0 °c
Kovel'
Вівторок, 26 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Про справжній шлюб

20.05.2015
в «Волинь православна»
0

Про справжній шлюб, Митрополит Антоний Сурожский, О настоящем браке, Амвон, Волинь Православна

Один з отців Церкви вже в давнину сказав, що світ не міг би існувати без таїнств, тобто без безпосередньої дії Божої та без преображення, яке ця дія здійснює над людьми; і що єдине таїнство, яке збереглося після відпадання людини від Бога та втрати раю, це таїнство шлюбу.

Шлюб є таїнством і в давнину, і поза християнським досвідом. Звичайно, не в тому ж сенсі, в якому він є таїнством в християнській Церкві, але він – таїнство в тому відношенні, що ця мить, коли здійснюється щось, що інакше, людськими силами, не могло б здійснитися. Це мить, коли відновлюється, наскільки це можливо в межах занепалого світу, та єдність між чоловіком і жінкою, та цілісність вселюдини, про яку говориться на початку книги Буття.

Ця мить колосальної важливості. Ця мить, коли двоє, тому що вони покохали один одного, можуть стати однією плоттю, тобто не лише фізичною плоттю, але і однією тілесною реальністю, яка в себе включає різницю і душевності, і духовності.

Я бажаю це розвинути трішки. У Старому Завіті ми читаємо про те, як чоловік був створений вселюдиною, і в ньому, за вченням деяких (далеко не усіх) отців полягало усе і жіночне, і чоловіче. Поступово чоловік почав зростати, дозрівати; і прийшла мить, коли в одній людині вже не могла поєднуватися повнота і жіночої, і чоловічої істоти.

Тоді Бог привів до чоловіка усіх тварин, щоб він побачив, що в них є дві статі, і відчув, як сказано в Писанні, що тільки він самотній. І коли він раптом відчув свою самотність, Бог навів на нього глибокий сон і розділив в ньому чоловіче від жіночого. Але розділив не так, щоб не залишилося нічого того або іншого в кожному з них. У кожному залишилося щось від іншого, що давало йому можливість впізнавати себе самого в іншій істоті; він і вона складали одне.

І коли Адам побачив перед собою Єву, він вигукнув: Це кістка від кісток моїх, це плоть від плоті моєї!.. Інакше сказати: Це я! – і в той же час: це я – перед власними очима. Але це було настільки «я», це настільки була єдність духу, що вони себе оголеними не бачили, вони бачили себе як одиницю, як людину в двох особах.

Пізніше, коли здійснилося падіння, вони раптом побачили себе оголеними, тобто чужими один одному. І ось з цієї миті почалася боротьба за возз’єднання, потяг одного до одного, відчайдушний, сліпий потяг, крик: повернися до мене!..

І це здійснювалося в шлюбній любові, в любові двох, які, подивившись один на одного, як би впізнавали себе в іншому і одночасно впізнавали в іншому не його власну обмеженість, а нову повноту, нову красу, новий сенс.

І тоді шлюб, тобто таємниця цієї зустрічі здійснювався в тому, що вони один одного бачили та впізнавали себе самих, і разом – не просто себе, а себе наповненими, з повнотою життя, яку вони можуть мати тільки один з одним. І з’єднуючись, вони і тілесно, і душевно, і духовно ставали (знову ж таки, наскільки було можливо і наскільки досі буває можливо у занепалому світі) вселюдиною.

Це дивовижна таємниця. Це повнота людини, що виявляється в двох особах. Через те отець Церкви, про якого я згадував, говорив, що це таїнство: тепер розподіл, який здійснений гріхом, нехай частково, але значною мірою, вирішальною мірою, знімається, вони тепер єдині. І це йде дуже далеко.

Я процитую і іншого отця Церкви (хоча зараз не можу згадати його імені), який говорить щось, що багатьох    може здивувати; він говорить, що шлюбне з’єднання чоловіка і жінки можна порівняти з тією єдністю, яка здійснюється між Христом та віруючим, коли він приймає Святі Тайни…

Ось міра, яку один з отців бачив: тілесна єдність між чоловіком та дружиною як повнота тієї єдності, яка вже досягнута душевно та духовно. Це означає, що чоловік та дружина бачать один одного, немов самого себе, але без тих тіней, без того знівечення, яке кожна людина може в собі бачити. Це бачення себе в тій красі та повноті, яких в собі самому неможливо бачити. І тоді вони з’єднуються в те, що можна назвати словами апостола Павла малою церквою.

Дійсно, в Христі, в Бозі, благодаттю Святого Духу вони стають єдиною плоттю, єдиною істотою, в той же час залишаючись неповторними, єдиними особистостями. Вони вже не індивідуум, тобто не остання межа розподілу, те, чого далі ділити не можливо, вони стали особистістю, тобто лицем, подібним до якого більше немає.

І стосунки чоловіка і дружини в ідеалі – до чого потрібно прагнути усією єством – не жадібність, не бажання володіти, не хижацтво, а благоговійне бачення та віддача себе іншому, і прийняття іншого в себе самого в любові, в споглядальній таємниці любові. Це ідеал шлюбу.

Звичайно, у занепалому світі діють і інші сили в шлюбі. Буває потське бажання, буває жадібність; але буває і те, що двоє з’єднуються завдяки тій любові, яка знімає усі межі: вони тепер стали єдині. І коли народжується дитина, ця дитина є не плодом як би хижацтва, а плодом віддачі однієї людини іншій, однієї половини іншому або інший.

І тут я бажаю торкнутися питання про дітей.

Сучасна наука йде назустріч тому, в що Церква вірила спочатку: що в мить, коли зароджується істота, в ній є уся повнота людства, вона вже людина. Можна сказати, що втілення Христа здійснилося в мить, коли архангел Гавриїл обіцяв Діві Марії народження Сина і Вона відповіла: Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм…

І так само відбувається і в шлюбі. В мить, коли зароджується дитина, усе майбутнє попереду, і теперішня наука відкрила чудові речі. Вона відкрила, що дуже рано, як тільки починає формуватися дитина, вона може сприймати не лише те, що здійснюється в матері, але і навколо неї. До неї доходять звуки, до неї доходить тремтіння повітря, через свою матір вона стає частиною усього довкілля.

Церковні наставники часто говорили про те, що як тільки зароджується дитина, потрібно знати, що до неї доходить усе, що відбувається з матір’ю або з батьком, або з оточенням. Тому матері рекомендувалося молитися, але не формально, не лише вимовляти молитви, не лише молитвословити, а спілкуватися з Богом, ділитися з Ним усією своєю радістю, усім своїм трепетом, дати Богу діяти в ній.

Але також рекомендувалося молитися вголос, – хоча тоді цього не знали, але тепер ми знаємо, що звук цієї молитви незрозумілим чином доходить до дитини, що поступово формується. Якщо молитва вимовляється благоговійно, тихо, вдумливо, дитина поступово внутрішньо формується і вже залучається до таємниці материнської молитви. Це дивовижна думка.

Коли дитина народиться, необхідно продовжувати молитися над нею, над колискою, співати їй церковні пісні, молитися церковними словами. Вона ще слів не розуміє, але через звук голосу може сприйняти молитовну налаштованість і через неї ожити до області молитви, області залучення до Бога.

А потім настає інша черга, коли дитина стає більшою і вже може сама якось приймати участь в житті. І те, що з нею відбувається тоді, може відігравати колосальну та вирішальну роль. Якщо в сім’ї розбрат, крик, взаємна ворожнеча, то це розбиває цілісність її душі; кожен окрик приголомшує її душу і іноді вщент розбиває її, як скло може розбитися від гучного шуму.

Але є ще інше. У міру того, як дитина чує молитовні слова, залучається до їх звучності, вони стають частиною плоті та крові її. І тут я бажаю вам надати дивовижний приклад, який у мене залишився на душі.

Був у нас тут півчий, Петро Федоров. Він володів приголомшливої краси басом і усіх нас надихав своїм співом. У якусь мить він захворів раком, ліг до лікарні. Я його відвідував щодня. Перший час ми з ним молилися та співали разом, я – невміло, тому що у мене немає достатньо слуху та голосу – співав молебень за його одужання і за його рідних, яких тоді не було біля нього.

Потім він став слабнути, і я співав один. Одного день я прийшов, і старша сестра мені говорить: «Могли б не приходити, – він без свідомості, помирає». Я увійшов до його кімнати. По обидві сторони ліжка сиділи його дружина та дочка, які тільки що приїхали з далекої Японії і застали його вже без свідомості, вмираючим чоловіком.

Я згадав тоді те, що він мені говорив, як молитовні слова переплелися з його душею, і, сказавши дружині та дочці сісти поруч, став навколішки і почав, як умів (тобто погано) співати йому великопістні пісні, страсні піснеспіви. І поступово ми усі побачили, як його свідомість зростає в ньому, відроджується, піднімається, і в якусь мить він розплющив очі.

Я йому сказав: «Петро Васильович! Ваші дружина та дочка сидять наліво від вас. Ви помираєте; попрощайтеся з ними». Вони попрощалися спокійно, глибоко, зворушливо; і потім я сказав: «А тепер можете спокійно померти». Він пішов в забуття і незабаром помер. Так от, ці співи, які він співав усе життя, його повернули до життя на той короткий термін, який був йому потрібний, щоб не залишити дружину вдовою та дочку сиротою без останнього прощання.

І ще один приклад, який мене теж дуже вразив, з області того, що залишається в душі дитини, коли їй дано чути церковні піснеспіви та їх співати. Багато років тому на Трьохсвятительському подвор’ї був дуже старий диякон. Від старості він значною мірою втратив голос, але співав на кліросі, оскільки єдино він міг щодня це робити.

Якось я з ним опинився на кліросі. Він читав та співав, я, як міг, співав. Але він читав та співав з такою блискавичною швидкістю, що мені не вдавалося встежити навіть очима по книзі. Коли служба завершилася, я йому сказав: «Отець Євфимій! Ви сьогодні вкрали у мене усю службу; але що гірше – ви вкрали її і у себе, тому що ви не могли розуміти те, що вимовляли».

Він заплакав і мені сказав: «Ти мене пробач! Але знаєш, я народився в страшно бідному селі, мене батьки прогодувати не могли і в п’ять років віддали мене в монастир. Там я прожив до революції, там навчився читати, співати, щодня я чув ці служби, вони стали частиною моєї душі. Коли я бачу ці слова, мені не потрібно їх читати; коли я чую ці співи, мені не потрібно на них зосереджуватися: як тільки я бачу слово – немов Божа рука торкається якоїсь струни в моїй душі, ніби в моїй душі арфа, і уся душа починає співати. Тому я співаю так швидко, що арфа співає, душа співає, – це мені було дано слово за словом протягом усього мого дитинства та мого зрілого життя».

Ось що ми можемо дати дитині; і ось що є шлюбом, де в серцевині знаходиться Господь Іісус Христос, благодать Святого Духу, і де діє таємниця єдності в Христі.

Митрополит Антоній Сурожський

“Православие и мир”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №4


Теги: Богдітимолитвацерквашлюб
Попередня публікація

Про сучасне Православ’я в Італії

Наступна публікація

Вознесіння, але не розставання

Наступна публікація

Вознесіння, але не розставання

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті
Одеська єпархія оскаржує дії Мін’юста і клірика «ПЦУ», який захопив храм УПЦ у Сараті

Дії клірика «ПЦУ» Владислава Шимана, який після заборони у служінні захопив храм УПЦ в смт Сарата та видає себе за священника канонічної Церкви, класифікуються як шахрайство і самоуправство. Про це заявила юрист Одеської єпархії УПЦ Ксенія Колотенко в коментарі для каналу «Перший Козацький», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Зокрема, згідно з указом відДОКЛАДНІШЕ → [...]

Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури
Карантинні обмеження в храмах після локдауну не зміняться — Мінкультури

Після завершення локдауну, з 25 січня 2021 року, по всій території України умови відвідування храмів і проведення богослужінь залишилися незмінними. Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook  Міністерство культури і інформаційної політики України, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Релігійні заходи в закритих приміщеннях можливі при тій же кількості віруючих. Число відвідувачів обмежено 1 людиною наДОКЛАДНІШЕ → [...]

25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)
25 січня Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни (+відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Житіє святої Тетяни Свята Тетяна народилася в Римі у кінці другого століття у сім’ї знатного вельможі, який був тричі консулом Риму. Він таємно сповідував Христа, тому виховав дочку в побожності і відданості Богу. Тетяна добре знала Святе Писання і,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти