінченне виправлення «поломок», що постійно виникають в старіючому організмі.

Ієромонах Георгій (Соколов)

Повний текст статті – Православие.RU

Переклад українською –“Волинь Православна”, 2012, №10

Теги: життяНойсмертьстарість
Попередня публікація

Перемога над часом

Наступна публікація

Стосунки до шлюбу

Наступна публікація

Стосунки до шлюбу

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

Ковель. Престольне свято Свято-Троїцького кафедрального собору
Ковель. Престольне свято Свято-Троїцького кафедрального собору

5 червня, у другий день Святої Трійці, громада кафедрального собору у Ковелі соборною молитвою вшанувавала Престольне свято. На запрошення настоятеля собору протоієрея Николая Чубиша, духовенство з чотирьох єпархій Волині та Рівненщини зібралося у ковельському соборі-імениннику, аби соборно вшанувати Святу Трійцю. Багатолюдну Божественну літургію завершили урочистим Хресним ходом навколо храму. До…

У Зимненській обителі вшанували престольне свято Троїцького храму
У Зимненській обителі вшанували престольне свято Троїцького храму

З нагоди престольного свята, митрополит Володимир очолив соборне богослужіння. Архіпастирю співслужило духовенство обителі та гості. Літургія супроводжувалася співом хору сестер обителі та вихованок регентської школи під керівництвом настоятельки монастиря – ігумені Стефани. Традиційно для Престольного свята, урочистості закінчились Хресною ходою навколо храму-іменинника. Історична довідка. У часи, коли монастир було закрито,…

м.Ковель. Всенічна престольного свята Свято-Троїцького кафедрального собору
м.Ковель. Всенічна престольного свята Свято-Троїцького кафедрального собору

4 червня, у день Святої Трійці, Високопреосвященніший митрополит Володимир звершив архіпастирський візит на другу архієрейську кафедру у місті Ковель та очолив Всенічне бдіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. The post м.Ковель. Всенічна престольного свята Свято-Троїцького кафедрального собору appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Урочисте богослужіння у день Святої Трійці в кафедральному соборі
Урочисте богослужіння у день Святої Трійці в кафедральному соборі

4 червня, у день Святої Трійці, в Успенському кафедральному соборі Високопреосвященнійший митрополит Володимир, у співслужінні кліриків храму, очолив святкову Божественну літургію. Під час святкової молитви вознесли прохання до Святої Трійці про Церкву Христову, про багатостраждальний український народ та воїнів, що боронять незалежність держави. The post Урочисте богослужіння у день Святої…

Всенічна Святої Трійці у кафедральному соборі
Всенічна Святої Трійці у кафедральному соборі

3 червня 2023 року, перед святом П’ятидесятниці, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський звершив Всенічне бдіння в Успенському кафедральному соборі м.Володимира в співслужінні кліриків храму. The post Всенічна Святої Трійці у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

У ЛЮБОМЛІ ПРОВЕЛИ В ОСТАННЮ ПУТЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
У ЛЮБОМЛІ ПРОВЕЛИ В ОСТАННЮ ПУТЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

1 червня у м.Любомль Ковельського району відспівали Героя України Дмитра Бісюка, який загинув внаслідок артилерійського обстрілу на Донеччині. Напередодні, 31 травня, благочинний Любомльського Різдво-Богородичного благочиння протоієрей Василій Мельничук з настоятелем Свято-Георгіївсього храму протоієреєм Володимиром Лисим прибули віддати шану полеглому воїну у його рідну домівку та відслужили панахиду. Попрощатися з захисником…

Священники єпархії благословили випускників шкіл. Фоторепортаж з с.Залухів
Священники єпархії благословили випускників шкіл. Фоторепортаж з с.Залухів

Сьогодні, у сонячну днину, пролунав останній дзвінок для одинадцятикласників Залухівського ліцею. Достойним початком входу у доросле життя є подяка випускників. Батьки зі своїми дорослими випускниками дякували Богу за роки, проведені за шкільною партою та просили благословіння у доросле, самостійне життя! «І все на світі треба пережити. І кожен фініш, це…

Відбувся навчальний семінар для священників Волині
Відбувся навчальний семінар для священників Волині

Потреба парафіяльних священників у підтриманні належного богословського та освітнього рівня, необхідність самовдосконалення та обміну практичним досвідом, викликали перед Володимир-Волинською єпархією необхідність організації та проведення відповідних заходів. З благословення Високопреосвященнішого митрополита Володимира, голови єпархіальних відділів по роботі з молоддю та інформаційно-просвітницького 29 травня вдруге організували «Пастирський воркшоп» на тему «Служіння православного…

Митрополит Володимир взяв участь у святковому богослужінні в Городницькому монастирі
Митрополит Володимир взяв участь у святковому богослужінні в Городницькому монастирі

У День Ангела архієпископа Городницького Олександра, намісника монастиря великомученика Георгія, Високопреосвященніший митрополит Володимир взяв участь у соборному богослужінні та вітанні владики-іменинника. The post Митрополит Володимир взяв участь у святковому богослужінні в Городницькому монастирі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Воїна Тараса Троця погребли у с.Чорніїв на Турійщині
Воїна Тараса Троця погребли у с.Чорніїв на Турійщині

29 травня 2023 року у с. Чорніїв, що на Турійщині, в останню дорогу духовенство Турійського благочиння УПЦ провели мужнього, доброго, мудрого воїна Тараса Троця. 24.05.2023 року в Бахмутському напрямку, від прильоту в окоп 120 -ої міни , загинув старший солдат 23 окремого батальйону спеціального призначення Троць Тарас Іванович 29.10.1990р.н. житель…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version