13 °c
Kovel'
П’ятниця, 26 Лютого, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Як пояснити дитині сенс посту?

17.06.2020
в «Волинь православна»
0
Як пояснити дитині сенс посту?

Як пояснити дитині, навіщо потрібні обмеження під час посту? До якого посту закликати дітей?

Роздумами, досвідом та корисними порадами ділиться психолог та багатодітна мама Катерина Бурмістрова.

Все залежить від віку. Дошкільнята – одна історія, школярі – друга, підлітки – третя. Корисно домовлятися з дитиною заздалегідь про ті обмеження, які будуть в піст. Не спускати по факту, а до початку посту обговорювати, які обмеження хто готовий на себе взяти, особливо якщо дитина – школяр. Добровільність обмежень для школярів – дуже важлива річ. Ска­жімо, до 8-9 років ще можна змусити дотримуватися посту, але це вже не приносить ніякої користі.

Дуже важливо, як в сім’ї розуміється піст. І як батьки можуть пояснювати значення посту дітям, не маючи досвіду пощення в дитинстві? Піст – підготовка до Великодня або іншого свята. А якщо немає підготовки, не те, що немає свята, але свято менше. Як ми себе готуємо, що можемо зробити, чим можемо пожертвувати? Чи розуміє дитина, що таке жертва? І те, що підійде одному, не підійде іншому.

 

Кому – обмеження, а кому – необхідність

Є діти вкрай збудливі, для яких аудіо-казки, наприклад, – не задоволення, а один з доступних способів релаксації, і позбавити таку дитину казок – це не підготувати її до свята, а привести до перезбудження, від якого вона не знає ліків. Можна придумати щось інше, окрім казок, якщо ви вважаєте, що це задоволення.

Якщо ви відмовляєтеся від телевізора, має бути заміна, наприклад, не телевізор вімкнути, а книжку почитати. А це значно більше праці потрібно прикласти дорослим. Не комп’ютер дозволити, а пограти в настільну гру. Не видати ігрову приставку, а піти погуляти або подивитися атлас. Хороший піст для дитини і чудова вправа для батьків.

Чи забажає дитина від чогось відмовитися – це дуже залежить від того, яке в сім’ї ставлення до посту. Якщо в сім’ї дорослі належно не постяться, або є хтось, що не поститься взагалі, – тато, бабусі, діти, що виросли, – тут дитині буде складніше. Запитань буде більше.

Як не викликати протест у дитини?

Складне запитання. Протест може бути. Питання, що з цим протестом робити?

Дитина може причіплятися: «Ні, я не хочу дотримуватися посту, хочу морозива». Протест – нормальна реакція, але не кінцева крапка. «Ти хочеш морозива? Я теж хочу. Хочу морозива, ковбаси, весь тиждень про ковбасу думаю». Не потрібно вдавати з себе таких невразливих. «Але я не буду це їсти через те і через те». Або: «Я не можу купити морозива, тому що ми домовлялися».

Корисно документувати домовленість. Коли з’являється бажання сосисок або цукерок, якщо домовленості записані, сфотографовані, намальовані: цукеркам – ні, цукерки по недільних днях! «Ми домовлялися? Домовленість потрібно намагатися дотримувати. Так, складно, на, тобі сухофрукт». Потрібно запропонувати якусь альтернативу. Дійсно, складно дітям дотримуватися посту.

За ситуації, якщо постійно є хтось що не поститься – не обов’язково неохочий, а є, хто не може поститися: маленькі діти, вагітні, годуючі жінки – спокуса під боком. За такої ситуації, якщо дитина просить курку: «Мама, звари мені курку!» – іноді простіше зварити. Буває, діти якраз ростуть, у них дуже велика потреба в білковій їжі, простіше піти назустріч.

Потрібно підказати маленьку сходинку, а для дитини це вже буде великий крок: «Клади менше цукру в чай». Ще приклад: молодший поститься, підліток не поститься. Не засуджувати! Що в пості самого не  пісного – це засудження. Ну і просто не купувати якісь продукти. Якщо у когось виникне велике бажання: «На тобі гроші, йди, купи, не дратуй інших. Не будемо ми купувати цю варену ковбасу, йди, купи, з’їси по дорозі до дому».

Потрібно зрозуміти, що буде постом для вашої сім’ї

Дітям не стільки м’ясного або молочного не можна, швидше: смачного – несмачного, ласощів. Яйця теж можна в різних видах давати, але всіма улюблену яєчню можна до Великодня не готувати. А раз на тиждень – найменш улюблений варіант чогось з яйцем цілком можна.

Міра посту залежить від сім’ї. Є люди, які вміють благодать посту навіть найменшим дітям підносити. Діти чудово себе відчувають, якщо замість м’яса та молока в будинку є фрукти, горіхи, цілком пісні речі. А при сучасному рівні технологій в наборі пісних страв можна створити цілий культ їжі – адже це теж не піст. У нас все пісне: молоко пісне, сметана пісна, морозиво пісне, соєві варіанти. Але що це таке? Не варто труїти дитини соєвими продуктами.

Як розрізнити обмеження та покарання?

Розрізнити обмеження та покарання можливо шляхом домовленостей. «Ми себе не добровільно караємо, а ми себе готуємо до Великодня. Ось ти зараз з’їси морозиво, тобі потім буде не смачно». Це якщо у дитини є хоч би мінімальний досвід обмежень, як потім смачно, якщо не їла тиждень ласощів, в неділю з’їсть цукерку.

Напевно ніхто з батьків не карає дітей їжею. Хоча, можливо, і карають. Здається, не модний метод у наш час. Їжею краще не карати, вірніше – відсутністю їжі. Можна карати відсутністю телевізора. Це покарання, і нічого натомість. А тут мова йде про обмеження, коли натомість телевізора пропонується щось почитати, якщо не Писання, то щось про віру.

Рекомендації за віковими категоріями

Діти, що серйозно навчаються та витрачають фізичні сили, повинні для себе встановити міру обмежень, принаймні, їм потрібно показати, що можна їсти.

Школярі, які пов’язані з шкільною їдальнею, взагалі в складному становищіі: або вони взагалі нічого їсти не будуть цілий день, а заняття закінчуються і о 16, і о 17 годині, або їдять те, що дають в школі. Якщо є можливість з’їсти гарнір і не з’їсти котлету, то вже добре.

Або все ж таки дозволити дитині м’ясне в школі, або давати з собою їжу, яку вона з’їсть. Але підлітки соромляться діставати бутерброди з кабачковою ікрою. Потріно, щоб зростаюча дитина, що навчається, не знемагала тілесно, інакше буде гірше. Не буде користі, це не піст.

Тут теж потрібно розуміти, яке у дитини соціальне оточення, щоб на дитину не було якогось додаткового тиску. Або діти приїжджають до бабусі, до свекрухи або тещі, які взагалі проти посту. І знаючи, що зараз піст, бабуся заздалегідь, спеціально готує все, щоб дітей підтримати, а то вони, бідні, загинаються.

Якщо не вдалося домовитися з бабусею заздалегідь, на рівні дорослих, якщо ви приїхали, а у неї вже накритий стіл, то, що буде більш пісніше? Все це з’їсти, щоб не образити старше покоління, не втягуючи дітей до конфлікту. Для мене це не питання, бабусі не вічні, і спілкування з ними настільки цінне для дитини, що можна і порушити піст.

Якщо підліток сам бажає серйозно поститися, він сам приймає відповідальність, щоб не голодувати, щоб не боліла  голова. Все одно потрібно допомагати, продукти купувати спеціальні. І від міри здоров’я потрібно виходити: якщо у дитини, скажімо, астенія або гастрит, то харчуватися потрібно відповідно. Сучасні підлітки не відрізняються здоров’ям, на жаль.

Для підлітка, до речі, буде набагато більш пісним відмовитися від відвідин соціальних мереж. Це буде, дійсно, піст. Або менше часу проводити з своїми «айпад-пристроями», або почастіше піклуватися про бабусю, що мешкає окремо. І відмовитися від пепсі-коли, від жуйки. Це буде піст. Тоді бутерброд з якоюсь рибою, м’ясом або сиром можна допустити. Знову ж таки, залежить від ситуації.

Ще такий момент: діти і підлітки часто рибу не їдять, не переносять. Є велика група людей, які рибу на дух не переносять. Примушувати не можна, вона не засвоїться. Тут потрібно радитися з духівником. Якщо дитина тому, що вона не їсть звичну їжу, стає нервовою, дратівливою, у неї болить шлунок, голова, ще що-небудь, то в цьому немає користі. Користь – відмовитися від улюбленого. Не від корисного, від улюбленого.

З дошкільнятами взагалі складно, тому що вважається, що до семи років особливо поститися не варто. Знову ж таки, в перший і останній тиждень Великого посту, середу та п’ятницю – для багатьох можливо себе обмежити, майже для усіх.

Чи потрібний такий піст?

Трапляється так, що обмеження пісної кухні заганяють маму в стан знемоги.

Кожній господині відомо, що на приготування повноцінного пісного меню йде більше часу і сил, чим на приготування не пісного. У мене підхід, можливо, надліберальний, але якщо ви знаєте, що готуючи нескінченні салати, овочеві рагу та овочеві котлети, просто захворієте, то тут питання: чи потрібний такий піст? Що тут можна придумати? Потрібно дуже добре подивитися на меню. І якось розбавитися приготуванням простих страв.

Знову ж таки, легко поститися, коли багато грошей, чудово можна постити: ікра, риба, морепродукти, фрукти, свіжовичавлені соки, будь-які овочі, будь-які салати. Можна скласти гарне меню навіть в наших широтах. Якщо бюджет сім’ї обмежений, то піст може привести до хвороб, до зниження гемоглобіну, особливо навесні. Я знаю особисто багатьох людей, які обмежуючи себе в м’ясі, не можуть навіть рухатися. Але одна справа – м’ясо, інше – сирокопчена ковбаса.

У мене таке відчуття, це моя точка зору, не істина, що за нинішньої ситуації надмірності їжі не в харчових обмеженнях основна справа під час посту. Делікатеси – так. Але в цілому, сучасна людина значно більше задоволень отримує від всіляких інших речей, ніж від їжі.

Сто років тому харчування було як чинник виживання, зараз все інакше. Потрібно підходити до посту розумно: це медійне середовище, це книги, розваги, Інтернет, насамперед, для міських людей. Це ігри, шопінг. Це щось, не пов’язане зі здоров’ям, а пов’язане із задоволенням.

Мені не здається, що тільки харчові обмеження дадуть якийсь результат. Хоча, звичайно ж, якщо ми ніяк не змінюємо свою їжу, який нам потім Великдень?! Самі себе покараємо.

Дитина вирішила, що менше гратиме на комп’ютері, але не справляється

Мені здається, тут потрібно допомагати. Ми знаємо, що зависання в соціальних мережах – залежність, прирівняна до алкогольної, до речі кажучи. Думаю, за домовленістю, можна взяти і вимкнути Інтернет на тиждень. Або вмикати тільки на півгодини в день.

Всім складно, у дорослих теж залежність, ми звикли перевіряти свою пошту, фейсбуки і інші місця. Розуміти, що складно, запропонувати дитині: «Давай витягнемо з комп’ютера щось, приберемо ноутбук». Звичайно, заздалегідь має бути домовленість.

Який я крутий – пощу!

Якщо дитина готова дотримуватися посту, важливо, щоб вона не гордилася.

Відмінності – ті що постяться і ті що не постяться – повинні бути чітко визначено дорослими. «Дивися, вони не постяться, але вони ще не дізналися, як це добре. І як ти потім себе відчуваєш в свято добре! Тут потрібно якось пошкодувати, помолитися за них. Але не думаючи, що ти кращий. І взагалі це все не наше: Господь дав нам дар віри, ми зрозуміли, навіщо потрібно поститись. Якщо не зрозуміли, то не постимося».

Добрі справи – теж піст

Добре б пояснити дитині, що взагалі цілком пісна річ – допомагати татові і мамі по господарству.

Що не обмеження в їжі складають піст, а додаткові добрі справи. Ми якось вперлися в піст як в харчові обмеження. «Давай подумаємо: комусь щось зібрати, принести, когось відвідати. Допомогти ближньому, не далекому, а ближньому». Це, знову ж таки, до питання про те, як розуміється піст в сім’ї.

І ще такий момент: у нас же абсолютно ненормальні темпи життя. Всі читали «Літо Господнє» Шмельова, як на перший тиждень посту все завмирало, як ритми життя країни були пов’язані з ритмами життя церковного. Добре, якщо діти навчаються в православній гімназії. А часто, скажімо, немає можливості побудувати життя так, щоб воно, дійсно, включало і відвідини церковних служб. Участь в богослужіннях дуже допомагає налаштуватися на піст, але участь дієвіша.

Взагалі, зменшення темпу діяльності, можливо, для багатьох дорослих та дітей буде пісним заняттям: перестати крутитися, як божевільні, завершуючи всілякі проекти, – адже це теж піст. І для дитини перший тиждень, а особливо останній, коли є можливість відвідувати кожну службу, дуже важливе проведення часу.

Важливо бачити, як моляться дорослі. Адже на Страстному тижні приголомшливі слу­жби! Звичайно, вони дуже довготривалі, не дитячі, але хоч би помалу. І це теж піст. Так, можна гуляти у дворі, можна не вистоювати усю службу, але хоч би якось брати участь. Головне, в радість, без тиску.

Підготувала Тамара Амеліна

“Православие и мир”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №3

 
Теги: батькидітиПіст
Попередня публікація

Не добре бути дитині одній

Наступна публікація

Не те, що ви шукаєте

Наступна публікація

Не те, що ви шукаєте

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Вітаємо настоятеля храму священномученика Фаддея м. Ковеля, протоієрея  Володимира Мацура з річницею хіротонії

Прихожани церкви щиро вітають свого настоятеля  протоієрея  Володимира Мацура з радісно – урочистим і святковим днем – 15-ою річницею хіротонії. Дорогий, Батюшка! Вас рукоположили у сан священника на велике церковне свято – Стрітення Господнє. Тому ця подія для нас вдвічі радісніша і пам’ятніша. З дитячих років батюшка Володимир мав заповітну мрію і тверде рішення – […] The post Вітаємо настоятеля храму священномученика Фаддея м. Ковеля, протоієрея  Володимира Мацура з річницею хіротонії appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Тематичні зустрічі до Дня православної молоді

До Дня православної молоді (15 лютого) єпархіальний Відділ у справах сім’ї, молоді та соціального служіння ініціював тематичні зустрічі молодих представників парафій в рамках благочинницьких округ. Захід проводиться з благословення та підтримки керуючого Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященнішого митрополита Володимира. Довідки про місце та час проведення молодіжниї зустрічей можна отримати у настоятелів парафій та координатора проекту священника Віктора […] The post Тематичні зустрічі до Дня православної молоді appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

День Ангела митрополита Володимира

Урочистою соборною Божественною Літургією вшанували в Успенському кафедральному соборі священномученика митрополита Володимира (Богоявленського). У чернечому постризі Керуючий нашою єпархією Високопреосвященніший митрополит Володимир був наречений ім‘ям на честь цього святого. Від імені єпископату Української Православної Церкви з Днем Ангела владику Володимира щиро вітав митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Поздоровити свого Архієрея та Ректора Духовного училища зібралися […] The post День Ангела митрополита Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Прихильники ПЦУ зрізали замки та захопили храм преподобного Сергія Радонежського в с. Галинівка

6 лютого представники ПЦУ в селі Галинівка без жодних погоджень з УПЦ, зрізали замки на місцевому храмі преподобного Сергія Радонежського та фактично захопили його. Весь процес був відзнятий на камеру. Нагадаємо, що конфлікт в селі точиться вже давно. Як повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, під натиском прихильників «ПЦУ» у Волинській ОДА фактично «дали добро» на […] The post Прихильники ПЦУ зрізали замки та захопили храм преподобного Сергія Радонежського в с. Галинівка appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Тридцять років на посаді благочинного

Сьогодні  тридцятирічний ювілей служіння Церкві  протоієрея Іоанна Хіночика на посаді благочинного. Отець Іоанн 08. 01. 1983 р. архієпископом  Волинським  і Рівненським  Даміаном за Божественною Літургією  в Свято – Троїцькому соборі м. Луцьк, висвячений  в сан диякона. 01.01.1984р. – в сан священика, а 07.02. направленний настоятелем в Дмитрівський храм, с. Гірники, Ратнівського району, Старовижівського благочиння. Звершив   […] The post Тридцять років на посаді благочинного appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Ми вистояли та залишаємося вірними УПЦ – віруючі захоплених храмів на З’їзді (відео)
Ми вистояли та залишаємося вірними УПЦ – віруючі захоплених храмів на З’їзді (відео)

22 лютого 2021 року на З’їзді представників захоплених храмів Української Православної Церкви, який пройшов у Києво-Печерській Лаврі, віруючі поділилися історіями з життя своїх парафій.  Віряни із села Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області розповіли про спроби захоплення їхнього Михайлівського храму рейдерами з “ПЦУ” і як це вплинуло на них, представники парафії з села Птича Рівненської області підкреслили, щоДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комісії з канонізації святих
У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комісії з канонізації святих

24 лютого 2021 року під головуванням митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна відбулося засідання Комісії з канонізації святих при Священному Синоді Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Херсонської єпархії. На засіданні були розглянуті матеріали, що пов’язані з життям і подвигами подвижників благочестя, які жили таДОКЛАДНІШЕ → [...]

“ПЦУ” вдалося набагато менше, аніж вони планували – інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія
“ПЦУ” вдалося набагато менше, аніж вони планували – інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія для «Вітраж інформ». Ми сидимо в тимчасовому приміщенні Вінницької єпархії, в будівлі православної школи при Хрестовоздвиженському храмі м Вінниця. Ще по дорозі до Вінниці, в поїзді, вдалося прочитати статтю про нинішній стан справ у тимчасовому приміщенні Вінницької єпархії, там автори порівнялиДОКЛАДНІШЕ → [...]

У відроджуваному з руїн Донецькому Іверському монастирі відзначили престольне свято
У відроджуваному з руїн Донецькому Іверському монастирі відзначили престольне свято

25 лютого 2021 року, в день Іверської ікони Божої Матері, у Свято-Іверському монастирі в Донецьку, постраждалому в результаті обстрілів у 2014 році, була звершена соборна Божественна літургія, після якої відбувся хресний хід за участю віруючих, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Донецької єпархії. «І хоча мир у нашомуДОКЛАДНІШЕ → [...]

Благодійну допомогу на суму 130 тис. грн. Одеська єпархія передала для онкохворих пацієнтів Одеської дитячої лікарні
Благодійну допомогу на суму 130 тис. грн. Одеська єпархія передала для онкохворих пацієнтів Одеської дитячої лікарні

24 лютого 2021 року, з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, представники Одеської єпархії в рамках ініціативи «Добро об’єднує» передали відділенню онкогематології Одеської обласної дитячої клінічної лікарні ліки, іграшки, господарський інвентар та персональні подарунки для маленьких пацієнтів. Загальна сума допомоги склала 130 тис. грн. і стала можливою завдяки організованій православноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

На Чернігівщині в стінах згорілої сільської лікарні знайшли старовинні ікони (+відео)
На Чернігівщині в стінах згорілої сільської лікарні знайшли старовинні ікони (+відео)

Жителі села Нові Млини в Чернігівській області знайшли ікони зі зруйнованого храму, коли розбирали згарище старої сільської лікарні, повідомили в Ніжинській єпархії УПЦ з посиланням на сторінку «Ми та село Нові Млини» у фейсбук.  Лікарня в Нових Млинах згоріла ще 16 років тому, але руїни почали розбирати тільки зараз. Як виявилося,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У селі Адамівка Тульчинської єпархії освятили відреставрований старовинний храм
У селі Адамівка Тульчинської єпархії освятили відреставрований старовинний храм

25 лютого 2021 року, у свято Іверської ікони Божої Матері, з благословення митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, єпископ Ладижинський Сергій, вікарій Тульчинської єпархії УПЦ, звершив освячення храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Адамівка Гайсинського церковного округу і Божественну літургію. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сторінку вДОКЛАДНІШЕ → [...]

З нагоди 150-ліття з Дня народження Лесі Українки ректор КДА звершив літію та освятив меморіальну дошку у Вознесенському храмі на Деміївці
З нагоди 150-ліття з Дня народження Лесі Українки ректор КДА звершив літію та освятив меморіальну дошку у Вознесенському храмі на Деміївці

25 лютого 2021 року, з нагоди 150-ліття з Дня народження української поетеси, письменниці, перекладачки, фольклористки і культурної діячки Лесі Українки, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив заупокійну літію за відомою поетесою в Свято-Вознесенському храмі, що на Деміївці у м. Києві.ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Патріарх Єрусалимський Феофіл: Наше спільне зобов’язання — зібратися разом для молитви та братського спілкування
Патріарх Єрусалимський Феофіл: Наше спільне зобов’язання — зібратися разом для молитви та братського спілкування

Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III звернувся з посланням до Предстоятелів усіх автокефальних Православних Церков. Відповідний лист надійшов на адресу Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Блаженніший Патріарх Феофіл зазначив, що звертається в річницю зустрічі Предстоятелів і делегацій Помісних Православних Церков,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Київській духовній академії відкрилась виставка до 150-річчя від дня народження Лесі Українки (+відео)
У Київській духовній академії відкрилась виставка до 150-річчя від дня народження Лесі Українки (+відео)

25 лютого 2021 року у Київській духовній академії відбулося відкриття  виставки “Того великого вогню і смерть не погасила!” на присвяту 150-річчя від дня народження великої української поетеси та письменниці Лесі Українки. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. На виставці представлені прижиттєві видання Лесі Українки, поетичні збірки  початку ХХ сторіччя з їїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти