Субота, 13 Серпня, 2022
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Православне Різдво в Японії

10.01.2013
в «Волинь православна»
A A

Православне Різдво в Японії

Як проходить Різдво в Японії, розповідає священик Миколай Дмитрієв, клірик Японської Православної Церкви, що служить в місті Хакодате

З благословення священоначалля, в більшості храмів Японської Автономної Православної Церкви Різдво святкується в ніч з 24 на 25 грудня.

Пояснення цьому може бути таке: оскільки усе японське суспільство зустрічає Різдво в грудні, щоб православні віруючі не розділялися зі своїми неправославними родичами, тому і було дане таке благословення.

Але в деяких храмах збереглася загальна православна традиція, і Різдво святкується з 6 на 7 січня.

Японія – велика країна. І якщо в краях – Хакодате, Хокайдо, — біле сніжне Різдво, то в Токіо і південніше сніг випадає дуже рідко. На самому півдні – на острові Кюсю взагалі немає снігу. Але незалежно від наявності снігу всюди стоять гарно прикрашені ялинки.

Після Другої світової війни Різдво в Японії стало національним святом. До свята готується майже усе японське суспільство: купуються подарунки, в багатьох школах влаштовуються різдвяні ранки, костюмовані вистави.

Приблизно те, що було на Русі до революції і те, що відроджується сьогодні. Але все-таки для багатьох – це не релігійне свято, — а веселе зимове торжество, коли можна зустрітися з рідними, близькими.

У Японії – 72 православних храми, 30 тисяч православних віруючих. Є великі храми, як Токійський Миколай-до, там на Різдво збирається до декілька тисяч віруючих. У маленьких сільських храмах на службі може бути 20 – 30 парафіян.

Православне Різдво в Японії

Коли служба закінчується, влаштовується святкова трапеза, в якій беруть участь усі, хто був на богослужінні, співають пісні, дарують один одному подарунки. І всіх об’єднує по сімейному добре, світле, радісне відчуття, дуже відповідне самому святу Різдва Христового.

В японських храмах під час святкового богослужіння все відбувається так само, як і в усій Православній Церкві. З єдиною відмінністю – всі служби здійснюються японською мовою. Особливо у японців популярний різдвяний мотив принесення дарів Богонемовляті трьома мудрецями, образ Віфлиємської зірки.

На Святках японські православні діти разом з дітьми інших національностей співають колядки, —  російською, українською та японською мовами.

На Різдвяну службу (як і на інші великі свята) багато японців, як жінки, так і чоловіки приходять в національному одязі – кімоно. В епоху, коли святий Миколай починав проповідувати православ’я в Японії, кімоно було повсякденним і святковим одягом всіх японців.

Зараз – це екзотика, яку можна побачити лише в особливо урочистих випадках. Ще одна місцева традиція: у багатьох приходах після Різдвяної ночі священики приходять в будинки віруючих і там здійснюються «Славлення». До Революції на Русі це було обов’язковим елементом різдвяних свят.

Трапляється, до мене підходять японці — не християни із запитанням: «Ми знаємо, що свято Різдва пов’язане з Христом. Яким чином?» Доводиться розпочинати із самого початку і терпляче розповідати про Священне Писання, про те, що говориться в Євангелії, не упускаючи ніяких моментів. Щоб люди мали чітке уявлення, що ми святкуємо в Різдво.

Про строгих сусідів і чудо

Японські православні віруючі, на відміну від інших, які живуть більше відчуттям, серцем, намагаються усвідомити свою віру ментально. Вони спочатку пропускають через інтелект ті Євангельські події, про які ми згадуємо в Різдвяні дні. Те, що у нас осягається через літургійну красу самого богослужіння, в Японії обговорюється під час проповідей, бесід з прихожанами.

Одного разу приходить до мене російська жінка, яка вийшла заміж за японця, і говорить:

— Отче Миколаю, мої сусіди мене ненавидять. Коли я йду, вони строго, із засудженням дивляться.

— А що ви робите, коли зустрічаєтеся з сусідами?

— Сміття викидаю. Як? Все в одному пакеті.

І все стало ясно. В Японії прийнято сміття розділяти за видами. В понеділок виносити пластикове, у вівторок – скло і так далі. Я пояснив ситуацію прихожанці. Через декілька днів вона приходить радісна:

— Відбулося чудо: сусіди почали вітатися зі мною і посміхатися мені!

Ця історія показує: не забуваючи про головне, японці прагнуть бути уважними і в дрібницях. Для них важливо ясно розуміти, що ми святкуємо в Різдво. Тому вони ретельно вивчають Священне Писання, церковну традицію.

Якщо японець прийняв православ’я – це серйозно. Для того, щоб охреститися в православному храмі, потрібно рік займатися в місіонерському гуртку. Тільки після того, як людина пройде весь літургійний цикл протягом року, вона приступає до таїнства хрещення.

Православне Різдво в Японії

Серед наших прихожан – представники п’ятого, а то вже і шостого покоління православних віруючих. Японцям взагалі властива межа, яку я б визначив як «вірність». Якщо японець прийняв православну віру, він і сам її зберігає, і своїм дітям передає. Вони стараються щиро, без якихось зовнішніх елементів демонстрації віри, внутрішньо дуже чесно, правильно, зберігати її.

Японське суспільство – дуже структуроване. Японець, коли залишається один, відчуває себе незатишно. Він відразу починає шукати собі подібних. Об’єднуватися в общини. Основою нашого приходу є Православна жіноча община. Крім того, є Молодіжна община, дитяче об’єднання – в основному це учнів недільної школи.

У Жіночій общині найактивнішим, поважаним членам – за 70 – до 80 років. Одна з них – Антоніна Міазаки – можна сказати, є душею нашої жіночої общини. Її батько був священиком, що служив у важкий військовий і післявоєнний час. Завдяки зусиллям отця Никити Кондо наш храм, пам’ятник архітектури Японії, зараз в такому гарному та вишуканому стані.

Записала Оксана Головко

Православие и мир

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2013, №1

Теги: Різдво ХристовецеркваЯпонія
Попередня публікація

Різдвяна пісня

Наступна публікація

Влаштуємо вертеп разом з дітьми!

Наступна публікація

Влаштуємо вертеп разом з дітьми!

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

У Ковелі митрополит Володимир очолив свято десятиліття освячення храму
У Ковелі митрополит Володимир очолив свято десятиліття освячення храму

12 серпня громада ковельського храму священномученика Анатолія святкувала десяту річницю освячення церкви. Храм був одним з перших, котрий освячував Владика Володимир після свого призначення на Володимир-Волинську кафедру. Через десять років Високопреосвященнійший митрополит Володимир очолив святкове богослужіння. За цей час храм зібрав чисельну громаду на чолі з протоієреєм Олександром Кобенко. Тут…

В ОСТАННЮ ПУТЬ ПРОВЕЛИ НАСТОЯТЕЛЯ ОЛЕСЬКОГО ХРАМУ
В ОСТАННЮ ПУТЬ ПРОВЕЛИ НАСТОЯТЕЛЯ ОЛЕСЬКОГО ХРАМУ

11 серпня 2022 року відбулося відспівування клірика Любомльського Різдво-Богородичного благочиння настоятеля Свято-Духівського храму с.Олеськ архімандрита Іпатія (Доротюка). З благословення правлячого архієрея Високопреосвященнішого Володимира, митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м.Любомль відбулася заупокійна Божественна літургія та чин поховання. Богослужіння очолив благочинний Любомльського Різдво-Богородичної округи прот.Василій Мельничук у співслужінні…

Помер архімандрит Іпатій (Доротюк)
Помер архімандрит Іпатій (Доротюк)

10 серпня 2022 року, на 81-му році життя, після важкої і тривалої хвороби відійшов до Господа клірик Любомльського Різдво-Богородичного благочиння, настоятель Свято-Духівського храму с.Олеськ архимандрит Іпатій (Доротюк). Вічна пам’ять і Царство Небесне новопреставленому рабу Божому архимандриту Іпатію! The post Помер архімандрит Іпатій (Доротюк) appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ковельщині прощалися зі Станіславом Рибчуком
На Ковельщині прощалися зі Станіславом Рибчуком

Сумна звістка прийшла у село Ворона Ковельського району. Загинув 27- річний житель цього села, захисник України Станіслав Рибчук. З молитвою та військовими почестями провели героя в останню земну дорогу. Вічна пам’ять тобі воїне. The post На Ковельщині прощалися зі Станіславом Рибчуком appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Чин погребіння багаторічного керівника Володимира звершено в Успенському соборі
Чин погребіння багаторічного керівника Володимира звершено в Успенському соборі

7 серпня митрополит Володимир в співслужінні кліру кафедрального собору звершив Чин похорону Петра Даниловича Саганюка, котрий з 1998 по 2020 роки був міським головою Володимира. Попрощатися із колишнім мером прийшли сотні людей. Життя багаторічного очільника Володимира завершилося 6-го серпня близько 11-ї години. Йому стало зле у своєму автомобілі на виїзді…

«Господи, Господи, призри с Небесе, и виждь, и посети виноград сей, и утверди и,
«Господи, Господи, призри с Небесе, и виждь, и посети виноград сей, и утверди и,

«Господи, Господи, призри с Небесе, и виждь, и посети виноград сей, и утверди и, егоже насади десница Твоя»! Високопреосвященніший митрополит Володимир закликає благословення Господнє на паству. м.Ковель. Храмовий комплекс Почаївської ікони Божої Матері. 5.08.2022 #Ковель #Капличка The post «Господи, Господи, призри с Небесе, и виждь, и посети виноград сей, и…

«Малий Почаїв» у Ковелі відвідав митрополит Володимир
«Малий Почаїв» у Ковелі відвідав митрополит Володимир

5 серпня Високопреосвященійший митрополит Володимир відвідав у день Престольного свята громаду храму Почаївської ікони Божої Матері, що у Ковелі. Храм з року в рік збирає на тільки у свята, але й і в будні на молитву багато православних ковельчан. Особливо людно у день шанування Почаївської ікони Божої Матері, 5 серпня,…

Митрополит Володимир відвідав парафію с.Зачернеча на Любомильщині
Митрополит Володимир відвідав парафію с.Зачернеча на Любомильщині

Настоятель храму Архістратига Божого Михаїла ієрей Володимир Корольчук, разом з духовенством округи Любомльського Різдво-Богорогодичного благочиння зустрічали у селі Зачернеча Керуючого єпархії Високопреосвященнішого митрополита Володимира. Владика відвідав парафію у день пророка Божого Іллії. Разом з секретарем єпархії архімандритом Савою (Мякотою) та благочинним округи протоієреєм Василієм Мельничуком, в співслужінні священників благочиння, митрополит…

Митрополит Володимир очолив Престольне свято у Шменьках на Ратнівщині
Митрополит Володимир очолив Престольне свято у Шменьках на Ратнівщині

Перше серпня – день пам‘яті преподобного Серафима Саровського. Цього дня престольне свято у селі Шменьки. У храмі відбулася святкова літургія, яку очолив митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. Співслужили владиці благочинний Ратнівського округи Анатолій (Гурський) і священники Ратнівського благочиння, які своєю присутністю збагатили молитву. Велика кількість людей приїхали із навколишніх сіл,…

У селі Здомишель Ратнівської громади звершили відспівування воїна Івана Шишка
У селі Здомишель Ратнівської громади звершили відспівування воїна Івана Шишка

2 серпня, духовенство Ратнівського благочиння Володимир -Волинської єпархії в Різдво Богородичному храмі села Здомишель Ратнівської громади звершили відспівування воїна Івана Шишка. Чин похорону очолив благочинний Ратнівської округи прот Анатолій Гурський. Священник висловив щирі співчуття рідним та закликав до молитви за новопресталеного воїна Івана. The post У селі Здомишель Ратнівської громади…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version