-1 °c
Kovel'
Вівторок, 26 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Світлофор емоцій: від зони комфорту до гніву

12.06.2014
в «Волинь православна»
0

Замість передмови

Мабуть, не існує тат і мам, яких час від часу не дратувала б поведінка їх дітей, і в той же час майже кожен з батьків думає, що по частині гнівливості рівних йому немає.

Звичайне роздратування виникає і накопичується в тих ситуаціях, коли мамі або татові не вдається скоректувати індивідуальні особливості поведінки дитини, впоратися з якоюсь побутовою ситуацією.

Якщо не вистачає звичайних способів вплинути на обстановку, роздратування підключається як запасна, хоча і непотрібна батарея.

Сім’я – це довгостроковий проект, впродовж десятиліть з нею відбувається різне: певні періоди виявляються відносно простими і мало не безхмарними, інші ж стають часом справжнього випробування відчуттів на міцність. Саме тому такий необхідний обмін інформацією між подружжям.

Не секрет, що багато молодих сімей спочатку вимушено знімати житло і лише з часом обзаводяться власними домівками. При цьому квартира може опинитися просторішою або скромнішою, кращою або гіршою.

Схожим чином вибудовується і подружнє спілкування: зовсім не завжди уміння вести довірчі та доброзичливі розмови про найскладніші питання приходить відразу. В період залицянь в цьому і потреби немає: голови закоханих зайняті абсолютно іншими речами.

Дійсне спілкування – прерогатива зрілої сім’ї, члени якої чудово розуміють: кожен з них є складною сукупністю достоїнств та вад, що перебувають в постійній та запеклій боротьбі між собою, де «поле битви – серце людини».

Навик спілкування – зовсім не бонус, що додається до свідоцтва про шлюб, а результат багаторічної копіткої та відповідальної праці. Проте сама відсутність цього досвіду і породжує неабиякою мірою спонтанні викиди руйнівних емоцій.

«Світлофор емоцій»

Поняття «зеленої», «жовтої» та «червоної» психологічних зон також цілком можливо віднести до базових. Вам належить навчитися співвідносити з ними свої емоційні стани.

Під «зеленою» зоною психологи мають на увазі такий контроль над собою, при якому ви цілком відповідаєте за свої слова та вчинки і передбачаєте їх можливі наслідки. «Зелена» зона – це територія спокою, рівноваги, комфорту і взаємної доброзичливості людей один до одного.

Слід відзначити, що існують такі сімейні пари, в взаєминах яких взагалі немає місця «зеленій зоні», тому що ці люди не поклопоталися заздалегідь домовитися про те, що саме вони повинні робити, щоб віддавати перевагу сумісному перебуванню роздільному, не визначили, як вони разом проводитимуть вечори та розподілятимуть обов’язки, пов’язані з побутом та вихованням дітей.

Якщо «зелена» зона практично відсутня, гнів і роздратування з часом лише наростатимуть.

У нейтральний, спокійний, безконфліктний період життя потрібно сформулювати для себе, як виглядає ваша «зелена» зона, адже не секрет, що на той час, коли дитина досягає однорічного або півтораоднорічного віку, багато з подружжь вже забувають, як їм було добре ще зовсім нещодавно, як вони ніжно піклувалися один про одного та прагнули не виходити з будинку роздільно.

Замість того щоб фіксувати свою свідомість на спалахах гніву, які важко піддаються управлінню, корисніше подумати про те, як розширити «зелену», комфортну зону.

Безперервна метушня, відчуття того, що нескінченні справи засмоктують, заважає нашому перебуванню в «зеленій» зоні. Нам кожний раз здається: ось скоро ми усе завершимо, доробимо справи і тоді вже заживемо нарешті по-людськи!

Річ у тому, що ми сприймаємо власне життя як нікчемну чернетку, ілюзійно розраховуючи одного разу переписати його начисто, і щиро сподіваємося, що справжнє, «гідне нас» життя розпочнеться з завтрашнього дня, з понеділка або, в крайньому випадку, з нового року.

При цьому наша «зелена» зона зіщулюється, як шагренева шкіра, і ми гонимо себе по сходах агресії все далі і далі…

Опинившись в «жовтій» зоні, ви все ще віддаєте собі звіт в нестабільності свого емоційного стану, ще здатні стримувати себе, навіть не дивлячись на те, що вас вже накриває хвиля гніву.

Подумайте, наскільки легко ви можете визначити точку виходу з комфортної, «зеленої» зони і чи завжди ваша система сповіщення спрацьовує вчасно. Чи завжди ви відчуваєте, що втрачаєте спокій та виходите з рівноваги?

Як говориться, порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. До подружнього життя це твердження відноситься повною мірою. Не намагайтеся розпочинати з’ясування стосунків, перебуваючи в роздратованому стані, неодмінно дочекайтеся повернення в «зелену» зону.

Поспішивши, ви ризикуєте відразу ж опинитися в зоні «червоній».

Головне, втім, щоб всі члени сім’ї, що беруть участь в передбачуваному обговоренні, погодилися визнати цей час нейтральним, адже самі ви можете вважати за його сприятливий тільки тому, що весь день чекали можливості розпочати розмову та ретельно готувалися до неї, а чоловік, навпаки, був стурбований зовсім іншими речами. Про таку можливість забувати теж не слід.

Знаходження в «червоній» зоні означає неможливість контролювати свою поведінку. Наші дії при цьому стають неадекватними, а самі ми втрачаємо над собою контроль. Перебуваючи в такому стані, ви не зможете ухвалити розумне рішення.

Все, що ви збираєтеся сказати в ту мить, коли вас переповнює роздратування, неминуче буде направлене не на створення, а на руйнування.

Під час емоційних спалахів не можна нічого робити, будь-яким діям слід віддати перевагу мовчанню, хоча гнів іноді так і рветься з грудей, а наш стан виявляється нам непідконтрольний.

Проте наша, нехай і спровокована через щось, агресія у жодному випадку не має бути направлена проти найближчих людей, і навіть об’єктивні життєві труднощі не можуть послужити для нас виправданням. Куди продуктивніше зігнати свою образу на боксерській груші або відправитися в найближчий парк на пробіжку.

Про гнів

Гнів, який ми відчуваємо по ставленню до дітей, і гнів, що ми відчуваємо по ставленню до чоловіка або дружини, мають різну природу, їм властива різна тональність, хоча вони і грають «в одній команді».

Прямим результатом пораження гнівом подружніх стосунків стають мікротріщини, які спочатку нескладно залагодити. На одного працюючого та непрацюючого з подружжя внутрішньосімейні та позасімейні чинники надають різну дію.

Наприклад, маму, що залишається вдома, зазвичай пригноблюють соціальна ізоляція, відсутність звичних контактів та повсякденне господарське життя. Та все ж основні причини нашої гнівливості найчастіше криються саме в внутрішньосімейних стосунках.

Само по собі тверезе, критичне ставлення до стресостворюючих колізій цілком може понизити кількість та інтенсивність наших гнівних спалахів. Так вже влаштована людина, що, осмисливши та обговоривши з кимось конфліктну ситуацію, вона, як правило, позбавляється від гніву, перенаправляючи надлишок своїх емоцій в інше русло.

При цьому слід мати на увазі: небажання одного з подружжя обговорювати сімейні проблеми – це лише видима верхівка айсберга. Швидше за все, він не просто не хоче говорити, а уникає діалогу через певні причини.

Боротьба з роздратованістю

Як боротися з спалахами роздратування, направленого на дітей? Певних загальних розпоряджень із цього приводу немає, та й бути не може. Якщо мова йде про семи – або восьмилітню дитину, то розраховувати на її повністю адекватний відгук – означає тішити себе нездійсненними ілюзіями.

Якщо розуміти, що дитина не може по команді стати веселою або, навпаки, зосередженою, якщо ставитися до змін її настрою як до непідвладних нам капризів погоди, то прийняти їх виявиться значно легшим. При цьому дорослих, особливо утомлених за день, цілком може дратувати дитяча впертість та ниття, причини яких їм ніяк не вдається зрозуміти.

Коли дитина проявляє себе несподіваним і небажаним для батьків чином, ті нерідко починають виходити з себе. Насправді: ми читаємо їй хороші книжки, вчасно годуємо її смачною та здоровою їжею, купуємо їй добротний та гарний одяг, регулярно возимо на розвиваючі заняття, а вплинути на неї належним чином, виявляється, не можемо!

Батьки роблять спроби впливати на дітей, але ці спроби зазвичай виявляються безуспішними, внаслідок чого у дорослих з’являється відчуття безсилля та душевної спустошеності. Провиною всьому – помилкова установка, згідно якої хороший батько у будь-який момент може направити своє чадо на шлях істинний.

Ця думка була справедлива, та й то лише частково, років двісті тому, коли звертати на дітей таку увагу, яку ми приділяємо їм тепер, нікому і в голову не приходило.

Ситуація, що склалася у наш час, коли в сім’ ї зростає всього лише одна дитина або, дай Бог, двоє дітей, з колишньою непорівнянна. Нині дитина – це пуп землі, центр всесвіту, зведена на трон самим фактом свого народження! Навколо неї, як планети навколо Сонця, обертаються всі дорослі члени сім’ї.

Ще б: на неї покладено стільки надій, витрачено стільки сил та коштів! Саме наш час породив масу новітніх «надідей», що стосуються дитячого виховання, які не пройшли випробування практикою.

Потрібно чітко визначати, які чинники впливають перш за все на вас, а які – на дитину. Якщо ви, наприклад, спали менше семи годин або посварилися з власними батьками, – вивести вас з стану душевної рівноваги виявиться значно легше.

Дратувати в цьому випадку буде абсолютне все. Слід визначити спускові гачки, натиснення на яких відразу ж перекидають вас в зону гніву.

Відчуваючи, що ви готові вийти з-під контролю, оповіщайте дитину про свої наміри: «Якщо ти негайно не припиниш, я тебе відлупцюю!»

Батьки, що не уміють переорієнтовувати поведінку дитини, кожний раз посилюють міру покарання, проте рано чи пізно і «кінські» дози ліків перестають діяти.

Дитина бачить палаючого гнівом батька або матір, які намагаються про щось з нею говорити, але діти не чують слів під час пожежі, таке навіть не кожному дорослому під силу. Пригадаєте, як ви самі реагуєте на крики та лайку.

Ні про який благотворний вплив мова в даному випадку не йде: дитина просто перестає сприймати інформацію, що надається. Перед нею – доросла людина, яка в три рази вище її зростом і яка чомусь нестямно кричить. З погляду дитини цей дорослий страшний та огидний, нам же здається, що таким чином ми виховуємо своїх дітей.

Але це – небезпечна помилка: дитина в такі хвилини навчається виключно випліскуванню гніву і нічому більше. Застосовуючи подібні методи в своїй педагогічній практиці, ми втрачаємо моральне право сказати дитині: «Не кричи!», коли вона свариться з братом, сестрою або товаришем по іграх.

Навіть якщо ми зірвалися, у нас залишається можливість повернутися в «зелену» зону, сказавши синові або дочці: «Я не хотіла так кричати на тебе. Адже ти знаєш, в нашій сім’ї це не прийнято. Пробач, будь ласка!»

Єкатерина Бурмистрова

pravmir.ru

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №5

Попередня публікація

Про домашню тиранію

Наступна публікація

ЧОМУ НЕ ЩАСТИТЬ В ЖИТТІ

Наступна публікація

ЧОМУ НЕ ЩАСТИТЬ В ЖИТТІ

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті
Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті

Дії клірика «ПЦУ» Владислава Шимана, який після заборони у служінні захопив храм УПЦ в смт Сарата та видає себе за священника канонічної Церкви, класифікуються як шахрайство і самоуправство. Про це заявила юрист Одеської єпархії УПЦ Ксенія Колотенко в коментарі для каналу «Перший Козацький», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Зокрема, згідно з указом відДОКЛАДНІШЕ → [...]

Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури
Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури

Після завершення локдауну, з 25 січня 2021 року, по всій території України умови відвідування храмів і проведення богослужінь залишилися незмінними. Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook  Міністерство культури і інформаційної політики України, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Релігійні заходи в закритих приміщеннях можливі при тій же кількості віруючих. Число відвідувачів обмежено 1 людиною наДОКЛАДНІШЕ → [...]

25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)
25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Житіє святої Тетяни Свята Тетяна народилася в Римі у кінці другого століття у сім’ї знатного вельможі, який був тричі консулом Риму. Він таємно сповідував Христа, тому виховав дочку в побожності і відданості Богу. Тетяна добре знала Святе Писання і,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти