Вівторок, 7 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Коли усе не так

08.02.2014
в «Волинь православна»
A A


Хто з нас не знайомий з ситуацією, коли раптом, абсолютно несподівано і непередбачувано ламається увесь устрій нашого життя? Це буває як в глобальному, так і в миттєвому, якщо можна так сказати, масштабі. Відбуваються якісь безглузді події, послідують якісь неадекватні реакції, находять якісь дивні стани, але ясно тільки одне – усе не так, як було ще хвилину тому. Точно потрапив в якесь марення і нічого ти з цим маренням поробити не можеш.

Чи можеш?

Адже є ж все одно поле діяльності, простір для вибору навіть в найбезглуздіших і хаотичних обставинах. І передусім потрібно цим обставинам не піддаватися. Не дозволяти себе втягнути в «зачарований» світ, залишатися острівцем чистого і мирного сенсу посеред очевидної та некерованої нісенітниці. І головний засіб в цьому – жива молитва: «Допоможи, Господи»!

Які прості слова, але яку важливу роль вони можуть відігравати в нашому житті! Слова ці, вказані з вірою в Бога, в Його милостиве ставлення до нас, в можливість і необхідність іншого – мирного і доброго – влаштування реальності, притягають в наше життя Божественну благодать, що завжди лікує та заповнює.

Раптові хаотичні і безглузді стани, чвари, що спалахують ні «з чого», – усе це пов’язано з дією бісівських сил, мета яких саме змішати, затьмарити, погубити те добре, що дарує нам Господь. Зруйнувати той добрий устрій, який милістю Божою вибудовується по крупиці день за днем, рік за роком.

А значить, і головне наше завдання в усіх згаданих незрозумілих та раптових обставинах – не піддаватися смутку, затьмаренню, а протистояти їм міцним покладанням надії на милість Божу, міцною молитвою.

Протистояти щирою любов’ю та вірою в краще. В краще, що є в тих людях, з ким наші раптові розлади пов’язані. Це важко, іноді дуже важко. Але тільки любов знає, бачить людину такою, якою вона є насправді.

Адже часто саме почуття ворожнечі, неприязнь вселяють нам духи пітьми до тих людей, із-за яких, як здається нам, відбувається зніяковіння. Але саме цим почуттям виявляти довіру і не можна, тому що, які б підступи не чинила людина, що б вона не задумувала проти нас (навіть якщо це насправді відбувається, а не здається), все одно будь-яка людина заслуговує на участь, і доброзичливість, і молитву за неї, що приноситься нехай навіть з болем і співчуттям.

Із співчуттям тому, що кожна людина, котра живе пристрастями, страждає сама: душа її не знаходить спокою та радості. Ось за це і потрібно, мабуть, молитися – за мир душевний, за звільнення від пристрастей, за радість духовну, осяваючу життя людини тихим і добрим світлом.

І якщо твердо, незважаючи на усі вітри та переживання, сподіватися на Господа, зберігати перед Ним свою совість, молитися за тих, хто служить, як здається, причиною розладу нашого життя, – якщо стояти в цьому покладанні надії, то «чари» розвіються обов’язково без зайвих рефлексій та аналізуючих роздумів, які тільки ще більше заплутують обставини, а не служать їх вирішенню.

Підступні сили

Звичайно, багато наших спокус, труднощів, раптових та розстроюючих душу обставин трапляються по підступах лукавих духів, які прагнуть затьмарити душу, збентежити людину, а найбільше в дні духовних урочистостей, в церковні свята, напередодні сповіді, причастя, під час посту.

Словом, тоді, коли людина намагається свідомо вирватися з благодушно усипляючого полону «звичайного» життя. Прагне вирватися з павутини забуття, тонко і майстерно сплетеною ворогами роду людського. Павутини, в якій душа, вдаючись до безпечності, поступово гине для духовного життя, поки абсолютно не втратить саме уявлення та пам’ять про неї.

Природно, коли душа намагається вирватися з цих тенет, що називається – тріпається, тут же і «павук духовний» пожвавлюється і поспішає до своєї жертви, щоб сплутати її міцніше, не дати їй вирватися з давнього полону.

Але спокуси такі трапляються все-таки не самі по собі, а не інакше як по допущенню Божому і, можливо, саме для того, щоб ми не спали, щоб не розкошували в помилковому самозаспокоєнні, а, усвідомлюючи дію лукавих духів на душу, протистояли б їм посиленою і від серця приношуваною молитвою, покладаючи надії на Бога, скрушним та невпинним зверненням до Нього.

І в цьому сенсі кожна спокуса, кожні раптові зніяковіння та розстроюючі обставини можна – та і потрібно – сприймати як сигнал, що подається нам: час молитися, тверезо, без смутку і зніяковіння, з невідступним та міцним зверненням до Бога і з надією на Його людинолюбство.

І якщо твердо і негайно стати в цій думці, в цьому почутті на початку будь-якої спокуси, то, без сумніву, можливо отримати від нього велику користь, пам’ятаючи, що кожна спокуса дає нам привід більш суворо поглянути на своє життя не лише в його зовнішніх проявах, але і в найглибинніших, сердечніших спрямуваннях.

У тих глибинах, які в повсякденному житті залишаються для нас майже зовсім непомітними. Ми рідко звертаємо туди свій погляд, а живемо і діємо часто «самопливно», залучені гріховними спрямуваннями, але навіть не усвідомлюємо, не розуміємо цього, поки не затьмаримо совість явно тяжким гріховним вчинком.

Глибока, уважна молитва допомагає утвердитися в правильному, мирному почутті згоди з Богом та людьми. У почутті, яке, в сукупності з терпінням, здатне протистояти будь-яким несподіванкам і безглуздостям саме тому, що в почутті цьому незримо присутній Сам Господь, від щирого серця покликаний нами на допомогу і що відгукнувся на цей заклик по Своєму природному і незмінному людинолюбству.

Тільки розпочинати виправлення будь-якої найскладнішої та заплутанішої ситуації потрібно з усвідомлення своєї нездатності не те щоб вирішити, а і ясно зрозуміти що відбувається самостійно, без допомоги Божої. І ще обов’язково потрібно забажати – саме забажати – побачити свою провину, тому що без неї – без особистої провини – жодна спокуса не обходиться.

Важко сказати «пробач»

Винні ми в будь-кому випадку хоч в чомусь, але не бачимо і не усвідомлюємо цього частенько. Більш того – винні часто в самій своїй «правоті», яка замикає нас в глухій непробивній шкаралупі. І ми з цієї шкаралупи впертості, гордості дивимося на світ і не можемо зрозуміти, чому нічого не змінюється на краще. Та тому і не змінюється, що ми самі не бажаємо змінюватися.

Важко сказати «пробач». Навіть не те, щоб фізично важко узяти та й перебороти себе – підійти і сказати. І це важко… і потрібно так чинити, переступаючи через себе. Але ще важче прийти до того, щоб це «пробач» було сказане від серця, та ще і там, де ти на сто відсотків впевнений в своїй правоті.

Як бути? А ось так: шукати свою неправоту так само наполегливо, як завжди ми шукаємо собі виправдання. Шукати від щирого серця, з глибоким вдивлянням у свою совість, з покликанням Божої допомоги в цій непростій справі. І ось коли з’явиться щире усвідомлення своєї неправди, своєї провини – тоді буде закладено дійсний початок примирення, навіть якщо до слова «пробач» повинен буде ще пройти певний час.

«Я винен» – золоті слова, сказані, передусім, Богу і самому собі, і вони ніколи не бувають марні. Назустріч цим словам приходить благодать і дивним, незбагненним чином сама влаштовує наше примирення, вирішує самі найсумбурніші та безглуздіші обставини і стани.

Я винен, пробач мене, Господи, допоможи нам!..

Священик Димитрій Шишкін

Теги: АмвонВолиньКовельКоли усе не такПравославнапробач
Попередня публікація

Монастир Сави Освященого в Палестині

Наступна публікація

Любов чи ненависть

Наступна публікація

Любов чи ненависть

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version