Вівторок, 7 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

ЧОМУ НЕ ЩАСТИТЬ В ЖИТТІ

13.06.2014
в «Волинь православна»
A A

В успіху багато батьків. Невдача – завжди сирота. Впродовж тисячоліть людство вдавалося до всіляких трюків, заклинань та ритуалів, щоб привернути на свою сторону успіх та вплинути на результат подій. Не заперечуючи впливу на життя людини тонких та високих матерій, хочу зробити огляд найбільш вірогідних причин невдачі, відсутності успіху у сучасної людини.

Що означає не щастить в житті? У кожної конкретної людини існують свої уявлення про успіх, свої критерії везіння. Те, що один порахує за успіх, інший сприйме як невдачу.

Є люди, що бачать причини своєї невдачі виключно в собі. Є люди, що звинувачують в своїх невдачах весь світ, але тільки не себе.

Люди, які шукають причини невдачі в собі, на мій погляд, ближчі до істини, ніж ті, хто звинувачують в своїх промахах інших людей, уряд, реформи, глобалізацію, кризу.

І це вірно по тій простий причині, що вплинути на свій внутрішній світ нам набагато простіше, ніж вплинути на поведінку уряду та на перебіг світової економічної кризи.

З іншого боку, важко не погодитися з тим, що бувають і об’єктивні причини, що не дозволяють нам отримати бажане.

Головні причини, через які не везе в житті:

Недостатня обізнаність та ерудиція, недостатнє знання життя, його нерозуміння.

Коли ми вивчаємо в школі предмети, ми чомусь розглядаємо їх як щось, не пов’язане між собою. Ну який зв’язок може бути між хімією та географією, між літературою та психологією, між фізикою та економікою? Школа, як мені уявляється, не може дати людині, що дорослішає, цілісної картини світу, життя.

Можливо, через недолік часу та колосального об’єму учбових матеріалів. Мо­ж­ливо, сама структура освіти не дозволяє створити таку цілісну картину. Можливо, це державна політика. Вийшла людина після школи в життя, а в голові все латочками.

І потрібно витратити ще немало сил та часу, щоб якось зшити ці латочки в єдину картину, щоб, зіставляючи її з реальністю, знайти в цьому полотні помилкові думки та сумнівні твердження. Набуття життєвого досвіду і постійна самоосвіта допоможуть усунути цей бар’єр на шляху до успіху.

Психологічна безграмотність, психологічне неуцтво.

Дії під впливом програм та сценаріїв, навіяні в дитинстві. Незнання себе, невміння будувати стосунки, невміння поводитися зі своїми відчуттями та емоціями… Перелік можна продовжувати до безкінечності, оскільки психологія людини – річ досить обширна.

Більшість з нас навіть не уявляють, що живуть, як сліпі котенята. «Ви навіть не знаєте, чого ви не знаєте!» – сказала одного разу нам доцент в університеті. У нас це біда номер один – психологічна безграмотність. Психологічна зрілість, як правило, супроводиться успіхом в багатьох сферах життя.

Елементарна лінь.

Психологи, маркетологи, фахівці з фітнесу не втомлюються повторювати: «Людина – істота дуже ледача». Потрібно сказати, що не кожну бездіяльність можна назвати лінню. Інколи людина не діє по інших причинах, наприклад, ухвалює важливе рішення. Це може відбуватися підсвідомо і може бути розтягнуто в часі.

Лінь – найнебезпечніший і підступніший ворог людини, оскільки досконало володіє мистецтвом мімікрії (набирати вигляду будь-якого іншого предмету або явища). Уміння вчасно розпізнати лінь і здатність прийняти адекватні заходи – один з найважливіших навиків в житті.

Відсутність дій, явно необхідних, відсутність дій без об’єктивних причин (зовнішніх або внутрішніх) – ось що таке лінь. Ніхто сторонній не в силах визначити, чи лінується зараз людина, або у неї є причини не діяти. Лінь в собі ми можемо розпізнати тільки самі. І усунути її ми можемо тільки самі, без сторонньої допомоги.

Духовна незрілість, бездуховність.

Нездатність бачити та цінувати красу життя, небажання визнавати його високу цінність, цінність кожної миті. Тут взагалі без коментарів. Чи багато ви бачили всміхнених облич вранці, коли таке ясне сонце, таке блакитне небо, а повітря свіже, немов його тільки що привезли з моря?

Це неймовірно, але таких осіб не знайти! Який ранок, які зірки? У нас тут проблеми, а він зі своїми зірками та свіжим повітрям!

Адже така, здавалося б, зневага простими радощами, що не відноситься до питань духовності, і є бездуховність. Життя складається з маленьких радощів.

Варто озирнутися на своє життя, і можна підмітити набагато більше успіхів, якщо враховувати і невеликі досягнення. Великі радощі теж трапляються, але той, хто не помічає малого, швидше за все не готовий буде і до великого.

Слабке логічне мислення.

Нездатність ставити запитання і шукати розумні відповіді на них. Нездатність ставити запитання собі і іншим. Чому у нас видають дипломи людям, які не навчилися думати? Адже логіка – це наука про закони та форми мислення. Не вивчав логіку – значить, не освічений.

У що це виливається в житті? Декілька помилкових висновків, і вам не пощастило.

Нездатність до парадоксального мислення.

Парадоксальне мислення – уміння суміщати в своїй голові речі, які здаються несумісними. Між іншим, для фізиків це найзвичайніша справа.

Але для більшості решти людей річ просто незбагненна. Скажіть, електрон – це частинка або хвиля? А життя дискретне або безперервне? Не знаєте? Поцікавтеся досвідом з дифракцією електронів. На багато думок наводить. Ось і ще підказка: корпускулярно-хвильовий дуалізм.

Не вірите в казки та чорні дірки? Вам же гірше! Гнучкішими потрібно бути. Іноді корисно садити свій інтелект на такій ось шпагат…

Боязкість, нерішучість, відсутність віри в себе, невпевненість, скромність, висмоктана з пальця.

Часом сміливість означає більше, ніж розум та знання. Помилкова скромність відверто заважає жити мільйонам. А що означає бути хоробрим? Упевненим? Про скромність раджу почитати у Філіппа Зімбардо.

Нездатність діяти щосили, серйозно.

Багато хто намагається, замість того щоб діяти. Спроба зробити що-небудь серйозне приречена на провал, якщо з самого початку не налаштуватися на досягнення потрібного результату – це ж класика.

Налаштуватися – означає, проникнутися своєю метою глибоко та щиро. Розпочати відчувати до неї почуття та емоції. Цей емоційний заряд зробить свою справу – реалізує задумане.

Слабке здоров’я.

Небажання підтримувати своє тіло в тонусі, а м’язи в русі. Люди дуже сильно розрізняються по працездатності. Деякі встигають зробити приголомшливо багато за дуже короткий час. Здоров’я є одним з ключових лімітуючих чинників в будь-якій успішній справі.

Низька мотивація як наслідок малої усвідомленості життя.

Ми не знаємо, чого хочемо. А якщо чогось хочемо, то не знаємо навіщо. Робота зі своїми цілями, пробудження своїх щирих та глибоких потреб, підживлення енергією успішних людей – ось кроки, що дозволяють подолати цей бар’єр.

Любов до халяви.

Ще одна наша біда. Звичка отримувати будь-що без витрат та зусиль надає нам ведмежу послугу. Коли справа вимагає напружитися, докласти зусилля, поворушити мізками, ми дивуємося та… відступаємо.

Не втомлююся повторювати, що справжнє та довговічне в житті завжди вимагає зусиль, часу та певних матеріальних вкладень. Це факт. Ніщо не дається дарма.

Боязливість свободи.

Ледве отримавши свободу, шукаємо, кому її вручити. Так, свобода нас лякає. Це ж яку потрібно узяти на себе відповідальність, щоб самому ухвалювати рішення стосовно свого життя. Так, історично так склалося, що свободи ми боїмося як вогню.

Але, панове, зараз інший час. Пора відходити від традицій. Якщо старе починає обтяжувати, потрібно відмовлятися від нього.

Страх бути несхожим.

Ми чомусь до цих пір боїмося виділитися. Боїмося публічності, боїмося обнародування. Подивіться, чи на багатьох блогах та сайтах ви можете знайти фотографії їх власників? Це про багато що говорить.

Показати свою обличчя – це вже виділитися, адже обличчя людини унікальне. Бути як усі, не висовуватися – кредо невдахи.

Нерозвинена інтуїція.

Інтуїція – тихий внутрішній голос. Зі свого досвіду знаю, що він дійсно тихий та ненав’язливий, немов голос дбайливого, але мудрого батька, звернений до дітей. Нездатність почути його, звичка не звертати на нього увагу – ось прямий шлях до невдачі.

Негативне ставлення до свого досвіду.

Вас звільнили з роботи, зіславшись на кризу? Чудово! Чим не можливість вийти, нарешті, за кордон звичного образу думки та способу життя? Мудрий в кризі бачить можливість для розвитку та позитивних змін.

Якщо перед вами закрилися одні двері, значить, у іншому місці відкрилися інші. І вони очікують, коли ви увійдете…
Перераховане жодною мірою не претендує на вичерпну відповідь на поставлене в заголовку запитання.

Проте осмисліть ці пункти, подивіться, що з написаного стосується вас. І успіх неодмінно вам посміхнеться!

Роман Помазанов

ggym.ru

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №5

Теги: везінняневдачауспіх
Попередня публікація

Світлофор емоцій: від зони комфорту до гніву

Наступна публікація

Шлях від десяти заповідей до дев’яти блаженств

Наступна публікація

Шлях від десяти заповідей до дев’яти блаженств

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version