Вівторок, 6 Червня, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Православ’я в Камбоджі

28.02.2013
в «Волинь православна»
A A

Православ'я в Камбоджі, Амвон

Православні приходи в Камбоджі з’явилися завдяки дивовижному зціленню. Після того, як поряд нього розбився літак, власник камбоджійської авіакомпанії захворів раком крові і опинився на межі смерті. Але по молитвах місцевих християн дивовижним чином видужав і в подяку створив в Камбоджі православний прихід.

Першу общину утворили невіруючі

Два новоутворені приходи в Королівстві Камбоджа — в столиці Пномпені і в місті Сиануквиль — були прийняті в юрисдикцію Руської Православної Церкви рішенням Свя­щенного Синоду зовсім недавно.

Пастирське окормлення приходів отримав представник нашої Церкви в Таїланді архімандрит Олег (Черепанін).

Перша ініціативна група, яка зібралася в Камбоджі і запросила до себе отця Олега, виявилася не дуже православною.

«Вони діяли, виходячи зі свого щирого бажання, — розповідає отець архімандрит. — Але іноді бувають ревнощі не по розуму. Погодьтеся смішно, коли в ініціативній групі присутня людина, яка публічно заявляє, що не вірує в Іісуса Христа».

Отець Олег пояснив ініціативній групі, що Церква не є національним клубом за інтересами, а головною умовою для прийняття в Церкву є віра в Христа, після чого частина учасників вийшли з складу засновників.

Після реорганізації були проведені збори, на яких общини вибрали старост і підписали офіційні звернення з проханням прийняти їх в лоно Православної Церкви. «Зараз в общині люди якщо і не мають вищої богословської освіти, то, принай­мні, люди щирі, віруючі, і охочі вивчати цю тему», — продовжує архімандрит Олег.

Хрещені, але не освічені і без храмів

Своїх храмів у двох невеликих (близько 25-30 чоловік) общин поки немає. Пномпеньський прихід на честь святого Георгія Побідоносця молиться в православному храмі при болгарському посольстві. В основному це російськомовні люди, що приїхали в королівство займатися бізнесом.

Окрім ділових людей, які недавно приїхали, за спостереженнями священика, існує також великий прошарок «дауншифтерів», людей, що «шукають себе». Вони, як правило, здають квартиру в Росії і на отримані гроші живуть в Камбоджі. В цілому матеріальне становище прихожан адекватне загальному положенню справ в королівстві, тобто досить скромне.

Є серед прихожан і перші камбоджійці. Зараз в Санкт-Петербурзькій духовній семінарії навчається камбоджієць Давид. Є ще один кандидат на хрещення, який висловив бажання пройти катехізацію. «Отже якесь насіння на місцевий грунт, в серця корінних камбоджійців, посіяне, — говорить архімандрит Олег (Черепанін).— Сподіватимемося, що це принесе добрий плід. Якщо Господь благословить, то так і буде. Ми в таких же умовах розпочинали в Таїланді, були ті ж проблеми, і немає нічого нового під сонцем. Просто потрібно працювати, молитися, і тоді Господь виростить добрі плоди».

Не дивлячись на те, що країна дуже небагата, отець Олег не поспішає прохати допомоги. «Мені потрібно розібратися, — ділиться своїми думками священнослужитель — місіонер. — Поки я не можу розставити пріоритети і сказати, що важливе, а що ні. Спочатку потрібно подумати, помолитися, скласти план, програму розвитку і потім розпочати її реалізовувати. Тоді вже ми проситимемо наших братів і сестер в Таїланді і скрізь в світі звернути увагу на  потреби православної общини в Камбоджі, яка через обставини знаходиться в складному економічному стані і на самому початку духовного шляху».

Розпочати отець Олег припускає з організації щомісячних богослужінь і забезпечення умов для постійної роботи катехизатора. «Я б так сформулював ситуацію в Камбоджі — люди хрещені, але не освічені, їх потрібно навчати», — додає архімандрит.

Дивовижне зцілення льотчика

Коли Сергія Степанова при­везли з Пномпеня до Бан­гкока, його синові і друзям довелося вносити батька до храму на руках — настільки худорлявим і виснаженим він був. У минулому власник успішної авіакомпанії був зломлений духовно — катастрофою літака, що належить йо­го авіакомпанії, загибеллю людей, і фізично — лікарі виявили у нього рак крові.

«Я, багато бачив хворих людей, і думав, що смерть вже стоїть десь поряд», — згадує отець Олег. Сергій посповідався, причастився, його відвезли в лікарню, а православна община Бангкока почала молитися за його здоров’я перед образом святителя Миколая Чудотворця.

Під час чергового курсу хіміотерапії, яких в цілому довелося перенести сім, Сергій Степанов запросив священика, щоб прийняти таїнство соборування та пожертвувати кошти на Церкву. «Одного дня, коли я вже думав — чи не прийшов час переписати з поминання за здоров’я в поминання за упокой, він сам з’явився в храм, — розповідає отець Олег. — У мене був спра­вжній шок, тому що Сергій повністю видужав, і по ньому не можна було сказати, що він тільки що переніс важке захворювання».

Авіакатастрофа сталася в 2007 році, одужання в 2008 році. Після цієї події Сергій почав більше замислюватися про віру і зараз значну частину свого особистого часу присвячує церковним справам. Як найбільш ініціативного його вибрали для того, щоб звернутися до церковного началля з проханням прийняти общину в Православну Церкву.

За вибором ради і за наполяганням архімандрита Олега (Черепаніна) він став приходським старостою. «Він, якщо хочете, наші руки в Камбоджі», — говорить отець Олег. Сергій має статус помічника представника Православної Церкви і від імені представника веде переговори і вирішує різні питання в Королівстві Камбоджа.

«Цю таємницю цареву потрібно гідно берегти, а дива і милість Божу потрібно проповідувати, щоб наставлявся не тільки сам Сергій, але і всі ми», — вважає архімандрит Олег. Ось, як описує своє зцілення сам Сергій Степанов.

Власник літака, що розбився, про диво і про себе

«Так, напевно, це все-таки була дивовижна подія. Мені на сьогоднішній день 61 рік, я прийняв хрещення ще при радянській владі, в 1982 чи 1983 році. І мене якось тягнуло до Бога, до Церкви. Не регулярно, але раз або два на місяць я завжди ходив на службу. І якось все більше і більше починав вірити в Бога.

Дивився, як йдуть служби, як це впливає на те або на інше. А потім і сама душа тягнулася до цього, мені було цікаво. Після розпаду Союзу, коли багато доль змінилися — хто ламався, волею випадку, хто навпаки повстав, я опинився в пів­денно-східній Азії. Я за професією льотчик, за радянських часів літав.

Коли перебудова розпочалася, ми з цими літаками приватизовувалися. В Росії неможливо було працювати, і ми відлетіли до Таїланду працювати за контрактом. Попрацювали спочатку на англійців, набили шишок, і зрозуміли, що краще працювати самим. Відкрили компанію і стали на АН-12 перевозити вантажі.

З 2002 по 2010 рік ми займалися перевезеннями. У 2007 році у нас падає АН-24 з 16 пасажирами на борту, ніхто не вижив. Вдаватися до подробиць не буду — ми до цих пір судимося з диспетчерами. Скажу тільки, що на мою думку винен недосконалий закон Камбоджі, який не дозволяє отримати точні безпечні висоти польоту. За штурвалом літака були кхмери (народ Комбоджі) і з ними російський інструктор».

Я не боявся смерті, але просив відкрити — для чого це мені послане

«Для мене як для льотчика і як для власника це був сильний удар, за мою льотну пра­ктику таке відбувалося вперше. І на черговому медогляді я отримую діагноз — лейкемія.

Я, зломлений духовно і фізично, захворюю раком, лягаю до Бангкока на хіміотерапію, відчуваю себе дуже погано. Я це сприйняв так, що це все відбулося не випадково, а з якоюсь ціллю. Я дякував Господу і просив, щоб Він розкрив мені очі — для чого і чому це відбулося.

Напевно, так Він мене малою кров’ю попередив. Я подзвонив з лі­карні отцю Олегу, запросив, кажу, прийдіть до мене, я хочу зробити пожертвування на Церкву і пособоруватися. Священик прийшов з поміч­ником, звершив таїнство. Була довга душевна бесіда. Я попрохав молитися за мене, вони молилися протягом ро­ку.

Я переніс 7 хіміотерапій, нікому цього не побажаю. До смерті я не готувався. Я за вдачею така людина — що буде, то буде. Смерть значить смерть. І мало турбувався на цю тему. Я навіть під час хіміотерапії з лікарні на Великдень на Пасхальну всенічну приходив.

Лікував мене професор Сурапон, королівський лікар, фахівець з раку крові. І він був дуже здивований, що у мене від курсу хіміотерапії такий великий прогрес. Прямо на очах хвороба зникала. При такому лікуванні зазвичай потрібна пересадка спинного мозку, я обійшовся без неї — якимсь дивним чином все розчинилося. Професор був дуже здивований.

Я потім ще рік спостерігався і зрідка здаю кров — ніяких слідів, все відмінно. Отець Олег багато молився, сам я молився постійно. Постійно у мене в руках була Псалтир. Після хвороби пройшло чотири роки. Але відчуття подяки не загаснуло. Я завжди згадую про диво, я завжди вдячний Богові, і завжди молюся і в кожній молитві дякую.

Для мене великі свята, коли приїжджає до нас священик, у мене, як кажуть, наче крила виростають. Я розумію, що тільки його молитви врятували мене від смерті. Я до цих пір продовжую молитися, ранішнє та вечірнє правило прагну повністю виконувати, в неділю прагну церкву відвідувати.

Так сталося, що в цьому середовищі я виділився як більш активніший, і на мене було покладено зобов’язання стати старостою. Православних тут багато, і всім хотілося створити якусь общину, щоб разом молитися, разом свята зустрічати, допомагати один одному і місцевим сиротам. Поки що ми знаходимося на початку шляху. Нам не вистачає наставника, який би повів нас цим шляхом. І ми прагнемо, щоб у нас був постійний священик.

Дива, якщо так вдуматися, поряд завжди, питання тільки як на них дивитися — як на дива чи ні. Дивовижних історій в житті багато, особливо у нас, у тих, хто працює за кордоном і віді­рваний від дому, та постійно зазнає труднощів. Але Бог не залишає. Думаєш ну все, вже кінець. Але ні, знову все йде вгору».

Кирил Миловидов

Журнал – НЕСКУЧНЫЙ САД

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2013, №2

Офіційний сайт “Православие в Камбодже“

Теги: Камбоджацерквачудо
Попередня публікація

Складні запитання

Наступна публікація

Турбувати свою душу

Наступна публікація

Турбувати свою душу

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

Ковель. Престольне свято Свято-Троїцького кафедрального собору
Ковель. Престольне свято Свято-Троїцького кафедрального собору

5 червня, у другий день Святої Трійці, громада кафедрального собору у Ковелі соборною молитвою вшанувавала Престольне свято. На запрошення настоятеля собору протоієрея Николая Чубиша, духовенство з чотирьох єпархій Волині та Рівненщини зібралося у ковельському соборі-імениннику, аби соборно вшанувати Святу Трійцю. Багатолюдну Божественну літургію завершили урочистим Хресним ходом навколо храму. До…

У Зимненській обителі вшанували престольне свято Троїцького храму
У Зимненській обителі вшанували престольне свято Троїцького храму

З нагоди престольного свята, митрополит Володимир очолив соборне богослужіння. Архіпастирю співслужило духовенство обителі та гості. Літургія супроводжувалася співом хору сестер обителі та вихованок регентської школи під керівництвом настоятельки монастиря – ігумені Стефани. Традиційно для Престольного свята, урочистості закінчились Хресною ходою навколо храму-іменинника. Історична довідка. У часи, коли монастир було закрито,…

м.Ковель. Всенічна престольного свята Свято-Троїцького кафедрального собору
м.Ковель. Всенічна престольного свята Свято-Троїцького кафедрального собору

4 червня, у день Святої Трійці, Високопреосвященніший митрополит Володимир звершив архіпастирський візит на другу архієрейську кафедру у місті Ковель та очолив Всенічне бдіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. The post м.Ковель. Всенічна престольного свята Свято-Троїцького кафедрального собору appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Урочисте богослужіння у день Святої Трійці в кафедральному соборі
Урочисте богослужіння у день Святої Трійці в кафедральному соборі

4 червня, у день Святої Трійці, в Успенському кафедральному соборі Високопреосвященнійший митрополит Володимир, у співслужінні кліриків храму, очолив святкову Божественну літургію. Під час святкової молитви вознесли прохання до Святої Трійці про Церкву Христову, про багатостраждальний український народ та воїнів, що боронять незалежність держави. The post Урочисте богослужіння у день Святої…

Всенічна Святої Трійці у кафедральному соборі
Всенічна Святої Трійці у кафедральному соборі

3 червня 2023 року, перед святом П’ятидесятниці, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський звершив Всенічне бдіння в Успенському кафедральному соборі м.Володимира в співслужінні кліриків храму. The post Всенічна Святої Трійці у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

У ЛЮБОМЛІ ПРОВЕЛИ В ОСТАННЮ ПУТЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
У ЛЮБОМЛІ ПРОВЕЛИ В ОСТАННЮ ПУТЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

1 червня у м.Любомль Ковельського району відспівали Героя України Дмитра Бісюка, який загинув внаслідок артилерійського обстрілу на Донеччині. Напередодні, 31 травня, благочинний Любомльського Різдво-Богородичного благочиння протоієрей Василій Мельничук з настоятелем Свято-Георгіївсього храму протоієреєм Володимиром Лисим прибули віддати шану полеглому воїну у його рідну домівку та відслужили панахиду. Попрощатися з захисником…

Священники єпархії благословили випускників шкіл. Фоторепортаж з с.Залухів
Священники єпархії благословили випускників шкіл. Фоторепортаж з с.Залухів

Сьогодні, у сонячну днину, пролунав останній дзвінок для одинадцятикласників Залухівського ліцею. Достойним початком входу у доросле життя є подяка випускників. Батьки зі своїми дорослими випускниками дякували Богу за роки, проведені за шкільною партою та просили благословіння у доросле, самостійне життя! «І все на світі треба пережити. І кожен фініш, це…

Відбувся навчальний семінар для священників Волині
Відбувся навчальний семінар для священників Волині

Потреба парафіяльних священників у підтриманні належного богословського та освітнього рівня, необхідність самовдосконалення та обміну практичним досвідом, викликали перед Володимир-Волинською єпархією необхідність організації та проведення відповідних заходів. З благословення Високопреосвященнішого митрополита Володимира, голови єпархіальних відділів по роботі з молоддю та інформаційно-просвітницького 29 травня вдруге організували «Пастирський воркшоп» на тему «Служіння православного…

Митрополит Володимир взяв участь у святковому богослужінні в Городницькому монастирі
Митрополит Володимир взяв участь у святковому богослужінні в Городницькому монастирі

У День Ангела архієпископа Городницького Олександра, намісника монастиря великомученика Георгія, Високопреосвященніший митрополит Володимир взяв участь у соборному богослужінні та вітанні владики-іменинника. The post Митрополит Володимир взяв участь у святковому богослужінні в Городницькому монастирі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Воїна Тараса Троця погребли у с.Чорніїв на Турійщині
Воїна Тараса Троця погребли у с.Чорніїв на Турійщині

29 травня 2023 року у с. Чорніїв, що на Турійщині, в останню дорогу духовенство Турійського благочиння УПЦ провели мужнього, доброго, мудрого воїна Тараса Троця. 24.05.2023 року в Бахмутському напрямку, від прильоту в окоп 120 -ої міни , загинув старший солдат 23 окремого батальйону спеціального призначення Троць Тарас Іванович 29.10.1990р.н. житель…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version