Середа, 29 Червня, 2022
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Програма старіння з погляду християнства

21.10.2012
в «Волинь православна»
A A

Програма старіння з погляду християнства, Соколов, Программа старения с точки зрения христианства, Амвон

Багатьом дослідникам, особливо в минулі століття, не давало спокою описане в книзі Буття дивовижне довголіття допотопних патріархів, а ще більш — його раптове припинення в подальших поколіннях.

Неважко відмітити явну різницю в тривалості життя до Ноя і після нього. До Ноя, включаючи і його самого, термін людського життя приблизно однаковий: від 900 до 970 років. Після ж Ноя тривалість життя весь час знижується: Ной (10-е покоління) прожив 959 років, а до часу Моїсея (26-е покоління) вік людський скоротився до 120 років. Після нього в Біблії вже не згадується жодного випадку, щоб людина прожила більше 120 років.

Перша згадка про старість і старіння зустрічається в Біблії в історії Авраама: Авраам же і Сарра були старі і в літах похилих (Бут 18, 11). До цього ж ми ніде не знаходимо, щоб люди старіли. Як говориться в 5 розділі книги Буття, патріархи народжували потомство у досить пізньому віці. Наприклад, Мафусалу і Ламеху було майже по двісті років, коли у них народилися діти, і в тексті ясно сказано, що у них були діти і пізніше. Ною вже виповнилося п’ятсот, коли народилися троє його синів. Більш того, в цьому ж віці йому була доручена складна праця — побудувати і спорядити ковчег, справу, яка ніяк не могла бути покладена на немічного старого чоловіка. З цього виходить, що перші покоління людей не тільки жили надзвичайно довго, але і залишалися молодими, в біологічному сенсі, все своє життя. Можливо, старість для них була досить коротким періодом перед смертю.

На підставі цього можна припустити, що за часів Ноя відбулася деяка подія, що вплинула на тривалість життя. У біблейському тексті ця подія ясно позначена. За часів Ноя, говорить книга Буття, Бог прогнівався на людей за неправедну їх поведінку і постановив: ...не вічно Духу моєму бути нехтуючим людьми… тому що вони плоть; нехай будуть дні їх сто двадцять років (Бут 6, 3). Зазвичай цей уривок тлумачать так що, сто двадцять років — це «термін, призначений Богом для покаяння і виправлення людей, протягом якого праведний Ной пророкував про потоп і робив відповідні до нього приготування», з чого робиться висновок, що ковчег будувався 120 років.

Але якщо ми зіставимо наступні уривки з книги Буття, то переконаємося, що Ной будував ковчег і пророкував про потоп не більше 100 років. Тому слід швидше погодитися з думкою Іосифа Флавія, який вбачав в цих словах буквальний сенс, — скорочення людського життя до 120 років. У цієї точки зору є ще один вагомий аргумент: на сьогоднішній день офіційно визнана і документально підтверджена максимальна тривалість життя людини складає 122 роки (француженка Жанна Луїза Кальман 1875–1997). Достовірність відомостей про нібито більшу тривалість життя, що мала місце, піддається сумнівам. І хоча після Ноя максимальна тривалість життя не встановилася відразу на 120 роках, а знижувалася поступово, це говорить тільки про те, що пророцтво виконалося не відразу.

Як би там не було, на підставі дослідження Священного Писання важко допустити, що старіння є просто «зношування» організму, інакше як тоді пояснити величезну різницю в тривалості життя до Ноя і після нього? Християнське вчення однозначно вказує на те, що людське тіло було створене Богом потенційно безсмертним. Старіння є властивість, що з’явилася після гріхопадіння прабатьків і зазнала, видно, змін після потопу. Тільки залишається відкритим питання: чи виражена ця властивість як генетична програма? Якщо вдасться знайти і розшифрувати гіпотетичну програму старіння, то блокування цієї програми буде набагато зручнішим і легшим способом перемоги над старінням, чим нескінченне виправлення «поломок», що постійно виникають в старіючому організмі.

Ієромонах Георгій (Соколов)

Повний текст статті – Православие.RU

Переклад українською –“Волинь Православна”, 2012, №10

Теги: життяНойсмертьстарість
Попередня публікація

Перемога над часом

Наступна публікація

Стосунки до шлюбу

Наступна публікація

Стосунки до шлюбу

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

У ПОЧАПАХ ВІДСПІВАЛИ ПОЛЕГЛОГО ГЕРОЯ УКРАЇНИ
У ПОЧАПАХ ВІДСПІВАЛИ ПОЛЕГЛОГО ГЕРОЯ УКРАЇНИ

26 червня у Свято-Сергіївському храмі с.Почапи Ковельського району було звершено Чин поховання Андрія Давидюка, який загинув на Донеччині під час виконання бойового завдання. Відспівування військовослужбовця очолив настоятель храму протоієрей Ярослав Остапюк. Заупокійна молитва зібрала у храмі численну кількість односельців та жителів з навколишніх сіл. Поховали воїна Андрія на місцевому кладовищі.…

Благословення випускникам школи с.Дубечне
Благословення випускникам школи с.Дубечне

БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ ВИПУСКНИКАМ 2022 РОКУ Свято-Покровський храм радісно зустрів на своєму порозі випускників 2022 року. 25 червня 2022 року був звершений святковий молебен на завершення навчання в Дубечненському ліцеї. Випускники, батьки та вчителі принесли Богу подячні молитви за завершення навчального року та попросили благословіння та допомоги Божої у майбутньому дорослому…

В Кримному молилися за випускників
В Кримному молилися за випускників

25 червня в Кримному прощалися зі школою випускники. Святковим урочистостям передувала спільна молитва в Михайлівському храмі. Юнаки, дівчата та їх батьки дякували Богу за благополучне завершення навчання та просили Божої помочі у дорослому житті. Благочинний кримненської округи прот. Сергій Никонюк привітав випускників з важливою подією, побажав здоров’я, мирного неба, а…

У Бортніві освячено каплицю над святим джерелом
У Бортніві освячено каплицю над святим джерелом

25 червня, релігійна громада УПЦ села Бортнів Нововолинського благочиння, вшанувала пам’ять преподобного Онуфрія Великого освяченням нової каплиці, на честь цього великого угодника Божого. Каплицю зведено над криницею з цілющим джерелом. Багато парафіян та гостей прийшли до святого місця, щоб помолитись та набрати цілющої води із джерела. Адже з давніх давен…

Кабінет Міністрів відповів борцям з Церквою
Кабінет Міністрів відповів борцям з Церквою

🔴⚠️ Кабмін називає спроби заборонити УПЦ необґрунтованими, оскільки немає доказів будь-яких протиправних діянь духовенства та віруючих релігійної організації. ✅ У відповідь на пропозицію народного депутату від партії «Голос» розірвати договір оренди держави зі Свято-Успенськими Києво-Печерською, Почаївською та Святогірською лаврами Української Православної Церкви, у Кабінеті міністрів наголосили, що не вбачають жодних…

Обмеження діяльності громад УПЦ суперечить Конституції України
Обмеження діяльності громад УПЦ суперечить Конституції України

Заборони та обмеження, що накладаються на діяльність та громади УПЦ органами місцевого самоврядування, юридично нікчемні та суперечать положенням Конституції України. Як пояснив у своєму зверненні до віруючих УПЦ заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Андрій Мотовиловець: «Жодний закон або нормативно-правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом…

У Зимненській обителі прощалися з воїном Засадко Сергієм
У Зимненській обителі прощалися з воїном Засадко Сергієм

ВІЧНА ПАМ‘ЯТЬ ГЕРОЮ 22 червня у Зимненському жіночому монастирі звершилося відспівування Героя України, водія артилерійської батареї ЗСУ – Засадко Сергія. Ігуменя Стефана та сестри обителі, висловили щирі слова співчуття дружині, рідним та близьким. Уклінно вдячні за жертовний подвиг, котрий несуть нашій герої у жорстокій війні з Росією та захищають нашу…

У КРИМНОМУ ОСВЯТИЛИ ОНОВЛЕНИЙ ХРЕСТ
У КРИМНОМУ ОСВЯТИЛИ ОНОВЛЕНИЙ ХРЕСТ

19 червня в день пам’яті Всіх Святих в Кримному на вулиці Молодіжній освятили оновлений хрест. Ініціювали реставрацію святині місцеві жителі, котрі зібрали кошти та допомогли з встановленням. Благочинний Кримненської округи прот. Сергій Никонюк у вітальному слові підкреслив, що центром життя всіх святих був Хрест Господній, і побажав, щоб таким він…

Другий випуск регентського відділу ВВДУ при Зимненському жіночому монастирі
Другий випуск регентського відділу ВВДУ при Зимненському жіночому монастирі

Після Божественної літургії в актовій залі, відбулась офіційна частина та вручення дипломів випускницям. Насамперед, ігуменя Стефана привітала усіх з другим випуском, подякувала педагогічному колективу за плідну працю на ниві просвітництва церковної молоді та побажала випускницям продовжувати розвивати свої регентські здібності на благо Церкви. В часі вітального слова, протоієрей Валентин Марчук,…

ВИПУСК ДУХОВНОГО УЧИЛИЩА
ВИПУСК ДУХОВНОГО УЧИЛИЩА

15 червня 2022 року відбувся випуск богословського відділення Володимир-Волинського Духовного училища. Випускний день розпочався зі святкової Божественної літурігії у Свято-Успенському кафедральному соборі, по завершенні якої також був відслужений подячний молебен. Після богослужіння, Владика-Ректор, викладацький колектив, батьки, випускники та вихованці училища зібралися для подальших урочистостей та вручення дипломів. Привітальне слово виголосив…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version