Середа, 8 Лютого, 2023
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
Капличка
Немає результату
Переглянути всі результати
Головна Публікації «Волинь православна»

«Слава Богу за все»

30.04.2015
в «Волинь православна»
A A

«СЛАВА БОГУ ЗА ВСЁ», Священик Валерий Духанін, Амвон, ВОлинь Православна

Як часто наше духовне життя є безперестанним списком прохань у Бога, нехай навіть найвищого гатунку, але в якомусь сенсі із споживчим ставленням!

Ми ніби намагаємося зробити Бога своїм боржником і не помічаємо, скільки милостей нам Господь вже зробив і що це ми – в неоплатному боргу перед Ним.

Святитель Ігнатій (Брянчанінов), який багато писав про молитовний подвиг, серед різних видів розумової праці виділяє саме подяку: «Подяка Богу складає частину розумової… праці і полягає в подяці і славослов’ї Бога за те, що усе трапляється – і приємне, і скорботне». Навіть послана від Бога скорбота, оскільки має на увазі певну духовну користь людини, заслуговує на подяку.

Ця праця заповідана Самим Господом через апостола: «Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Іісусі» (1 Фес. 5: 18); «Будьте тривалі в молитві, і пильнуйте з подякою в ній» (Кол. 4, 2).

Що означає подяка? Це – славослов’я Бога за незліченні Його благодіяння, надані усьому людству та кожній людині. Такою подякою вводиться в душу дивовижний спокій; вводиться радість, не дивлячись на те, що звідусюди оточує скорбота, вводиться жива віра, внаслідок якої людина відкидає усі турботи про себе, зневажає страх людський та бісівський, віддає себе цілком волі Божій.

Як пояснює святитель Ігнатій, Господь «заповідав нам ретельно вправлятися в подяці Йому, вирощувати в собі почуття вдячності Богу». Це повинно бути саме почуття, особливе внутрішнє розташування душі, що набувається через творення подяки. Саме це почуття – покірливої вдячності Богу за все – є чудове приготування до молитви, тому що навчає нас ставитися до Бога належним чином.

Почуття подяки пожвавлює саму молитву. Святитель нагадує слова Писання: «Радійте в Господі завжди, і знову кажу: радійте… Господь близько. Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, нехай береже серця ваші та ваші думки у Христі Іісусі» (Флп. 4, 4-7).

Невдячність рівносильна невірі. Невдячний не бачить шляхів спасіння, на які зводить Господь людину. Їй здається, що все, що відбувається з нею, безглуздо та випадково. Навпаки, від подяки і славослов’я Бога, особливо в скорботі та стражданнях, народжується жива віра, а від живої віри – тихе, але могутнє тер­піння в Христі. Де ж відчується Христос, там і Його втіха.

Святитель пояснює, що істинна подяка народжується не через самовдоволення, а через бачення власної немочі та бачення милостей Божих до занепалого творіння. Подяка Богу з вдоволення власним життям, як це дізнаємося ми з притчі про митаря та фарисея, може означати глибоке душевне марнославство, засліплення тимчасовим комфортом.

Власне, самі хвороби, що попускаються нам Богом, правильно можуть бути понесені тільки при подяці за них Богу. І подяка Господу – єдина зброя, здатна перемогти будь-яку скорботу, будь-яку гіркоту. Дивно приходить до праведників посеред їх лих думка подяки Богу. Вона викидає серця їх з печалі та мороку, возносить до Бога, у простір світла та втіхи. Бог завжди рятує тих, що звертаються до Нього з простотою та вірою.

Але як бути, якщо в душі немає поді­бних вдячних почуттів, якщо душу сковують холод та бездушність?

Якщо серце ваше не має подяки, то примушуйте себе до подяки; разом з нею ввійде в душу заспокоєння. От як святитель Ігнатій описує подібну працю в «Аскетичних дослідах»: «Повторювані слова «Слава богу за все» або «Нехай буде воля Божа» з усією задовільністю діють проти дуже складної скорботи. Дивна справа! іноді від сильної дії скорботи загубиться вся сила душі; душа як би оглухне, втратить здатність відчувати буть-що: в цей час почну вголос, насильно та машинально, одним язиком, вимовляти: «Слава богу», і душа, почувши славослов’я Бога, на це славослов’я як би починає мало помалу оживати, потім підбадьориться, заспокоїться та втішиться».

У одному з листів святитель Ігнатій (Брянчанінов) пропонує людині, що випробовує сильні хвороби і скорботу, таку пораду: «Пишу вам, тому що ви перебуваєте в хворобливому стані. Знаю на досвіді важкість цього стану. В тіла віднімаються сили і здібності; разом віднімаються сили та здібності у душі; розлад нервів повідомляється духу, тому що душа пов’язана з тілом союзом незбагненним та найтіснішим, внаслідок якого не можуть не впливати одне на одне душа та тіло. Присилаю вам духовний рецепт, яким раджу вам вживати запропоновані ліки раз на день, особливо в хвилини посилених страждань і душевних, і тілесних. При вживанні відразу ж відчуються чудодійна сила та цілющність. Залишившись на одинці, вимовляєте неквапливо, вголос самому собі, вкладаючи розум в слова (так радить святий Іоанн Лествичник) наступне: «Слава Тобі, Боже наш, за послану скорботу; гідне по справах моїх приймаю: згадай мене в Царстві Твому»… Почнете відчувати, що заспокоєння входить у вашу душу і знищує зніяковіння та нерозуміння, що мучили її. Причина цьому ясна: благодать та сила Божа полягає в славослов’ї Бога, а не в красномовстві та багатослівності. Славослі­в’я та подяка суть праць, які передані нам Самим Богом, – зовсім не вигадка людська. Апостол заповідає цю працю від імені Божого (1 Фес. 5, 16)».

Віддаючи Господу подяку, християнин знаходить безцінний скарб – благодатну радість, яка наповнює його серце і у світлі якої абсолютно інакше сприймаються події життя. Замість смутку душу наповлює втіха, а замість печалі та засмучень – духовна радість та втіха.

Будемо ж зрощувати невидимий подвиг подяки Богу. Подвиг цей нагадуватиме нам забутого нами Бога; подвиг цей відкриє нам велич Бога, що приховалася від нас, відкриє непроречені та незліченні благодіяння Його до людей взагалі і до кожної людини зокрема. Подвиг цей насадить в нас живу віру в Бога; подвиг цей надасть нам Бога, Якого немає у нас, Якого відняли у нас наша холодність до Нього, наша неувага. Злі думки опоганюють, гублять людину – думки святі освячують, живлять її.

Священик Валерій Духанін

“Православие.RU”

Переклад українською – газета “Волинь Православна”, 2015, №4


Теги: подяка БогуРадістьспокій
Попередня публікація

Жони-мироносиці — незручні свідки

Наступна публікація

Чи потрібний Богу храм?

Наступна публікація

Чи потрібний Богу храм?

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо
ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезо

💐ВІТАЙМО митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира (Мельника) з днем тезоіменитства! 🕊Многая і благая літа! 🌿Митрополит Володимир народився 26 листопада 1968 року у селі Невір Любешівського району Волинської області. 🌿1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. 🌿1992 року Преосвященнішим Варфоломієм, єпископом Луцьким і Волинським, пострижений у чернецтво з іменем на честь…

Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі
Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі

Фоторепортаж богослужіння. The post Недільну Літургію митрополит Володимир звершив у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях
Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях

Студенти 2 класу Ткачук Сергій і Дащук Станіслав Дащук взяли участь у Чемпіонаті Володимир-Волинської міської територіальної громади з настільного тенісу . Ткачук Сергій здобув 1 місце. The post Студенти Духовного училища взяли участь у спортивних змаганнях appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ
ВІДСПІВАЛИ ЗАГИБЛОГО ГОЛОВУ ГРОМАДИ

29 січня поховали трагічно загиблого очільника Дубечненської громади Анатолія Костючика. Автокатастрофа, що обірвала життя керівника, сталася 27 січня поблизу Ковеля. Провести в останню путь Анатолія Петровича зібралися жителі громади, колеги, друзі. Чин похорону очолив благочинний протоієрей Сергій Никонюк у співслужінні духовенства району. Священник висловив щирі співчуття осиротілій родині, громаді, що…

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви
Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви

Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви. «Ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю». Про це йдеться у зверненні священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до всіх вірних чад Української Православної Церкви, опублікованому на сайті обителі 26 січня. Зазначається, що…

Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі
Святу мученицю Татіану вшанували у Ковелі

25 січня митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у ковельському храмі на честь святої мучениці Татіани. Настоятель храму протоієрей Володимир Бензюк запросив розділити радість Престольного свята духовенство міста та району. На молитву забралися парафіяни храму та паломники. Богослужіння супроводжував гарний спів парафіяльного хору під управлінням матушки-іменинниці Тетяни Бензюк. Під час Літугії…

Престольне свято храму на честь святого ковельчанина
Престольне свято храму на честь святого ковельчанина

23 січня, у Ковелі, митрополит Володимир очолив Божественну літургію Престольного свята храму на честь священномученика Анатолія, митрополита Одеського, що народився у Ковелі. Правлячому Архієрею співслужили старший благочинний Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський, настоятель храму-іменника протоієрей Олександр Кобенко, священники Ковеля та району. The post Престольне свято храму на честь святого ковельчанина…

Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі
Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі

Фоторепортаж з Успенського кафедрального собору Володимира The post Митрополит Володимир очолив богослужіння Хрещення Господнього у кафедральному соборі appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ратнівщині похоронили воїна-захисника
На Ратнівщині похоронили воїна-захисника

19 січня 2023 року, в селі Здомешель, Ратнівської громади прощалися з новопреставленим Іваном Івановичом Хомуком.Чин відспівування в Різдво – Богородичному храмі звершили благочинний ратнівської округи протБільше Анатолій Гурський та духовенство благочиння.Священники висловили співчуття рідним та близьким покійного та закликали молитися за новопреставленого воїна Івана . The post На Ратнівщині похоронили…

На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна Олега Денисюка у Щедрогорі
На свято Богоявлення, відспівали загиблого воїна  Олега Денисюка у Щедрогорі

19 січня у Свято-Аннівському храмі с. Щедрогір, Гірниковського благочиння, відбулося поховання Захисника України Денисюка Олега Івановича . Заупокійне богослужіння очолив настоятель храму прот. Сергій Шамайло у співслужінні духовенства. Із перших днів повномаштабного вторгнення ворога, воїн Олег пішов на захист своєі держави України. Під час виконання свого військового зобов’язання, помер на…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Акафісти
  • Публікації
  • Контакти
  • Вхід

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version