Середа, 8 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

Про наше призначення та нашу надію

01.07.2014
в «Волинь православна»
A A

Реальність Творіння – все створено Богом з нічого і підтримується Ним в бутті – означає ряд важливих речей. Зокрема, те, що у нас є призначення.

Призначення є багато у чого з того, що ми бачимо – комп’ютер, на якому я набираю цей текст, призначений для редагування статей, спіл­кування в інтернеті, відтворення фільмів та музики – і абсолютно не годиться, щоб, наприклад, зберігати продукти. Для цього є холодильник – який кіно не показує.

Це відноситься не тільки до предметів, які створили люди, але і до того, що ми бачимо в природі – очі створені для того, щоб бачити, вуха – щоб чути, легені – щоб дихати, тіло – для їжі і їжа для тіла, чоловік та жінка створені один для одного.

Все в світі взаємозв’язано, і ми зараз вдихаємо кисень, вироблений в ході фотосинтезу тропічними лісами Південної Америки, а в нашому тілі є атоми важких елементів, які могли виникнути тільки при вибухах найновіших зірок.

Про мудрість

З древніх часів кращі розуми людства замислювалися над питанням – а для чого створені ми, люди? Для чого ми тут? У традиційних культурах «мудрість» означала здатність людини знайти сенс свого життя, своє призначення, і жити згідно йому.

Сьогодні ми знаходимося під сильним впливом іншого світогляду, який проголошує фундаментальне безглуздя всесвіту взагалі і людського життя зокрема.

Так, людина не може жити безглуздим життям, і, наприклад, відомий психотерапевт Ірвін Ялом, по своїх переконаннях атеїст, радить винайти, придумати сенс, а потім якось переконати себе, що цей сенс об’єктивний.

Людині, таким чином, не залишається нічого іншого, як жити в самообмані – її життя безглузде, але вона повинна якось прикинутися, що це не так. Іронія ситуації в тому, що цей світогляд затверджує себе від імені «розуму».

Традиційно – у християн (але не тільки) розум розумівся як здатність бачити мету, сенс, призначення всесвіту і окремого людського життя, здатність відрізняти добро від зла, правильний шлях від неправильного. Бачити, в чому полягає наш обов’язок та наша надія.

В певний час розум позбувся функції визначення головних цілей життя, а почав розглядатися тільки як інструмент наших бажань.

Ми бажаємо тих або інших речей – достатку, безпеки, влади, задоволень – і ми використовуємо розум для того, щоб досягти цих цілей. А чи потрібно нам все це насправді? Чи зробить все це – речі, гроші, задоволення, влада – нас по-справжньому щасливими?

В рамках невіри таке запитання просто не має відповіді. У житті немає ніякого сенсу – в житті є тільки бажання, і розум може тільки шукати шлях до їх задоволення.

Справжнє призначення

Ми, християни, віримо зовсім по-іншому – у нас є справжнє призначення, і ми можемо його знайти. Наше життя – не безцільне блукання, а дорога, яку варто пройти. Через гріх ми збилися з шляху, але ми можемо – через покаяння та віру – повернутися на нього. Навернутися до того, для чого ми створені та призначені.

«Людина створена для щастя, як птах для польоту» сказав Володимир Короленко, і ця фраза стала крилатою, з нею охоче погоджуються. Але вона має на увазі дві важливі речі – ми створені, по чиїйсь волі та задуму, а не з’явилися випадково; і ми створені для щастя.

Якщо це так (а це так) то ми будемо щасливі, саме коли послідуємо своєму призначенню. У це призначення входять багато зрозумілих нам речей – осмислена та творча праця, стосунки з іншими людьми та дружня прихильність. Ми щасливі – в цьому, земному житті, коли чинимо згідно тому, для чого створені.

Але наше призначення значно більше. Ми створені не для тимчасового благополуччя – а для вічного щастя. Щоб пізнати Бога та зрадіти Йому во віки. Щоб назавжди бути в Його будинку, як улюблені члени Його сім’ї, щоб увійти до життя нового, врятованого та преображено всесвіту.

Віра в те, що ми створені благим Богом, означає, що наше життя може бути важким – але воно ніколи не є безглуздим. Ми живемо в надії, довірі та очікуванні. І ця віра та надія не є пасивною – вона змінює все в нашому житті.

Ми бачимо, що у кожного з нас є якесь прекрасне, чудове призначення, і ми шукаємо його – в молитві, читанні Писання, спілкуванні з мудрими та благочестивими людьми. Ми покликані зрозуміти, до чого наш Творець закликає саме нас – і змінити наше життя згідно цьому.

Сергій Худієв

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2014, №6

Теги: призначеннящастя
Попередня публікація

Правильний шлях

Наступна публікація

Життя як проповідь

Наступна публікація

Життя як проповідь

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version