Середа, 8 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Запитання – дитячі та дорослі

31.03.2014
в «Волинь православна»
A A


Значна частина запитань, які чує сьогодні священик, розпочинається словами: «А чи можна…». Слова, втім, можуть бути іноді і інші, але сенс саме такий. «А чи можна православній людині слухати в піст класичну музику?» «А чи можна дивитися по телевізору новини і деякі ток-шоу?» «А чи можна іноді не дотримуватися середи та п’ятниці?» «А чи можна не завжди сповідатися перед Причастям?» І інше, інше, інше…

Подивитися без особливої уваги, так начебто і нічого поганого тут немає. Люди ставляться до пастирів своїх з повагою, довіряють їх думці, готові прийняти сказане ними слово, виявити слухняність. Є в цьому щось дуже просте, дитяче навіть.

Але чи завжди добре – просте та дитяче? Адже і простота є, як відомо, та, що гірше за крадійство. І дитячість, яку несхвально іменують інфантильністю.

Немає нічого поганого, звичайно, в запитанні духівника про те, відносно чого відчуваєш сумніви, про те, чого взагалі не знаєш.

Однак можливість поставити запитання є далеко не завжди: адже священик не може знаходитися на постійному зв’язку з усіма без виключення своїми прихожанами, завжди готовий роз’яснити будь-яке, саме незначне непорозуміння.

Цікаві запитання

Таке, наприклад, як чи не гріх тримати вдома акваріум з рибками. Чи бігати вранці. Чи плавати в басейні. Чи ще яке з подібного ряду.

А крім того, є в цій постановці запитання щось взагалі глибоко неправильне, невірне по суті своїй. Є шукання зовнішнього – саме зовнішнього – схвалення або несхвалення, згоди або незгоди.

І ставлення до них – схоже на магічне якесь : схвалено – значить, без коливання приймаємо. Ні – так само, не коливаючись, не розмірковуючи, відкидаємо. Але саме міркування-то і потрібне!

Людина взагалі не може (на жаль або на щастя – хто знає!) провести своє життя, ніби шпилькою приколена до подолу ряси свого духовного наставника. Є пора дитинства, є період юності і є – дорослішання.

І прагнення справжнього духівника не до того має бути, щоб прив’язати до себе людину намертво, «замикнути» її на собі, щоб не могла вона і кроку самостійно ступити, не могла ні зітхнути, ні видихнути без відповідної санкції.

Навпаки, уся діяльність духівника на те спрямовується, щоб навчити людину жити в Церкві, жити по-християнськи, жити з Богом. І з Божою допомогою, зрозуміло, але цілком усвідомлено, осмислено і самостійно шляхами цього життя ходити.

А тому дуже важливо не лише шукати і отримувати відповідь на запитання «чи можна?», але і знати ті критерії, згідно з якими можливо самому це визначити. «Чи угодно це Богу? Чи корисно мені? Чи служить моєму порятунку або, навпаки, здатне мене згубити?»

Потрібно запитувати – Євангеліє

Ось про що потрібно запитувати – Євангеліє, власну совість і, звичайно, духовного наставника. Саме ця – богоугодність, корисність, спасительність – повинна бути для нас визначною при ухваленні рішення, при здійсненні вибору.

Дитинство добре, коли ми і справді діти, коли у нас ще залишається можливість бути дітьми. Але що робити, коли її немає, коли саме життя вимагає від нас абсолютно дорослих думок, слів та вчинків? А так буває дуже часто, практично завжди; пільгових умов і спрощеної програми немає і не передбачається.

І що ж? Закутатися в ковдру, накритися нею з головою, як вчиняли в тому ж дитинстві, чогось злякавшись і запевнившись, що доки ми там, під ковдрою, сидимо, усе страшне кудись зникне, пропаде? Сподіватися, що хтось вирішить усе замість нас? Чи навіть і життя замість нас проживе? Так не буває. І точно – не на жаль, а на щастя.

Отже, потрібно обов’язково дорослішати. І запитання ставити дорослі. І відповідей — дорослих ж — не боятися.

Ігумен Нектарій (Морозов)

“Православие.RU”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №3

Теги: АмвонДитячіДоросліДухівникзапитанняТа
Попередня публікація

Під час посту ми маємо бути сонечками для інших…

Наступна публікація

«Вкушати смирення черпаком»

Наступна публікація

«Вкушати смирення черпаком»

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version