Середа, 8 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

«Вкушати смирення черпаком»

31.03.2014
в «Волинь православна»
A A

Переживаючи чвари з ближніми, людина схильна пірнати в безодню душевних переживань і забувати про те, що першопричина всіх конфліктів – розлад у духовному житті. Хто перемагає у битві з собою, той живе в мирі з людьми навколо. Про всепереможну силу смирення – настанови афонського подвижника, одного з найшанованіших старців Святої Гори схиархімандрита Еміліаана (Вафідіса).

Коли людина грішить, вона відділяється від ближніх і набуває відчуття, що вони її не люблять, не жаліють, не думають про неї, не цікавляться нею.

Подібно до того, як язик, що втратив відчуття смаку, не відчуває солодкість меду, так і людина гріха страждає нечулістю, не сприймає любові людей, ображається і все тлумачить неправильно, вважаючи, що всі хочуть їй зла, що всі живуть і радіють, а її залишили.

І навіть якщо ти проллєш за неї кров, вона дасть інше тлумачення твоїй любові. Якщо ти скажеш їй щось добре, вона вважатиме, що ти втручаєшся в її життя. Якщо скажеш їй: сідай отут, вона буде вважати, що ти її зневажаєш.

Грішна людина живе в кайданах свого гріха і страшній темниці своєї самотності.

“Дорога єднання”

Коли людина, опиняючись у подібних ситуаціях багато разів, робить висновок, що ближні її не люблять, не жаліють, не допомагають їй, що вони в чомусь винуваті, то цілком зрозуміло, що вона згрішила.

Той, хто звільнився від гріха, набуває відчуття, що його всі люблять, жаліють, він усіх відчуває, як рідних, йому хочеться всіх обійняти, тому що всі сповнені милості до нього.

Отож, чим більше я звільняюсь від гріха, тим більше поєднуюсь із ближніми. І навпаки, чим більше я грішу, тим більше від усіх відділяюсь.

Ніхто не може бути з Богом, якщо не смиряється, якщо не зневажається, якщо не програє в чомусь, якщо не зазнає шкоди кожного дня.

Щоденно терпіти шкоду, втрати й безчестя від інших – це наше досвідне смирення, яке робить нас великими перед Богом і благословенними у Бога.

Я повинен вкушати смирення черпаком, знову й знову, і часто засмучуватися. Одначе коли я нічого не приймаю від ближнього, коли я бережу свою гідність, дивлюсь за тим, щоб мене поважали, любили, щоб я був бажаним, щоб мене розуміли, хвалили, визнавали, – тоді зі мною немає Бога.

Моє життя душевне, воно – не духовне. Тоді я живу душевними переживаннями, в якійсь неповноцінності. Живу за законами психології, а не духовного спілкування.

Ви мені скажете: «Невже правильно, щоб мій ближній робив зі мною все, що хоче?» Звісно, так! Це правильно й природно, тому що людина чинить відповідно до свого характеру.

Нервовий буде нервуватись, лагідний буде спілкуватися з тобою лагідно, ввічливий буде розмовляти делікатно, а грубий, природно, буде розмовляти грубо. Як у людині ввічливій ти не знайдеш грубості, так і від грубої людини не можеш чекати ввічливості.

Кожна людина своєю поведінкою виявляє наповнення свого серця, не може вона дати щось інше, не буде вона давати те, чого хочеш ти.

Людина поводить себе так, як поводили себе її тато, мама, відповідно до своїх спадкових якостей, до життя, яким вона досі жила. Все це падає на мене. Те що, власне, я можу зробити, – це прийняти кожного як він є, і особливо, коли він мені протидіє, коли йде проти мене, тому що це може зробити мене святим.

Всі ми, люди, дуже легко ламаємось, готові впасти, підірватися. У нас немає стійкого самовладання. У нас є нерви, серця, і ми змінюємося щогодини.

Йдеш ти, наприклад, із кимось погуляти, щоб отримати задоволення, а він дорогою згадує щось, змінюється й робиться похмурим. Ти кажеш йому одну фразу, а він неправильно її розуміє і з того дня уникає зустрічі з тобою. Такі всі люди.

Наші нерви не витримують, серця в нас дуже чутливі, і нам треба з’єднатися з Богом, щоб набути сили.

Радість – це спілкування з Богом

Молитва приносить радість, тому що це є спілкування з Богом. Не будемо збирати в собі гіркоту образи на ближнього, не станемо втручатися в чужі справи.

Ніщо не повинно нас відволікати в нашому житті. І не будемо боятися. Не будемо непокоїтись. Не будемо страждати. Навіть коли з вами через пристрасть чинять несправедливо, не турбуйтесь, не клопочіться. Ваше щастя, удача не зникає від цього, тому що чекаємо її не від людей, а від Бога.

Навіть якщо я гордий, егоїст, що своїм самозвеличенням став подібний до демона, але оскільки говорю «помилуй мене, грішного», Бог із любові Своєї зверне увагу на те, що я промовляю вустами, а не на те, що в мене на серці, і прийме моє покаяння. Така Його благість.

Євангельське зусилля – в жодному разі не насилля. Це життя духовне, спокій, відкладення піклувань і радість. Це Небеса, що розверзаються для синів і дочок Бога, які вдень і вночі перед Ним.

Господь ясно сказав у Євангелії: Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, беруть його силоміць (Мф. 11,12). Тому всі, хто вірує в Христа, силують себе і борються зі своїми пристрастями, в трудах і подвигах доти, доки не відвідає серцях їх Христос (Еф. 3,17).

… Чому ми так боїмося прикласти зусилля? Чому ми противимося і вбачаємо в ньому лихо і нездоланні труднощі?

Наші власні інтереси, мирське мислення, дитячий непослух, схильність до модних ідеологій, егоїзм та інші недоліки здушують нас і не дають прийняти від усього серця «тягар Христовий».

Крім того, часто ми або під впливом сучасного обмирщеного суспільства, яке забуло про Бога, або, не маючи серйозних богословських знань, провадимо дуже поверхове духовне життя, а євангельський заклик до зусилля тлумачимо легковажно й безвідповідально.

Зазвичай людям не подобається злостраждання. Вони підживляють примхи своєї плоті й таким чином іще більше розпалюють її апетит. Спокій, на який у мирських людей є благослівний дозвіл, виправдання й підстава, для людини віруючої є межею загибелі.

Істина любов

Для того щоб зуміти відмовитись від інстинктивного піклування про свою плоть, відкинути самодогоджання, необхідна істинна любов і Божественний вогонь. Його в нас запалює Сам Христос і ним змінює наше внутрішнє єство. Дійсне прагнення до Христа стирає будь-яке інше прагнення.

Ми всі любимо Бога. Але нашими повсякденними справами, що виходять із малодушності, людських слабкостей, недбалості, незнання, пристрастей, свідчимо про своє автономне існування щодо Нього.

Наша любов витрачається на задуми, бажання, придбання матеріальних благ, на себе самих. А ми між тим просто не розуміємо, що так, через закостеніння в задоволенні й самодогодженні, фактично розривається наш зв’язок із Богом, ми втрачаємо Його Божественну любов.

Мірилом нашого життя є Христос, до міри зросту Христової повноти (Еф. 4,13). Святий Ігнатій каже, що й ми можемо сповідувати з рішучістю: «Я бажаю осягнути лише одне – Христа». Відкрити Його для себе, Його здобути. Нехай буде Він Господь мій і Бог мій (Ін. 20,28).

Схиархімандрит Емiлiaн (Вафiдic)

Оtrok.ua

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014,  №3

Теги: смирення
Попередня публікація

Запитання – дитячі та дорослі

Наступна публікація

Багатство

Наступна публікація

Багатство

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version