4 °c
Kovel'
Субота, 23 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Шлях від десяти заповідей до дев’яти блаженств

14.06.2014
в «Волинь православна»
0

Пропонуємо читачам бесіду з священиком Костянтином Галеріу, одним з найбільших румунських богословів та духівників; питання йому задає архімандрит Іоанникій (Белан).

– У Старому Завіті ми отримали від Бога як закон життя десять заповідей (Вих. 20: 2-17; Втор. 5: 6-21). У Новому Завіті Бог надав нам дев’ять блаженств (Мф. 5: 3-11). Чи є схожість та відмінності між цими двома дарами Божими?

– Схожість полягає в тому факті, що і у закону, і у блаженств Один і Той же Автор – Бог; обидва вони – дар любові та піклування про нас.

– А відмінності?

– Найважливішу відмінність вказує нам Святе Євангеліє: «Закон через Мойсея був даний, а благодать та правда з’явилися через Іісуса Христа» (Ін. 1: 17).

– Як ви поясните це Божественне слово?

– У цьому одкровенні показано, як даровані були нам і закон, і блаженства. Закон був даний через людину, через Мойсея. Даний він був на горі Синайській і у «дусі страху» (Вих. 11: 3) внаслідок нашого гріха, при громах та блискавках (Вих. 19: 16). Блаженства даровані нам були Самим Сином Божим, що став Людиною.

Слова «даний через Мойсея», а благодать «прийшла через Іісуса Христа» показують, що Сам Автор блаженств, Бог, прийшов до нас, Він тут присутній.

Вони (блаженства) теж були дані на горі на знак того, що вони приходять зверху, але у дусі упокорювання, милості та миру Божественного.

А якщо прийшов до нас Син Божий, що став Людиною, тобто прийшла повнота, з якої ми беремо «благодать на благодать» (Ін. 1: 16), тоді це означає, що в дарі блаженств, запропонованому нам особисто Богом, ми маємо повноту благодаті, шлях досконалості.

– З цієї корінної відмінності виходять і інші? Не могли б ви їх показати.

– Так! Вдумаємося в це. Закон був даний Промислом Божим, щоб загородити шлях зла вниз – похилу плоскість нашого падіння. Він немов крик, немов наказ: «Стій, зупини зло» – тобто гріх, тлінь, смерть.

Тому він являє собою ряд заборон: «хай не буде тобі інших богів передо Мною; не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею; не вклоняйся їм і не служи їм; не призивай Імені Господа, Бога твого, даремно; не вбивай; не чини перелюбу; не кради» (Вих. 20: 3-15).

Блаженства ж указують протилежний шлях – вгору. Вони є початком сходженню до життя, до Царства Божого (Лк. 6: 20). Закон – це одне суцільне «ні», сказане згубному злу

. Блаженства – одне суцільне «так» Божественне, що творить. Вони (блаженства) названі обітницями. Але «скільки бо Божих обітниць, то в Ньому Так » (2 Кор. 1: 20).

– Які сенси відкриває для нас, для нашого духовного вдосконалення той факт, що заповіді закону носять негативний, заборонний характер, тоді як блаженства мають характер ствердний?

– Кожний творчий акт починається з утвердження, з «так», аж до первинного Творчого твердження: «і сказав Бог: хай станеться» (Бут. 1: 3). Заперечення може стимулювати творчий акт, але саме по собі не є творчим. Заперечення завжди є вторинним, воно слідує за твердженням і залежить від нього.

– Чи є ще інші відмінності?

– Закон був даний народу вибраному, підготовленому до того, що з нього народиться Христос Спаситель, – а Іісус Христос дає блаженства всім народам.

Закон був написаний на кам’яних скрижалях; він насаджується швидше ззовні і загрожує карою – блаженства, проречені Тим, Хто втілився від Духу Святого і Марії Діви, пишуться в дусі і плодоприносять в любові в чистому серці. «Благодать пише свої закони на пасовищах серця», – вказують святі отці.

– Насадження блаженств в дусі і серці має творче значення?

– Так! Наше творення починається зсередини. «Добра людина з доброго скарбу добре виносить» (Мф. 12: 35). Премудрий Старий Завіт також говорить, освічений Духом Святим: «над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить життя» (Притч. 4: 23).

Я б додав ще: закон названий виховником до Христа (Гал. 3: 24), а Христос – кінець закону (Рим. 10: 4). Кінець не в сенсі припинення, завершення, а фінальності, кінцевої мети, до якої Він нас направляє. Отже, як закон є виховником до Христа, так і блаженства є через Христа, провідником до Царства Божого.

– Чи мають заповіді обов’язкову цінність для нас сьогодні, після більш ніж трьох тисяч років?

– Мова ще стародавніша, але ніхто не може сказати, щоб вона втратила свою цінність. А що стосується старозавітного закону, то про нього Сам Спаситель сказав: «Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати» (Мф. 5: 17).

Відмітьте, Спаситель не руйнує нічого фундаментального, а все в Ньому веде до повноти, оскільки Він є повнота (Ін. 1: 16; Кол. 1: 19).

Втім, сам закон є ступенем на шляху нашого сходження, нашого постійного прогресу. Тому Вищий Законоположник говорить: «закон і пророки були до Іоанна; відтоді Царство Боже благовіститься, і кожен силкується втиснутись в нього» (Лк. 16: 16). А «любов є виконання закону» (Рим. 13: 10).

– Спаситель виконав всі заповіді закону?

– Так, Він привів до повноти всі заповіді.

Візьмемо першу заповідь: «Я Господь, Бог твій, хай не буде тобі інших богів передо Мною» (Вих. 20: 2-3); Спаситель розкрив її повноту, показавши нам, що Бог, що говорить нам в цій заповіді, є Отець наш Небесний; що Він, Іісус Христос, – Син Отця Небесного, Син Божий, для нас, людей, і для нашого спасіння зійшов з небес, і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, І став чоловіком. Таким чином Спаситель відкрив нам Трійцю єдиносущну і нероздільну.

– Пресвята Трійця відкрилася і в Старому Завіті?

– Так, наскільки здатний був осягнути це тодішній віруючий. Наприклад, вже на самому початку книги Буття. Коли ми читаємо: «на початку Бог створив Небо та землю. А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над поверхнею води.

І сказав Бог: Хай станеться світло! І сталося світло» (Бут. 1: 1-3). Якщо духовно читати ці слова, то нам відкривається Пресвята Трійця. Бог в цій цитаті – це Бог Отець. Слова «створив» і «сказав» відкривають нам Бога Сина, Бога Слово, через Якого «усе повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього» (Ін. 1: 3).

А Дух Божий, що ширяв над водою, – це Дух Святий.

Є багато і інших місць в Старому Завіті, що відносяться до Пресвятої Трійці, про яких ми можемо згадати тут лише частково.

Ось наприклад: «і сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою» (Бут. 1: 26); явлення Аврааму трьох мужів біля дуба Мамврійського, яким патріарх поклонився та звернувся до Одного: «Господи, коли тільки знайшов я милість в очах Твоїх, не проходь повз Свого раба» (Бут. 18: 1-3).

А також в книзі Псалмів: «Словом Господнім учинене небо, а подихом уст Його все його військо» (Пс. 33: 6); «Руки Твої створили мене й збудували мене, подай мені розуму, й хай я навчусь Твоїх заповідей» (Пс. 118, 73).

Руки Отця, як тлумачать це святі отці (святий Іриней), суть Син і Дух Святий. Тому таїнство святого хрещення починається з цих слів 118 псалма та триразового подиху на того, що приймає таїнство, бо хрещення є творенням знов.

Але всі ці Божественні свідоцтва були прообразом таємниці Пресвятої Трійці, яка повністю відкриється в Новому Завіті через втілення Сина Божого від Духу Святого і Марії Діви.

– Поясніть нам, будь ласка, важливість відкриття цієї таємниці для нашого життя.

– Так, Трійця обгрунтовує любов.

– Чи не говориться і в Старому Завіті про любов?

– Часто помилково затверджують, ніби в Старому Завіті не йде мова про любов. Навпаки! У Второзаконії ми читаємо: «Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш Господь один! І люби Господа, Бога твого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю» (6: 4-5).

А в книзі Левит знову читаємо заповідь: «люби ближнього свого, як самого себе» (19: 18). І Спаситель вказує, що «на двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять» (Мф. 22: 40).

– Як же тоді Спаситель привів до повноти закон любові?

– Відмітьте, Господь Сам говорить, що в цих двох заповідях, сформульованих таким чином, містяться «закон і пророки». Цього розуміння досягли, на шляху Промислу, пророки Божественного виховництва. Спаситель додає заповіді про любов досконалість, повноту. Перш за все Він дає їй Божественну підставу.

Бог сповіщав і в Старому Завіті: «вічною любов’ю тебе полюбив» (Ієр. 31: 3). Спаситель, проте, відкриває, що Бог є Любов-в-Собі, і Він є любов тому, що Він Трійця. Любов не може грунтуватися в кому-небудь одному окремо узятому, в якомусь метафізичному самотньому.

Бог любить, оскільки Він Отець, оскільки у Нього є Син, Якого любить від віку; і любить Його в Дусі Святому, Який є «лоном» (Ін. 1: 18) Слави і вічна радість цієї любові.

І оскільки Бог є Любов-в-Собі, любов Святої Трійці, то Він любить і нас, Своє творіння. Тому Бог говорить: «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне» (Ін. 3: 16). «Мав життя вічне». Принципом життя є саме любов.

А як Він дав нам життя вічне, це показує святий апостол Павел: Він ввів нас «до Царства Свого улюбленого Сина» (Кол. 1: 13).
Потрібно додати також, що Спаситель додає повноту і заповіді любові до ближнього. Сказано: «Люби свого ближнього, як самого себе» (Мф. 19: 19).

Глибинним сенсом цієї заповіді є повага до людської особистості – як ближнього, так і моєї. Я люблю ближнього, не скасовуючи, не анулюючи себе. Інакше кажучи, категорично заборонено самогубство та будь-який інший акт, що руйнує або ближнього, або мене самого.

Проте до світу увійшов гріх, а гріхом смерть. А якщо увійшов гріх, який ушкоджує і мене, і мого ближнього, то чи можу я сказати, що в тому, щоб «любити ближнього, як себе самого», полягає повнота моєї любові до ближнього? Коли я грішу, я вже не люблю навіть самого себе; як же я можу бути зразком для любові до ближнього?

Тоді ми розуміємо, чому Спаситель говорить, що в Його любові полягає нова заповідь, коли стверджує: «Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив» (Ін. 13: 34; 15: 12). Тут зразком та оплотом любові вже є не я, людина, а Бог Слово, в Якому вже немає гріхопадіння.

Про отця Костянтина Галеріу

Священик Костянтин народився 21 листопада 1918 року в селянській сім’ї. Закінчивши початкову школу в рідному селі, навчався потім в богословській семінарії святого Георгія в місті Роман, на Бухарестському богословському факультеті, в докторантурі Бухарестського богословського університетського інституту за фахом «Догматизм» і в 1973 році був удостоєний ступеня доктора богослов’я.

У 1943 році одружився і прийняв священний сан. Служив приходським священиком на різних приходах. У 1973 році був викликаний до Бухаресту і залишку життя провів тут.

З 1975 року служив священиком храму святого Сильвестра в Бухаресті, духівником Бухарестського богословського університетського інституту, викладачем кафедри фундаментального богослов’я та історії релігій і титульним професором кафедри гомилетики і катехетики того ж інституту.

Паралельно викладав догматичне богослов’я в Тирговіштському університеті та історію і філософію релігій на юридичному факультеті Бухарестського екологічного університету.

З 1992 року був професором-консультантом і керівником докторантури Бухарестського університету. У 1950 році був арештований, але через місяць по клопотанню академіка-священика Гали Галактіона був звільнений.

У 1952-1953 роки відбував ув’язнення на будівництві каналу Дунай-чорне море, залишивши вдома четверо дітей, старшому з яких було всього 7 років.

У перші ж дні після падіння соціалістичної влади, 1 січня 1990 року, отець Костянтин був наречений вікарієм Бухарестської архієскопії – за відродження та зміцнення Румунської Православної Церкви. За свою кипучу і багатобічну діяльність отець Костянтин Галеріу отримав безліч нагород та почесних посад.

Він жив святим життям і здобув любов величезної кількості людей, що знали його. Нерідко батюшка віддавав убогим все, аж до черевиків, і добирався додому по вулицях румунської столиці босоніж.

Відійшов у вічність отець Костянтин Галеріу 10 серпня 2003 року в Бухаресті. Він виховав ціле покоління архієреїв і священнослужителів, що донині гордяться тим, що є його учнями.

Зінаїда Пейкова

pravoslavie.ru

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №5

Теги: Вітхий ЗавітЗаповідіНовий Завіт
Попередня публікація

ЧОМУ НЕ ЩАСТИТЬ В ЖИТТІ

Наступна публікація

Відповісти Богу «так»

Наступна публікація

Відповісти Богу «так»

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина
Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина

В Синодальний відділ УПЦ з соціально-гуманітарних питань звернулися за допомогою клірик Київської єпархії ієрей Володимир Слободнюк та матушка Катерина. Їх півторарічний син Кирило потребує дороговартісної реабілітації, у т.ч. за кордоном, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  “Спаси Господи всіх православних християн! Ми батюшка і матушка, у нас троє маленьких діток: 6, 3 рокиДОКЛАДНІШЕ → [...]

Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви
Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви

В ефірі радіо Белградо-Карловацької Архієпископії Сербської Православної Церкви відбулась трансляція інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, яке владика дав співробітнику пресслужби Сербської Православної Церкви Николаю Сапсаю. В інтерв’ю митрополит Варсонофій відзначив важливість для віруючих УПЦ стояння сербів за Православну віру та захист святинь у Чорногорії.  Під час розмови Його Високопреосвященство розповів віруючим Сербської Церкви проДОКЛАДНІШЕ → [...]

У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)
У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, єпископатом і духовенством Української Православної Церкви було звершено чин Великого освячення води Чорного и Азовського морів, озер, рік і джерел України, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на пресслужби єпархій. Нагадаємо, цього дня Блаженніший Митрополит КиївськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню
У Джанкойській єпархії освятили храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело”, в Ізюмській — каплицю-купальню

16 січня 2021 року, в суботу перед Богоявленням, митрополит Джанкойський і Роздольненський Аліпій звершив чин освячення храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело” на території соборного комплексу м. Джанкоя в Криму. 18 січня, у Водохресний святвечір, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив освячення каплиці-купальні на честь святого славного Пророка, ПредтечіДОКЛАДНІШЕ → [...]

Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому
Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому

18 січня 2021 року пресслужба Хустської єпархії опублікувала на своєму офіційному сайті «Звернення до автора газети “Зоря Рахівщини” щодо розповсюдження неправдивої інформації». Відкритий лист, з проханням розмістити його на шпальтах газети, було направлено від голови парафіяльної ради релігійної громади Успенського храму Української Православної Церкви села Ділове Рахівського району Закарпатської області Петрецького ІванаДОКЛАДНІШЕ → [...]

Православний календар на 20 січня (відео)
Православний календар на 20 січня (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  20 січня Свята Церква згадує пам’ять Собору святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна та преподобного Пахомія Кенського.  Просмотров: 571 [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти