3 °c
Kovel'
Неділя, 24 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Коли діти грубіянять

07.03.2015
в «Волинь православна»
0

Коли діти грубіянять, КОГДА ДЕТИ ХАМЯТ, Анна Сапрыкина, АМВОН, Волинь Православна

– Ну чому моя донька так грубіянить?! Вона вся в батька… Я навчаю її тільки доброму, вона виросла в храмі, я весь час кажу їй про заповіді, але вона дочка свого батька – нічого не поробиш. Зухвала грубіянка.

Ця дівчина, і справді, дуже зухвало розмовляє з мамою. Визнаний факт: грубіянство стає нормою. Нормально сказати матері: «Відчепись, кому сказав!» Нормально сказати батькові: «Це не твоя справа, зрозумів?» Нормально демонструвати перед друзями, що ти здатний проігнорувати вимогу або прохання батьків.

Але ж це зовсім неприпустимо. Питання навіть не в справедливості або правильності тих або інших стосунків дітей та батьків. Справа не в батьках і не в конкретній ситуації, а в тому, що Бог запові­дав нам шанувати батька свого та матір свою (Мф. 15: 4, 19: 19; Мк. 7: 10). За це Він обіцяє – а Божі обіцянки не помилкові – благо на землі та довголіття. Христос забороняє нам лихословити батьків: «Хто злорічить на батька чи матір, нехай смертю помре» (Мф.15: 4; Лев. 20: 9; Мк. 7: 10). І те, що дитина грубі­янить мені або лихословить мене, повинно не ображати мене, а викликати страх за дитину, що накликає на себе прокляття Боже.

Але ось в чому пастка. До неї потрапляють багато хто з батьків. Як потрапила та мама – чудова мама, що любить своїх дітей, щиро віруюча, – словами якої ми почали цю розмову.

Я наставляю дитину шанувати мене – матір і одночасно… лихословлю її батька. Моє ставлення до батька дитини таке, що мої слова – лихослів’я цієї людини, мого чоловіка, батька моїх дітей. Такий-сякий, і дитина ж своїми недоліками уся в батька. Дитина це слухає – і бере участь в лихослів’ї тата. А дитина може не просто слухати, не просто приймати, але і активно підтримувати позицію матері проти батька. Діти, особливо маленькі, часто психологічно тісно сполучені саме з матір’ю, та й неправильна поведінка батька може бути цілком реальним фактом.

Але таким чином матір навчає дитину грубіянству, навчає не шанувати, навчає лихословити батька. Чому дивуватися, що дитина засвоює ці уроки і починає грубіянити наставниці – мамі? Начебто навчали лихословити батька, а вона лихословить матір.

Але це абсолютно все одно: заповідь дана щодо батька та матері, і гріх грубіянства рівнозначний стосовно обох батьків. Якщо дитина грубіянить батькові, вона стає грубіяном. Тато зневажливо поводиться з мамою – і таким чином навчає дітей грубіянити матері – і дитина стає грубіяном. Грубіяном стосовно і матері і батька – і старших, і взагалі оточуючих… і грубіяном її зробили самі батьки, які використовували дитину як знаряддя в своїй війні один проти одного.

Нелад між батьками – страшна річ. Святитель Миколай Сербський пише: «Наші батьки, як єдина плоть, символізують Бога Отця, а ми символізуємо Бога Сина. Отже наше ставлення до батьків є символ нашого стовлення до Бога, до Пресвятої Трійці».

І виходить, що незгода між батьками – єдиною сутністю – виявляється стосовно дитини, як це не страшно звучить, розділенням всередині Бога. Це неможливо. Але в сім’ї, в людській грішній сім’ї, і неможливе стається – одне єство стає двома ворогами, і дитина вимушена прийняти одну сторону – і стати ворогом для іншої сторони. Тому грубіянство дітей виявляється одним з прямих наслідків батьківських чвар.

Розбрати можуть бути звичайним способом життя сім’ї: постійні дрібні перестрілки, втомлене озлоблення, тимчасові перемир’я. Сприятливий грунт для нервових розладів, і для вирощування в дітях розгалужених пристрастей, і для виховання грубіянів.

Розбрат може перерости в розлучення. Стати повною руйнацією шлюбу, катастрофою, що руйнує будинки, міста і увесь всесвіт, як яскраво висловився святитель Іоанн Златоуст. І в епіцентрі цього вибуху батьки, чіпляючись за уламки зруйнованої малої Церкви, штовхають своїх дітей та вимагають відповіді: ти на чиїй стороні?

Це може бути «тактовним» та «інтелігентним» запитанням. Можливо, дитині дозволять зачекати з чітким та конкретним рішенням. Можливо, кмітлива дитина буде намагатися призвичаїтися між двох вогнів. Можливо, дитина буде вимушена публічно, перед судом, свідчити не тільки про те, з ким з батьків вона «бажає жити», але і виступати із звинуваченнями проти матері або батька.

І ось дитина вибирає когось одного. Наприклад, вибирає маму – не важливо, через певні причини. Ця мама, що втратила чоловіка, тепер зосереджена на дітях, тепер діти для неї – і сім’я, і любов, і друзі. І з усією силою свого материнського почуття така мама – не обов’язково, але, на жаль, часто — спілкування з дитиною будує «проти тата». Щоб діти не виросли такими, як їх батько. Щоб розуміли і ніколи не забували, що їх тато – негідник та страшний грішник. Бути схожим на батька – найжахливіше звинувачення в такій сім’ї. Не бути схожим на батька – вже благо…

А потім такі матері дивуються, жахаються: чому діти виросли грубіянами? Начебто ми не навчали дитину зухвало розмовляти з нами, матерями; за це, навпаки, лаємо та караємо. Але ж схвалюємо всі її різкі та негативні вислови на аресу батька, нас засмучує те, що дитина може хоч би в чомусь позитивно ставитися до тата.

Під час розлучення матір (або, відповідно, батько) можуть просто примушувати своїх дітей звинувачувати та лихословити батька (або матір) на суді. Чому ж потім дивуватися, що ця сама дитина грубіянить тому, з ким залишилася? Дивно людину, вирощену в грубіянстві, яку схвалювали за грубіянство, корити… за грубіянство. Яка різниця – навчали грубіянити татові або мамі?

Батьки у такому разі примушують дитину безпосередньо порушити заповідь. Одну з десяти заповідей, яку неодноразово повторював нам Христос. Причому один з батьків може вимагати неповаги та лихослів’я іншого саме з «благочестивих» міркувань.

Адже і справді: такі міркування можливі! Наприклад, щоб захистити дитину від життя з нерозкаяним злочинцем, з богохульником, віровідступником. Зрозуміле прагнення матері вберегти дитину від зла. Зрозуміло і те, що розведена жінка – чи залишив її чоловік, або вона сама від нього пішла – напевно не щаслива, швидше за все не тільки її сім’я, але і все життя зруйноване, минуле перекреслене, і попереду – страх та невідомість. І невже ж очікувати, що така жінка не шукатиме у своєї єдиної надії та втіхи – у своїх дітей – підтримки проти «колишнього»?!

«Колишній» чоловік пішов до іншої, вже п’ятеро дітей у них народилося і про стару сім’ю не згадує і згадувати не бажає. Та тільки «колишній» він – для розведеної з ним дружини, а для дітей він ніяк не зможе стати «колишнім», навіть якщо сам цього сильно забажає.

І обов’язок шанувати батька (або матір в поді­бній ситуації) залишається все той же самий. І виходить, звичайно, непросто: якщо матір бажає виховувати своїх нещасних, залишених діток гідними людьми та християнами, саме їй і доведеться навчати їх шанувати своїх батьків, зокрема, шанувати того самого «колишнього». Важко – не те слово. Втім, взагалі спасатися нелегко. Доведеться хоч би не навчати своїх дітей грубіянському ставленню до батька. Або хоч би не примушувати лихословити когось з батьків.

Звичайно, краще із самого початку навчитися любити, поважати та терпіти або чоловіка або дружину, взагалі не доводити до розбратів, краще не розлучатися, а розлучилися – знайти в собі смирення, мудрість та силу відновити сім’ю.

Але це інколи не можливо, якщо інший зрадив та взагалі має нову сім’ю. Спілкування з богохульником або розпусником може бути просто небезпечним для дитини, для її духовного, душевного та фізичного здоров’я, навіть для життя.

Але ж шанувати батьків – не означає обов’язково жити з ними, спілкуватися з ними. Батьків можна залишити, іноді навіть потрібно – наприклад заради Христа та Євангелія і щоб з’єднатися з дружиною своєю. Шанувати – навіть не означає слухатися їх. Послух, при всій його важливості, – міра тимчасова та умовна, слухатися і батька, і матір діти повинні «в Господі», тобто коли не потрібно порушувати заповіді Божі.

Тато навчає хулити Бога – дітям не можна його слухати; мама навчає лихословити тата – дітям не можна її слухатися. Послух батькам також обмежений віком та положенням – так, дівчина, що вийшла заміж, підкоряється своєму чоловікові, а не батькам. І вирішувати питання із послухом «неправильним» батькам в розлученні на практиці простіше, ніж з шануванням. Маленька дитина з ким залишилася, того і слухає.

А ось заповідь шанування батьків – безумовна, тобто не поставлено ніяких умов: шануй – і все. Не тому, що батьки – хороші люди, не тому, що вони навчають тебе добру, і навіть не тому, що вони взагалі піклуються про тебе, але просто по факту батьківства. Якщо для шанування поставити умови, так виявиться, що мало хто з батьків, відверто, зможе сказати, ніби гідний шанування.

Дітям будь-якого віку, і юнакам, і дорослим людям може бути дуже важко, звичайно, шанувати батьків. І не тільки тому, що мама (або, відповідно, тато) буквально вимагає грубіянства до тата (до мами).

Немає людини без гріха. І батьки – теж люди, і обов’язково, гарантовано грішні. Уважна дитина свого часу починає, звичайно ж, бачити гріхи батьків. Дитина, що вже вийшла з підліткового віку, навіть повинна побачити ці гріхи. Тому що ми багато в чому успадковуємо гріховні схильності наших батьків, хоч би просто тому, що були виховані саме цими людьми. І щоб не дозволити батьківському гріху оволодіти нами, цей гріх потрібно чітко та ясно усвідомити.

Вчинки батьків можуть бути найнегіднішими та мерзенними, адже такими можуть бути взагалі вчинки людей. І звичайно ж, дитина свідомого віку, обов’язково повинна розуміти, що подібний вчинок батька або матері – неприпустимий ні при яких обставинах.

Можна засудити гріх і потрібно засудити, але при цьому – не засудити людину. Неймовірно важко, коли мова йде про близьких людях і коли цей гріх, наприклад, перелюбство або пияцтво, зруйнував твою сім’ю. Але, з іншого боку, в сім’ї якраз легше.

Ти чітко і ясно розумієш, що тато або мама зробили страшний гріх. Та ще ясніше бачиш наслідки цього гріха – як руйнується все навколо, як страждає безліч людей. Але при цьому – ти любиш цю людину, свого батька або матір, що згрішили. Любов допоможе не засуджувати, але жаліти, допоможе побачити можливі виправдання та, не виправдовуючи гріха, виправдати людину.

Але ж ми повинні не тільки не засуджувати батьків – але шанувати їх. Як же шанувати явного грішника, та ще винного в руйнуванні твоєї сім’ї? І тут, напевно, може допомогти історія з Хамом. Його батько в описану Біблією мить був в непривабливому, смішному, ганебному вигляді. Хам посміявся. І прийшли Сим і Іафет і, відвернувшись, щоб не бачити наготи батька, прикрили його.

Діти не роздивлялися гріх батька. Добра дитина не смакує відомий їй батьківський або материнський гріх. Вона прикриває по можливості цей гріх – наприклад, не обговорюючи його з іншими, не лихословлячи, не виносячи його на загальний огляд за прикладом Хама; не дозволяє при собі обговорювати та засуджувати її батьків. Прикриває або виправданням, або мовчанням. Це можливо завжди, якими б не були батьки.

Як дитині навчитися такому ставленню до батьківських гріхів? Як і в інших випадках, насамперед отримати приклад подібного ставлення до гріха взагалі, до конкретного грішника – зокрема. Побачити ставлення тата – до мами, мами – до тата. Ми можемо навчити дітей і словами, прикладами з життя інших людей. А ось якщо ми самі засуджуємо та лихословимо, дитині доведеться самостійно навчатися шанувати батьків.

Іноді здається, що наша сучасна культура – культура грубіянства. Культура, в якій маленькі діти та підлітки зухвало поводяться з батьками, вчителями. У якій дорослі люди не поважають літніх. Культура, в якій у дітей є права, а у батьків – обов’язки. Культура, в якій грубіянство всіляких відтінків скрізь.

Ми звинувачуємо в цьому злий сучасний світ, інтернет, телевізор, школу. Але і ми, батьки, часто самі ростимо наших дітей грубіянами – розбратами в сім’ї. Проте ми завжди можемо змінити ситуацію. Хоч би на крапельку. Тому що можливо не допускати чвар в своїх сім’ях, можливо берегти мир, любов та згоду в тій малій Церкві, в якій навчаються жити та ставитися до людей і до Бога наші діти.

Анна Саприкіна

“Православие.RU”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №2


Теги: ІафетБібліябатькигрубістьдітирозлученняСимХам
Попередня публікація

Піст – оaзис чистоти

Наступна публікація

Не добре бути дитині одній

Наступна публікація

Не добре бути дитині одній

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина
Родина священника просить допомогти вилікувати півторарічного сина

В Синодальний відділ УПЦ з соціально-гуманітарних питань звернулися за допомогою клірик Київської єпархії ієрей Володимир Слободнюк та матушка Катерина. Їх півторарічний син Кирило потребує дороговартісної реабілітації, у т.ч. за кордоном, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  “Спаси Господи всіх православних християн! Ми батюшка і матушка, у нас троє маленьких діток: 6, 3 рокиДОКЛАДНІШЕ → [...]

Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви
Інтерв’ю митрополита Вінницького Варсонофія для ЗМІ Сербської Православної Церкви

В ефірі радіо Белградо-Карловацької Архієпископії Сербської Православної Церкви відбулась трансляція інтерв’ю митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, яке владика дав співробітнику пресслужби Сербської Православної Церкви Николаю Сапсаю. В інтерв’ю митрополит Варсонофій відзначив важливість для віруючих УПЦ стояння сербів за Православну віру та захист святинь у Чорногорії.  Під час розмови Його Високопреосвященство розповів віруючим Сербської Церкви проДОКЛАДНІШЕ → [...]

У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)
У день свята Богоявлення в єпархіях УПЦ освятили води морів, річок і водойм — фото, відео (оновлено)

19 січня 2021 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, єпископатом і духовенством Української Православної Церкви було звершено чин Великого освячення води Чорного и Азовського морів, озер, рік і джерел України, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на пресслужби єпархій. Нагадаємо, цього дня Блаженніший Митрополит КиївськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти