Субота, 13 Серпня, 2022
  • Вхід
Капличка
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Капличка
Головна Публікації «Волинь православна»

Соціальна «павутина»

06.04.2012
в «Волинь православна»
A A

Соціальна "павутина"

Написати цей невеликий нарис мене підштовхнула одна розмова, що відбулася в звичайний буденний день. Напевно, таких розмов у кожного з нас відбувається сотні, а може й тисячі. Ось тільки всі вони проходять, ніби крізь нас, а насправді — повз, не торкаючись найголовнішого – нашого серця. Практично цілий день ми перекидаємося якимись фразами. Сучасна людина взагалі не звикла вслухатися в слова іншого, а вже тим більше не намагається зробити з почутого хоч який-небудь висновок.

Ось і цей діалог, який складається з декількох фраз, не обіцяв бути серйозним і вдумливим. Проте все виявилося з точністю до навпаки: він залишив такий слід в серці, що я не зміг стримати себе і сів писати ці роздуми, тому що значущим і важливим (принаймні, для себе самого) завжди хочеться поділитися.

Почалася ця історія з того, що ми задумали в квартирі невеликий ремонт. Ну а оскільки не вистачало ні часу, ні навиків (та і лінь не варто скидати з рахунків), то частина роботи у нас виконувала одна самотня і досить немолода жінка. Мене дуже зацікавив, точніше, навіть здивував її графік: вона працювала щодня окрім суботи. Напевно, я б не поставив ніяких запитань (субота – значить субота), якби не знав, що ця жінка – православна. Відверто кажучи, я спочатку подумав, що вона якось неправильно розуміє старозавітну заповідь про день суботній, але як з’ясувалося відповідь лежить зовсім в іншій площині.

Життя у цієї жінки склалося важко: на схилі віку вона залишилася зовсім самотньою. Був син, але він загинув молодим. А через якийсь проміжок часу помер і чоловік, який довго і важко хворів.

Але як вона сама з радістю розповідала, у неї є віддушина: маленький племінник. Шибеник, ще зовсім маленький, дзвонить своїй, як він її називає, бабусі майже щодня і як християни Великдень, чекає приходу свого немолодого друга. Дитина не дає їй ніякого спокою, призналася наша робітниця, але вона від цього зовсім не страждає – навпаки, всі задоволені, і вже досить тривалий час вона щосуботи ходить його відвідувати.

От так ми, посміхаючись один одному, і вели цю розмову, поки я не запитав, чому саме по суботах – напевно, мами і тата цього дня не буває вдома? Власне, з цієї миті і припинилися наші усмішки, тому що відповідь її була нерадісною – і більш того, навіть трагічною. Трагічною тому, що ніхто не усвідомлює дійсного становища справ, сприймаючи те, що відбувається, як щось природне і звичайне. Все виявилося дуже просто: по суботах мама і тато вдома, тільки ось при цьому вдома їх, ніби і немає.

Точніше, їх немає один з одним і з дитиною: батьки поглинені спілкуванням в соціальних мережах. Як тільки від комп’ютера відходить один, його місце тут же займає інший, і так триває до самого вечора. Підозрюю, що і недільний день проходить так само. А що ж дитина?

Ні, вона не покинута, – але не покинута, так би мовити, з матеріального боку: одягнена, озута, нагодована. Ось тільки при всьому достатку іграшок і мультиків, які іноді вмикаються на весь день, цей малюк дуже самотній. Тому всі ці малюки і чекають так своїх бабусь, бо ті дають їм живе спілкування, – розмовляють і граються з ними.

Соціальні мережі. Вони охопили наше життя нестримно і раптово. Звичайно, я не перший, хто звернув увагу на цей продукт інтернету – і вже тим більше я не хотів би претендувати на аналіз або дослідження. Швидше, це спроба поділитися відчуттями, що виникають в душі, коли перед очима встає образ самотнього малюка, чиї батьки захоплено вдивляються в монітор замість того, щоб вдивитися в очі власної дитини.

Можливо, багато з тих, що прочитали ці рядки скажуть: нічого нового, все це ми і так знали. І матимуть рацію. Але можливо, комусь буде потрібно почути, що за межами цього світу інтернету, який затягує в себе, є дещо важливіше. Це важливіше – людина. Та, що поряд, та, що близько, та, якій потрібне наше тепло і любов. Потрібна проста увага.

Священик Димитрій Безумнов

Джерело:

Переклад українською: “Волинь Православна” 2012, №4

Теги: інтернетбатькидітисоціальні мережі
Попередня публікація

Якою мовою говорив Христос?

Наступна публікація

Смерть — це придбання

Наступна публікація

Смерть — це придбання

Пряма трансляція згідно розкладу

Розклад Богослужінь

Пожертва

Єпархіальні новини

У Ковелі митрополит Володимир очолив свято десятиліття освячення храму
У Ковелі митрополит Володимир очолив свято десятиліття освячення храму

12 серпня громада ковельського храму священномученика Анатолія святкувала десяту річницю освячення церкви. Храм був одним з перших, котрий освячував Владика Володимир після свого призначення на Володимир-Волинську кафедру. Через десять років Високопреосвященнійший митрополит Володимир очолив святкове богослужіння. За цей час храм зібрав чисельну громаду на чолі з протоієреєм Олександром Кобенко. Тут…

В ОСТАННЮ ПУТЬ ПРОВЕЛИ НАСТОЯТЕЛЯ ОЛЕСЬКОГО ХРАМУ
В ОСТАННЮ ПУТЬ ПРОВЕЛИ НАСТОЯТЕЛЯ ОЛЕСЬКОГО ХРАМУ

11 серпня 2022 року відбулося відспівування клірика Любомльського Різдво-Богородичного благочиння настоятеля Свято-Духівського храму с.Олеськ архімандрита Іпатія (Доротюка). З благословення правлячого архієрея Високопреосвященнішого Володимира, митрополита Володимир-Волинського і Ковельського, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м.Любомль відбулася заупокійна Божественна літургія та чин поховання. Богослужіння очолив благочинний Любомльського Різдво-Богородичної округи прот.Василій Мельничук у співслужінні…

Помер архімандрит Іпатій (Доротюк)
Помер архімандрит Іпатій (Доротюк)

10 серпня 2022 року, на 81-му році життя, після важкої і тривалої хвороби відійшов до Господа клірик Любомльського Різдво-Богородичного благочиння, настоятель Свято-Духівського храму с.Олеськ архимандрит Іпатій (Доротюк). Вічна пам’ять і Царство Небесне новопреставленому рабу Божому архимандриту Іпатію! The post Помер архімандрит Іпатій (Доротюк) appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

На Ковельщині прощалися зі Станіславом Рибчуком
На Ковельщині прощалися зі Станіславом Рибчуком

Сумна звістка прийшла у село Ворона Ковельського району. Загинув 27- річний житель цього села, захисник України Станіслав Рибчук. З молитвою та військовими почестями провели героя в останню земну дорогу. Вічна пам’ять тобі воїне. The post На Ковельщині прощалися зі Станіславом Рибчуком appeared first on Володимир-Волинська єпархія.

Чин погребіння багаторічного керівника Володимира звершено в Успенському соборі
Чин погребіння багаторічного керівника Володимира звершено в Успенському соборі

7 серпня митрополит Володимир в співслужінні кліру кафедрального собору звершив Чин похорону Петра Даниловича Саганюка, котрий з 1998 по 2020 роки був міським головою Володимира. Попрощатися із колишнім мером прийшли сотні людей. Життя багаторічного очільника Володимира завершилося 6-го серпня близько 11-ї години. Йому стало зле у своєму автомобілі на виїзді…

«Господи, Господи, призри с Небесе, и виждь, и посети виноград сей, и утверди и,
«Господи, Господи, призри с Небесе, и виждь, и посети виноград сей, и утверди и,

«Господи, Господи, призри с Небесе, и виждь, и посети виноград сей, и утверди и, егоже насади десница Твоя»! Високопреосвященніший митрополит Володимир закликає благословення Господнє на паству. м.Ковель. Храмовий комплекс Почаївської ікони Божої Матері. 5.08.2022 #Ковель #Капличка The post «Господи, Господи, призри с Небесе, и виждь, и посети виноград сей, и…

«Малий Почаїв» у Ковелі відвідав митрополит Володимир
«Малий Почаїв» у Ковелі відвідав митрополит Володимир

5 серпня Високопреосвященійший митрополит Володимир відвідав у день Престольного свята громаду храму Почаївської ікони Божої Матері, що у Ковелі. Храм з року в рік збирає на тільки у свята, але й і в будні на молитву багато православних ковельчан. Особливо людно у день шанування Почаївської ікони Божої Матері, 5 серпня,…

Митрополит Володимир відвідав парафію с.Зачернеча на Любомильщині
Митрополит Володимир відвідав парафію с.Зачернеча на Любомильщині

Настоятель храму Архістратига Божого Михаїла ієрей Володимир Корольчук, разом з духовенством округи Любомльського Різдво-Богорогодичного благочиння зустрічали у селі Зачернеча Керуючого єпархії Високопреосвященнішого митрополита Володимира. Владика відвідав парафію у день пророка Божого Іллії. Разом з секретарем єпархії архімандритом Савою (Мякотою) та благочинним округи протоієреєм Василієм Мельничуком, в співслужінні священників благочиння, митрополит…

Митрополит Володимир очолив Престольне свято у Шменьках на Ратнівщині
Митрополит Володимир очолив Престольне свято у Шменьках на Ратнівщині

Перше серпня – день пам‘яті преподобного Серафима Саровського. Цього дня престольне свято у селі Шменьки. У храмі відбулася святкова літургія, яку очолив митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. Співслужили владиці благочинний Ратнівського округи Анатолій (Гурський) і священники Ратнівського благочиння, які своєю присутністю збагатили молитву. Велика кількість людей приїхали із навколишніх сіл,…

У селі Здомишель Ратнівської громади звершили відспівування воїна Івана Шишка
У селі Здомишель Ратнівської громади звершили відспівування воїна Івана Шишка

2 серпня, духовенство Ратнівського благочиння Володимир -Волинської єпархії в Різдво Богородичному храмі села Здомишель Ратнівської громади звершили відспівування воїна Івана Шишка. Чин похорону очолив благочинний Ратнівської округи прот Анатолій Гурський. Священник висловив щирі співчуття рідним та закликав до молитви за новопресталеного воїна Івана. The post У селі Здомишель Ратнівської громади…

Designed by ROOM SIXTY NINE

Designed by ROOM SIXTY NINE
  • Вхід
  • Про нас
  • Новини
  • Публікації
  • Трансляція
  • Розклад
  • Подати записку
  • Контакти
Немає результату
Переглянути всі результати

Designed by R69M

З поверненням!

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Забули пароль?

Відновіть ваш пароль

Введіть своє ім’я користувача або електронну адресу, щоб скинути пароль.

Увійти
Go to mobile version