-22 °c
Kovel'
Вівторок, 19 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Рецепти щастя — примирення подружжя

15.11.2015
в «Волинь православна»
0

Рецепти щастя — примирення подружжя, МАРИЯ ПЕТРУСЬ, Амвон, Волинь Православна

Напевно, всі пам’ятають дитячу приказку: «Мирися-мирися-мирися і більше не бийся…» Хлопчики та дівчатка зростають, стають чоловіками та жінками, чоловіками та дружинами.

Вже не вдається помиритися просто, як в дитинстві. Але помиритися – півсправи.

Найскладніше – це зберегти мир надовго. Старі образи дають про себе знати, а інколи і перекреслюють те хороше, що парі хотілося б зберегти та примножити.

Випадок перший: «Нехай спочатку вибачиться він!»

Інфантильна позиція примушує подружжя, що примирилося, очікувати важливих кроків один від одного, але не здійснювати самим. Нерідко доводиться чути: «Він (вона) недостатньо прикладає зусиль, не дотримується домовленостей, не змінюється. Я роблю значно більше!»

Замість роботи над собою подружжя організовує «змагання» з пильним стеженням: як би не внести до сімейного щастя більший внесок, як би не дати чоловікові або дружині розслабитися!

Що допоможе?

Перш за все, усвідомлення того, що рішення примиритися – ваше власне. Якщо ви бажаєте вкласти сили в щасливе сімейне життя, вкладайте і не вимірюйте, хто кому частіше готує каву або йде назустріч в суперечках.

Якщо ми дуже захоплені чужою роботою, хто виконуватиме нашу? Саме ця захопленність від своїх власних зусиль найчастіше і приводить до того, що лайки починаються по новому.

Розділення відповідальності. Не випадково в багатьох містах є мости закоханих, на яких традиційно призначають побачення, а потім роблять весільні фотографії. Це символічно: для того, щоб зустрітися на середині, кожному із закоханих потрібно пройти половину шляху і побачити у відповідь кроки іншого.

Завдання чоловіка та дружини – реалізувати свою частину шляху. Якщо у відповідь кроків немає, не потрібно виконувати роботу за партнера, варто пригальмувати та обговорити, чому так відбувається? Можливо, один з подружжя стикається з якимись складнощами, переживає, що не все виходить відразу, і опускає руки. І тоді дуже до речі буде відверта розмова та підтримка.

Випадок другий: «Чого я бажаю насправді?»

Часто доводиться бачити, що подружжя говорить та робить зовсім не те, чого бажає насправді. Бажають бути разом, але гранично ускладнюють собі життя. Сором або гордість заважають вибачитися або пробачити, а надмірні очікування приводять до напруженості в стосунках. В результаті замість теплих слів примирення, щирих визнань виходять колючі фрази та звинувачення, які ранять не тільки адресата, але і «автора».

Що допоможе?

Визначте: ви бажаєте лаятися або вирішити конфліктну ситуацію? Чи дорога вам людина, яка поряд? Адже ви все одно прийдете до примирення, якщо воно по-справжньому важливе, але шлях цей може бути довгим та тернистим або простим та повним тепла.

Звичайно, приємно, коли ініціатором примирення стає коханна людина, – значить, і ви їй дорогі. Але якщо вона сердиться, не очікуйте, поки вона прийде та втілить ваші бажання, – протягніть їй свій «мізинець».

Розставте пріоритети. Чому діти так швидко та легко миряться? Радість спільної гри для них куди важливіша за те, хто кого випадково зачепив або хто кому зламав машинку. Іноді корисно «впасти у дитинство» і без хитрості визнати, що лаятися набридло і хочеться помиритися. Визнати хоч би самому собі.

Випадок третій: «І знову батьки…»

Мами та тата, свекри та свекрухи, тещі та тесті. Вони – часті персонажі консультацій по питаннях шлюбу. А іноді і головні герої, винуватці неполадків в стосунках подружжя (хоча подружжя вже цілком дорослі люди, а багато хто з них – самі мами і тата).

– Ти зовсім як твоя мама!

– Зате вона хоч допомагає, на відміну від твоєї!

Обговорення старшого покоління виходить емоційно насиченим, інколи захоплюючим (як сімейні «Веселі старти» – яка ж команда переможе?). І саме ця зосереджена розмова про недоліки старшого покоління відводить подружжя один від одного, від проблем в їх стосунках.

Що допоможе?

Стосунки чоловіка та дружини – це те, що відбувається між конкретним чоловіком та жінкою, їх особисті стосунки один на один. Все, що відбувається з батьками, – це стосунки дочки з батьком, зятя та тещі, невістки та свекрухи…

Розділяючи ці «нитки», що пов’язують, ви не заплутаєтеся і не почнете переносити незадоволеність родичами на чоловіка та дружину або вплітати в сімейні лайки усю рідню, близьку та далеку. Для наочності можна намалювати членів сім’ї і провести лінії, символізуючі зв’язки між ними, розфарбувавши лінії в ті кольори, які відображатимуть суть стосунків, – довірливі, байдужі, відчужені і так далі. Такий сімейний портрет зайвий раз покаже, що у кожної людини свої індивідуальні стосунки з близькими.

Не поспішайте посвячувати рідних в свої лайки (окрім гострих ситуацій, наприклад, коли вам необхідна підтримка у разі насильства в сім’ї). Завтра ви помиритеся, а осад у родичів залишиться. У результаті вийде матч між чоловіком та дружиною, і вболівальники з одного та з іншого боку.

Якщо у вас щось не складається в сімейному житті і ви впевнені, що причина тому – мама та тато (ваші або дружини), загляньте в паспорт і пригадайте про свій вік. Напевно ви вже не підліток. А значить, пройшов час, коли мама та тато несли левову частку відповідальності за все, що відбувається з вами. Саме це налаштування – «я беру на себе відповідальність за своє життя» – є найбільш конструктивним у вирішенні сімейних (і не тільки) проблем.

Випадок четвертий: «Дуже боляче»

Образа та біль не дають пробачити, і переступити через себе дуже складно. Тому будь-який новий конфлікт нагадує про рани минулого. Як бути у такому разі? Чи варто відчайдушно закривати очі на минулі образи та важкими кроками йти до примирення? Або все ж таки зробити паузу в стосунках, поки не з’явиться ясність?

Що допоможе?

Не варто квапити себе там, де потрібний час. Така ситуація, як зрада, дійсно вимагає тривалого часу, щоб розібратися в собі та зрозуміти, в якому напрямі ви бажаєте рухатися далі. Важливо тверезо оцінити свої сили та здібності: чи зможете ви пробачити, бути далі поряд з цією людиною та довіряти їй? Її бажання помиритися показове, але її бажання і ваші можуть не збігатися. Визначтеся зі своїм баченням того, як можуть розвиватися ваші стосунки, чи є у них шанс.

Коли ви або чоловік берете паузу, щоб заспокоїтися і краще зрозуміти себе, обговоріть конкретні терміни – через який час і де ви зустрінетеся. Те, з якими відчуттями подружжя очікуватиме цю зустріч, вже саме по собі скаже багато про що.

Випадок п’ятий: «Подружжя боїться конфліктів»

Щоб добре миритися, потрібно правильно лаятися. Вірніше, не доводити конфлікт до скандалу. Під миром в сім’ї багато жінок (і деякі чоловіки) розуміють повну відсутність претензій і тому не поспішають виражати свою незадоволеність, тоді як вона присутня в будь-яких стосунках. Те, що не висловлене, збирається і при слушній нагоді «вибухає» куди сильніше, ніж того вимагає ситуація.

Що допоможе?

Привчайте себе та коханну людину відразу говорити про те, що не влаштовує. Безглузді випадки з відкритим тюбиком зубної пасти або розкиданими шкарпетками, що стали причиною розлучення, відбуваються якраз тому, що предмет суперечки не був винесений на загальне обговорення.

Ніхто не з’ясовував, складно або легко чоловікові закрити тюбик, наскільки це важливо для вас і чому. Цілком можливо, у вирішальну мить саме такі нещасливі дрібниці стануть вагомими аргументами проти продовження стосунків.

Пам’ятайте, що профілактика завжди простіша за лікування, і тому коректно та з любов’ю говоріть чоловікові або дружині про те, що викликає у вас дискомфорт.

Випадок шостий: «Подружжя не бажає миритися»

Коли ми миримося, ключову роль відіграє відповідь на запитання: для кого? Для дітей? Для спокою родичів? Тому що йти нікуди? Тому що сім’я – це святе і потрібно терпіти? Всі ці мотивації неефективні.

Якщо ми бачимо, що почуття охололи, що миритися все складніше, що рідна людина віддаляється, не потрібно прикриватися відвернутим «ми терпимо заради дітей» – діти виростуть, і чоловікові та дружині все одно доведеться заново зустрітися один з одним.

Важливо не терпіти з якоїсь причини, а подивитися на близьку людину та відповісти: чому свого часу я вибрав(а) саме його? Що мене привернуло в ньому? Що в ньому є такого, що я перестав(а) помічати? Які ресурси, здатні пожвавити відчуття, є в наших стосунках?

Що допоможе?

Якщо колись вибір був зроблений на користь хлопця з масою дивовижних та несподіваних ідей, чи варто ремствувати, що він не змінився і до цих пір замість пральної машинки може принести додому супернамет на всю сім’ю? Є колоритне українське прислів’я «Бачили очі, що купують».

Як часто те, що надихало на початку стосунків, в шлюбі стає каменем спотикання. І все тому, що не вбудовується в класичне бачення побуту, відбувається не «як у людей». Союз починає тріщати по швах.

Невиправдані очікування можуть бути як в жінки (ожениться та стане розсудливим), так і в чоловіка, який очікує, що цілеспрямована та амбітна дівчина задовольниться одним готуванням та прасуванням, присвятить усю себе чоловікові. Це наше подружжя не змінюється або змінюємося ми і наші вимоги?

Часто ми перетворюємося на ролеві програми і втрачаємо самих себе. Чоловік та дружина (чоловік неодмінно має бути таким-то, а дружина – така-то), мама та тато, домогосподар та домогосподарка витісняють стосунки «чоловік – жінка».

Того простору, де подружжя може побачити один одного в цьому плані, а не в контексті батьківства або побуту, не залишається. Саме переосмислення своїх стосунків з чоловіком як з коханним чоловіком (або дружиною як з коханною жінкою) – найважливіший рецепт для якісного примирення.

Випадок сьомий: «Подружжя не вірить, що у них щось вийде»

Часто доводиться чути запитання від пари, втомленої від спроб щось склеїти в стосунках: «Чи є у нашого шлюбу майбутнє? Можливо, ми дарма намагаємося і нам краще розійтися?» Відповідь на це запитання знає тільки саме подружжя, адже до тих пір, поки хоч би один з них впевнений, що людина поряд з ним йому важлива та дорога, у пари є шанс залишитися разом.

На жаль, найбільш часта відповідь на просте запитання: «А чи любите ви чоловіка або дружину?» – це блякле «не знаю», таке хистке, що побудувати на ньому стосунки заново дійсно складно.

Можна посперечатися, що парам із стажем вже не до любові, і куди важливіше налагоджений побут або елементарна пошана один до одного. Але у результаті саме любов визначає, чи перетворяться обіцянки в дії, а гарне примирення в кабінеті психолога – в плідну роботу над собою та своїми стосунками.

Рішучість бути один з одним та бажання вкладати в стосунки свої сили, натхнення, таланти – це і є один з проявів любові, мабуть, найважливіший для тих, хто бажає помиритися.

Марія Петрусь

Джерело – “Православие и мир”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №6


Теги: батькиподружні стосункипримиреннясім'яСімейні конфліктиСімейні проблеми
Попередня публікація

Материнство та багатодітність

Наступна публікація

Любов довготерпить

Наступна публікація

Любов довготерпить

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Напередодні Богоявлення Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі
Напередодні Богоявлення Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

18 січня 2021 року, напередодні свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. За богослужбовим уставом всенічне бдіння у Різдвяний і Хрещенський святвечір складається з великого повечір’я, літії з освяченням хлібів, святкової утрені з полієлеємДОКЛАДНІШЕ → [...]

Що обов’язково потрібно зробити на Водохреще? (рос)
Що обов’язково потрібно зробити на Водохреще? (рос)

Про обов’язкові та необов’язкові традиції цього дня. Христос приходит на берег Иордана в то время, когда Иоанн Предтеча крестит людей. Он тоже принимает такое крещение. Когда Христос вышел из воды, разверзлись Небеса и раздался голос: Сей есть Сын Мой возлюбленный, в Котором Мое благоволение (Мф. 3:17). В это время с Неба на Спасителя сошёл Дух Святой в образе голубя. Бог впервые явил Себя в трёхДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Навечір’я Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Навечір’я Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

18 січня 2021 року, у Навечір’я Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин великого освячення води у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ БучанськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Хрещення Господнє — історія, зміст, особливості богослужінь, іконографія свята
Хрещення Господнє — історія, зміст, особливості богослужінь, іконографія свята

Хрещення Господнє, або Богоявлення, православні християни святкують 19 січня. Цього дня Церква згадує євангельську подію — як пророк Іоанн Предтеча хрестив Господа Іісуса Христа в річці Йордан. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал про історію, традиції та сенс свята, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Хрещення Господа Бога і Спаса нашогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір) — історія, зміст, особливості
Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір) — історія, зміст, особливості

До 5 століття було прийнято згадувати народження і хрещення Сина Божого в один день – 6 січня, і називалося це свято Феофанією – Богоявленням, що засвідчувало втілення Христа у світ і явлення Трійці у водах Йорданських. Святкування Різдва Христового було перенесено на 25 грудня (за Юліанським календарем, або старим стилем)ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Запоріжжі протягом декількох днів напали з ножем на двох священнослужителів УПЦ
У Запоріжжі протягом декількох днів напали з ножем на двох священнослужителів УПЦ

16 січня 2021 року в Запоріжжі невідомий зловмисник, озброєний ножем, звершив напад на диякона Української Православної Церкви і його сім’ю. Раніше, 12 січня, у цьому ж районі  міста невідомий наніс ножове поранення у голову священнику Запорізької єпархії. Голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор звертає увагу влади на можливі наслідки таких «тривожних тенденцій» в суспільстві. Про цеДОКЛАДНІШЕ → [...]

Коли батьки слухаються Бога, а діти — батьків, тоді є повна гармонія — Блаженніший Митрополит Онуфрій (+відео)
Коли батьки слухаються Бога, а діти — батьків, тоді є повна гармонія — Блаженніший Митрополит Онуфрій (+відео)

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій закликав у своїй проповіді в Неділю перед Богоявленням в усьому наслідувати Господа й правильно насолоджуватися життям, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Розповідаючи про життя Спасителя до Хрещення в Іордані, Предстоятель підкреслив, що Господь наш Іісус Христос є для нас і Спасителем, і Учителем, іДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю перед Богоявленням Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю перед Богоявленням Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

17 січня 2021 року, у Неділю 32-гу після П’ятидесятниці, перед Богоявленням, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Керуючий Вінницькою єпархією УПЦ викрив у брехні колишнього митрополита Симеона (Шостацького)
Керуючий Вінницькою єпархією УПЦ викрив у брехні колишнього митрополита Симеона (Шостацького)

Митрополит Вінницький і Барський Варсонофій викрив у брехні колишнього митрополита УПЦ Симеона (Шостацького), передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 16 січня 2021 року колишній митрополит Вінницький і Барський Симеон дав інтерв’ю сайту «Рісу», у якому відповідаючи на питання про канонічний статус УПЦ, зокрема зазначив, що широку автономію Української Православної Церкви постійно звужують.ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Подумай і покайся, перш ніж пірнати — протоієрей Олександр Клименко (відео)
Подумай і покайся, перш ніж пірнати — протоієрей Олександр Клименко (відео)

«Божу благодать ми маємо відчути в день свята Богоявлення, а не шкірні рефлекси від пірнання», – наголосив о. Олександр та закликав розпочати цей святковий день у храмі зі Сповіді і Причастя та «не розміняти його на народні звичаї, натомість принести у дар Господу своє серце, своє покаяння, свою милостиню і радістьДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти