Середа, 8 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

«Пізнє» щастя

22.01.2015
в «Волинь православна»
A A

«Позднее» счастье,  Ксения Кириллова, АМВОН, Волинь Православна

У жінок – та й не тільки у них – зазвичай вважається, що одружуватися краще в ранній молодості: мовляв, і сили ще є, і здатність любити не розтрачена, і не наросло ще комплексів з розчарувань, страхів та психотравм; і серце ще здатне відкритися та довіритися іншому, і притиратися один до одного легко, коли звички ще не закостеніли.

Усе це, напевно, так і є, але біда в тому, що подібні приклади стають додатковою причиною для депресії у жінок, які до своїх 25-30-40 років (межа відчаю у кожного своя) не зустрі­ли ще свою «другу половинку» і не створили сім’ю. Таких жінок чимало і серед моїх подруг, і саме для них назву деякі переваги тих, хто зустрічає своє щастя в зрілому або відносно зрілому віці.

На достатньо банальних аргументах, на зразок того, що з роками люди стають серйознішими, відповідальнішими, навчаються цінувати любов та роблять висновки з колишніх помилок, я не хочу зупинятися надовго. По-перше, робити правильні висновки з помилок навчені далеко не усі, а по-друге, з роками люди можуть набувати і далеко не найпривабливіших якостей: егоїзм, підозрілість, емоційну закритість, та й характер зазвичай кращим не стає. Не варто очікувати, що час змінить в кращу сторону нашу потенційну «другу половинку». Час очікування, що випав нам, дається насамперед для нас самих.

Річ у тому, що далеко не усі юні дівчата здатні виразно відповісти на запитання – а що є для них «друга половина»? Насправді, все, що є в людині – достоїнства, недоліки, захоплення та пристрасті – неусвідомлено шукає в іншому своє продовження. Але, погодьтеся, досить безглуздо пов’язувати своє життя з тим, хто виявляється лише відповіддю на вашу пристрасть, хвилинне бажання або чергову ідею-фікс.

Вік – це той час, протягом якого жінка може зрозуміти, що для неї головне в ній самій, простіше кажучи – стати особистістю. Збігу з іншою людиною у всьому бути не може, але дивно очікувати «збігу в головному», якщо жінка сама ще не розуміє, що насправді для неї головне.

Звичайно, воцерковлені жінки можуть сказати, що головне – це віра, але на практиці це поняття дуже розмите. Під вірою кожен, знову ж таки, розуміє своє. Для когось віра – це строгий домострій з щоденними поклонами, монастирськими постами та моралями на високі теми, для іншого – постійна боротьба з «гріховними породженнями світу цього» (тут вже можна брати що завгодно, що входить в сьогоднішню політичну повістку), для інших це формальні походи в храм у поєднанні з обов’язковим «батюшка так благословив», для когось – насамперед дотримання моральних норм.

Із захопленнями теж не все так просто. Кажуть, в молодості людям складніше пробачити розбіжність в смаках, ніж відверту зраду. Але смаки та хобі змінюються з роками, так само як і пристрасті і навіть мрії. А ще гірше – мрії мають властивість збуватися та не приносити цим не те що щастя, а навіть банального задоволення. Навіть така серйозна категорія, як «справа всього життя», далеко не завжди себе виправдовує. Пам’ятаю, в ранній молодості мені здавалося, що «мій» чоловік  обов’язково має бути однодумцем, соратником, з яким ми будемо займатися однією справою, «будемо дивитися не один на одного, а в один бік».

Та все ж навіть «бойовий соратник» – не завжди оптимальний критерій у виборі супутника життя. Справи можуть змінюватися, місця роботи – недовговічні, а головне – ми теж не відразу починаємо розуміти, чому ми займаємося тією або іншою справою і чого ми насправді цим хочемо досягнути. Умовно кажучи, хтось йде працювати вчителем, тому що йому хочеться відчути владу над дітьми, а інший щиро любить дітей і мріє передати їм частину своїх знань і досвіду.

Формально вони роблять одну справу, але важко уявити собі більш різних та менш здатних зрозуміти один одного людей. І навіть якщо мова йде не про загальне місце роботи, а про конкретну сумісну творчу справу – і то на одному місці, в одній команді можуть зійтися люди з діаметрально протилежними поглядами на життя та етичними принципами.

І ось зі всього цього – цінностей та принципів, душевних якостей та значущих справ, віри та мудрості, життєвого досвіду, що дає розуміння того, які якості вона цінує, які недоліки не може пробачити, як взагалі поводиться чоловік, якщо він дійсно любить – зростає особистість. Ця особистість своєю гармонійністю, внутрішнім багатством та здатністю любити вже може притягати до себе іншу таку ж особистість і не розчинитися в ній до кінця, а зберегти в шлюбі свою індивідуальність та можливість розвиватися далі – вже удвох.

До речі, зовсім не обов’язково думати, що, коли у нас, начебто, остаточно склався свій маленький світ, зустрінута нами людина зможе до кінця його розділити. Іноді потрібно прожити достатньо багато років лише для того, щоб зрозуміти – все, що ти кропітливо створював, насправді не вартує того, щоб ним не можна було пожертвувати.

Не варто думати, що подібний висновок дається легко і не вартує витраченого на нього часу помилок та розчарувань. І, до речі, це теж критерій – якщо заради зустрінутої нами людини ми готові відмовитися від звичного нам способу життя, в створення якого вкладено немало зусиль, швидше за все, людина цього вартує.

Насправді, у мене приблизно так і склалося. Зі своїм чоловіком я познайомилася тільки в 28 років, будучи людиною, що вже склалася, зі своєю роботою, досягненнями та поглядами і, якщо відверто, щастя своє уявляла трохи інакше – в руслі сумісного продовження того, чим займалася в рідному місті. Так от, заради коханної людини мені довелося залишити не тільки справу та друзів, але і рідну країну. При цьому він дійсно виявився моїм однодумцем, але разом з тим – зрілою особистістю зі своїми планами, цілями та амбіціями, а головне – з умінням любити. Зважитися на раптові зміни було дійсно нелегко, зате в цьому випадку з упевненістю можна сказати – ніяких інших причин, окрім любові, у нашому шлюбі не було.

Звичайно, я не обманююся з приводу того, що мої погляди та пріоритети не зміняться після тридцяти років шлюбу. Але у мене є надія, що ці зміни стануть результатом нашого спільного життя, загальної душевної роботи, умінням прислухатися один до одного. І я розумію, що потрібно було почекати, потрібно пережити певний досвід, щоб дізнатися, розгледіти, не відштовхнути свою любов, не втратити справжнє щастя за нездійсненними очікуваннями.

Отже головне в пошуку своєї людини – не зневірятися і творити себе для любові, тому що справжнє щастя «пізнім» не буває.

Ксенія Кирилова

Матроны.ру

Переклад українською – газета “Волинь Православна”


Теги: віражінкажиттящастя
Попередня публікація

Дорогоцінний страх

Наступна публікація

Лови мить

Наступна публікація

Лови мить

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version