-24 °c
Kovel'
Понеділок, 18 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Рідкісний подвиг, або хто такі юродиві

25.09.2012
в «Волинь православна»
0

Рідкісний подвиг, або хто такі юродиві, Кириллін,Редкий подвиг, или что такое юродство, Амвон

У реальному житті ми з юродивими не стикаємося, знаємо про них або з житійної, або з художньої літератури. Але останнім часом стало модним називати юродством кожний художній або суспільний епатаж. Що ж таке подвиг юродства в церковному розумінні? Кого можна, а кого не можна вважати юродивим? Як ставитися до сучасного «юродства»?

Про це ми розмовляємо з доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедрою філології Московської духовної академії Володимиром Кирилліним.

Біблійне коріння

— Володимире Михайловичу, звідки взагалі взялися поняття «юродство», «юродивий»?

— Уявлення про юродство з’являється ще в Старому Завіті. Деякі пророки юродствували, наприклад, пророк Ісайя. Їх пророцтва могли вдягатися в несподівану для слухачів, парадоксальну, епатажну форму. У Новому Завіті про юродство говорить у своїх посланнях апостол Павел: Бо слово про хрест для тих, що гинуть юродство є, а для нас, тих хто спасається, — сила Божа (1 Кор 1:18) і далі: Бо коли світ своєю мудрістю не пізнав Бога в премудрості Божій, то вгодно було Богові юродством проповіді спасти віруючих (1 Кор 1:21). Думка апостола Павла така: християнство з погляду не церковної свідомості — це божевілля, це відкидання звичної, «мирської» системи цінностей. Вписати християнське покладання надії в цю систему неможливо. Мова не про те, звичайно, що у християнина не може бути звичайних людських потреб, а про те, що не можна ставити ці потреби за мету, а навпаки — потрібно прагнути до духовної досконалості і відкидати все, що цьому заважає, все, що «заземляє» християнина.

— Але заперечення «мирських цінностей», інакше кажучи, аскеза — поняття куди ширше, ніж юродство. Чи можемо ми конкретніше сказати, що ж це таке — юродство?

— Найбільш вдалий варіант відповіді на це питання був запропонований Георгієм Федотовим в книзі «Святі стародавньої Русі». За Федотовим, юродство — це: «1. Аскетичне знехтування пихатості, завжди небезпечної для чернечої аскези. У цьому сенсі юродство є вдаване божевілля або аморальність з метою ганьби від людей. 2. Виявлення суперечності між глибокою християнською правдою і поверхневим здоровим глуздом і моральним законом з метою осміяння світу (I Кор. I–IV). 3. Служіння світу в своєрідній проповіді, яка здійснюється не словом і не справою, а силою Духу, духовною владою особи, що нерідко проявлялася пророцтвом».

Люди, які ступили на цей шлях, бачили в ньому для себе єдину дорогу до спасіння, бачили найбільш адекватний — знову ж таки, особисто для себе! — спосіб наслідування Христа. Адже і з християнської, і з історичної точки зору першим юродивим був Сам Спаситель, що повністю відкидав цінності світу цього і що закликав людство до іншого способу життя в Дусі Святому.

Тому скажімо так: юродство — це особливий вид християнської праці, особливий християнський подвиг.

Подвиг, зрозумілий народу

— Юродиві якось пояснювали оточуючим людям свою мотивацію?

— Єдине джерело, за яким ми можемо щось говорити про юродивих, — це їх житія. Написані ці житія були в різний час, іноді через десятки років після смерті того або іншого юродивого. Зрозуміло, інколи вони неповні, інколи містять елементи фольклору, інколи в них зустрічаються анахронізми. Проте в основному житія дають достатнє уявлення про подвиг юродства. Так от, згідно з житіями, юродиві не пояснювали, чому вони так чинять. Втім, в цьому не було такої вже явної необхідності. В цілому православні люди розуміли, що епатаж юродивих — не самоціль, а засіб змусити суспільство задуматися про сенс буття, в сенсі учіння Христового і взагалі про шлях спасіння.

— У чому Церква бачить місію юродивих? Тобто зрозуміло, навіщо цей подвиг був потрібний тим, хто його брав на себе, але яка від нього була користь оточуючим?

— Подвиг юродства був зрозуміліший людям, ніж подвиг ченця-аскета. Адже одна справа, коли чернець в огорожі монастиря, в тиші своєї келії досягає духовної досконалості — і зовсім інше, коли людина живе на очах у народу, спілкується з ним, щось говорить, своєю «нестандартною» поведінкою показує, наскільки можна трудитися, наслідуючи Христа, не жаліючи ні своєї краси, ні молодості, ні фізичного здоров’я, жити всупереч усьому, в убогості, і разом з тим зберігати чистоту духу і серця. Я не кажу вже про те, що поведінка юродивих — убогих, потребуючих допомоги, в турботі, якось підштовхувала навколишніх людей підтримувати їх, бути добрими, милосердними. Тобто тут і свого роду педагогіка. Юродиві вже самим фактом свого існування, своїм викликом цінностям світського життя впливали на свідомість народу.

— Ви сказали, що юродивий добровільно надягає на себе личину божевілля. Але багато людей раціоналістичного складу вважають, що всі юродиві насправді були психічно хворими або страждали розумовою відсталістю. Як Ви можете прокоментувати такий підхід?

— Мені він здається дуже поверхневим. Такі люди досить слабо знають церковну історію і не здатні бачити той або інший випадок юродства ні в духовному, ні в культурному, ні в історичному аспектах. Це завжди погляд сучасної людини, котра звисока сприймає життя минулих століть, вважає себе розумнішою за своїх предків. Так, якщо дивитися на все з матеріалістичних позицій, якщо геть відкидати і буття Боже, і тим більше дію Духу Святого на людину, то будь-яке відхилення від стандарту доводиться пояснювати психічними захворюваннями. Але з погляду віруючого християнина юродивий може бути абсолютно здоровий психічно, а поведінка його обумовлена не медичними, а духовними причинами.

Не блазні

— Повернемося в Середньовіччя. Як відомо, зухвала, епатажна поведінка тоді була властива не тільки юродивим. Були і блазні, і просто хулігани. У чому ж різниця між ними — якщо говорити не про глибинну мотивацію, а про зовнішні прояви?

— В середні віки блазенство було професією. Завданням блазня було розважити господаря, задовольнити його потреби, цілком земні. Блазні витягували дохід зі свого ремесла, їх екстравагантна поведінка була роботою, а не способом життя. Коли вони були «не при виконанні», то поводилися точно так, як і всі інші. Різниця була і в змістовному ставленні: блазні в основному веселили публіку, іноді викривали соціальні недоліки — але не сповіщали правду Христову, не закликали народ до покаяння. На відміну від юродивих, блазні не здобули ніякого народного шанування. Їх не сприймали серйозно.

— Але чому, якщо юродивих сприймали серйозно, то не переслідували за викриття влади? Ми ж звикли вважати, що ті, котрі стоять за правду, завжди гонимі…

— Тому що в той період, про який ми говоримо, — XV-XVII століття — юродивих сприймали не просто серйозно, їх сприймали як людей Божих. І у простому народі, і у владі було уявлення, що людину Божу кривдити не можна, що це все одно як змагатися з Богом. Більш того, це стосувалося не тільки юродивих в строго церковному сенсі слова, але і просто людей убогих, хворобливих. Образити такого вважалося за гріх, та і небезпечною справою: Адже Бог міг заступитися. Тобто тут поєднувалися і милосердя, і страх Божий.

Але що характерно — вже століттям пізніше, в епоху Освіти, завдяки секуляризації люди почали духовно черствішати, і це проявлялося у тому числі і у ставленні до юродивих. Якщо раніше в них бачили вісників волі Божої, то згодом, коли суспільство віддалилося від Церкви, юродивих почали сприймати як розумово неповноцінних, почали поміщати їх в будинки для божевільних, які тоді по суті були справжнісінькими в’язницями.

— Що можна сказати про останніх прославлених в Церкві юродивих? Коли вони жили, ким були?

— Наскільки я пам’ятаю, однією з останніх була блаженна Ксенія Петербурзька, яка померла вже на початку XIX століття. Це, до речі, дуже цікавий випадок, тому що народне шанування її було таке велике, віра в її причетність Богу була такою міцною, що після її смерті стежка до її могили дуже довго не заростала, причому не у фігуральному, а в буквальному розумінні. Ось це народне шанування украй важливе. Тут ми бачимо, що Церква не якимсь своїм офіційним рішенням викликає в церковному народі шанування святого — ні, послідовність зворотна: визнання Церкви засноване на глибокій народній вірі, на непорушній репутації ось цієї особи.

Наші дні

— В наші дні подвиг юродства можливий?

— Я не знаю. Можу лише сказати, що участь Бога в нашому житті поза сумнівом, і виявлятися вона може дуже по-різному. До речі сказати, подвиг юродства був достатньо широко поширений за радянських часів, в 30-50-і роки. У яку б єпархію ви сьогодні не приїхали, вам обов’язково розкажуть про місцевих юродивих, які трудилися в 1930-х роках, в час і після Великої Вітчизняної війни і навіть в хрущовські часи. Так, були такі люди, які говорили суспільству правду, але вдягали її у досить несподівану форму, деколи навіть абсолютно неприйнятну з погляду пристойності.

— Давайте перейдемо вже до наших днів. Зараз, як мені здається, з’явилася нова мода: оголошувати юродством усілякий художній або суспільний епатаж. Що Ви думаєте із цього приводу?

— Я думаю, що тут ми стикаємося не тільки з релігійною неосвіченістю більшості наших співвітчизників, що не розуміють сенс подвигу юродства, але і з чиїмись свідомими спробами маніпулювати масами, експлуатуючи їх неосвіченість.

Дійсно, якщо люди живуть поза християнською системою цінностей, якщо не знайомі ні з вченням Церкви, ні з її історією, то уявлення про юродство у них буде найпримітивніше. А саме, юродство вони асоціюють або з психічними відхиленнями, або із зухвалою, епатажною поведінкою заради досягнення цілком земних цілей: привернути увагу суспільства до тієї або іншої проблеми. Простіше кажучи, схема така: раз юродство — це епатаж, значить, епатаж — це юродство… і ось тут-то вчасно згадуємо, що юродство якось пов’язане з християнством… і робимо підсумковий висновок: наш епатаж по суті своїй глибоко релігійний, а значить, ви всі зобов’язані сприймати його з увагою і пошаною.

— Як же сучасній людині, не дуже підкованій в церковній історії, відрізнити справжнє юродство від простого епатажу?

— Я думаю, можна все-таки виділити деякі моменти, на які слід звернути увагу.

По-перше, це зовнішня цілеспрямованість. Якщо перед нами справжній юродивий — він сповіщатиме правду Божу, а не людську. По-друге, це внутрішня мотивація. Звичайно, про неї говорити складніше, адже ми не можемо знати, що у людини відбувається в душі, якщо вона сама про це не скаже. Але з церковних переказів, з житійної літератури ми знаємо, що на подвиг юродства люди найчастіше йшли, рухомі Святим Духом, а не з чисто раціональних, прагматичних міркувань. Тому якщо ми знаємо, що хтось почав поводитися подібно юродивим, виходячи з тверезого розрахунку, заради «суспільної користі» — ми маємо право засумніватися в достовірності його юродства. По-третє, це безперечна глибока віра, характерна для справжніх юродивих. Віра, яка була їм властива і до прийняття на себе подвигу юродства. Якщо ж юродивим оголошують когось, хто раніше ніяк не проявляв свою віру, чий спосіб життя ніяк не свідчив про проходження за Христом — тут у нас є всі підстави вважати це за підробку. По-четверте, справжній юродивий готовий покірливо зносити насмішки, обурення, ганьбу. Така людина тому і бере на себе подвиг юродства, тому що головна її мета — зберегти себе від гордині, покірливо приймаючи образи, знущання, переслідування. У цьому юродивий бачить уподібнення Христу, який добровільно прийняв терновий вінець, биття, насмішки і, головне, смерть на хресті, — відзначу, за тодішніми уявленнями ганебну смерть.Тому якщо людина, яка претендує на звання юродивого, дивується з суспільного засудження, обурюється цим засудженням, кидається в контратаку, відстоює свої права… словом, поводиться як борець — це правильна ознака того, що ніякого справжнього юродства і не було. Без смирення юродства не буває. По-п’яте, справжні юродиві, прославлені Церквою, не просто сповіщали правду Христову тим, хто від неї ухилявся, але і володіли пророчим даром, передрікали суспільству якісь події, які і відбувалися незабаром. Тому ніколи не треба поспішати зараховувати когось до юродивих — потрібно почекати, подивитися, що зі всього цього вийде.

А що виходить? Які наслідки? Ось тут, мабуть, найочевидніший критерій: якщо діяльність «юродивого» вносить розкол в суспільство, якщо в результаті його епатажних витівок наростає взаємне озлоблення, якщо люди не наближаються до Бога, а навпаки, віддаляються від Нього — значить, це з самого початку було не від Бога.

www.foma.ru

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2012, №9

Теги: жертваюродство
Попередня публікація

Завершився перший польсько-український православний молодіжний табір

Наступна публікація

Свято сім’ї

Наступна публікація

Свято сім'ї

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм

2 листопада свій 40-річний ювілей святкує настоятель храму в честь 2000-річчя Різдва Христового с. Колодяжно, протоієрей Іоанн (Горун). Всечесний отче, в цей святковий день, день вашого народження, прийміть найщиріші вітання від своєї пастви. Бажаємо Вам Божої помочі у всіх ваших трудах, терпіння, смирення, любові. Бажаємо щоб ваші труди, які ви сієте на ниві Христовій, давали […] The post Вітаємо з ювілеєм appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

ОБЕРЕЖНО: ПРОВОКАЦІЯ!

До яких тільки брудних способів не вдаються представники новоутвореної «ПЦУ», щоб заволодіти храмами, які на законних правах належать релігійним громадам Української Православної Церкви! Коли рейдерським натиском їм не вдається відвоювати храм, вони намагаються «захопити» юридичне право на володіння церковною спорудою з усім її майном. Тоді в хід іде безсоромна брехня, яка тиражується  засобами масової інформації […] The post ОБЕРЕЖНО: ПРОВОКАЦІЯ! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

У Запоріжжі протягом декількох днів напали з ножем на двох священнослужителів УПЦ
У Запоріжжі протягом декількох днів напали з ножем на двох священнослужителів УПЦ

16 січня 2021 року в Запоріжжі невідомий зловмисник, озброєний ножем, звершив напад на диякона Української Православної Церкви і його сім’ю. Раніше, 12 січня, у цьому ж районі  міста невідомий наніс ножове поранення у голову священнику Запорізької єпархії. Голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор звертає увагу влади на можливі наслідки таких «тривожних тенденцій» в суспільстві. Про цеДОКЛАДНІШЕ → [...]

Коли батьки слухаються Бога, а діти — батьків, тоді є повна гармонія — Блаженніший Митрополит Онуфрій (+відео)
Коли батьки слухаються Бога, а діти — батьків, тоді є повна гармонія — Блаженніший Митрополит Онуфрій (+відео)

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій закликав у своїй проповіді в Неділю перед Богоявленням в усьому наслідувати Господа й правильно насолоджуватися життям, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Розповідаючи про життя Спасителя до Хрещення в Іордані, Предстоятель підкреслив, що Господь наш Іісус Христос є для нас і Спасителем, і Учителем, іДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю перед Богоявленням Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю перед Богоявленням Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

17 січня 2021 року, у Неділю 32-гу після П’ятидесятниці, перед Богоявленням, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Керуючий Вінницькою єпархією УПЦ викрив у брехні колишнього митрополита Симеона (Шостацького)
Керуючий Вінницькою єпархією УПЦ викрив у брехні колишнього митрополита Симеона (Шостацького)

Митрополит Вінницький і Барський Варсонофій викрив у брехні колишнього митрополита УПЦ Симеона (Шостацького), передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 16 січня 2021 року колишній митрополит Вінницький і Барський Симеон дав інтерв’ю сайту «Рісу», у якому відповідаючи на питання про канонічний статус УПЦ, зокрема зазначив, що широку автономію Української Православної Церкви постійно звужують.ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Подумай і покайся, перш ніж пірнати — протоієрей Олександр Клименко (відео)
Подумай і покайся, перш ніж пірнати — протоієрей Олександр Клименко (відео)

«Божу благодать ми маємо відчути в день свята Богоявлення, а не шкірні рефлекси від пірнання», – наголосив о. Олександр та закликав розпочати цей святковий день у храмі зі Сповіді і Причастя та «не розміняти його на народні звичаї, натомість принести у дар Господу своє серце, своє покаяння, свою милостиню і радістьДОКЛАДНІШЕ → [...]

В єпархіях УПЦ відбулися фестивалі Різдвяних колядок (відео, оновлено)
В єпархіях УПЦ відбулися фестивалі Різдвяних колядок (відео, оновлено)

В єпархіях Української Православної Церкви відбулися традиційні фестивалі Різдвяних колядок. У зв’язку з карантинними обмеженнями більшість із фестивалів були проведені on-line та знайшли відгук у віруючих. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужби єпархій. 7 січня відбувся фестиваль колядок в Київській духовній академії і семінарії. В академічномуДОКЛАДНІШЕ → [...]

На Буковині освячено приміщення для богослужінь гнаної парафії, у Рівному закладено храм, зведення якого пікетували націоналісти
На Буковині освячено приміщення для богослужінь гнаної парафії, у Рівному закладено храм, зведення якого пікетували націоналісти

На Буковині в с. Горошівці було освячено  тимчасове приміщення для богослужінь парафії УПЦ на честь Успіння Богородиці, храм якої 2 роки тому було захоплено. У Рівному було закладено капсулу під будівництво нового храму УПЦ на честь прп. Серафима Саровського, будівництво якого пікетували націоналісти. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Як повідомили вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Румунська Православна Церква не змінила своєї позиції щодо “українського питання” — радник Патріарха Даниїла
Румунська Православна Церква не змінила своєї позиції щодо “українського питання” — радник Патріарха Даниїла

15 січня 2021 року радник Патріарха Румунської Православної Церкви Даниїла протоієрей Михайло Тіца підтвердив, що позиція Церкви Румунії з питання визнання «ПЦУ» залишається незмінною і він не знає «на яких фактах “митрополит ПЦУ” Епіфаній грунтує своє твердження щодо майбутніх відносин “ПЦУ” з Румунською Православною Церквою». Видання Оrthochristian звернулося до радника ПатріархаДОКЛАДНІШЕ → [...]

Людина любові. Ті, хто виступають проти Блаженнішого Онуфрія, шкодять тільки собі — ієрарх УПЦ
Людина любові. Ті, хто виступають проти Блаженнішого Онуфрія, шкодять тільки собі — ієрарх УПЦ

Намісник Банченського монастиря митрополит Лонгин (Жар) у своїй проповіді 14 січня 2021 року, коментуючи ситуацію з агресивними діями відносно білбордів з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм в Чернівцях сказав, що вандали таким чином проявили себе і ніяк не нашкодили Предстоятелю УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. «Не дивіться, хто там кинувДОКЛАДНІШЕ → [...]

Маніпуляції, нахабство, брехня і рейдерство – прот. Миколай Данилевич прокоментував заяву Думенка щодо УПЦ
Маніпуляції, нахабство, брехня і рейдерство – прот. Миколай Данилевич прокоментував заяву Думенка щодо УПЦ

Заява Епіфанія Думенка, що «”ПЦУ” тимчасово терпить» УПЦ «на своїй канонічній території», є відвертими маніпуляціями, подвійними стандартами,  нахабством, брехнею та рейдерством у церковній сфері. На цьому наголосив заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич у своєму коментарі ситуації на сторінці у Telegram, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. «Ці слова –ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти