4 °c
Kovel'
Субота, 23 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Секрет смирення

15.11.2015
в «Волинь православна»
0

Секрет смирення, Секрет смирения, АРХИМАНДРИТ АНДРЕЙ (КОНАНОС) , Амвон, Волинь Православна

На відміну від дітей, які увесь час говорять про себе, дорослі люди уміють виглядати покірливо завдяки засвоєним манерам. Але все це буває часто лише зовнішнім, серце ж наше зайняте власним его.
Як досягти того, щоб наші слова про смирення не були порожніми звуком, – про це роздуми архімандрита Андрія (Конаноса).

Маленькі діти більш спонтанні. Вони говорять те, що відчувають. І в початковій школі вони завжди пишуть: «Я, я… Я, мама і тато поїхали відпочивати. У мене машинка!» А вчителька виправляє їх твори червоною ручкою: «Не пиши пос­тійно «я, я…».

З іншого боку, мами і тата, будучи впевнені в тому, що їх дитина – найкраща, часто говорять: «Мій син (або дочка) – краще за всіх!» Вони вважають, що їх дитя здібніше за усіх і в класі, і в спортзалі, а вже якщо дитина займається музикою, то вони неодмінно скажуть: «Вчителька по фортепіано відзначила, що моя дочка – краща за усіх! Це видно!»

Всі батьки так говорять. Вони вселяють своїй дитині з дитячих років, що вона – найкраща, тому що, якщо не бути кращою, то легко можна стати і гіршою! Так культивується наш егоїзм.

Коли письменник Нікос Казандакіс приїхав на гору Афон, він зустрівся там з одним подвижником – отцем Макарієм (Спілеотом), який жив в печері. В кінці розмови отець Макарій сказав йому:

– Прокинься, поки не пізно! Твій егоїзм величезний, твоє «я» з’їсть тебе!

Казандакіс сказав йому у відповідь:

– Не вини его, отче! Его відокремило людину від тварини.

А подвижник відповів:

– Ти помиляєшся. Его відокремило людину від Бога. Коли людина жила в раю, вона була покірлива і була разом з Богом. Бог любив її, і людина відчувала свою єдність з Господом. Але як тільки людина сказала слово «Я!», вона відокремилася від Бога і втекла від Нього. Втекла з раю, втекла від самої себе, втекла від усіх.

Тільки у одному випадку ми можемо (і повинні) згадувати про своє «я» – коли звинувачуємо себе. Тоді ми можемо сказати: «Так, я винен. Це я згрішив, я помилився, я вчинив це за власним бажанням!» У такому разі – так, але, на жаль, це той самий випадок, коли ми не говоримо «я».

Є навіть такий журнал – «Его». І там психоаналітики пишуть, що коли людина збирається на який-небудь захід або вечірку, то під час зборів (вибору парфумів і так далі) в її душі ясно позначається це слово – «я». Як я виглядаю, яке я справлю враження, що про мене скажуть, як оці­нять мій зовнішній вигляд, мій одяг, мої парфуми. Его постійно проявляється в сучасних розвагах. Людина постійно думає про своє «я», тому що помістила його в центр свого життя.

Але таким чином ми сильно віддаляємося від Істини! Господь навчає нас, що навіть якщо людина виконує всі Його заповіді, вона все одно повинна говорити про себе, як про непотрібного раба Божого. А ми часто починаємо вважати себе за великих та важливих персон на самому початку духовного шляху, коли ще нічого не зроблено.

Смирення – це не смуток, не туга. Деякі саме так розуміють смирення – що це певна депресія, коли людина відчуває себе слабким, скривдженим, хворим інтровертом. Це не так. Смирення – це перебування в Істині, в правді. Воно означає, що людина знає, хто вона, знає своє місце на цьому світі, усвідомлює свою неміч та дякує Господу за всі ті благодіяння, які Він надає їй, не дивлячись на її слабкості. Смирення означає життя в істині, а не в тому обмані, який створює навколо нас сучасне життя.

Смирення – це коли людина приймає безчестя з радістю, скорботи та труднощі що налинули – з розпростертими обіймами, з думкою про те, що таким чином душа виліковується від гріхів та хвороб. Коли приходять труднощі, і ми вимушені змиритися, потрібно пам’ятати про це – що Бог очищає нашу душу від минулих або справжніх гріхів, або оберігає від того, що може статися в майбутньому.

Смирення – це дія, а не слова. Слова солодкі на смак. Душа може зворушитися та розчулитися від слів, слова дарують відчуття солодкості. А справа смирення на смак дуже гірка та їдка.

Коли ми тільки стаємо на шлях смирення, то перша спокуса, яка приходить до нас, – це пихатість. Як тільки захочеш бути покірливим, в голові відразу починають з’являтися пихаті думки. А що таке пихатість? Це коли людина вчинила добру справу, і таємно починає гордитися цим. Наприклад, я пощуся, і тут мені приходить думка, і я починаю думати: «Молодець! Раз пощуся, то я не такий, як інші! Я інший, я кращий!»

Або, наприклад, можна скромно одягатися (що саме по собі добре), але з’являються пихаті думки із цього приводу, і вслід за ними приходить зарозумілість та самовдоволення. І людина починає думати: «Бачиш, що діється навколо? Світ гине, всі одягаються зухвало, а ти – не такий. Молодець!»

Це «Молодець!», яке ми вимовляємо про себе після кожної доброї справи, і є пихатість. Це спокуса, з якою ми стикатимемося завжди при здійсненні хорошого вчинку, тому що кожного разу в нас щось роздувається зсередини, та з’являються думки: «Молодець! Я вчинив це таємно!» Але слово «Молодець!» сказане, і таким чином ми вже загордилися. Менше всього це схоже на смирення.

Смирення має на увазі бажання навчитися. Коли у людини є смирення, вона не говорить: «Я все знаю!». Вона ставить запитання – своєму чоловікові, дружині або навіть своїй дитині. Свого часу це справило враження на святого Іоанна Лествічника, коли в одному монастирі він побачив сивочолих старців, що задали питання священикові, який їх сповідав (а священикові було сорок років). Це були старці, ченці, загартовані в молитві та духовній боротьбі, і вони покірливо ставили питання людині молодшій за себе.

І в наші дні таке буває. На Афоні є ігумени, які молодші за багатьох ченців в монастирі. І такий ігумен, не дивлячись на сан, йде до старших і запитує у них поради, щоб змиритися, а не діяти за своїм розсудом. Це корисно для душі.

Не говоритимемо: «Я все знаю! Не вказуй мені, що робити!» Адже ставлення передається всім членам сім’ї, всім оточуючим.

Проте бувають випадки, коли християнин має право обуритися щодо того, що трапилося і таким чином продемонструвати «егоїзм» без шкоди для душі. Що ж це за випадки? Коли необхідно встати на захист православної віри, ми не тільки можемо, але і маємо бути категоричними, строгими.

І це буде не егоїзм, а сповідування віри. Коли святому Агафону пред’являли помилкові звинувачення, обмовляли його, він приймав усе. А його називали грішником, брехуном, егоїстом. Але коли його обізвали єретиком, він відповів:

– Послухайте! Щодо всього того, що ви говорили мені до цього, у мене є надія виправитися. Але якщо я погоджуся з тим, що я єретик, то втрачу надію на спасіння! Якщо я єретик, то не можу спастися. Тому я не погоджуюся з вашими словами.

Святі отці так пояснюють поведінку Господа в Єрусалимському храмі. Узявши бич і виганяючи тих, що продають та купують, Він в ту мить не відчував почуття гніву. Він ні на кого не злився і повністю контролював Свою поведінку та дії. Він поперевертав столи, розсипав гроші, але коли опинився перед клітками з голубами, які призначалися для жертвопринесення, сказав: «Заберіть це звідси!» (Ін. 2: 16).

Тобто якби Христос втратив над Собою контроль, Він перекинув би і клітки з птахами. А оскільки голуби були ні в чому не винні, Він не заподіяв їм шкоди. Про це говорять тлумачі Євангелія. Отже, Господь не був в нервовому стані. Він зробив все це не з егоїзму, а з любові – дійсної любові до Закону Божого, бажаючи захистити храм. І християнинові, охочому стати покірливим, не можна гніватися, не можна сперечатися.

Один послушник старця Паїсія (Святогорця) розповідав:

– У яких би гріхах ми не сповідалися отцеві Паїсію, він приймав нашу сповідь з великим смиренням, любов’ю, людинолюбством, та говорив нам: «Ну ось, і ти – людина. Нічого, виправимося!» І ніколи не лаявся.

Тільки у одному випадку він засмучувався дуже сильно – коли ми починали гордовито сперечатися, проявляючи тим самим свій егоїзм. Тільки тоді він говорив: «Зараз, дитя моє, я не можу тобі допомогти». Коли ми поводилися так, його душа страждала. Тому що в нашій поведінці був егоїзм. Гріх – властивість людини, а егоїзм – властивість ворогу роду людського.

Покірлива людина легко виправляє свої помилки. І їй легко допомогти. Не знаю, чи задавали ви собі це питання – чому сповідь нас не змінює. На жаль, я бачу це по собі, та і по інших людях. Ми йдемо на сповідь, але після неї не особливо виправляємося – принаймні, настільки, щоб можна було сказати: «За останні п’ять років я сильно змінився».

Чому ж ми не змінюємося? Тому що у нас немає смирення. Ми не даємо іншим людям сформувати наш характер. Наприклад, людині кажуть: «З цього дня ти повинен поститися!» І тут необхідне смирення, щоб відповісти: «Так, я поститимуся, не буду їсти м’ясо». А людина замість цього говорить: «Зачекайте, ви мені вказуєте, повинен я поститися чи ні? А ще – в скільки я повинен вставати, щоб йти до церкви, чинити те або інше?..»

Егоїст не дозволяє нікому управляти собою, проте ним управляють – його власні пристрасті. А отримати керівництво та виховання з рук Церкви він не може.

У одному з псалмів говориться, що «в упокорюванні нашому пам’ятав про нас Господь.., і від ворогів наших визволив нас» (Пс. 135: 23-24). А святі отці доповнюють: Він позбавив нас так і від пристрастей, нечистот та немочі. Коли Бог бачить покірливу людину, Він позбавляє її від різної спокуси. Покірливі люди не намагаються осягнути Божественну Істину, а просто живуть в Ній. У них прості думки – вони думають, як діти. А у людини, яка плутано виражає свої думки, плутано міркує, душа упокорюється, як правило, насилу.

Деякі люди, коли приходять до духовного наставника, починають ставити йому дивні запитання. Адже запитання свідчать про духовний розвиток людини. І ось, наприклад, коли до старця Порфирія приходили смиренні люди, вони ставили йому запитання про спасіння.

А інші, чия душа була наповнена егоїзмом, запитували, чи купувати мотоцикл, чи вийде дочка найближчим часом заміж і так далі. Хтось навіть благав старця помолитися про виграш в лотерею. Тобто люди запитували про те, що не було істотне для їх спасіння.

Замість того, щоб заглянути в себе, егоїст дивиться на інших. А ще він уважно розраховує, коли прийде Антихрист, які у нього будуть цифри, і так далі, і тому подібне – замість того, щоб стежити за власною душею. А про що в давнину люди запитували старців?

У Патерику часто розповідається, як певна людина приходить до старця і говорить йому:

– Отче, скажи, як можна спастися! Скажи, що потрібно зробити, щоб врятуватися, полюбити Христа, перемогти свою неміч та пристрасті!

Ці питання ми повинні ставити і собі, і своєму духівникові, і святим людям (якщо з’являється така можливість). Ці питання не містять простої цікавості, під якою ховається егоїстичне бажання займатися чим завгодно, але тільки не собою. Те, про що я кажу зараз, не абстрактно.

Коли учні запитали Христа: «Господи, невже буде мало спасенних?» (Лк.13: 23), Він не відповів прямо на це запитання, а сказав: «Силкуйтеся увійти тісними ворітьми» (Лк.13: 24). Пам’ятаєте? Тобто у Нього запитали одне, а Він відповів інше. Запитали, скільки людей спасеться, а Він відповів: «Прагніть трудитися – ось що вас стосується. А скільки людей врятується – це вас не стосується». Таким чином Господь повертає нас на землю, до смирення.

Те ж саме Він сказав і апостолові Петру. Після Воскресіння Господь сказав йому: «Йди за Мною» (Ін. 21: 19). А він почав запитувати Христа про святого Іоанна Богослова, що буде з ним («Господи! А він що?») (Ін. 21: 21). Що відповів Господь? «Що тобі до того? Ти йди за Мною» (Ін. 21: 22). Тобто те, що буде з Іоанном, його життєвий шлях, – це Моя і його справа. А ти дивися на себе. Допомагаючи собі, ти допоможеш і іншим.

І це не егоїзм. Це та єдина відповідальність, яку ми несемо за розвиток власної душі, щоб навернути її до покаяння та смирення.

Як говорить святий Іоанн Лествічник, Господь не засудить нас за те, що ми не були богословами; або що не звершували чудес; або що не були проповідниками, що навернули до Бога цілі племена та народи. Господь засудить нас за те, що в нас не було смирення, не було покаяння та скрушності за свою душу.

Єлизавета Терентьєва

Православие и мир

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №7


Теги: пихатістьсмиренняспасіння
Попередня публікація

Ранній розвиток: шкідливо, марно або необхідно?

Наступна публікація

5 серпня – Престольне свято

Наступна публікація
Храм Почаївської ікони Божої Матері

5 серпня - Престольне свято

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина
Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина

В Синодальний відділ УПЦ з соціально-гуманітарних питань звернулися за допомогою клірик Київської єпархії ієрей Володимир Слободнюк та матушка Катерина. Їх півторарічний син Кирило потребує дороговартісної реабілітації, у т.ч. за кордоном, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  “Спаси Господи всіх православних християн! Ми батюшка і матушка, у нас троє маленьких діток: 6, 3 рокиДОКЛАДНІШЕ → [...]

Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви
Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви

В ефірі радіо Белградо-Карловацької Архієпископії Сербської Православної Церкви відбулась трансляція інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, яке владика дав співробітнику пресслужби Сербської Православної Церкви Николаю Сапсаю. В інтерв’ю митрополит Варсонофій відзначив важливість для віруючих УПЦ стояння сербів за Православну віру та захист святинь у Чорногорії.  Під час розмови Його Високопреосвященство розповів віруючим Сербської Церкви проДОКЛАДНІШЕ → [...]

У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)
У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, єпископатом і духовенством Української Православної Церкви було звершено чин Великого освячення води Чорного и Азовського морів, озер, рік і джерел України, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на пресслужби єпархій. Нагадаємо, цього дня Блаженніший Митрополит КиївськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню
У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню

16 січня 2021 року, в суботу перед Богоявленням, митрополит Джанкойський і Роздольненський Аліпій звершив чин освячення храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело” на території соборного комплексу м. Джанкоя в Криму. 18 січня, у Водохресний святвечір, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив освячення каплиці-купальні на честь святого славного Пророка, ПредтечіДОКЛАДНІШЕ → [...]

Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому
Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому

18 січня 2021 року пресслужба Хустської єпархії опублікувала на своєму офіційному сайті «Звернення до автора газети “Зоря Рахівщини” щодо розповсюдження неправдивої інформації». Відкритий лист, з проханням розмістити його на шпальтах газети, було направлено від голови парафіяльної ради релігійної громади Успенського храму Української Православної Церкви села Ділове Рахівського району Закарпатської області Петрецького ІванаДОКЛАДНІШЕ → [...]

Православний календар на 20 січня (відео)
Православний календар на 20 січня (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  20 січня Свята Церква згадує пам’ять Собору святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна та преподобного Пахомія Кенського.  Просмотров: 571 [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти