2 °c
Kovel'
Понеділок, 25 Січня, 2021
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Секрети заздрості

13.06.2015
в «Волинь православна»
0

Секрети заздрості, Секреты зависти ПРОТОИЕРЕЙ ИГОРЬ ГАГАРИН, МАРИЯ СТРОГАНОВА , Амвон, Волинь Православна

Чи можливо перемогти гріх заздрості, чи буває заздрість білою, що таке ревнощі і як радіти програшу, розповідає протоієрей Ігор Гагарін.
– Отче Ігорю, що таке заздрість, з чого вона розпочинається і які її наслідки?

– Всі люди умовно розділяються на тих, хто бажає, щоб йому було краще, і тих, хто бажає, щоб він сам був кращий. Людина, яка прагне, щоб їй було краще, – на помилковому шляху, тому що тільки шлях, на якому ми намагаємося самі стати кращими, може бути нескінченним і в цьому житті, і в майбутньому.

Побачити, що у твого друга, сусіда, знайомого щось краще, ніж у тебе самого – досить серйозна підстава для пошкодженої людської природи, щоб розпочати переживати недобрі почуття до цієї людини.

Є гріхи проти Бога, проти ближніх та проти самого себе. Заздрість на початковій стадії – гріх проти самого себе, це від­чуття руйнує мене самого. Але якщо цьому відчуттю дати хід, якщо воно зростатиме, то переросте в гріх проти ближнього.

На перший погляд, в житті заздрість мало турбує людей. Ми знаємо, що не можна вбивати, грабувати, ображати, а ось заздрити – ну, недобре, не належить і все. Наскільки заз­дрість жахлива і огидна – не завжди усвідомлюється. Адже найстрашніші злочини в історії світу мали за основу саме заздрість.

Почнемо з того, як зло увійшло до цього світу – з падіння денниці. Ясно, що це класичний приклад заздрості: заздрість до Творця, бажання бути рівним, навіть вище за Нього. Далі первородний гріх: ініціатива належала змієві, ворогові роду люд­ського, який із заздрості до людини вирішує її згубити.

Втративши близькість до Бога і бачивши, що є істота, яка створена за образом Його, має можливість з’єднатися з Ним, обожитися, змій відчуває заздрість.

Потім найперший злочин, який був здійснений між людьми: Каїн вбиває Авеля – причина знову ж таки заздрість. І так далі.

Якщо ми почнемо читати Священне Писання, то знайдемо ще багато прикладів того, як заздрість штовхає людей на найжахливіші злочини: брати продають Іосифа до рабства, або, нарешті, злочин всіх злочинів – розп’яття Христа. Заздрість була не єдиною причиною, що спонукала фарисеїв, книжників, первосвящеників убити Христа, але вона була однією з причин.

Про це чітко говориться в Євангелії від Матфія: «Отже, коли зібралися вони, сказав їм Пилат: кого бажаєте, щоб я відпустив вам: Вараву або Іісуса, званого Христом? Бо знав, що зрадили Його через заздрість». Тому, виявляючи в собі ознаки заздрості, потрібно дуже ясно усвідомлювати, що ти стаєш на шлях, який веде до страшної безодні.

– Багато гріхів здійснюються нами через прагнення до задоволення, але що приємного в заздрості, здається, цей гріх приносить тільки страждання?

– Дійсно, ніякого задоволення від заздрості немає. Десята заповідь така: «Не бажай дружини ближнього твого, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні осла його, нічого, що у ближнього твого» – єдина заповідь, що стосується внутрішніх переживань людини.

Якщо в Новому Завіті Господь дуже багато говорить про те, що в серці людини, то в Старому, заповіді майже не стосуються серця людини, сфери її бажань, але тільки остання: «не бажай».

І тут потрібно розібратися, що таке заздрість. Є дві крайнощі: коли людина взагалі не помічає за собою заздрості, не визнає її, і коли людина гризе себе за такі відчуття, які заздрістю назвати важко.

Мені часто доводиться як священикові чути на сповіді, наприклад, від хворої людини: «Я грішна, я заздрю, мені гірко, що всі здорові, а я ні». Але це природно: якщо я хворий, а поряд здорові, то звичайно, мені гірко від того, що у мене цього немає. Це початок заздрості: коли людина відчуває смуток, що у неї немає того, що є у іншого – здоров’я, хорошої роботи, чоловіка або дружини.

І тут потрібно дуже чітко збудувати заслін і не допускати, щоб смуток про те, що у мене гірше, переріс в недобрі відчуття, а потім вже в недобрі дії до іншого. Тут така послідовність: спочатку смуток, що у мене не так добре, як у іншого; потім недобрі відчуття до цієї людини; а потім ці недобрі відчуття приводять до недобрих вчинків: починаючи із засудження іншого до страшних дій проти нього.

Зловивши себе на тому, що мені гірко, потрібно виставити заслін, і навпаки налаштовувати себе на те, щоб порадіти за іншого.

Мені дуже подобається приклад з історії про стародавніх спартанців. Відомо, що найкращими воїнами, найпочеснішими, гвардією царя, були триста спартанців. І був один спартанець, який брав участь в змаганнях, але в число трьохсот не потрапив. І ось він повертався після змагань з радістю на обличчі, а всі дивувалися: «Чому ти радієш, ти ж програв?» Він же відповідав: «Я дуже радий, що в Спарті знайшлося триста чоловік, які кращі за мене». І це чудово, він знав собі ціну, але радів, що триста ще гідніші, кращі за нього.

Благородство людини якраз і полягає в тому, щоб бачивши, що у когось щось краще, ніж у мене, радіти за нього або хоч би шукати цієї радості, просити про неї у Бога, розуміти, що це дій­сно благородне, прекрасне відчуття.

– А чи можливо перемогти заздрість?

– Звичайно, можливо, як і будь-який інший порок. Схема тут одна і та ж для всіх пороків: перше, що потрібно, – це від­вертість перед самим собою. Покаяння – вже половина справи, коли людина, виявивши в собі заздрість, усвідомлює її саме як заздрість, а не якесь справедливе відчуття, і відверто признається собі і Богу, кається.

Потім, є дуже важливий момент, який на мові народних прислів’їв можна озвучити так: «серцю не накажеш». Всі ми дуже добре знаємо, що як тільки серцю починаєш щось наказувати, воно відразу починає проявляти неслухняність. Якщо говориш соб і: не думай про щось – неодмінно думатимеш, не бажай чогось – неодмінно побажаєш.

Тому потрібно відразу чітко усвідомлювати: змінити своє серце, свої відчуття людина не в змозі, це цілком в руках Божих, але в людській владі дати правильну оцінку тому, що відбувається в її серці, тобто погодитися з тим, що відбувається або не погодитися.

Якщо ми виправдовуємо себе в недоброму відчутті заздрості, вважаємо, що це законне від­чуття, то це біда, і людина стала на шлях, який може привести до злочину: через це б’ють вікна, протикають колеса машин, йдуть до ворожок, пишуть анонімки, розповсюджують плітки.

Є велика кількість способів дати хід своїм відчуттям, якщо людина впевнена, що це відчуття правильне. Але якщо я усвідомлюю, що не згоден з цим відчуттям, – я вже не винен в тому, що воно у мене з’являється. Мені свого часу дуже допомогла думка, яку я прочитав в щоденнику отця Іоанна Кронштадтського. Він говорить про те, що якщо ми відчуваємо в своїй душі якесь відчуття засудження, гніву, але з цим відчуттям не згодні, і не визнаємо його своїм, то ми не несемо відповідальності за нього перед Богом до тих пір, поки ми не вчинимо або не скажемо щось під впливом цього відчуття.

Свого часу, коли я починав воцерковлятися, у мене часто виникало якесь відчуття, якого я дуже соромився, якась нав’язлива думка. Я починав себе всіляко корити, лаяти, і природно, чим більше я гнав цю думку, тим наполегливіше вона приходила.

Як тільки я прочитав отця Іоанна Кронштадтського, я зрозумів, що мені не потрібно звертати увагу на це відчуття, що найголовніше – твердо вирішити, що це не моє, я цього не бажаю – і заспокоїтися. Потрібно ставитися до цього так, як ніби хтось ззовні намагається мені щось нав’язати, щось не моє. І я перестав себе корити та лаяти, а як тільки це відчуття приходило, я в думках казав: «Господи, не моє, я цього не бажаю». І все пройшло.

Отже відчувати щось – це не в моїй владі, а ось сказати щось, зробити вчинок – означає випустити це назовні, піддатися цьому відчуттю, погодитися з ним. І звичайно, потрібно молитися – це завжди найперший засіб. Та людина, якій я заздрю має бути однією з перших у мене в списку молитовного поминання. Як ми читаємо у вечірніх молитвах: що спочатку «тих, хто нас ненавидить і кривдить, прости», а потім тільки – «доброчинцям нашим добро вчини».

Потрібно спочатку молитися за людей, до яких я маю недобре відчуття, якщо ж воно не проходить, то не завадить окрему записку написати і подати в церкві саме за тих людей, до яких я відчуваю нехристиянське почуття. Тим самим ми свідчимо перед Богом, що не бажаємо цих відчуттів, бажаємо мати любов, але розуміємо, що цю любов може дати тільки Бог.

Відчувати неприязнь – природно, але є надприродне – благодать Святого Духу, яка може змінити наші відчуття. Також потрібно говорити про це на сповіді. Часто я питаю: «Ви згодні з цим відчуттям?» «Ні». «Бажаєте, щоб його не було?» «Бажаю». Значить, не гризіть себе, ви не винні, але потрібно підтвердити своє «бажаю» справами.

– Ми усі рівні перед Богом, але рівність в світі неможливе. Як навчитися миритися з життям, що ось комусь дане, а мені ні?

– Для невіруючої людини – це дійсно проблема: коли життя вимірюється як відрізок між пологовим будинком та кладовищем – образливо, що комусь дане, а мені ні. Але для віруючої людини тут все просто: якщо ми бачимо своє життя в перспективі вічності, то ми розуміємо, що дуже рано тут і зараз вирішувати, кому що дане.

У житті я особисто знаю немало прикладів, коли люди були благополучні, успішні, їм дій­сно було за що позаздрити, і раптом відбувалися якісь зміни, і вони позбавлялися всього, опинялися в безпорадному стані.

Якщо я вірю в Бога, у вічне життя, то я знаю, що ніякі позбавлення, важкі обставини не заважають мені досягти найбільшого дару, який потрібно шукати: «Шукайте ж раніше Царства Божого та правди Його, і все інше прикладеться вам». Входженню в Царство швидше перешкоджатиме те, що викликає у людей заздрість.

– А чи погано бажати подобатися іншим? Коли я одягаю гарне плаття і викликаю загальне захоплення, виходить, що я бажаю, щоб мені заздрили?

– Ми все-таки люди, і ніщо людське нам не чуже. Напевно, правильно було б сказати: так, не потрібно подобатися нікому, потрібно одягатися так, щоб тебе ніхто не помітив. Але це звучатиме лицемірно. Коли до мене приходять жінки і говорять про свої сумніви, бажаю сказати: «Ви ж жінка, чому ж вам потрібно бути страшною», навпаки, я не можу зажадати від людини, щоб вона погано виглядала.

Звичайно, все повинно бути в рамках, але ми ж любимо, щоб навколо нас все було гарно і люди гарні, хіба це погано? І зовсім не обов’язково це повинно викликати заздрість, мені просто приємно, що навколо мене гарні, нарядні люди. Людина, схильна до заздрості, завжди знайде чому позаздрити.

Уявімо протилежний випадок: навколо всі будуть неохайні, брудні, погано одягнені, хіба це буде приємно оточуючим? Наш зовнішній вигляд у жодному випадку не повинен нас сильно займати, ми повинні розуміти, що головне – це внутрішня краса, але повністю нехтувати своїм зовнішнім виглядом – інша крайність. Все повинно бути в міру.

– Справи милосердя – засіб від заздрості? Але мимовільне полегшення, що я не такий нещасний, як цей страждаючий хворий, це що, зворотна сторона заздрості?

– Доглядаючи хворого – а мені як священикові часто доводиться відвідувати хворих, – ми часто відчуваємо не радість, а сприймаємо чужу хворобу як нагадування, що сьогодні він, а завтра ти, що все це може бути з тобою, і потрібно цінувати кожен день.

Більшість хвороб приходять раптово, несподівано, до людей, які менше всього цього очікували, і розуміння, що всі ми можемо мати такі випробовування, повинне бути.

– Чи не може заздрість стати стимулом для розвитку: ось, я не вмію плавати, а бачу, як інші навчилися, і теж бажаю; або у друга такий гарний, чистий будинок, я теж буду акуратніший? Чи існує «біла заздрість»?

– Я б навіть не називав це відчуття заздрістю. Заздрість – тільки чорна і більше ніяка. Але образний вираз «заздрити білою заздрістю» – означає просто радіти за іншого.

І тут, мені здається, більше підходить слово ревнощі. Так, мене зачепило, що він зміг, а я – ні. І, як правило, це хороше відчуття. Здорові, хороші ревнощі часто підштовхували людей до прекрасних, благородних вчинків.

– А якщо я знаю, що мій колега по роботі мені заздрить, що мені робити?

– Потрібно прагнути поводитися по-християнськи. «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром», – говорить апостол Павел. До цієї людини потрібно ставитися якомога більш поблажливіше, молитися за неї і сподіватися, що з часом все виправиться.

Марія Строганова

Повний зміст статті – “Православие и мир”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №5


Теги: гріхзаздрістьзломолитвапокаяння
Попередня публікація

Той, хто дарує радість

Наступна публікація

Християнство неможливо вигадати

Наступна публікація

Християнство неможливо вигадати

Пряма трансляція

Розклад Богослужінь

Єпархіальні новини

Збори духовенства Старовижівського благочиння

12 січня в Старій Вижівці відбулися збори священиків благочиння. На зборах були підведені підсумки роботи за минулий рік, та окреслені плани на наступний 2021-й рік. Благочинний округи протоієрей Олександр Сандер з духовенством обговорили важливі церковні, богослужбові та господарські та інші питання, а також життя і діяльність общин благочиння. Благочинний привітав всіх з Різдвом Христовим, Новим […] The post Збори духовенства Старовижівського благочиння appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з річницею священницького служіння!

14 січня відзначає 25-років служіння на Сергієво-Радонежській парафії села Залюття протоієрей Юрій Гринько. Двома тижнями раніше в особистому календарику отця Юрія була ще одна пам’ятна дата – 25-річниця священницької хіротонії. Всечесний отче, від усієї православної громади Кримненського благочиння, духовества та парафіян прийміть найщиріші вітання з нагоди славного ювілею! Чверть століття Ви стоїте перед Престолом Божим, […] The post Вітаємо з річницею священницького служіння! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського

6 січня 2021 року з благословення Високопресвященнішого Володимира митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, Свято-Успенський кафедральний собор отримав нового настоятеля. Ним став митрофорний протоієрей Олексій Никитюк. Отець Олексій Никитюк – уродженець села Савчиці на Тернопільщині. Народився в селянській родині Олексія і Анни Никитюків 28 березня 1962 року. Батьки дали йому глибоке родинне й релігійне виховання, та з […] The post Вітаємо нового настоятеля Свято-Успенського кафедрального собору міста Володимира-Волинського appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському

7 січня – велике християнське свято – день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу. У день цього величного свята для всіх православних християн, керуючий Володимир-Волинською єпархією Високопреосвященніший Володимир митрополит Володимир-Волинський і Ковельський очолив низку богослужінь в Успенському кафедральному соборі м. Володимир-Волинського. У суботу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у кафедральному соборі було звершено Вечірню […] The post Митрополит Володимир очолив різдвяні богослужіння у Володимирі-Волинському appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви «Небо і земля сьогодні пророчо будуть радіти, ангели і люди духовно нехай торжествують! Яко Бог у плоті явився … » (стіхіра на літії).   Возлюблені у Господі – всечесне духовенство, ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада […] The post РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з Днем народження!

8 грудня виповнюється тридцять років настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері села Буцинь протоієрею Оресту Ніколайчуку. Духовенство Старовижівського благочиння сердечно вітає ювіляра. Бажаємо Вам отець Орест доброго здоров’я, щастя, любові та пошани від близьких і прихожан. Нехай милосердний Господь допомагає Вам у всіх хороших починаннях і звершеннях, а Пречиста Богородиця посилає мудрість, терпіння та духовні […] The post Вітаємо з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо з ювілеєм!

9 грудня 30-літній ювілей святкує настоятель храму Святої Параскеви с. Кукуріки протоієрей Микола Єфімук. Духовенство Кримненського благочиння та парафіяни щиро вітають іменинника та зичать Божої милості, духовної радості, здоров’я, довголіття, кріпості духовних і тілесних сил. Дорогий отче, прийміть найщиріші і найтепліші слова вітання. Нехай Господь пошле Своє благословення і допомогу на всі починання і труди […] The post Вітаємо з ювілеєм! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо із сорокаріччям!

7 грудня настоятель Преображенського храму села Нова Вижва протоієрей Анатолій Корнелюк святкує сорокаріччя. З ювілеєм отця Анатолія вітає духовенство Старовижівського благочиння. Бажаємо ювіляру Божого благословення, довгих років пастирського служіння на ниві Христовій. А також мудрості і терпіння в несенні нелегкого священицького послуху і міцного здоров’я. На многая і благая літа! The post Вітаємо із сорокаріччям! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Міжприходські зустрічі молоді продовжуються

Молодіжні групи при храмах Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви з благословення митрополита Володимира започаткували мандрівки в гості один до  одного. Мета: продовження спілкування, започаткованого влітку в молодіжному таборі «Цитадель».  Так, 6 грудня 2020 року молодь Свято-Воскресенського собору міста Ковеля з керівником священником Ігорем Рожиком завітали до своїх однолітків храму великомученика Георгія Побідоносця селища Голоби.  Андрій […] The post Міжприходські зустрічі молоді продовжуються appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Вітаємо Владику Володимира з Днем народження!

Його Високопреосвященству, Високопреосвященнішому Володимиру, митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському   Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!   У світлий і радісний День Вашого Народження прийміть наші сердечні вітання та найщиріші молитви! Сьогодні, коли Ви дякуєте Богу за прожиті роки на землі, ми приєднуємось до Вашої молитви і просимо милосердного Господа, щоб Він  дарував Вашому Високопреосвященству ще більше сил, […] The post Вітаємо Владику Володимира з Днем народження! appeared first on Володимир-Волинська єпархія. [...]

Новини УПЦ

Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)
Священнослужителі Запорізької єпархії розповіли ЗМІ про подробиці нападу на них (відео)

Про напад на двох кліриків Запорізької єпархії УПЦ – протоієрея Володимира Гуменюка та диякона Георгія Черпакова і його сім’ю зняли сюжет ЗМІ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua. Нагадаємо, 12 січня невідомий напав на священника Свято-Покровського собору в Запоріжжі протоієрея Володимира Гуменюка, вдаривши його ножем вДОКЛАДНІШЕ → [...]

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)
Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Коли згрішив, то без зайвих слів і виправдань потрібно сказати: «Господи, я згрішив, прости мене!». Це найвірніший шлях покаяння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю після Богоявлення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятель нагадав, що Господь розпочав Своє служіння словами покаяння: «Покайтеся,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)
У Неділю після Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

24 січня 2021 року, у Неділю після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство обителі. Після читанняДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)
Якими були перші слова Господа? – прот. Олександр Клименко (відео)

«Сьогодні день спомину перших слів, які Господь сказав, вийшовши на проповідь, а отже вони є надзвичайно для нас важливі. „Покайтеся, наблизилось бо Царство Небесне“ (Мф. 4: 17). Сповідь – це не момент сумний, це момент глибоко радісний, коли ти, виходячи з храму або підіймаючи свою голову з-під єпитрахилі священника, відчуваєш,ДОКЛАДНІШЕ → [...]

У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ
У Харкові вандали за три дні пограбували два храми УПЦ

21 січня 2021 року в Харкові зі Свято-Володимирського храму невідомі викрали ікону святителя Луки Кримського з часткою мощей, а в ніч на 18 січня було обкрадено храм Різдва Іоанна Хрестителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на SQ. Як розповіли в Харківській єпархії,  у викраденій іконі зі Свято-ВолодимирськогоДОКЛАДНІШЕ → [...]

В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові
В Ізюмській єпархії помолились про упокій загиблих в будинку для літніх людей у Харкові

22 січня 2021 року у Вознесенському кафедральному соборі Ізюмської єпархії УПЦ відслужили панахиду за 15 загиблими у пожежі мешканцям приватного будинку престарілих «Золотий час» у Харкові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей підніс свої молитви до Бога, що б Всемилостивий Господь простив їмДОКЛАДНІШЕ → [...]

Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ
Ієрарх Дніпропетровської єпархії провів робочу зустріч з представниками ОБСЄ

20 січня 2021 року, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, відбулася робоча зустріч архієпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), під час якої обговорили вплив епідемії коронавірусу на церковне життя в регіоні, а також проблему тиску на віруючих УПЦ зДОКЛАДНІШЕ → [...]

Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)
Репортаж про нові храми, які парафії УПЦ побудували у 2020 році замість захоплених (відео)

У житті українських православних громад минулий 2020 рік ознаменувався черговою низкою випробувань. Але попри всі тяготи, православні християни залишаються вірними головним заповідям — про любов до Бога та ближнього — і не фокусуються на злі, яке їм завдали, та продовжують творити свою Церкву.  Українська земля повниться новими храмами замість захоплених. Про нові храми, які громади УкраїнськоїДОКЛАДНІШЕ → [...]

Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана
Священнослужитель УПЦ в Італії звершив першу Літургію для новоствореної громади в регіоні Тоскана

19 січня 2021 року, у свято Богоявлення, кліриком Української Православної Церкви священником Іоанном Малишем була відслужена перша Літургія в православній громаді місцевості Версілія (Тоскана), в старому середньовічному містечку П’єтрасанта, в древньому храмі IX століття Pieve di Santo Stefano. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. За БожественноюДОКЛАДНІШЕ → [...]

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ
Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy. Перш за все, про розуміння титулу «ВселенськийДОКЛАДНІШЕ → [...]

Designed by ROOM SIXTY NINE
Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Довідник
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Створити новий обліковий запис!

Заповніть форми нижче, щоб зареєструватися

Всі поля обов'язкові для заповнення Увійти

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти