0 °c
Kovel'
Вівторок, 26 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Покаяння як любов

05.06.2014
в «Волинь православна»
0

Ми вже звикли говорити та багато читали про покаяння. Так само ми багато чули та читали і про любов. Це два серйозні поняття, дві дуже важливі реальності нашого духовного життя.

Але їх об’єднання в назві даної статті викликає подив: як можуть ці два поняття поєднуватися, що має на увазі можливість їх рівнозначності? «Покаяння, що розглядається як любов», «Покаяння у формі любові», «Зміст покаяння – любов» – такими могли б бути варіанти назви нашої статті.

Звичайні значення цих слів, до яких ми звикли, не дуже-то збігаються. Коли ми говоримо «покаяння», на розум приходить «скорбота по Богові», «сльози покаяння», «плоди або справи покаяння» і все, про що ми чули та читали.

А промовляючи слово «любов», ми маємо на увазі жертву, самопожертвування, радість, готовність всіх любити. Як же можна сумістити, ототожнити ці настільки різні образи?

Ми постараємося відповісти на це питання і підтвердити, що любов є умовою покаяння. І розкрити цю ідею в трьох напрямах, обгрунтувати трьома основними аргументами.

Підтвердження досвіду

Першим аргументом є досвід: досвід інших людей говорить нам про те, що те, як люди каються, багато в чому схоже з тим, як вони люблять.

Ми часто помічаємо, що людина, яка може по-справжньому полюбити іншого, в такій же мірі може грунтовно, по-справжньому і покаятися. Тоді як люди, яким важко полюбити, якось затиснуті, обережні, холодні та замкнуті в собі, не можуть і покаятися по-справжньому.

Більш того, питання навіть не в самому факті любові, а в її постійності. Люди, які нетривало люблять (коли гаряче люблять, повністю віддаючись своєму відчуттю, але з часом охолоджуються і відступаються) каються з непостійністю, – не можуть продовжити той прекрасний порив, який у них був спочатку.

Ця схожість пояснюється тим фактом, що міра покаяння показує здібність людини до любові. У кожної людини є така здатність, дана Богом, – вона є частиною Його образу.

Але внаслідок величезної різноманітності людських характерів та умов життя (різні батьки, різні умови виховання, різні проблеми, з якими стикається людина і так далі) здатність любити не однакова, різна і глибина любові, її якість та постійність.

Таким чином, здібність людини до покаяння відповідає властивостям та особливостям її здатності любити. Іншими словами, основний механізм, який допомагає людині каятися, – це і є сила, з якою вона може любити.

І якщо людина здатна по-справжньому полюбити, забути себе, значить, вона може по-справжньому, забувши свою гордість, і покаятися; значить, вона має в своєму розпорядженні таку повноту та послідовність в покаянні, яка бажана Богові.

А якщо любов людини бідна, тоді бідним і незавершеним буде і її покаяння. (Звичайно, такі стани душі не постійні: навіть якщо хтось, через свій характер та життєві умови, не має дару справжньої любові, то за допомогою Божою, уважності та праці над собою може зробити його досконалим).

Певні приклади з Передання Церкви допоможуть нам краще вникнути в цей досвід.

Пригадаємо притчу про блудного сина (Лк. 15: 11-32). У ній старший син постає людиною із слабкою душею. Коли знайшовся його молодший брат, якого він вважав за втраченого і про якого багато років нічого не чув, так що навіть не знав, чи живий той, він не тільки не стрибає від радості, але замість цього починає лаяти його перед своїм батьком, відчуваючи заздрість.

Стає абсолютно ясно, що людина не має любові в собі, не здатна любити. І цей недолік, крім усього іншого, не дозволяє їй покаятися. І, навпаки, у його брата є глибоке, щире та справжнє покаяння – в міру його здатності любити. «А звідки ми знаємо, що молодший блудний син, має сильну любов?» – запитаєте ви.

Відповідь нам дає другий приклад з Переказу, який хотілося б привести: мова піде про преподобну Марію Єгипетську.
Як і блудний син (який «розтратив маєток свій, живучи марнотратно з розпусницями»), преподобна Марія провела багато років в плотській насолоді.

Цей розпусний спосіб життя побічно свідчить, що у цієї жінки було дуже сильне прагнення та здатність любити. Ця здатність, звичайно, сильно збочена, цілком звернена до «любові тілес», як говорить в своїй «Лествиці» преподобний Іоанн.

Але, не дивлячись на все це, дана властивість душі не перестає бути потенційною здатністю глибоко та сильно любити.

І після дивовижного навернення преподобної ця якість направлена виключно до Бога і дає святій можливість творити такі аскетичні подвиги та зазнати такі страждання, що, на перший погляд, в них неможливо повірити: якби ми здійснювали такі подвиги хоч би і не 40 років, а нехай навіть один тиждень – померли б від смутку та туги.

Такі аскетичні подвиги жодним чином не можна пояснити, якщо не визнати, що люди, котрі виявляють плотські пристрасті, володіють і здатністю глибоко любити, нехай навіть ця здатність і зіпсована багаторічними пристрастями. Це твердження вирішує подив і у випадку з блудним сином.

Отже, покаяння – це перетворення душевних сил людини, яке викликане любов’ю, а значить, воно є ідентифікатором нашої здатності любити. І якщо ми хочемо отримати відповідь на питання: «Чому ми не можемо по-справжньому покаятися?» – нам потрібно бути готовими прийняти, що, можливо, ми не можемо любити по-справжньому ні Бога, ні людей.

«Люблю» означає «довіряю»

Тепер перейдемо до другого доказу, який доповнить та підтвердить обговорювану нами думку, що любов є передумовою покаяння.

Якщо ми спробуємо проаналізувати покаяння як факт, як певний процес, то відмітимо, що для нього потрібна довіра. «Покаяння» в грецькій мові означає «змінюю розум, образ думок», тобто стаю новою людиною і, отже, змінюю напрям життя.

Отже, я вже не шукаю, як раніше, тільки своєї вигоди, комфортного життя для себе, але передаю себе в руки Божі, щоб Він керував мною. Звичайно, ми не можемо довіряти тому (якщо говорити про довіру в істотних речах), кого ми не любимо, на кого ми не можемо покластися.

Можливо, в певних дрібницях ми довіримося людині і без любові, але коли мова йде про те, щоб довірити комусь самого себе, життя цілком та повністю (своє єдине і неповторне життя!), тоді для того, щоб довіритися та покластися на людину, вже потрібна справжня любов.

У такому контексті «каюся» означає наступне: оскільки я довіряю, оскільки я люблю – передаю себе самого в руки Божі, виконую та зберігаю Його заповіді, як того вимагає від нас Сам Христос: «Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю Його, і об’явлюсь йому Сам» (Ін. 14: 21).

І в цьому сенсі з передавання самого себе в руки Божі через покаяння, через любов та довіру виходить зречення себе. Ми зрікаємося всього того, що до цього знали та любили, що бачилося розумним та логічним.

За допомогою цього ми наближаємося до зустрічі з Богом тим же самим чином, що і Авраам, який вийшов на зустріч з Ним після того, як послухався заклику, з яким Господь до нього звернувся: «Вийди з своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу» (Бут. 12: 1). Адже це в реаліях тієї епохи означало подорож на край світу!

Цей заклик до Аврама, за яким послідувала зміна місця життя, повторюється кожну хвилину і по відношенню до нас: щоб ми змінили спосіб життя.

Бог нас спонукає залишити позаду все, чому ми навчилися, те, як ми живемо і що думаємо про інших людей, і закликає робити те, чому Він нас навчає, довіритися Йому і піти в нову країну – країну Його заповідей.

Це і є справжнім самозреченням – зреченням свого «я», як би ми його не любили.

Таким чином, оскільки покаяння припускає довіру Богу та зречення самого себе, оскільки довіра та самозречення припускають любов, то покаяння в своїй суті стає фактом любові: я люблю Бога і йду в невідомість (оскільки послух Його заповідям по суті це шлях в невідомість).

На жаль, є певна група християн, які постійно приймають участь в житті Церкви, але їх образ мислення знаходиться в суперечності з покаянням.

Вони не можуть довіритися Богові і відправитися в подорож в нову країну Його заповідей, тому що відмовляються подивитися на себе через призму заповідей Божих і таким чином змінити уявлення про себе.

Інакше кажучи, не хочуть побачити приховане всередині пекло, в яке, проте, Христос вже зійшов, відвідав його і, не дивлячись на це, любить нас.

Подяка приводить до покаяння

Третій елемент, який нам дозволяє зв’язати покаяння та любов, зустрічаємо в оповіданні Нового Завіту про трапезу в будинку Симона (Лк. 7: 36-48).

Коли Христа приймали в якомусь будинку, прийшла жінка-грішниця, припала до Його ніг і почала їх умащати миром.

Господар будинку, який був фарисеєм, обурився і подумав: «Якби Він був пророком, зрозумів би, що за жінка до нього торкається, і не прийняв би її». Тоді Христос відповів на його роздуми: «Два боржники винні були одному чоловікові: один мало, а інший багато, але кредитор пробачив їм обом.

Як ти думаєш, хто любитиме його більше?» «Природно, той, хто був більше винен», – не замислюючись, відповів господар будинку. І Христос говорить: «Чи розумієш ти зараз, що ця жінка виразила мені свою подяку? Оскільки вона відчуває, що прийнята Тим, Хто пробачив їй гріхи».

І, повернувшись до тієї жінки, сказав: «Прощаються тобі гріхи твої».

Я б хотів поставити тут акцент на тому, що результатом покаяння є подяка – а це, по суті, форма любові. Але це правило діє і навпаки: результатом нашої любові до Бога буває покаяння. Любов, іншими словами, є і причина, і результат покаяння.

Тому в одній бесіді святитель Іоанн Златоуст, з художньою вільністю описуючи не приведений в Євангелії можливий діалог цієї жінки, що кається, з торговцем, у якого вона купує миро, використовує термінологію любові: «Хочу, щоб ти дав мені краще миро, яке у тебе є, скільки б воно не коштувало».

Той питає, щоб краще зрозуміти, для кого вона купує, але жінка перебиває його: «Дуже тебе прошу, я прийшла до тебе не розмовляти; дай мені найкраще – і я піду. Дуже поспішаю, хочу зустрітися з моїм коханим».

Торговець відповідає: «Я дивлюся на ціну мира, яке ти просиш, і дивуюся. Хто той, кого ти любиш так сильно? Покажи його мені, щоб і я його полюбив».

Жінка знову відповідає: «Навіщо ти, людина, тиснеш на мене, щоб дізнатися, хто це? Невже ти не бачиш, як згорає моє серце від бажання зустріти Його і боюся не встигнути? Мені здається, що немає будинку в цій країні, де б не знали, скільки я спокусила в розпусту. І як тільки я побачила цього Святого Лікаря, Який з’явився на землі, відразу ж душа моя була поглинена Ним і серце підкорилося Йому, тому що я бачила багато чудес, які Він вчинив. Грішних приймає, до митарів наближається, не гнівається і не виганяє тих, хто приходить до Нього».

Таким чином, ми бачимо, що отці, кажучи про покаяння, мають на увазі прояв здатності людини любити, тому і використовують термінологію закоханих, щоб описати зв’язок того що кається з Найбільшим Коханим. І ця здатність любити здатна сама по собі подолати силу звички до пороку.

Отці називають те покаяння, яке дійсно походить з любові, «початком Царства Божого» (як і на початку проповіді Христа) в тому сенсі, що людина в покаянні починає відчувати Царство Бога.

По-іншому покаяння називається «присутністю Святого Духу», Який діє всередині людини і направляє її. Також покаяння уподібнюється «новому зору» – тобто людина покаянням знаходить нові очі – це те, що ми пам’ятаємо з досвіду святих, – бачення, споглядання Бога. Отримання такого зору – довгий процес, початком якого є покаяння.

Можливо, після всього сказаного нам доведеться констатувати, що в нашому покаянні немає нічого схожого на згадане. Це не повинно нас бентежити. Сходи на небеса складаються із ступенів.

І Бог, що любить людину, знає що нам дуже важко зробити перший крок, щоб встати на ступінь любові. Загалом, бувають і інші шляхи покаяння: для когось стимулом може бути страх або надія на нагороду.

Але незалежно від мотиву, який нас спонукав покласти початок духовного життя, метою завжди має бути любов.

Духовне життя взагалі складається з постійного перетворення наших внутрішніх мотивів, освячення намірів та усвідомлення того, що ступінь, на якій ми знаходимося зараз, тимчасова, оскільки нам вже потрібно рухатися до наступної.

Священик Василій Фермос

pravoslavie.ru

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №5

Теги: гріхлюбовпокаянняпрощення
Попередня публікація

Осуд

Наступна публікація

На чому заснований авторитет Церкви?

Наступна публікація

На чому заснований авторитет Церкви?

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті
Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті

Дії клірика «ПЦУ» Владислава Шимана, який після заборони у служінні захопив храм УПЦ в смт Сарата та видає себе за священника канонічної Церкви, класифікуються як шахрайство і самоуправство. Про це заявила юрист Одеської єпархії УПЦ Ксенія Колотенко в коментарі для каналу «Перший Козацький», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Зокрема, згідно з указом відДОКЛАДНІШЕ → [...]

Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури
Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури

Після завершення локдауну, з 25 січня 2021 року, по всій території України умови відвідування храмів і проведення богослужінь залишилися незмінними. Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook  Міністерство культури і інформаційної політики України, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Релігійні заходи в закритих приміщеннях можливі при тій же кількості віруючих. Число відвідувачів обмежено 1 людиною наДОКЛАДНІШЕ → [...]

25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)
25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Житіє святої Тетяни Свята Тетяна народилася в Римі у кінці другого століття у сім’ї знатного вельможі, який був тричі консулом Риму. Він таємно сповідував Христа, тому виховав дочку в побожності і відданості Богу. Тетяна добре знала Святе Писання і,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти