Середа, 8 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Співець добра і любові

10.09.2013
в «Волинь православна»
A A

Співець добра і любові, протоієрей Павел Мельник, Амвон

Коли б мене попросили одним словом визначити характер цієї людини, я б неодмінно сказав: «Невгамовність». Це та неодмінна риса характеру, коли людина й сама живе повнокровним життям й іншим не дає скніти в рутині буднів, надокучливих проблем і неробства.

Мої слова – про протоієрея Павла, настоятеля Михайлівського храму села Біличі Іваничівського району, директора Недільної школи селища Жовтневе, автора духовної літератури, поета і композитора, художника, чудового виконавця церковних псал­мів й талановитого проповідника Слова Божого, члена Волинської громадської ради з питань національного і духовного відродження, викладач Київської академії міжнародної економіки і міжнародних відносин.

Дев’ятого травня протоієрею Павлу Мельнику виповнилося 50! А в червні 25 років найщирішого служіння Господу Богу і людям.

Кожен, хто приходить у цей світ, претендує на щасливу долю. Проте доля у кожного своя. Кожен з нас самостійно пише власну книгу життя від народження й до смерті. У ній – успіхи й невдачі, злети й падіння, малі й великі досягнення і бездіяльність, погані і добрі вчинки. Книга фіксує кожен наш крок.

Отож, мало не робити поганих вчинків, треба робити ще й добрі,   каже отець Павел.

Кожна людина бачить своє щастя по-різному: один в багатстві, другий – в красі, третій – в любові. А протоієрей Павел Мельник – в самореалізації, в творенні добрих вчинків.

«Людина народжується на страждання як іскра, щоб угору летіти» говорить праведний Іов (книга Іова, 5:7).

«І це справді так,   — мовить отець Павел,  —  бо тільки в стражданнях народжується щось гарне, важливе, приймаються цінні та правильні рішення, звершуються великі діла. Недаремно ж кажуть: «Я це вистраждав».

Для щастя багато не треба,   потрібно вродитись для добра і вдатись до роботи.

Батьки-ветеринари з Рівненщини ще з дитинства привчили сина шанувати і любити тяжку селянську працю. Адже він зростав у багатодітній сім’ї, жилося бідно. Колгоспна праця не приносила жаданих результатів і не забезпечувала потреб великої сім’ї. Отож, у поті чола трудилися усі.

В ті часи у селян не дуже панькалися з дітьми. Суворе там виховання. Як тільки зіпнеться дитина на ноги, то вже й привчають її до посильної домашньої праці, вимагаючи, щоб все було зроблено і добре, і вчасно.

«Я з дитячих літ не дуже люблю лінивих людей. Вважаю, що багато невдач у житті народу спричинені лінощами,   — стверджує протоієрей Павел. – Чи не тому моїм життєвим кредом є слова: «Немає лі­пше на землі людині, щоб душа її бачила добре з труда свого» (Екл. 2:24).

Тому з дитинства отець Павел любив читати історичні книги, а також про першовідкривачів Антарктиди, Америки, любив писати вірші, пісні, думи. Тим то і вчитель української мови Віра Іллівна говорила до нього: «Коли ж ти, Павел, напишеш свою книгу?»

Через тридцять п’ять років він подарував своїй вчительці свої книги, за що вона була дуже вдячна.

А от його творче кредо я б окреслив словами: «Не силуйся оповідати, хто ти і звідки – за тебе це зроблять плоди твоєї творчої праці».

Та найперше Павел Мельник – священик. І його духовний сан – це не данина сучасній «моді», а реальна закономірність – вибір життєвого шляху за вірою і за покликанням душі. Це – Божа воля.

«Я щасливий, що став священиком, — каже отець Павел,   — і дякую Богу, що можу зреалізувати себе в цій іпостасі».

Двадцять п’ять років (з 6 червня 1988 року) протоієрей Павел Мельник – незмінний настоятель Михайлівського храму села Біличі. За цей час храм невпізнанно змінився. Священик зумів навколо святині згуртувати віруючих, які роблять все для того, щоб кожен, хто хоч раз завітав у їхню церкву, назавжди прикипів до неї душею. Тут часто складають хвалу Господу не лише жителі села Біличі, а й селища Жовтневе та навколишніх сіл.

Людей приваблюють образи святих, майстерно створені руками отця Павла, якими прикрашений храм. А ще батюшка виготовив іконостас у капличці, яка знаходиться на місцевому цвинтарі. І це далеко не весь доробок самодіяльного художника.

Працює художник в основному акварельними фарбами, проте багато творів виконані пастеллю, кольоровими олівцями, олійними фарбами. Всі ці різноманітні техніки художник вміло використовує не лише в іконописі, а й в писанні портретів, пейзажів, монотипів.

Наступна сторінка його творчої діяльності пов’язана з Недільною школою селища Жовтневого (яке розбудувалося на землі села Біличі. Чимало прихожан їхнього храму – якраз із селища). Отож, коли в 2000 році батюшка разом з однодумцями вирішив таку школу організувати, зіткнувся з проблемою від­сутності необхідної для дітей і юнацтва релігійної літератури. Це й спонукало його взятися за написання та впорядкування відповідної літератури.

Мою ідею підтримала місцева вчителька з багаторічним стажем Любов Дарчич, яка стала виконувати функції літературного редактора, та Олександр Януш, який зайнявся комп’ютерною верстою текстів»,  — ділиться спогадами отець Павел.

Першою їхньою спільною працею стала дитяча збірка «Благослови, душе моя, Господа», згодом – «Тлумачний молитвослов», «Двадцять п’ять бесід про найголовніше», дитячі оповідання «Хіба не чудо?».

«Коли я побачив, що книгами цікавляться, вони стають дітям корисними, це мене надихнуло на подальшу працю в цій царині,   — розповідає отець Павел. – Згодом була видана «Дитяча Біблія», за основу якої взяли варшавське видання. Потім – «Струмочки з християнського джерела», де зібрані короткі оповіді про християнські цінності, житія святих, доступно подані трактування «двунадесятих свят».

Однак, спочатку був написаний звичайний найпростіший «Молитвослов», який побачив світ у 1992 році в Іваничівській районній друкарні. Нині протоієрей видав понад двадцять книг і дитячих збірок для недільних шкіл. Всі вони успішно використовуються і на уроках християнської етики світських шкіл. Деякі переклали на російську мову і їх читають за кордоном: в Росії, Білорусії, Польщі.

Ще один талант отця Павла – як поета, композитора і співака. Високий, чистий, проникливий тембр його голосу настільки зворушує, що слухати його не втомлюєшся. Сильне враження справив на численну аудиторію виступ на сцені літньої естради міського парку культури та відпочинку під час фестивалю духовної пісні, який проходив на Трійцю у Нововолинську. Недарма ж отця Павла називають «Нововолинським соловейком». Він разом з донькою Людмилою записав аудіодиск із двадцяти духовних пі­сень, п’ятнадцять з яких – власні.

Багато корисних справ на рахунку отця Павла у співпраці зі своїм рідним братом отцем Віктором, настоятелем Вознесенського храму міста Нововолинська, кандидатом богослов’я. Останнє їхнє спільне дітище – книга сонетів «Поети і сонети», в якій вміщено 555 віршів, приурочених святим, церковним діячам, видатним світським особам, які прославляються в сфері історії, культури, науки, релігієзнавства, тощо.

«Всім тим, чого я досяг, що маю нині, завдячую своїй мамі і татові. Вони мені дали не тільки освіту, але й частку своєї щирої і милосердної душі, запалили іскру Божу в моєму серці, навчили жити з правдою, творити добро, захищати любов»,   — каже батюшка.

І це правда. Витоки численних талантів священика – від батька і неньки, простих сільських трударів з Рівненщини. Це вони змогли прищепити сину любов до Бога, благословити на служіння Йому. Мама Софія Павлівна дуже гарно співала, довго молилася Богу співаючи.

«Мабуть співати почала ще з «пелюшок»,   жартома говорить отець Павел. – В нашій родини співають всі».

Тато, Віктор Юхимович – сільський староста, приносив додому релігійні книги. Саме з них Павлик й перемальовував образи святих, а після того почав сам їх творити і показувати місцевому священику.

«А от талант до музики в мене найбільше – від дідуся Павла Павловича. Він чудово грав на скрипці, і жодне весілля не обходилося без участі дідуся. Було що й мене привчав до цього «ремесла», — згадує отець Павел.

Нині талант цієї непересічної людини розвивається, удосконалюється. А головне – він служить людям, чисельній аудиторії дітей і юнацтва відомої недільної школи, викладає філософію у Київ­ській академії міжнародної економіки і міжнародних відносин.

«Я радію з того, що можу себе зреалізувати не лише як священик, але як творча людина. В цьому і є моє щастя», — зізнається священик.

Протоієрей Павел Мельник – людина невичерпної енергії, з великою жагою до праці, до самовіддачі. Він видав чимало книг, записав кілька дисків власних пісень у власному виконанні. А скільки написав портретів, створив образів святих. Але всього цього йому здається мало.

Отож, його голову постійно полонять нові ідеї, задуми нових книг як письменника, нових пісень – як поета і композитора, нових полотен – як художника. Останнє його дітище – веб-сторінка Михайлівської церкви в Інтернеті, яка знаходиться за адресою: svmich-church.ucoz.ua.

«Я тішуся з того, що на нашому сайті ми маємо можливість розміщувати інформацію про наше життя, здобутки, публікації на духовну тематику, мої академічні статті, твори наших учнів».

Що ж, хочеться вірити, що Господь дасть йому багато здоров’я і наснаги, примножить талант для втілення ще не однієї світлої мрії в життя!

Димитрій Корнелюк – релігієзнавець,

член Національної академії краєзнавців України

Михайлівський храм с. Біличі

Газета – “Волинь Православна”, 2013, №8

Теги: недільна школапроповідьпротоієрей Павел Мельниксвященик
Попередня публікація

Перед першою сповіддю

Наступна публікація

Страх темноти або хто приховався у сутінках?

Наступна публікація

Страх темноти або хто приховався у сутінках?

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version