-24 °c
Kovel'
Понеділок, 18 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Чи є сенс у молитві за померлих?

03.11.2012
в «Волинь православна»
0

Чи є сенс у молитві за померлих? Шишкін, Есть ли смысл в молитве за умерших? Амвон

Чи є в Біблії згадка про те, що молитви за покійних мають якийсь сенс? І чи можуть молитви впливати на замогильну долю наших близьких? Питання цікаві і важливі

Днями відспівував літню жінку. Після відспівування звернувся до родичів з напутливим словом. Говорив, як завжди в таких випадках, про те, що у Бога всі живі, що наша мета – це досягнення благословенної єдності з Ним і єдине, що заважає нам в досягненні цієї мети, – це наші гріхи.

І що не завжди, на жаль, людина встигає принести гідні плоди покаяння, так що нам потрібно міцно молитися про прощення гріхів наших покійних родичів. А щоб ми могли благотворно впливати на їх замогильну долю, щоб молитви наші були почуті, потрібно прагнути жити по правді Божій, тому що між нашим духовним, етичним станом і дієвістю нашої молитви існує прямий зв’язок.

Ось я все це сказав, попрощався з родичами, йду до машини, і тут до мене підходить жінка і говорить: «Батюшка! Ви ось зараз там розповідали. Але ж ми не можемо впливати на замогильну долю людини. Як в Біблії говориться, пам’ятаєте: “Брат брата не вимолить”?» Я таких слів не пам’ятаю і чесно в цьому признався, але притому нагадав ще, що Біблія – це цілісна книга і неправильно вихоплювати з неї якісь шматки поза контекстом, поза розумінням, з якогось приводу, коли, ким і кому це було сказано.

Втім, жінка продовжувала говорити про своє. Про те, що людина отримує після смерті тільки те, на що вона заслужила, і ніякі молитви близьких ні допомогти, ні полегшити її долю вже не можуть. І вона наполягала саме на тому, що в Біблії про таке ставлення до померлих нічого не говориться – тобто про те, що є сенс за них молитися, що їм можна якось допомогти.

Я люблю такі несподівані зустрічі, але, на жаль, мене вже чекали інші люди, і не було можливості нам поговорити докладніше. Я тільки запросив жінку на бесіду в храм. Є, правда, сумнів, чи прийде вона, хоча… і надія, звичайно, є. Чого не буває в житті! Насторожило мене тільки те, що щось вперте було в її словах; шкода, я не встиг у неї запитати, чи не належить вона до іншої конфесії. Ну та гаразд.

Отже, чи є в Біблії згадка про те, що молитви за покійних мають якийсь сенс? І чи можуть молитви впливати на замогильну долю наших близьких? Питання цікаві і важливі. І мені захотілося поговорити про це докладніше. Можливо, добра жінка, яку я зустрів, прочитає мою писанину, і наша бесіда, таким чином, продовжиться, а може бути, вона і прийде коли-небудь в храм, якщо не в мій, то в інший. В усякому разі, я б цього дуже хотів.

Почнемо ось з чого. Що мене змусило подумати про інославе походження міркувань цієї жінки? Це слова: «У Біблії цього немає». Це типово протестантська постановка питання. Але справа ось в чому. Не дивлячись на всю виняткову важливість Біблії, цією святою книгою не вичерпується вся повнота життя, вся її різноманітність, у тому числі і життя духовного всього людства, різних народів і кожної людини окремо.

Можна сказати, що Біблія – це вираз, істотне втілення цього життя. Але також Біблія і частина цього життя. А все, що залишається неописаним, все, що залишається за межами накреслених слів, – це що, вже не життя, не заповіт, не продовження безпосередніх і живих стосунків Бога і людини?

Важливо ще пам’ятати ось про що. Господь створив Церкву, в якій незбагненними шляхами відбувається наше спасіння, і саме Церква є, по слову апостола Павла, «стовп і утвердження істини» (1 Тим. 3: 15). Церква – це тіло Христове. Тобто це і є Сам Христос, що живе тут і зараз, говорить з нами, відкриває нам Свою волю, милує і спасає… Ось це дуже важливо зрозуміти. Церква і є те саме життя, до якої ми можемо і повинні залучитися, до голосу якої повинні прислухатися, тому що голос її і є голос Бога, що вічно народжується і вічно звернений до нас.

Виривати Біблію з контексту Церкви і намагатися щось в ній зрозуміти – це заняття, як не жорстко це звучить, абсолютно безперспективне. Єдиний позитивний результат такого читання або вивчення Біблії може полягати в тому, що людина прийде в Церкву і стане дійсним учасником життя Христа. Тоді все стане на свої місця, тоді слова Писання знайдуть для людини велику перетворюючу силу, стануть тим самим «мечем двосічним», який проникає навіть до розділення душі і духу (Євр. 4: 12).

Окрім Священного Писання в Православній Церкві є ще поняття Священного Передання, тобто поняття про істину, яка продовжує нас освічувати, повчати не тільки із сторінок Біблії, але і прикладом життя святих людей, їх «словом, житієм, любов’ю, духом, вірою, чистотою» (1 Тим. 4: 12). Повчає нас за допомогою святих той самий Дух Святий, Яким створена і Яким живе Церква у всій своїй соборній повноті.

«Хто слухає вас Мене слухає, хто ж погорджує вами погорджує Мною» (Лк. 10: 16), – говорить Господь Своїм учням, і те, що говорили апостоли, чому вони учили, не все, звичайно, було записано. Багато що з винятковим благоговінням і трепетом зберігалося і зберігається до цих пір як Церковне Передання. З часом, до речі, це Передання, передаванне з вуст у вуста, було записане і в інших книгах, окрім новозавітних. Це і послання найближчих учнів апостолів, а потім учнів їх учнів і так далі. Але не слід думати, що істина, передавана з вуст у вуста, неминуче спотворювалася, як в «зіпсованому телефоні».

Таке спотворення (неминуче в справах життєвих) немислиме в справах церковних, і саме в тій частині, яка належить до нашого спасіння, тому що Церква – це і є істина, Церква і є Сам Христос, Його Духом Церква утримується і управляється. Це важливо зрозуміти: наші людські, гріховні оцінки і критерії непридатні до Церкви. Усі ті беззаконня і помилки, які ми бачимо, і навіть часто, в церковній огорожі, до Церкви, до її сутнісного змісту не мають ніякого відношення. І тому важливо розуміти, що в Церкві належить її єству, єству Божественної і незаперечної істини, а що відноситься до людської, гріховної немочі і відноситься, якщо можна так сказати, до прикордонної, «біляцерковної» території. Але, щоб у всьому цьому розібратися, потрібно, поза всяким сумнівом, самому бути усередині Церкви, бути причасником того Духу Христового, Яким Церква і живе, і рухається, і існує.

Завжди Церква жила вірою в те, що замогильна доля людей до Страшного суду не вирішена остаточно і що ті, що живуть тут, на землі, можуть своїми молитвами благотворно впливати на замогильну долю своїх рідних і близьких. Повторю: це учіння існувало завжди, але дієву силу воно придбало з пришестям в світ Спасителя, завдяки Його спокутній жертві за наші гріхи. І ми спробуємо, нехай дуже коротко, прослідкувати історію ставлення до молитви за покійних в Старозавітній і Новозавітній Церкві.

Хоч ми і знаємо, що до приходу в світ Спасителя замогильна доля всіх людей була нехай різною мірою, але все-таки сумна і безрадісна через повне панування над людиною гріха, але і в Старому Завіті ми знаходимо приклади молитов людей, що живуть на землі, за померлих.

Найяскравіший такий приклад – це молитва іудеїв за своїх побратимів, загиблих на полі бою.

Після битви з ідумеями під хітонами загиблих в битві іудейських воїнів були виявлені присвячені іамнійським ідолам речі, захоплені як трофеї. Оскільки подібне придбання було явно гріховним, то «всім стало зрозуміло, з якої причини вони (воїни) були загиблими». І тоді всі іудеї звернулися з молитвою до Бога, «просячи, щоб був абсолютно прощений скоєний гріх». Більше того, зробивши збір зі всіх присутніх, Іуда Маккавей послав приношення до Єрусалиму, щоб в храмі «принесли жертву за гріх» загиблих, і, по слову Писання, він «вчинив досить добре і благочестно, думаючи про воскресіння…» – тобто піклуючись про прощення своїх побратимів в день Страшного суду. «Тому приніс за померлих умилостивлюючу жертву, щоб звільнилися від гріха» (2 Мак. 12: 39–45). Уривок абсолютно вичерпний для того, щоб зрозуміти, що і в старозавітні часи існувала традиція молитви і принесення жертв за померлих.

Можна сказати, що ця традиція носила пророчий характер, тому що реальне духовне положення людей того часу не залишало їм надії на позбавлення від оков гріха. Ця надія тягнулася в майбутнє, пов’язана була з месіанськими очікуваннями і передчуттями.

Тепер щодо «брат брата не вимолить». Відразу скажу, що таких слів в Біблії немає, але можна припустити, що жінка мала на увазі наступні слова з Псалтиря: «Людина ніяк не викупить брата свого і не дасть Богові викупу за нього» (Пс. 48, 8 ). Припустимо, що це і є ті самі слова, тоді спробуємо зрозуміти, який же їх сенс.

У цьому псалмі звучать слова попередження, звернені до тих, що живуть тут, на землі, щоб вони пам’ятали про страшний день суда Божого і не сподівалися на своє багатство, силу і владу, а прагнули проводити час земного життя в покаянні і чистоті. Головний зміст вірша – це викриття нерозкаяних. Бо в день Страшного суду ніхто не позбавить нас від праведного суду Божого – не тільки стороння людина, але навіть і найближчий, як, наприклад, люблячий брат.

Але відмітимо, що тут йде мова саме про Страшний суд, про останнє, вирішальне слово, тоді як до цього моменту, по учінню святих отців, є ще час для покаяння тих, що живуть тут, на землі, і є ще час для умилостивлення Господа і принесення Йому за покійних жертви духовні і речові.

Святитель Василій Великий тлумачить цей уривок в тому сенсі, що всі старозавітні люди і навіть пророки були зв’язані гріхом і як зв’язані не мали влади звільняти кого б то не було від оков смертних, але коли з’явився Господь Іісус Христос – досконала Людина і досконалий Бог, – Він Своєю владою викупив нас від вічної смерті і в Його образі ми маємо надію на спасіння.

Тобто ставлення до замогильної долі покійних в часи старозавітні і ставлення до їх долі після пришестя в світ Спасителя різняться саме тим, що Господь Своєю спокутною жертвою придбав владу і в замогильному житті перемінювати долю людей з гіршої на кращу. Це ми знаємо і з події зішестя Христа в пекло, де Він звільнив від болісних оков не тільки праведників, але і грішників, що каялися.

Поза сумнівом, що тільки Господь може визначити замогильну долю людини, і поза сумнівом, що доля ця безпосередньо залежить від образу віри і життя людини тут, на землі. Але поза сумнівом також і те, що можливо і навіть необхідно молитися за наших рідних і близьких, просячи Господа про прощення їх гріхів, і молитви ці не бувають марні, якщо ми тільки стараємося самі слухати Христа і жити за Його заповідями.

Підбиваючи підсумок, можна сказати так. Молитва за покійних, тим більше щира, гаряча молитва, сповнена любові і самовідречення, приємна Богові і, якщо можна так сказати, схиляє Його на милість по відношенню до того, хто молиться, і до виконання Його прохання. Безліч підтверджень тому ми знаходимо в Новому Завіті. Так, Сам Господь говорить: «Все, чого попросите в молитві з вірою, отримаєте» (Мф. 21: 22). Апостол Іаков заповідає «молитися один за одного», ніде не уточнюючи, що це стосується тільки тих, що живуть тут, на землі. Апостол Петро закликає «постійно любити один одного від чистого серця» (1 Пет. 1: 22), також не обмежуючи цю любов тільки стосунками земного життя. Більше того, саме «від надлишку серця говорять вуста», і першим виявленням цієї повноти для віруючої людини є молитва, у тому числі і молитва за близьких.

Головне тут в тому, що співчуття, милосердя і любов, що проявляються людиною в молитві за покійних, угодні Богові, привертають Його благодать, тому що ці якості – любов, милосердя і співчуття – і є якостями Самого Бога.

Священик Димитрій Шишкин

Православие.RU

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2012, №10

Теги: Бібліяблизькі людиЗаупокійнамолитвасмерть
Попередня публікація

Апостол Лука — євангеліст та освічений лікар

Наступна публікація

Археологія як різновид паломництва

Наступна публікація

Археологія як різновид паломництва

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм

2 листопада свій 40-річний ювілей святкує настоятель храму в честь 2000-річчя Різдва Христового с. Колодяжно, протоієрей Іоанн (Горун). Всечесний отче, в цей святковий день, день вашого народження, прийміть найщиріші вітання від своєї пастви. Бажаємо Вам Божої помочі у всіх ваших трудах, терпіння, смирення, любові. Бажаємо щоб ваші труди, які ви сієте на ниві Христовій, давали […] The post Вітаємо з ювілеєм appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

ОБЕРЕЖНО: ПРОВОКАЦІЯ!

До яких тільки брудних способів не вдаються представники новоутвореної «ПЦУ», щоб заволодіти храмами, які на законних правах належать релігійним громадам Української Православної Церкви! Коли рейдерським натиском їм не вдається відвоювати храм, вони намагаються «захопити» юридичне право на володіння церковною спорудою з усім її майном. Тоді в хід іде безсоромна брехня, яка тиражується  засобами масової інформації […] The post ОБЕРЕЖНО: ПРОВОКАЦІЯ! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

У Запоріжжі протягом декількох днів напали з ножем на двох священнослужителів УПЦ
У Запоріжжі протягом декількох днів напали з ножем на двох священнослужителів УПЦ

16 січня 2021 року в Запоріжжі невідомий зловмисник, озброєний ножем, звершив напад на диякона Української Православної Церкви і його сім’ю. Раніше, 12 січня, у цьому ж районі  міста невідомий наніс ножове поранення у голову священнику Запорізької єпархії. Голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор звертає увагу влади на можливі наслідки таких «тривожних тенденцій» в суспільстві. Про цеДОКЛАДНІШЕ → [...]

Коли батьки слухаються Бога, а діти — батьків, тоді є повна гармонія — Блаженніший Митрополит Онуфрій (+відео)
Коли батьки слухаються Бога, а діти — батьків, тоді є повна гармонія — Блаженніший Митрополит Онуфрій (+відео)

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій закликав у своїй проповіді в Неділю перед Богоявленням в усьому наслідувати Господа й правильно насолоджуватися життям, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Розповідаючи про життя Спасителя до Хрещення в Іордані, Предстоятель підкреслив, що Господь наш Іісус Христос є для нас і Спасителем, і Учителем, іДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю перед Богоявленням Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю перед Богоявленням Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

17 січня 2021 року, у Неділю 32-гу після П’ятидесятниці, перед Богоявленням, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Керуючий Вінницькою єпархією УПЦ викрив у брехні колишнього митрополита Симеона (Шостацького)
Керуючий Вінницькою єпархією УПЦ викрив у брехні колишнього митрополита Симеона (Шостацького)

Митрополит Вінницький і Барський Варсонофій викрив у брехні колишнього митрополита УПЦ Симеона (Шостацького), передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 16 січня 2021 року колишній митрополит Вінницький і Барський Симеон дав інтерв’ю сайту «Рісу», у якому відповідаючи на питання про канонічний статус УПЦ, зокрема зазначив, що широку автономію Української Православної Церкви постійно звужують.ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Подумай і покайся, перш ніж пірнати — протоієрей Олександр Клименко (відео)
Подумай і покайся, перш ніж пірнати — протоієрей Олександр Клименко (відео)

«Божу благодать ми маємо відчути в день свята Богоявлення, а не шкірні рефлекси від пірнання», – наголосив о. Олександр та закликав розпочати цей святковий день у храмі зі Сповіді і Причастя та «не розміняти його на народні звичаї, натомість принести у дар Господу своє серце, своє покаяння, свою милостиню і радістьДОКЛАДНІШЕ → [...]

В єпархіях УПЦ відбулися фестивалі Різдвяних колядок (відео, оновлено)
В єпархіях УПЦ відбулися фестивалі Різдвяних колядок (відео, оновлено)

В єпархіях Української Православної Церкви відбулися традиційні фестивалі Різдвяних колядок. У зв’язку з карантинними обмеженнями більшість із фестивалів були проведені on-line та знайшли відгук у віруючих. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужби єпархій. 7 січня відбувся фестиваль колядок в Київській духовній академії і семінарії. В академічномуДОКЛАДНІШЕ → [...]

На Буковині освячено приміщення для богослужінь гнаної парафії, у Рівному закладено храм, зведення якого пікетували націоналісти
На Буковині освячено приміщення для богослужінь гнаної парафії, у Рівному закладено храм, зведення якого пікетували націоналісти

На Буковині в с. Горошівці було освячено  тимчасове приміщення для богослужінь парафії УПЦ на честь Успіння Богородиці, храм якої 2 роки тому було захоплено. У Рівному було закладено капсулу під будівництво нового храму УПЦ на честь прп. Серафима Саровського, будівництво якого пікетували націоналісти. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Як повідомили вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Румунська Православна Церква не змінила своєї позиції щодо “українського питання” — радник Патріарха Даниїла
Румунська Православна Церква не змінила своєї позиції щодо “українського питання” — радник Патріарха Даниїла

15 січня 2021 року радник Патріарха Румунської Православної Церкви Даниїла протоієрей Михайло Тіца підтвердив, що позиція Церкви Румунії з питання визнання «ПЦУ» залишається незмінною і він не знає «на яких фактах “митрополит ПЦУ” Епіфаній грунтує своє твердження щодо майбутніх відносин “ПЦУ” з Румунською Православною Церквою». Видання Оrthochristian звернулося до радника ПатріархаДОКЛАДНІШЕ → [...]

Людина любові. Ті, хто виступають проти Блаженнішого Онуфрія, шкодять тільки собі — ієрарх УПЦ
Людина любові. Ті, хто виступають проти Блаженнішого Онуфрія, шкодять тільки собі — ієрарх УПЦ

Намісник Банченського монастиря митрополит Лонгин (Жар) у своїй проповіді 14 січня 2021 року, коментуючи ситуацію з агресивними діями відносно білбордів з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм в Чернівцях сказав, що вандали таким чином проявили себе і ніяк не нашкодили Предстоятелю УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. «Не дивіться, хто там кинувДОКЛАДНІШЕ → [...]

Маніпуляції, нахабство, брехня і рейдерство – прот. Миколай Данилевич прокоментував заяву Думенка щодо УПЦ
Маніпуляції, нахабство, брехня і рейдерство – прот. Миколай Данилевич прокоментував заяву Думенка щодо УПЦ

Заява Епіфанія Думенка, що «”ПЦУ” тимчасово терпить» УПЦ «на своїй канонічній території», є відвертими маніпуляціями, подвійними стандартами,  нахабством, брехнею та рейдерством у церковній сфері. На цьому наголосив заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич у своєму коментарі ситуації на сторінці у Telegram, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. «Ці слова –ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти